DISKUZE K ČLÁNKU Válka jako reklama? Potopení britského torpédoborce udělalo z francouzské rakety obchodní trhák!

Dnes již je válka o Falklandy v roce 1982 téměř zapomenutým konfliktem. Ve své době však konflikt mezi Velkou Británii a Argentinou hýbal světovým děním. A jako každý konflikt měla i své hrdiny jejíchž jméno obletělo svět. Překvapivě hrdinou tohoto konfliktu se stala francouzská protilodní střela Exocet. A Francie se díky ní stala také drobným vítězem tohoto konfliktu.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • Petr Payne

  Petr Payne

  85.70.3.XXX
  Je to tak, dokonce se pro protilodní střely používal v tomto období pojem "exocety", i když to byly produkty jiných výrobců. Ale právě válka Argentiny s Velkou Británií měla být pro všechny latinskoamerické země varovná. Po potopení torpédoborce požádala Velká Británie Francii o předání navigačních kódů a výpočtů trajektorií letu Exocetů, Francie kódy i trajektorie Britům předala a Exocety již prakticky ztratily účinnost. Kdyby měli Argentinci trochu rozumu, koupili protilodní střely od Rusů (nejlépe i letadla) a mohli celou slavnou britskou flotilu poslat ke dnu. Jenže to by bylo hned od US mainstreamu řevu o komunismu v Argentině .....

  + 0 / − 0

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fotogalerie