Profil editora - Natálie Novoměstská

Jiří Hrubý

Jiří Hrubý

Nezalekne se žádného tématu, vyniká v realizaci svých nápadů, a poté, co prošel několika zaměstnáními, se jeho domovinou stal Globe24.cz.

Napište autorovi

Přečtěte si poučení o sbírání a ukládání informací, souvisejících s vaším dotazem.

Donald Trump

Trump tvrdí, že by ukončil válku na Ukrajině ihned. Pomohl by Rusku

Svět

Bývalý americký prezident Donald Trump dlouhodobě prohlašuje, že by byl schopen válku na Ukrajině ukončit prakticky ihned. V soukromí ale dodává, že by mohl ruskou invazi ukončit nátlakem na Kyjev, aby se vzdal části svého území ve prospěch Moskvy. S odvoláním na zdroje obeznámené s plánem o tom v neděli informoval americký deník The Washington Post (WP).

Bratislava, Slovensko

Pellegrini je populista a Ficův spojenec, píše světový tisk

Svět

Sobotní rozuzlení prezidentských voleb na Slovensku je tématem i pro zahraniční média. Podle americké agentury AP zvítězil blízký spojenec populistického premiéra Roberta Fica. BBC uvedla, že slovenským prezidentem byl zvolen populista s přátelským a shovívavým postojem vůči Rusku, který sdílí s premiérem Ficem.

Slovensko, ilustrační foto

Slovenské úřady kvůli potížím prodloužily volební moratorium

Svět

I při druhém kole prezidentských voleb na Slovensku se prodlouží moratorium. Oznámila to státní volební komise, delší bude o pět minut. Důvodem je pozdní zahájení hlasování ve dvou volebních místnostech. Problém byl také s členem komise pod vlivem alkoholu.

Následky ostřelování Charkova ruskou invazní armádou

Rusové zaútočili na Charkov, šest lidí zemřelo

Svět

Rusové pokračují v útocích na ukrajinská města. V nočních hodinách zasáhli druhé největší město Charkov, kde šest lidí nepřežilo a deset dalších utrpělo zranění. Charkov je v posledních dnech častým terčem ruských útoků.

Slovensko, ilustrační foto

Volby na Slovensku jsou v plném proudu. Nový prezident bude znám v noci

Svět

Slováci si v sobotu vybírají nového prezidenta, který v červnu nahradí ve funkci Zuzanu Čaputovou. Do dnešního druhého kola postoupili exministr zahraničí Ivan Korčok a předseda parlamentu Peter Pellegrini. Volební místnosti zůstanou otevřené do 22 hodin, pak začne sčítání hlasů.

Očkování, ilustrační foto

Ministerstvo zajistilo další vakcíny proti černému kašli

Domov

Ministerstvo zdravotnictví zajistilo více než 110 tisíc vakcín proti černému kašli nad rámec již objednaných. Už v březnu dorazilo téměř 10 tisíc vakcín z Velké Británie, v dalších týdnech dorazí očkovací látky z Kanady a Francie, uvedloministerstvo v tiskové zprávě.

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy