Technika

Starobylé civilizace, na které se zapomíná. Jedna byla i na území České republiky

26.07. 17:46

Každý zná staré Egypťany se svými pyramidami, Řecko s chrámy a sochami, nebo Mayskou civilizaci s pozoruhodným kalendářem. V historii ale existovaly další starověké národy, o kterých se téměř nemluví. Server Live Science přinesl několik civilizací, které by si zasloužily více prostoru. Jedna z nich…

Edward Snowden vymyslel řešení proti sledování mobilních telefonů

26.07. 17:18

Washington – Edward Snowden je známý americký informátor a bývalý zaměstnanec CIA, který vynesl a zveřejnil citlivé dokumenty z americké Národní bezpečnostní agentury. Nyní spolu se známým hackerem Andrewem „Bunnie“ Huangem představil své plány na speciální pouzdro, které zamezí, aby vás někdo přes…

Česko nemá dostatek odborníků na kybernetiku. Úřady jsou ohroženy

26.07. 16:10

Praha - Ve veřejné správě je citelný nedostatek odborníků na kybernetickou bezpečnost, nedostatečná je také úprava vztahů mezi dodavateli informačních technologií a správci kritické infrastruktury.

reklama

Vědci z Brna dokončili projekt, který sleduje klimatické změny v krajině

26.07. 16:02

Brno - Vědci dokončili projekt, který sleduje klimatické změny v krajině. Výsadba dřevin, budování nízkoenergetických budov, využívání obnovitelných zdrojů nebo zakládání zelených střech a zadržování odtoku přívalových srážek jsou podle nich možnými cestami, jak zmírnit klimatické extrémy ve…

O depresích a emočních problémech může rozhodovat už spánek v dětsví

26.07. 10:43

Houston – Probíhající studie výzkumníků v USA se snaží najít souvislost mezi nedostatkem spánku v dětství a rozvojem emočních poruch v pozdějších letech, jak informuje server Science Alert. Už dokázali zjistit, že málo spánku může vést k negativním emocí u dětí a zároveň změnit pozitivní citové…

Chystají se Nokie s Androidem. Co se o nich ví?

26.07. 10:17

Espoo (Finsko) - Společnost Nokia už toho zažila hodně. Přežila nejeden pád, ale nikdy neztratila důvěru zákazníků. Pokud nepočítáme experiment Nokia X, tak se až s tabletem N1 poprvé zařadila do obří flotily zařízení s Androidem. Brzy poté firma přispěchala s oznámením, že chystá i chytré telefony…

Prstence Saturnu se ohýbají? NASA zachytila podivný úkaz

26.07. 10:12

Washington – Když se podíváte pozorně na fotografii níže, uvidíte něco velmi zvláštního. Vzdálené prstence, které projdou za planetou, se podivně ohnou. Jak se to může stát?

Solární letadlo Solar Impulse 2 obletělo svět

26.07. 09:13

Abú Zabí - Letoun Solar Impulse 2 dokončil oblet země. První letadlo poháněné slunečním zářením přistálo v úterý v Abú Zabí, odkud zahájilo cestu kolem světa v březnu minulého roku. Zvládlo ho bez kapky paliva.

V Mexiku byl objeven vodní tunel z doby Mayů. Vede až do "pekla"

25.07. 21:39

Mexiko - V lokalitě Palenque na jihu Mexika archeologové narazili na podzemní vodní tunel vybudovaný pod Chrámem nápisů, ve kterém je i hrobka mayského vladaře Pakala.

Čína se lidem chystá přepsat DNA. Dokáží tím porazit rakovinu?

25.07. 16:59

Peking – Lidské DNA je zdrojem mnoha tajemství a pro vědce a lékaře znamená příslib netušených možností. Tým čínských vědců se nyní chystá zajít zatím nejdále – ve snaze vyléčit lidem rakovinu chtějí zkusit lidem přepsat DNA. Více informací uvedl britský deník The Guardian.

Vědci hledají alternativy na přežití: Místo jídla budeme v budoucnu dojit šváby

25.07. 11:26

Nové Dillí - Lidská populace se čím dál tím více zvětšuje. V budoucnosti už podle některých nebude stačit normální strava, protože se nedostane zdaleka pro všechny. Vědci tak hledají alternativní způsoby jídel a nyní jedno našli v těle švábů, jak píše server Science Alert.

Konec spekulacím: Největší záhady Pokémon GO odhaleny

25.07. 10:22

Vášnivý hráč Matthew Egan společně se svým týmem z The Sliph Road se rozhodl, že se podívá na samotná data ze hry Pokémon GO. Dokázali najít mnoho zajímavostí, na které lidé hledali odpověď dlouhou dobu.

Zvuky rudé plany? Rover NASA pro misi na Mars jde do finále

25.07. 09:20

Washington - Vozítko agentury NASA, s pracovním názvem 2020 Mars, míří v přípravách na svou misi do finální projektové a stavební fáze.

Solar Impulse 2 je na poslední etapě cesty kolem světa

24.07. 10:00

Káhira - Švýcarský letoun na solární pohon Solar Impulse 2 dnes odstartoval z Káhiry do Abú Zabí. Čeká jej závěrečná etapu obletu světa, let potrvá 48 hodin.

Módní trend v podobě legín a vliv na vagínu: Co na to lékaři?

Aktualizovali jsme 23.7.2016, 21:58, 23.07. 19:42

New York – Módní trendem posledních let jsou určitě legíny a kalhoty na jógu. Jejich komfort oceňují miliony žen. O samotné módě a o tom, jak je nosit, už se napsalo hodně. Zbývá tedy jedna otázka. Jak jsou na tom legíny z lékařského hlediska?

Čína dokončila stavbu největšího obojživelného letadla na světě

Aktualizovali jsme 23.7.2016, 21:58, 23.07. 18:43

Šanghaj - Čína po sedmi letech práce dokončila výrobu největšího obojživelného letadla na světě.

Nejmenší pevný disk na světě je okem neviditelný

Aktualizovali jsme 23.7.2016, 10:32, 22.07. 17:30

Amsterodam – Technologický vývoj a pokrok se zdá být téměř nezastavitelný a lidé tak již nejsou překvapeni tím, že se technologie stále zlepšují a zmenšují. Unikátní kousek se ale nyní povedl vědcům z nizozemské Delftské technologické univerzity, kteří vytvořili nejmenší pevný disk na světě.…

Hrozí výbuch supervulkánu? Nebyl by čas na záchranu lidstva, varují vědci

Aktualizovali jsme 22.7.2016, 23:49, 22.07. 18:16

Londýn – Vědci varují, že pokud by vybuchla supersopka, znamenalo by to konec naší existence. Nebyl by totiž čas na to zachránit lidstvo nebo planetu.

Neuvěřitelná místa, která můžete najít díky satelitním snímkům

22.07. 20:47

New York/Praha – Mapy Google jsou s námi již více jak 10 let, za tu dobu již stihli nasbírat mnoho a mnoho dat. Nabízí mapy ulic, plánovač cest pro pěší cestu, automobilem, nebo veřejnou dopravou. Nás ale bude zajímat satelitní pohled a snímky míst, které neuvěříte, že existují, jak informuje…

Dítě v jakémkoliv věku? Vědci našli způsob jak zvrátit menopauzu

22.07. 18:36

Atény – Není žádným tajemstvím, že na rozdíl od mužů je plodnost ženy omezená věkem. To by se ale zřejmě mohlo změnit – vědci totiž našli způsob, jak zvrátit menopauzu a přimět tělo ženy, aby opět uvolňovalo plodná vajíčka. Informoval o tom server New Scientist.

Technologický pokrok při pořizování důkazů: 3D výtisk prstu zavražděného muže

22.07. 17:58

Washington – Zní to spíše jako případ z televizního seriálu – muž byl zavražděn a policie se domnívá, že by na jeho telefonu mohli najít stopy ohledně jeho vraha. Aby se do telefonu dostala, chce použít 3D výtisk prstu zavražděného. Informoval o tom server Fusion.

Pomůžou s bojem proti malárii kuřata? Komáři se jím z nějakého důvodů vyhýbají

22.07. 16:11

Addis Abeba - Loni na malárii v Africe zemřelo 400 tisíc lidí. Účinný lék stále neexistuje, nicméně novou nadějí by se mohla stát kuřata.

Nedaří se vám najít vzácné Pokémony? Máme rady jak na to

Aktualizovali jsme 22.7.2016, 14:13, 22.07. 08:34

Praha – Hrajete Pokémon Go už delší dobu a stále nemůžete narazit na žádné vzácnější Pokémony? Zkuste tyhle tipy a triky, které by měly přinést kýžené ovoce. Nejedná se ale o nic jednoduchého.

OBRAZEM: Generálu Bočkovi se splnilo přání, po 71 letech letěl opět Spitfirem

22.07. 13:19

Londýn/Praha - Brigádní generál Emil Boček usedl za knipl legendární stíhačky po dlouhých 71 letech. Z nejmladšího pilota RAF se rázem stal jeden z nejstarších mužů, kteří kdy do kokpitu Spitfiru usedli. Od realizace přání uběhl bezmála rok. Poprvé ho Boček vyslovil na podzim v České mincovně. Ta…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie