DISKUZE K ČLÁNKU President Masaryk byl největší československá válečná loď. Skončil neslavně!

Československo bylo v meziválečném období skutečnou zbrojní velmocí, která se nezalekla i velkých výzev. A takovou výzvou nepochybně byla stavba říčních válečných lodí pro naší dunajskou flotilu. Jejím úkolem bylo bránit československá plavební práva na Dunaji a dunajskou hranici proti Maďarsku. Největší lodí naší říční flotily se stala hlídková loď, někdy označovaná i jako říční monitor, President Masaryk.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • R.Hubert

  R.Hubert

  109.81.214.XXX
  Takze poporade- rakouské lodě podle jejichz výkresů byl "President Masaryk" postaven byla třída "Wels (Wells)", nikoli "Weiss". Dále- nikdy se ji nerikalo " monitor", i kdyz to někteří autoři (zejména zahraniční) zmiňují. Dále- jediné hladinové lodě které se mohly "Masaryka" obávat, melo Rakousko. Náš potencionální nepřítel na Dunaji (Maďarsko) mel již v dobe spuštění "Masaryka" na vodu daleko lépe vyzbrojené hlídkové lodě včetně několika regulérních monitorů, vesměs převzaté od rakousko-uherského loďstva a modernizované. Po válce byl zařazen k lodnímu praporu československé armády, cilize se do armády vratil, ovšem pravdou je, ze sloužil uz jen jako skladový ponton. Zdroje- vyprávění syna velitele lodi inženýra Karla Pavaly a knihy a vyprávění inženýra Miroslava Huberta.

  + 0 / − 0

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fotogalerie