Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Povinné venčení psů alespoň dvakrát denně? Návrh německé ministryně vyvolal rozruch

Pes, ilustrační fotografie
Pes, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Německé ministerstvo zemědělství chystá nařízení, podle něhož by měli lidé své psy venčit alespoň dvakrát denně a dohromady nejméně jednu hodinu. Za vynucování dodržování směrnice mají odpovídat jednotlivé spolkové země, ale není jasné jak, napsala agentura Reuters. Podle ní majitelé psů nad novým předpisem jen vrtí hlavou.

Německá ministryně zemědělství Julia Klöcknerová tento týden oznámila, že na základě doporučení expertů hodlá zavést od příštího roku povinnost nechat psy proběhnout nebo vyvenčit alespoň dvakrát za den. Vyvolala tím celoněmeckou debatu o tom, zda stát může rozhodovat, co je nejlepší pro 9,4 milionu těchto domácích mazlíčků v zemi. Psa vlastní téměř každý pátý obyvatel Německa.

"Domácí zvířata nejsou plyšáci - je třeba brát ohled na jejich potřeby," zdůraznila ministryně. Podle ní musí mít zvířata dostatek pohybu a nesmí zůstávat příliš dlouho sama.

Mluvčí německého sdružení chovatelů psů (VDH) Udo Kopernik podle Reuters řekl, že většina majitelů čtyřnohých přátel se novým pravidlům jen směje, protože už nyní tráví se svými věrnými průvodci dostatek času. "Jedno nařízení pro všechny psy je pravděpodobně dobře míněno, ale je nerealistické," poznamenal Kopernik.

Chovatelka psů Anja Striegelová zdůraznila, že množství potřebného pohybu závisí na zdravotním stavu, věku a stravování psů. "Pro mladého fyzicky zdatného labradora jsou dvě hodiny procházek zdravější než pro artritického mopsa se srdečními potížemi," řekla Striegelová deníku Süddeutsche Zeitung.

Nejoblíbenějšími psími plemeny v Německu jsou německý ovčák a jezevčík. Následují labradorští retrívři, další retrívři, Jack Russell teriéři a mopsové.

Témata:  psi Německo

Aktuálně se děje

24. dubna 2024 18:02

Joe Biden podepsal návrh zákona o pomoci Ukrajině, Tchaj-wanu a Izraeli

Americký prezident Joe Biden podepsal návrh zákona o pomoci pro Ukrajinu, Tchaj-wan a Izrael, což znamená, že Spojené státy vyčlení na balíček pro Kyjev přibližně 61 miliard dolarů. Několik hodin předtím ho podpořil Senát.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy