Technika

Facebook je tržiště pro teroristy, nakupují přes něj zbraně

09.04. 12:33

Londýn - Přes sociální síť facebook se prodávají zbraně, které se dostávají k teroristům. Facebook se ale prý takové stránky snaží vyhledávat a zavírá je.

SETI rozšiřuje pátrání po mimozemském životě. Dočkáme se nějakého náznaku?

08.04. 12:20

Washington – Navzdory mnohaletému pátrání a snahám astronomům se zatím nepodařilo najít známky toho, že vesmír spolu s námi obývají další inteligentní bytosti. Vědci z projektu SETI, který se zabývá hledáním mimozemských civilizací, nyní proto oznámil, že své hledání značně rozšíří. Informoval o…

Software většina uživatelů i firem pirátí kvůli úspoře

07.04. 16:31

Praha - Firmy i domácnosti si nejčastěji pořizují nelegální software ve snaze ušetřit. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů protipirátské aliance BSA.

reklama

Astronomové objevili obří černou díru, je velká jako 17 miliard Sluncí

06.04. 23:24

Washington - Američtí astronomové nalezli na odlehlém místě vesmíru černou díru velkou jako 17 miliard Sluncí. Informoval o tom časopis Nature.

Chcete být atraktivnější? Vědci přišli s jednoduchým řešením

Aktualizovali jsme 6.4.2016, 17:38, 06.04. 13:21

Tübingen - Plastické operace, feromony, dieta, být silný a tajemný? Ale kdepak, podle vědců jsou klíčem k atraktivitě dobře čitelné emoce.

Konec HIV? Vědci zkouší nový způsob léčby

05.04. 17:12

Washington – Onemocnění AIDS (Acquired Immune Deficiency Syndrome), které je způsobeno virem HIV, od svého objevení v 80. letech minulého století již způsobilo desítky milionů úmrtí. Prozatím přitom na tuto chorobu neexistuje žádná vakcína ani lék – jsou pouze způsoby, jak průběh nemoci zmírnit a…

Nový minerál byl objeven ve spadlém meteoritu. Zatím nemá jméno

01.04. 12:51

Tokio – Japonským vědcům se při zkoumání meteoritu, který před 135 lety spadl na Austrálii, podařilo objevit nový minerál. Jedná se o poslední ze skupiny minerálů s vysokou hustotou, které by měly tvořit většinu zemské kůry a svrchního pláště. Informoval o tom server Science News.

Hladina moří se bude zvedat mnohem více, než se původně předpokládalo

31.03. 09:03

Massachusetts - Nová studie studie změn klimatu ukazuje, že hladina moří by se měla v následujícím století zvednout o více než metr. To je dvojnásobek toho, co se předpokládalo.

Velký objekt narazil do Jupiteru +VIDEO

Aktualizovali jsme 30.3.2016, 17:56, 30.03. 10:52

Londýn – Plynný obr Jupiter je největší planetou naší Sluneční soustavy. Amatérští astronomové na videu zachytili, jak do planety naráží neznámý objekt. Informoval o tom server The Huffington Post.

FBI odemknul mobil teroristy, i bez pomoci Applu. Mají novou metodu

29.03. 09:27

Washington - Američtí vyšetřovatelé se dokázali dostat k obsahu telefonu iPhone používanému jedním z pachatelů útoku v San Bernardinu i bez pomoci výrobce, tedy společnosti Apple. FBI použil k odkódování telefonu nespecifikovanou novou metodu.

Střed naší galaxie je stále zahalen tajemstvím, vědci se nyní znovu přiblížili odpovědi

Aktualizovali jsme 24.3.2016, 22:32, 24.03. 11:01

Windhoek – Střed naší galaxie je fascinujícím i tajemným místem. Observatoř H.E.S.S. v Namibii, kterou provozuje 42 institucí ze 12 různých států, přes deset let soustředila své zkoumání právě na toto místo a získaná data vědcům poskytla neobvyklý pohled na obrovskou černou díru, která se ve středu…

Podnikat začali ilegálně ve škole. Nyní si plní sen a vydávají projekt s unikátním nápadem

24.03. 09:38

Kodaň – Začínali jako osm studentů v opuštěné třídě, ze které je po několika měsících vyhodili. Snu vytvořit počítačovou hru se ale nevzdali, půjčili si téměř 5 milionů korun a risk jim vyšel. Dnes studio BetaDwarf spouští unikátní akci, kde sleva na jejich hru bude určena podle toho, jak moc lidí…

Na povrchu Pluta se našlo zamrzlé jezero

23.03. 10:09

Washington – Sonda New Horizons pokračuje v posílání dat získaných během svého průletu okolo Pluta a vědci se nestačí divit. Zatím poslední snímky naznačují, že se na povrchu ledové trpasličí planety nachází zmrzlé jezero. Informoval o tom server Science Alert.

