Technika

Youtubeři kasírují miliony, jejich videa jsou přitom často banální

Aktualizovali jsme 20.8.2017, 17:14, včera 14:26

New York - Nejpopulárnější youtubeři vydělávají miliony dolarů ročně a jsou často populárnější než celebrity ze světa filmu a hudby. Témata jejich videí jsou sice mnohdy banální, zato ale ze života obyčejných lidí.

Města budoucnosti? Zalité zelení a rostlinami

19.08. 19:14

Architekt Stefano Boeri je znám pro svoji stromy oděnou dvojici mrakodrapů v Miláně Bosco Verticale (vertikální lest). Podobnou radikální vizi chce vtisknout svému novému projektu ve východním čínském městě Nanking, informuje Business Insider. Boeri si představuje budovy oplývající v hojné míře…

Nebezpečná tělesa ve vesmíru? Dohlíží na ně pět dalekohledů z Česka

19.08. 12:15

Praha - Odborníkům v Česku slouží k pozorování objektů ve vesmíru pět dalekohledů s průměrem větším než půl metru.

reklama

Rusko jako světová velmoc? Za pokroky vděčí jednomu muži

Aktualizovali jsme 18.8.2017, 22:12, 18.08. 11:21

Rusko dnes funguje jako protiváha západních zemí a ne nadarmo se říká, že v řadě oblastí jsou největšími hráči na trhu právě Ruská federace a Spojené státy. Zatímco USA ale vděčí za své technologie a pokroky zdravé ekonomice a prakticky permanentnímu zapojení v konfliktech, u Ruska je situace…

Úsvit nové technologie? Bezdrátová komunikace by se mohla rapidně zrychlit

17.08. 11:59

New York - Kalifornský start-up Keyssa spolu s dalšími firmami vyvíjí novou technologii bezdrátové komunikace, která umožní přenos obrovského množství dat během okamžiku.

Roboti jsou moc dokonalí? Lidé chtějí, aby dělali chyby

10.08. 14:39

Podle nejnovějšího výzkumu jsou lidem mnohem sympatičtější roboti, kteří dělají drobné chyby a přehmaty. Do budoucna se tak může stát, že programátoři schválně nějaké chyby do robota přidají, aby ošálili nedůvěřivého zákazníka.

Záhada lodi Eldridge: Opravdu ji nechala armáda cestovat v čase?

Aktualizovali jsme 7.8.2017, 22:03, 07.08. 14:14

Americký torpédoborec USS Eldridge byl poprvé spuštěn na vodu v roce 1943. Ačkoliv jej armáda o tři roky později vyřadila, za dobu své služby toho stihl více, než jiné válečné lodě. Podporoval spojenecké síly v severní Africe a v Evropě a údajně také dokázal cestovat časem, a to díky Filadelfskému…

Co se skrývá uvnitř Slunce? Vědci poprvé zjišťují, s čím máme co do činění

Aktualizovali jsme 6.8.2017, 22:04, 06.08. 14:31

Střed Slunce je skrytý lidskému zraku a vrstvy kolem něj téměř znemožňují vědcům ho pozorovat a zkoumat. Až letos poprvé zjistili, jakou rychlostí se jádro naší hvězdy točí. A byli velmi překvapení, když se ukázalo, že o proti zbytku hvězdy je jeho rychlost téměř čtyřnásobná.

Současná vedra jsou jen začátek? Vědci zmapovali počasí do roku 2100

Aktualizovali jsme 6.8.2017, 22:04, 06.08. 11:34

Stovky milionů lidí budou vystaveny smrtelně nebezpečným jevům spojeným s počasím kolem roku 2100. Nová studie ukazuje, že tyto jevy budou zabíjet až 150 000 obyvatel země každý rok. Informoval o tom portál Independent.

Česká firma vymyslela, jak se bránit útokům hackerů na bankovní účty

06.08. 15:12

Brno - Brněnská firma ThreatMark vyvinula nový systém ochrany klientů bank před kybernetickými útoky. Dokáže najít virus v počítači, ale také odhalit nebezpečí sledováním chování klienta při práci s bankovnictvím.

Světem se 35 let bez ustání šíří tajemný signál. Nikdo neví, co je zač

06.08. 14:11

St. Petersburg - Uprostřed ničeho nedaleko ruského města St. Petersburg je železná brána. Za ní je pozoruhodná sbírka rádiových věží, opuštěných budov a drátů. Vše je obehnané kamennou zdí. K zlověstné lokaci patří i zlověstný signál, o jehož původu se můžeme jen dohadovat. Příběh nedávno…

Lidstvo pátrá po mimozemšťanech. Využívá obří teleskopy

05.08. 18:06

Lidé dodnes neví, jestli jsou ve vesmíru sami. Rozhodně ale nelení a snaží se prakticky bez ustání monitorovat okolní vesmír a pátrat po jakýchkoliv náznacích, které by mohly svědčit o existenci jiných mimozemských civilizací. Slouží jim k tomu poměrně rozsáhlá a složitá soustava teleskopů, z nichž…

K nejbližší hvězdě bychom letěli tisíc let. Kdy opustíme naši soustavu?

03.08. 13:20

Cestování za hranice naší sluneční soustavy odjakživa fascinovalo jak vědce tak, spisovatele. V současnosti takové vize nejsou příliš realistické, ale vzhledem k bleskovému postupu vývoje nových technologií je třeba zachovat optimismus. Kdy se první člověk podívá za hranice naší soustavy?

Vědci našli klíč k nesmrtelnosti. Jsou jím kmenové buňky

02.08. 16:55

Již dlouho víme, že hypotalamus je důležitou částí mozku, který má na starosti tělesnou teplotu, hlad, spánek, emoce i sexuální touhy. Podle nové studie je však ještě důležitější, než jsme si dlouho mysleli.

Pocházíme z hlubin kosmu? Možná jsme vesmírní cestovatelé, naznačují vědci

02.08. 12:59

Ve vesmíru je sice vakuum a ve vakuu není vzduch, i tak to tam ale může pěkně foukat. Vítr tvořený částečkami plynů profukují vysokými rychlostmi kolem galaxií, jejich rychlost může být od 100 či 1000 kilometrů za sekundu.

Na saturnském měsíci Enceladu existuje potrava pro mikroby. Objevíme tam i mimozemský život?

01.08. 13:17

Sonda Cassini určená pro průzkum planety Saturn, jejích prstenců a systému jejích měsíců byla vypuštěna v roce 1997 a i v roce 2017 je stále funkční. Při své misi sonda zjistila, že pod ledem Saturnova měsíce Enceladu zřejmě existuje prostředí podobné tomu, které v zemských oceánech hostí bohatý…

Za týden budeme na obloze moci pozorovat částečné zatmění Měsíce

31.07. 16:18

Praha - V pondělí 7. srpna bude na obloze k vidění částečné zatmění Měsíce. Jeho úplněk bude vypadat, jakoby byl z pravého spodního okraje neostře ukousnutý.

Zabiják dronů: Revoluční laserová zbraň je připravena k použití

30.07. 09:24

Manáma - Američané představili laserovou zbraň, která je velmi efektivní v ničení dronů. Nejde o žádný prototyp - novinka už brázdí vody Perského zálivu a je připravena k použití. Minulý týden proběhlo první testování, kterému mohli přihlížet i novináři. Unikátní záběry přinesla americká CNN.

Revoluce v medicíně? Maličcí roboti budou léčit leukémii

28.07. 11:27

Podle výzkumů by se léčba nemocí mohla přesunout přímo do lidského těla, kde by se o lidské problémy postarali drobní roboti. Je to dobrý nápad?

Je možné ovládnout lidský mozek? Nový objev může mít zásadní vliv na celé lékařství

Aktualizovali jsme 26.7.2017, 19:01, 26.07. 11:44

Londýn – Vědci možná budou už velmi brzy schopni ovládat lidskou mysl, poprvé se jim totiž podařilo implantovat obrazy do mozku myši. Informuje o tom server Express.

Extrémní horka trápí celou planetu. Paříž připravuje způsob, jak obyvatelům ulevit

Aktualizovali jsme 24.7.2017, 22:09, 24.07. 09:22

Mnohé pařížské ulice se během červnové vlny veder proměnily v bazény, ze stovek požárních hydrantů se staly městské gejzíry. Paříž se však snaží najít bezpečnější způsoby, jak od extrémního horka ulevit svým obyvatelům a zároveň při tom neplýtvat vodou, napsal francouzský deník Le Monde.

Spojené státy povolaly do služby účinnou zbraň: Velikána USS Gerald Ford

23.07. 17:17

Norfolk (USA) - Spojené státy po letech zpoždění a nečekaného prodražení uvedly do služby letadlovou loď USS Gerald Ford, která je prvním zástupcem nové generace nosičů letadel.

Přistáli Američané na Měsící? Nebo jde jen o konspirace?

Aktualizovali jsme 22.7.2017, 22:33, 22.07. 10:19

Svět před pár dny oslavil významné výročí - uplynulo 48 let od přistání Američanů na měsíci. Nebo jak by mnozí řekli "přistání" *mrk mrk*. Tato významná událost je jedním z nejoblíbenějších cílů konspiračních teoretiků. Co je na teoriích pravdy?

Budoucnost robotů: Budou pomáhat, nebo škodit?

22.07. 13:57

Má se lidstvo do budoucna bát robotů? Podle některých vědců je třeba, aby se upustilo od dnes už přežitých základních zákonů robotiky. Roboti by naopak měli být aktivnějšími pány situaci, zároveň by měli i nadále dbát o bezpečí lidských jedinců.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací