DISKUZE K ČLÁNKU Proč svět nedokáže zničit nejničivější zbraně?

Papež František ve svém srdceryvném poselství z 24. listopadu vzkázal, že čím dříve se svět zbaví jaderných zbraní, tím lépe pro lidstvo. Situaci rozebral Daniel R. DePetris, analytik z think tanku Defense Priorities, v komentáři pro server National Interest.

 zpět na článek přehled všech diskuzí
Vážení čtenáři, diskuze u tohoto článku již byla uzavřena. Pokud shledáte jakýkoliv příspěvek nevhodným, urážlivým, vulgárním či vaši osobu jakkoliv poškozuje, využijte prosím možnost nahlášení, která je dostupná u každého příspěvku. Obratem se takovým příspěvkem budeme zabývat. K diskuzi můžete využít naše další články.

Zobrazit příspěvky: Podle vláken Podle času

 • Petr Payne

  Petr Payne

  88.101.58.XXX
  Jenže proč by se měly zbavovat jaderných zbraní země, které se potřebují chránit před agresí - zejména KLDR? Kim byl ochoten vzdát se jaderných zbraní za podmínky, že KLDR dostane od USáků záruky, že nebude přepadena a výsledek? Trumpo záruky odmítl dát. Takže KLDR nezbývá než pokračovat ve vývoji jaderných zbraní a nosičů, aby případné přepaden KLDR znamenalo pro USáky riziko odvety jadernými zbraněmi. Pro KLDR navíc vlastnictví jaderných zbraní umožnilo výrazně snížit počet vojáků a díky tomu i zlepšit ekonomiku.

  + 0 / − 0

  Je příspěvek nevhodný, urážlivý, vulgární, nenávistný či vás poškozuje? Nahlašte nám jej.
Loading...
reklama
Fotogalerie