FBI prý dokáže obejít zabezpečení telefonu i bez Applu

22.03. 08:51

Washington - Souboj společnosti Apple s americkou FBI kvůli odblokování telefonu teroristy ze San Bernardina pokračuje. Vládní agenti patrně sami našli způsob, jak se dostat k zaheslovaným údajům.

Apple představil nový iPhone, cena vás příjemně překvapí

21.03. 22:06

Cupertino - Americká technologická společnost Apple dnes představila novou verzi svého chytrého telefonu iPhone.

Alergie může přejít s člověka na člověka, zjistili vědci

21.03. 17:19

Washington – Alergie na potraviny trápí mnoho lidí a v některých případech mohou krom komplikací způsobit i smrt. Vědci nyní potvrdili, že se alergie na potraviny mohou přenést z člověka na člověka během transplantace kostní dřeně. Informoval o tom server Science Alert.

Nesmrtelnost? S použitím techniky je to možné, říká miliardář

21.03. 16:16

Moskva - Ruský miliardář Dmitrij Ickov je přesvědčen, že našel lék na nesmrtelnost, který do roku 2045 budou využívat všichni lidé. Aby mohl žít navěky, bude prý ale muset použít i techniku.

Jak se bude bojovat v budoucnosti? Na laserové zbraně zapomeňte

21.03. 14:16

Austin - Mezi světovými velmocemi probíhá souboj především v oblasti vývoje hypersonických raket. Analýza společnosti Stratford se zamýšlí nad tím, jak bude vypadat další závod ve zbrojení.

Průlom ve výzkumu kmenových buněk, vědci je dokážou rozdělit

21.03. 14:10

Washington – Výzkum kmenových buněk je v rámci genetiky důležitým oborem a mnozí v něm vidí budoucnost medicíny. K důležitému pokroku nyní došlo díky tomu, že se vědcům podařilo vytvořit kmenové buňky schopné dělení, ačkoliv obsahují pouze jednu kopii lidského genomu. Informoval o tom deník The…

Pozor, když prodáváte auto. Pokud ho kupec nepřevede, budete platit

21.03. 02:40

Praha - Zrušení takzvaných polopřevodů aut odkrylo nečekaný problém. Pokud totiž kupující nepřihlásí vůz na sebe, k čemuž ho nic nenutí, zůstává veškerá odpovědnost na původním majiteli. Ten tak musí platit pokuty nebo povinné ručení. Přesto že má v ruce kupní smlouvu, která potvrzuje, že auto už…

Pozor na dioptrické brýle ze supermarketů, můžou vám uškodit, varuje lékař

19.03. 16:51

Praha – Celá řada Čechů si kupuje levné tzv. hotové brýle, které jsou dostání v supermarketech a dalších obchodech. Podle přednosty sítě očních klinik Pavla Stodůlky to však může být nebezpečné. Člověk si jejich používáním může  způsobit vážné oční problémy.

Sojuz se úspěšně spojil s ISS

19.03. 11:32

Bajkonur – Dva rusové a jeden Američan, kteří se vydali v ruské  loď Sojuz TMA-20M do vesmíru, se dnes ve předem určenou dobu na oběžné dráze úspěšně spojili s Mezinárodní vesmírnou stanicí (ISS). 

Twitter se nemění, limit 140 znaků zůstává

18.03. 22:57

New York - Americká společnost Twitter nechá délku příspěvku na své stejnojmenné síti beze změn.

Revoluce v CERNu? Vědci jsou prý na stopě velkému objevu

18.03. 16:53

Bern – Velký urychlovač částic (LHC) CERNu naposledy změnil svět vědy potvrzením existence tzv. Higgsova bosonu. Nyní se ale vědci domnívají, že jsou díky němu na stopě dalšímu velkému objevu. Informoval o tom britský deník The Guardian.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací