Technika

Jedinečný český patent: Domácí jídlo vydrží i bez konzervantů čerstvé tři roky

Aktualizovali jsme 28.3.2017, 22:54, včera 15:23

Patentovaná metodologie umožňuje připravovat trvanlivé jídlo zcela bez konzervantů, tedy bez obávaných „éček“. Přesto díky unikátnímu postupu sterilace vydrží plnohodnotné ručně vařené jídlo ADVENTURE MENU ve spíži nebo v batohu čerstvé až tři roky. Navíc se dokáže i samo ohřát. I v podmínkách, kde…

Nové vymoženosti ruské armády mohou změnit poměr sil ve světě

Aktualizovali jsme 27.3.2017, 22:08, 25.03. 10:21

MAGAZÍN – Mezi Západem a Ruskem dlouhodobě panuje napětí. Kvůli tomu se obrací pozornost také na stav ruské armády, zbraně a schopnosti obecně. Švédský deník Dagbladet zveřejnil seznam deseti ruských zbraní, které ovlivňují poměr sil ve světě.

Evoluční teorie dostává trhliny. Studie zpochybňuje princip "přežití nejsilnějších"

26.03. 15:22

MAGAZÍN - Studie vědců z univerzity v Bristolu tvrdí, že hnací silou evoluce byla dostupnost "životního prostoru". Zpochybňují tak závěry zakladatele evoluční teorie Charlese Darwina, podle nějž byla rozhodující soutěž, v níž přežily pouze ty nejsilnější druhy, píše server britské televize BBC.

reklama

Chcete být na internetu v bezpečí? Poradíme, jak na to

25.03. 15:29

MAGAZÍN - Internet je místo, kde už se dá najít téměř cokoliv, neustále se zvyšuje objem informací. S tím ale přichází i větší bezpečnostní riziko. K tomu, abyste byli zabezpečeni na internetu, naštěstí nejsou potřeba žádné diplomy. Těchto 10 tipů by mělo stačit, abyste minimalizovali riziko…

Jedno pivo denně snižuje riziko srdečního infarktu, zjistili vědci

25.03. 15:25

Londýn – Umírnění pijáci budu podle lékařů méně pravděpodobně trpět srdečními chorobami, včetně anginy pectoris a mrtvicí způsobenou krevními sraženinami, než lidé, kteří pijí hodně, nebo naopak vůbec. Ukázal to novým průzkum, ze kterého cituje server The Independent.

Vesmírná loď Dragon po návštěvě ISS přistála v Pacifiku

20.03. 10:21

Washington - Společnost SpaceX oznámila, že vesmírná loď Dragon v neděli přistála v Tichém oceánu u pobřeží Mecika. Po šestihodinové cestě z ISS na Zemi ji v konečné fázi sestupu brzdily tři obrovské padáky.

Je možné vyšlechtit česnek bez zápachu? Říká se mu líbací

18.03. 08:02

MAGAZÍN - Česnek je sice velmi zdravý, mnoho lidí se mu ale vyhýbá kvůli zápachu. Dvojice italských pěstitelů však patrně našla řešení. Česnek tak budete moci konzumovat a následně se bez obav líbat.

Co čeká lidstvo? Vysocí lidé možná nepřežijí

17.03. 15:02

Washington - Klima na planetě Zemi není stále a historie zná řadu příkladů, kdy došlo k rapidním změnám podnebí. Globální oteplení přimělo například dinosaury, aby se přizpůsobily novým podmínkám, a podle vědců něco takového možná potká i lidstvo.

Vitamín B chrání před znečištěným vzduchem, ukázala studie

17.03. 10:31

Washington - Pozitivní účinky vitaminu B na lidský organismus jsou známé, nicméně je stále co objevovat. Podle nejnovějšího experimentu vědeckého týmu dokáže také částečně ochránit před onemocněními způsobenými znečištěným vzduchem.

Lidstvo nepochází ze Země? Vědci přišli s revoluční teorií

Aktualizovali jsme 16.3.2017, 22:55, 11.03. 16:05

Londýn - O tom, že se lidé v průběhu milionů let evolucí vyvinuli z drobných mikroorganismů až do současné podoby se dnes učí už děti ve školách. Podle některých vědců ale mohla být jedna fáze našeho evolučního cyklu jiná, než jak se doposud tvrdí. Nemusela se totiž odehrávat na planetě Zemi.

Rusko chystá expedici na Měsíc, shání kosmonauty

Aktualizovali jsme 14.3.2017, 22:35, 14.03. 19:01

Moskva - Ruská kosmická agentura zahájila nábor nových kosmonautů, kteří mají jako první Rusové použít novou kosmickou loď k cestě na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) a na Měsíc.

Selfie tyč vymysleli Češi už před padesáti lety

14.03. 08:13

MAGAZÍN - O Česku se zase jednou píše ve světě. Tentokrát jde ale o dobrou věc, Češi totiž v podstatě vymysleli selfie tyč. Čtyřicet let před tím, než skutečně přišla na trh! Vynález se totiž objevil ve filmu z roku 1969 Zabil jsem Einsteina, pánové...

Svět v problémech? Antibiotika přestávají zabírat, situace začíná být kritická

13.03. 09:35

New York, Praha - Podle Světové zdravotnické organizace jsou bakterie největší hrozbou lidstva. Některé kmeny bakterií totiž začínají být odolné vůči antibiotikům. U tří z nich je situace už kritická.

Nové zjištění: Nanotechnologie mohou poškodit mozek a plíce

11.03. 17:15

Washington – Nanotechnologie jsou stále rozšířenější, najdeme je téměř všude kolem nás. S jejich šířením se ale zároveň zvětšuje riziko, které tyto technologie přináší pro lidi, varují vědci.

Jsme kanibalové? První Evropané jedli svoje děti, zjistili vědci

11.03. 11:09

Madrid - Vědci na základě výzkumu fosilních ostatků, které byly objeveny ve španělské Atapuerce a patřily nejstarším obyvatelům Evropy, dospěli k závěru, že naši předci byli kanibaly.

Co se děje s člověkem po smrti? Vědci učinili nový objev

11.03. 10:15

Toronto - Po tisíce let lidé věděli, že smrtí končí veškeré naše bytí zde na Zemi. Zatímco někteří věřili v posmrtný život, ráj nebo reinkarnaci, vědci jednoduše konstatovali, že po smrti zkolabují orgány, lidské tělo přestane zásobovat kyslík v krevním řečišti a osoba je prohlášena za mrtvou. Nyní…

Cestovat v čase? Jen do budoucnosti, říká fyzik Hawking

10.03. 14:20

Londýn - Cestovat v čase je možné, má to však jedno omezení: podívat se můžeme pouze do budoucnosti, minulost pro nás zůstane navždy uzavřena. Tvrdí to jeden z nejslavnějších teoretických fyziků a matematiků současnosti Stephen Hawking, kterého cituje portál deníku The Times.

Zemi jen těsně minul asteroid. NASA jej až do poslední chvíle nezaznamenala + VIDEO

05.03. 11:37

Washington – Přestože americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) bedlivě sleduje dění ve vesmíru a především objekty pohybující se v blízkosti Země. Přesto se občas stane, že nějaký asteroid pozornosti unikne – tak jako nyní.

Pojmenujte nové planety, vyzvala NASA lidi. Výsledek vás jistě pobaví

03.03. 14:36

New York - Zveřejnění objevu sedmi nových planet, které by mohly mít potenciálně vhodné podmínky pro život, je jednou z největších vědeckých událostí letošního roku. Naopak jednou z nejhumornějších je snaha veřejnosti tyto planety pojmenovat, mnohdy lze totiž nalézt opravdové unikáty.

NASA vyšle sondu přímo ke Slunci. Mise má lidstvo ochránit před katastrofální událostí

02.03. 12:56

Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) plánuje vyslat kosmickou sondu ke Slunci. Jejím úkolem bude studovat sluneční vítr a záření, informuje server Science Times. Jedním z cílů mise je ochránit Zemi před potenciálně katastrofickými slunečními událostmi.

Peklo přímo pod našima nohama? Vědci objevili obrovský oceán plný roztavené lávy

02.03. 09:43

Londýn - Pokud si peklo představujete jako žhavé podzemní kobky a jeskyně plné lávy, pak pro vás mají odborníci dobrou zprávu. Pod našima nohama se totiž ukrývá obrovský oceán plný roztavené lávy, který může změnit způsob, jakým nahlížíme na strukturu naší planety.

SpaceX chce příští rok vyslat dva lidi k Měsíci

28.02. 08:14

Washington - Soukromá americká společnost SpaceX příští rok uskuteční let k Měsíci, do jehož blízkosti dopraví dva lidi, kteří si cestu objednali.

Úspěch českých vědců: O výzkumu chemika píše prestižní časopis Nature

27.02. 16:47

Praha - Prestižní časopis Nature minulý týden zveřejnil článek o výzkumu českého chemika Jakuba Hývla. Ten na něm spolupracuje s nositelem Nobelovy ceny za chemii Richardem Schrockem

Planet, kde může být život, jsou stovky. Život, který si ale vůbec neumíme představit...

Aktualizovali jsme 27.2.2017, 13:58, 26.02. 18:43

Možnost existence života ve vesmíru fascinuje nejenom spisovatele sci-fi. Jak vypadá nezemský život? Představuje pro nás nebezpečí? Na jakých planetách se vyskytuje? News.com.au. referuje o objevu 220 planet, které jsou schopny dát život. A většina z nich nejsou vůbec podobné naší zemi. Jejich…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací