Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Byli jsme v čele moc dlouho, přiznal Sobotka

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda vlády
Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda vlády
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Volební výsledky ČSSD ovlivnilo podle premiéra a předsedy strany Bohuslava Sobotky hlavně to, že sociální demokracie byla v čele mnoha krajů už osm let.

V regionech podle něj rozhodovaly především osobnosti tamních kandidátů a jejich pověst. Do voleb do Sněmovny musí příští rok strana najít silnější lídry a sestavit kvalitnější kandidátky, řekl dnes Sobotka ČTK a České televizi.

Premiér nemá obavy z toho, že by například už na dnešním večerním jednání grémia strany ostatní členové vedení či dosavadní hejtmani mohli požadovat jeho odstoupení. "ČSSD nepotřebuje personální hádky a rvačky, to je to, co by nás mohlo oslabit a nahrát hnutí ANO," uvedl Sobotka. Nikdo podle něj ani podobný požadavek neavizoval.

Sobotka nesouhlasí s názorem prezidenta Miloše Zemana, který dnes pro Blesk.cz řekl, že za propad ČSSD nemůže špatná práce v krajích a důvod musí být spíš na celostátní úrovni. "Výsledky ČSSD se liší v jednotlivých regionech. To souvisí s tím, kdo za nás kandidoval, jakou jsme tam odváděli práci v předchozích letech, jakou jsme měli pověst," řekl Sobotka.

Sociální demokracie podle něj musí do voleb do Sněmovny v roce 2017 přijít s novým programem, současný totiž již z velké části splnila ve vládě. "Musíme také sestavit kandidátky, aby tam byli silnější lídři, členové se musí víc zapojit do kampaně," uvedl. Novým programem by chtěl oslovit především voliče ve velkých městech.

Témata:  Bohuslav Sobotka volby Volby 2016

Související

Aktuálně se děje

3. července 2025 18:50

Nebude to jen 1,5 °C. Extrémní počasí oteplí planetu o mnohem víc, bojí se vědci

Navzdory častým zprávám o rekordních vlnách veder, extrémním počasí a neochotě některých států jednat se svět podle aktuálních vědeckých odhadů pravděpodobně vyhne nejhorším scénářům globálního oteplení. Vše ale nasvědčuje tomu, že do konce století se planeta ohřeje přibližně o 2,7 °C oproti době před průmyslovou revolucí. Tento výhled, přestože lepší než předpokládaný nárůst teploty o 4 až 5 stupňů z minulých dekád, zůstává alarmující a představuje vážné riziko pro stabilitu ekosystémů i samotné lidstvo.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Blackout v Česku. Problémy hlásí Praha i jiné oblasti

Části České republiky dnes kolem poledne postihl masivní výpadek elektrické energie. Nejvíce zasáhl hlavní město Prahu, kde přestaly fungovat tramvaje, metro, semafory, ale také platební terminály a bankomaty. Bez proudu se ocitla část centra i okrajových čtvrtí. Problémy se objevily i v řadě dalších krajů. Odpoledne postupně elektřina ve většina částí Česka naskočila, rozjely se vlaky i hromadná doprava.