Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Protesty proti čínskému prezidentovi: Zadrženo 13 osob, jeden obviněn z krádeže

Česko vítá čínského prezidenta Si Ťin-pchinga (28. 3. 2016)
Česko vítá čínského prezidenta Si Ťin-pchinga (28. 3. 2016)
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Policie v pondělí zadržela celkem 13 lidí, kteří protestovali proti návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Jedním z nich byl také cizinec, čelí obvinění z krádeže.

Muž byl zadržen v souvislosti s potyčkami mezi odpůrci a převážně čínskými zastánci prezidenta Si Ťin-pchinga na Evropské ulici.

"Po zhodnocení celé situace byl obviněn z přečinu krádeže dle trestního zákoníku. Celou věc budou policisté řešit ve zkráceném přípravném řízení," uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Dalších 12 lidí policisté zadrželi při pokusu vyměnit čínské vlajky na sloupech veřejného osvětlení za tibetské. "Tyto osoby odmítaly uposlechnout policejní výzvy a některé z nich se ke sloupům připoutaly," uvedla Zoulová.

Jednání těchto osob policie klasifikovala jako přestupek proti veřejnému pořádku. Dva lidé si navíc vyslechli i obvinění ze spáchání přestupku proti majetku.

Témata:  návštěva čínského prezidenta v ČR

Aktuálně se děje

17. května 2024 19:50

Třináct zemí vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh

Třináct zemí, včetně sedmi členů Evropské unie, vyzvalo Izrael, aby neprováděl rozsáhlou ofenzivu ve městě Rafáh na jihu Pásma Gazy a umožnil dovoz humanitární pomoci na toto palestinské území přes všechny dostupné přechody. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Petr Fiala ve volebním štábu Petra Pavla

Odbory odvolaly protest. Fiala je zve k jednacímu stolu

Premiér Petr Fiala (ODS) ocenil reakci odborů, které ve ve světle událostí na Slovensku zrušily plánovaný protivládní protest. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) to oznámila ve čtvrtek, protestní akce měla proběhnout v úterý 21. května. Důvody pro svolání demonstrace však podle zástupců zaměstnanců trvají.