Technika

Jak vypadá černá díra? Vědci jsou na stopě velkého tajemství

07.06. 19:03

Londýn/Washington – Ačkoliv byla existence černých děr prokázána nově potvrzenými gravitačními vlnami, doposud nikdo žádnou černou díru skutečně neviděl. Jak ale nyní informuje server Science Alert, vědcům by se mohlo přece jen obraz podoby černé díry vytvořit.

Existuje první klinika pro lidi závislé na Facebooku

07.06. 15:05

Alžír - Sociální síť Facebook je fenomén. Může se ovšem také stát internetovou drogou. A se závislostí, byť tou virtuální, je třeba bojovat. Proto se otevřela první klinika, která se zaměřuje přímo na závislost na Facebooku.

Máte doma hyperaktivní dítě s ADHD? Zde jsou rady jak se s problémem vypořádat

07.06. 14:39

Praha - Děti jsou různé, některé si vydrží hrát hodiny o samotě s jednou hračkou, jiné zase chvilku neposedí a vymyšlená aktivita je zabaví maximálně na několik minut. Příčinou může být ADHD neboli nezvladatelná porucha pozornosti, kterou trpí 5 až 7 % dětí. Ve většině případů je tedy vaše dítě…

reklama

Upíři moderní doby. Můžou lidé nahradit vodu krví?

07.06. 10:08

Austin - V posledních letech proběhl upírský boom, kdy jsme mohli vidět filmy, seriály, knihy, hlavně mladiství měli o toto téma velký zájem. Mnoho lidí se také ptá, jestli můžou přežít na krvi, podobně jako upíři.

Solar Impulse 2 čelí nepřízni počasí. Start z Pensylvánie byl kvůli bouřkám odložen

07.06. 09:01

New York - Letoun Solar Impulse 2 musí na své cestě kolem světě opět čelit nepřízni počasí. Dnešní start z amerického státu Pensylvánie byl kvůli bouřkám odložen.

VIDEO: Kosmonauti na ISS vstoupili do nafukovacího modulu BEAM

06.06. 22:09

ISS - Dvojice kosmonautů z USA a Ruska na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) poprvé vstoupila do experimentálního nafukovacího modulu BEAM. Modul je testován jako možný předchůdce základen na Měsíci nebo na Marsu.

Lékaři by brzy mohli zjistit rakovinu v těle na počkání

06.06. 17:25

Washington – Rakovina patří k největším zdravotním problémů naší doby a boj proti ní zaměstnává lékaře i vědce po celém světě. Problémem je mimo jiné i diagnostika nádoru, ke které jsou nutné invazivní zákroky. To by se ale v budoucnu podle deníku TIME mohlo změnit.

Lidská hloupost? Dá se ji zbavit, tvrdí psycholog

06.06. 15:15

Wellington - Lidská inteligence byla od dosažení plnoletosti vždy považována za statickou. V praxi to znamená, že pokud člověk dosáhne 18 let věku, jeho mozek se už dále nevyvíjí a lidově řečeno už nebude chytřejší. Novozélandský profesor psychologie James Flynn ale nyní tvrdí, že skutečnost je…

Vědci se snaží vytvořit prase s lidskými orgány. Výzkum slaví první úspěch

06.06. 13:49

Washington – Nedostatek dárců pro lidi, kteří nutně potřebují transplantaci některého orgánu, patří k hlavním problémům současné lékařské vědy. Vědci z Kalifornské univerzity v Davidu se proto snaží za použití kmenových buněk vypěstovat lidské orgány v prasatech. Informoval o tom deník The Guardian.

Obětovali byste jeden lidský život na záchranu pěti?

06.06. 11:12

Sydney - Myšlenkový experiment vyvinul Phillip Foot v roce 1967 a poté byl upraven v roce 1985 Judith Jarvis Thomsonovou. Od té doby slaví úspěch a díky němu se dá promyslet vaše morální chování. Ve skutečnosti to ale není tak jednoduché. Jak byste se v takové situaci zachovali vy?

Sociální síť VKontaktě se stala terčem útoků. Byly ukradeny miliony hesel

06.06. 10:54

Moskva - Hackeři provedli zatím největší útok na ruskou komunitní síť VKontaktě. Zmocnili se osobních dat a hesel desítek milionů lidí a hodlají je zpeněžit, uvedla rozhlasová stanice Echo Moskvy.

Pronikli jsme do účtů Marka Zuckerberga, pochlubili se hackeři

06.06. 10:15

New York - Skupina hackerů OurMine se na internetu pochlubila, že se jí podařilo proniknout na účty zakladatele a šéfa Facebooku Marka Zuckerberga.

Budou se přepisovat učebnice fyziky? Vědci chtějí potvrdit nebo vyvrátit teorii strun

05.06. 18:02

Madrid – Od potvrzení existence gravitačních vln, které vznikají například při spojení dvou černých děr nebo explozí hvězd a které předpověděl již Albert Einstein, již uplynulo několik měsíců. Dva španělští vědci nyní chtějí gravitačních vln využít k potvrzení nebo vyvrácení jedné z hlavních teorií…

Bojíte se létání? Zkuste aplikaci odborníků z Olomouce

05.06. 15:43

Olomouc - Čas prázdnin a dovolených se kvapem blíží. Ne každý je ovšem z cestování nadšený. Olomoučtí odborníci proto vytvořili novou mobilní aplikaci, která má pomoci lidem odbourat stres a strach z létání.

Ruská raketa vynesla do kosmu vojenskou družici

Aktualizovali jsme 5.6.2016, 13:50, 04.06. 21:06

Moskva - Z polárního kosmodromu v Plesecku dnes úspěšně odstartovala raketa Rokot. Na oběžnou dráhu vynesla ruskou vojenskou družici blíže nespecifikovaného určení.

Tyto příznaky můžou znamenat rakovinu, varuje doktor

Aktualizovali jsme 4.6.2016, 22:02, 03.06. 12:55

Melbourne – Lidé až příliš často ignorují příznaky,které by mohly značit rakovinu. Doktor Tony Bartone, viceprezident lékařské asociace v Austrálii, poukazuje, že mezi počáteční příznaky může patřit i horečka nebo pálení žáhy. Pokud tyto symptomy přetrvávají dlouhodobě, je podle něj na místě…

Uměla inteligence potřebuje mít svá práva, burcuje vědec z Oxfordu

04.06. 18:16

Londýn – S rychlými pokroky v oblasti technologií se zdá být eventuální vytvoření skutečné umělé inteligence nevyhnutelné. Ačkoliv se ale většinou spekuluje o tom, jak lidstvo ochránit před jejími možnými riziky, matematik Marcus du Sautoy z Oxfordské univerzity se na celý problém podíval z druhé…

Einstein chyboval? Vesmír se rozpíná mnohem rychleji, než se předpokládalo

Aktualizovali jsme 3.6.2016, 17:10, 03.06. 11:24

Oakland - Vesmír se rozpíná rychleji, než se předpokládalo. Jedná se o překvapivý objev, který otestoval část Einsteinovi teorie relativity. Společně to oznámila NASA a ESA v tiskové zprávě.

Před nehodou byl Ital, po probuzení se z něho ale stal plnohodnotný Francouz

03.06. 15:10

Řím - Ital si při nehodě poranil mozek, jakmile se ale probudil, stalo se něco divného. Stal se z něj Francouz, a to včetně mluvení, výběru jídla a zájmu o francouzskou kulturu.

Zásadní objev: Předchůdci lidí zapalovali ohně už před milionem let

03.06. 09:33

Madrid - Paleontologové objevili v jeskyni v jihovýchodním Španělsku zuhelnatělé pozůstatky, které byly zahřáty až na 600 stupňů Celsia. Blíže neurčený druh Homo žijící před 800 tisíci let byl průkopník ohně v Evropě.

Tutanchamonova hrobka vydala další objev. Král vlastnil vesmírnou dýku

Aktualizovali jsme 2.6.2016, 23:31, 02.06. 09:21

Káhira - Tutanchamon je i přes svůj věk, jedna z nejznámějších historických postav starověku. Hlavně za to může perfektně zachovalá hrobka, tohoto chlapeckého krále, který záhadně zemřel v 19 letech.

V centru Londýna byl nalezen nejstarší ručně psaný dokument

Aktualizovali jsme 2.6.2016, 20:58, 02.06. 09:07

Londýn - Archeologové při vykopávkách v centru Londýna narazili na 400 tabulek. Jde o unikátní objev, jelikož je mezi nimi nejstarší ručně psaný dokument na území Británie.

Revoluce pro neslyšící? Aplikace dokáže přeložit pořady i webové stránky

02.06. 08:58

Praha - Neslyšící, pro které je kvůli jejich handicapu obtížné sledovat média, mají k dispozici novou pomůcku. Počítačová aplikace by jim měla umožnit snadněji porozumět obsahu pořadů a internetových stránek - díky překladu do znakového jazyka.

OBRAZEM: Švýcarsko má nejdelší železniční tunel. Měří přes 57 kilometrů

Aktualizovali jsme 1.6.2016, 19:04, 01.06. 14:08

Bern - Ve Švýcarsku se dnes slavnostně otevírá Gotthardský tunel. Jde o monstrózní stavbu, která je současně nejdelším železničním tunelem na světě. A není divu - tubus pod Alpami je dlouhý 57 kilometrů

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací