reklama

Podobně jako v jiných zemích se ani španělským zdravotním sestrám, doktorům a dalším zaměstnancům ve zdravotnictví nedostává ochranných pomůcek. O jejich výrobu, nákup a distribuci se překotně snaží jak španělské úřady, tak různé společnosti, píše Reuters.

V nejvíce zasažené evropské zemi, Itálii, bylo podle úřadů minulý týden okolo 2900 nakažených zdravotníků. Celkový počet nemocných je v Itálii přitom téměř dvakrát vyšší, než ve Španělsku. Italské úřady však připomínají, že skutečný počet infikovaných může být ve skutečnosti vyšší, než udávají čísla.

zdroj: YouTube

Nejméně 17 italských doktorů nemoci podlehlo. Italská média informovala například o třiasedmdesátiletém lékaři, který se na pomoc svým kolegům vrátil do služby z důchodu. Nemoci podlehl v nemocnici v severoitalské Brescii, podle příbuzných měl k dispozici pouze jednu roušku.

V Číně, kde se onemocnění poprvé objevilo, tvořili zdravotníci 3,8 procenta všech nakažených. Vlnu nevole mezi Číňany i jinde ve světě vyvolala smrt třiatřicetiletého oftalmologa Li Wen-lianga, který onemocnění podlehl v únoru. Lékař se o šíření tehdy nového typu koronaviru snažil své kolegy varovat již v prosinci minulého roku, policie ho však obvinila z šíření poplašných zpráv.