reklama

"Vyhrožují jim, došlo i k několika napadením. Začneme aktivněji poskytovat součinnost jednak nemocnicím, jednak mobilním očkovacím týmům. Dokážeme zajistit ochranu před mnoha antivaxery," uvedl Mikulec po jednání ústřední krizového štábu, který o zmíněné záležitosti jednal.

Kromě policistů by zdravotníky měli v nejvíce ohrožených lokalitách chránit vojáci a příslušníci dalších ozbrojených složek, jako jsou například členové vězeňské a justiční stráže či finanční správy.

Ještě v červenci skupinky odpůrců očkování proti covidu-19 uspořádali na Slovensku protesty u domovů lékařů a vědců, kteří dlouhodobě propagují podávání vakcín jako hlavní ochranu před koronavirovou epidemií. Následně demonstrovali proti práci výjezdových očkovacích týmů a narušili jejich činnost. Podle portálu Aktuality.sk někteří slovenští lékaři, epidemiologové a vědci čelí osočování od odpůrců očkování, kteří jim posílají zprávy, že se zařadili mezi vrahy a že na to doplatí.

Slovenští politici nevystupují jednotně v souvislosti s podáváním vakcín proti covidu-19. Hlavně někteří představitelé opozice se netají kritikou vůči očkování či tvrdí, že očkovací propaganda musí skončit a lidé mají plné právo odmítnout vakcíny z produkce extrémně zkorumpovaných firem.

Slovensko v posledních několika týdnech čelí rychlejšímu tempu šíření koronavirové nákazy a v této souvislosti stoupá počet pacientů v nemocnicích, mezi nimiž jsou zejména neočkovaní lidé. Na Slovensku bylo podle portálu ourworldindata.org dosud plně očkováno proti covidu-19 kolem 41 procent obyvatel, průměr za celou EU činí 63 procent.