Technika

Karol Suchánek

ROZHOVOR: Expert radí, jak být v online světě v bezpečí

Technika

ROZHOVOR: Jak našlapovat v online světě bezpečně? Jak mít soukromí na sítích i jinde pod kontrolou? Na tyto otázky vám odpoví expert na kybernetickou bezpečnost Karol Suchánek. Připravil několik praktických rad, díky nimž můžete v online světě kráčet bezpečně a beze stresu.

Apple Watch Series 9

Apple představil čtyři modely iPhone 15 a dvoje Apple Watch

Technika

Americký technologický gigant Apple uspořádal dlouho očekávanou prezentaci svých nejnovějších produktů. Představil dvě dlouho očekávané novinky, zbrusu novou řadu chytrých telefonů pod názvem iPhone 15 a revoluční chytré hodinky Apple Watch.

Apple

Technika

Apple přidá do telefonů iPhone konektor USB-C

Společnost Apple se rozhodla splnit požadavky Evropské unie a představí svůj nový iPhone s nabíječkou USB-C, kterou EU stanovila jako standard pro unijní trh. Uvedla to agentura Bloomberg s tím, že iPhone, který Apple plánuje představit příští týden, bude zřejmě už vybaven touto nabíječkou.

Ilustrační foto

Technika

NÚKIB: Počet kybernetických incidentů se po lednovém nárůstu vrátil do průměru

Počet kybernetických incidentů se v únoru po lednovém nárůstu podle Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) vrátil do průměru. Úřad jich evidoval 13, po čtyřech měsících se stal jeden velmi významný kybernetický incident. Šlo o útok, který způsobil nedostupnost systémů ministerstva. NÚKIB o tom dnes informoval na webu. S výpadky se v únoru potýkalo ministerstvo spravedlnosti. V lednu úřad kybernetických incidentů evidoval nadprůměrných 21.

TikTok

NÚKIB vydal varování kvůli TikToku, označil ho za bezpečnostní hrozbu

Technika

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal varování před instalací a používáním čínské aplikace TikTok na zařízeních s přístupem k systémům spadajícím do kritické informační infrastruktury a dalším významným informačním systémům. Úřad dnes ČTK sdělil, že aplikace představuje bezpečnostní hrozbu. Zvážit používání aplikace i to, co skrze ni lidé sdílí, doporučuje úřad i široké veřejnosti.

Ilustrační foto

Twitter umožnil platícím uživatelům v USA psát výrazně delší tweety

Technika

Americká internetová společnost Twitter umožnila předplatitelům své služby Twitter Blue ve Spojených státech psát výrazně delší tweety, a to v rozsahu až 4000 znaků. Původně byly tweety omezeny na 140 znaků, v roce 2017 firma limit zdvojnásobila na 280 znaků, upozornil server časopisu Forbes.

Ilustrační foto

Silvestr potvrdil trend blahopřát přes datové služby, ubylo telefonátů

Technika

Silvestr potvrdil trend posílání blahopřání prostřednictvím internetu a mobilních aplikací. Objem přenesených dat v posledním dni loňského roku meziročně vzrostl u všech operátorů o 32 až 42 procent. Naopak meziročně ubylo telefonátů a poslaných textových zpráv, vyplývá z dnešních informací mobilních operátorů, které má ČTK k dispozici.

Aktuálně se děje

20. dubna 2024 21:01

Prodej TikToku nebo zákaz: Sněmovna schvaluje opatření proti čínské síti

Americká Sněmovna reprezentantů v sobotu prosadila legislativu, která by mohla vést k totálnímu zákazu čínské sociální sítě TikTok ve Spojených státech. Uvedl to Business Insider.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy