Technika

Vědci poslali na ISS rybičky. Nestačili se divit, co se stalo

Aktualizovali jsme 20.1.2017, 00:37, 17.01. 18:20

Tokio – Do vesmíru se už podívali psy i opice. Teď tam vědci vyslali také rybičky. Ty by měly pomoci výzkumníkům pomoci odhalit, jak na těla astronautů působí nulová gravitace. Informuje o tom server Express.

Vědci varují lidi na celém světě: Pozor na krádež identity, stačí jedna fotografie

Aktualizovali jsme 18.1.2017, 22:17, 18.01. 13:14

Tokio – Naše identity a především otisky prstů jsou v ohrožení. Japonští vědci totiž hlásí, že se jim podařilo úspěšně zkopírovat údaje o otiscích prstů z digitální fotografie člověka ukazujícího dva prsty do „V", tedy znamení míru. Toto zjištění vyvolalo obavy o nový způsob krádeže totožnosti lidí.

Ruští vědci tvrdí: Našli jsme lék na rakovinu

18.01. 08:10

Moskva - Ruští vědci tvrdí, že našli lék na rakovinu, který dokáže ničit nádorové zhoubné buňky. Nová metoda funguje na principu nanočástic a lze ji využít například při chemoterapii.

reklama

Jak probíhá sex s robotem? Podívejte se na reakce lidí

Aktualizovali jsme 17.1.2017, 23:29, 17.01. 07:59

New York - Pohlavní styk a další intimní hrátky s umělou inteligencí už nejsou jen výsadou science fiction. Pomalu, ale jistě se zavádí i do běžného života, a někteří lidé měli poprvé možnost vyzkoušet, jak probíhá sex s robotem. Podívejte se na jejich reakce.

Facebook zavede systém ověřování pravdivosti příspěvků

15.01. 20:00

Berlín - Internetová sociální síť Facebook v příštích týdnech zavede v Německu systém pro ověřování pravdivosti příspěvků a označování falešných zpráv.

Revoluce v medicíně? Lékaři umí nahradit popálenou kůži

14.01. 11:28

Brasilia – Šestatřicetiletá Brazilka Maria Ines Candido de Silva trpěla obrovskými bolestmi. Po pracovním úrazu, při kterém ji těžce zranil výbuch plynového vařiče, jí na těle zůstaly bolestivé popáleniny druhého stupně. Léčivé masti jí nepomohly. Lékaři proto vyzkoušeli zcela novou formu léčby – a…

Černou díru dosud nikdo neviděl. Co se stane, když vás pohltí? Z odpovědi vědců mrazí

13.01. 07:39

Londýn - Černé díry jsou jedny z nejznámějších kosmických objektů, přesto o nich zatím má lidstvo jen zlomek informací. Kromě otázek týkajících se vzniku a účelu nyní nejnověji řeší možnost úniku v případě, že do ní něco spadne. A z odpovědi vědců mrazí.

VIDEO: "Ekologický" ledoborec Polaris. Finská chlouba

11.01. 02:52

Finsko v pondělí vůbec poprvé nasadilo do ostrého pracovního provozu ledoborec Polaris, který je označován za ekologicky nejšetrnější plavidlo tohoto typu na světě. Informovala o tom televize YLE s tím, že ledoborec je první na světě s pohonem na zkapalněný zemní plyn (LNG).

Ekologický ledoborec? Finsko nasadilo do provozu unikátní stroj

Aktualizovali jsme 10.1.2017, 14:31, 10.01. 08:20

Helsinky - Finsko v pondělí nasadilo do ostrého provozu ledoborec Polaris, který je první na světě s pohonem na zkapalněný zemní plyn (LNG). Led bude prorážet v Botnické zátoce

Biolog se převlékl za zebru a deset let zjišťoval, proč mají pruhy

10.01. 08:28

Washington - Americký biolog Tim Caro, který se věnuje divoce žijícím zvířatům, strávil deset lét v Tanzánii, aby zjistil, proč mají zebry pruhy. Dokonce se neváhal za jednu z nich převléknout.

Nové naděje: V roce 2017 může být potvrzen mimozemský život, tvrdí vědci

09.01. 09:16

S několika sondami obíhajícími různé planety v naší sluneční soustavě a průzkumným vozítkem na planetě Mars odborníci doufají, že v roce 2017 lidé konečně objeví mimozemský život.

Máte neustálou chuť k jídlu? Vědci odhalili příčiny a našli řešení

09.01. 08:13

Londýn – Zrovna jste se najedli, přesto máte pocit, že už zase máte hlad? Takovou situaci zažil téměř každý z nás. Vědci se na tento problém zaměřili a našli řešení.

Vědci hlásí nový objev: Našli jsme v těle orgán, o kterém jsme dosud nevěděli

Aktualizovali jsme 6.1.2017, 22:39, 06.01. 12:54

Limerick (Irsko) – Učebnice anatomie lidského těla zřejmě čekají změny. Vědci totiž objevili zcela nový orgán, který by mohl položit základy úplně nové vědní disciplíny. Informují o tom média jako CNN nebo Medical Daily.

V říjnu bude konec světa. Bohatí lidé o tom vědí a staví si bunkry, tvrdí vědec. Co na to NASA?

06.01. 15:35

Londýn - Spisovatel a britský vědec David Meade tvrdí, že v říjnu tohoto roku bude naše planeta Země na pokraji zkázy. Dojde totiž údajně ke kolizi s jinou planetou a velká část lidstva zahyne. Podle NASA je ale vše jinak.

Nový vesmírný objev: Vědci našli zcela neznámý typ galaxie

06.01. 15:05

Raleigh - Vědci ze Severní Karolíny objevili vzácný typ galaxie, která se nachází 359 milionů světelných let od Země. Tato galaxie obsahuje jedinečnou kruhovou strukturu, která nikdy předtím nebyla identifikována.

Pozor na čištění uší: Vatové tyčinky mohou způsobit velké nepříjemnosti

06.01. 12:59

Alexandria - Jste zvyklí čistit si uši vatovými tyčinkami? Pokud ano, děláte velkou chybu. Vědci z americké akademie ORL přišli s nejnovější studií která se zabývá onemocněním ucha a krku. Předkládají fakta, kterými chtějí lidi přesvědčit o tom, jak vážné mohou být následky toho, když si uši…

Skutečná délka pohlavního styku? Vědci provedli zajímavou analýzu

Aktualizovali jsme 5.1.2017, 22:19, 05.01. 10:29

Brisbane - Ženy si stěžují na nízkou výdrž partnerů, muži se naopak chvástají tím, že jim ani několikahodinová soulož nečiní problém. Jak dlouho ale skutečně trvá běžný lidský pohlavní styk? Na to se rozhodli přijít vědci z Queenslandské univerzity.

Smysl pro humor nebo široká ramena. Vědci odhalili tajemství vícenásobného orgasmu

05.01. 15:22

Alabama - Sílu orgasmu zná každý z nás, řada žen ho navíc může dosáhnout i několikrát po sobě. Ne všem se to ale daří a ne každý ví, jak na to. Co skrývá tajemství vícenásobného orgasmu? Na to se pokusili přijít američtí vědci.

VIDEO: Slzy ve vesmíru? Astronauti nebrečí, mohlo by to dopadnout zle

04.01. 21:54

Mys Canaveral/ISS - Astronauti ve vesmíru nebrečí. Teoreticky vzato ani nemohou. Ne že by měl beztížný stav vliv na tvorbu slz, nulová gravitace ale zapřičiní, že se slzy hromadí u oka a hrozí jejich vdechnutí. Zdánlivě nicotnou slzou by se tak astronauti mohli utopit, jak demonstruje video Chrise…

Jak se rodili dinosauři? Vědci hlásí nový objev

03.01. 11:22

Washington - Mláďata dinosaurů se z vajíček líhla po třech až šesti měsících. Dosud se přitom vědci domnívali, že to bylo podstatně dříve.

VIDEO: Unikátní dokument. Filmař si nechal ukrást mobil, pak sledoval, kam putuje

02.01. 10:40

Amsterdam - K natočení filmu může umělce inspirovat cokoli. Mladý Holanďan Anthonyho van der Meer si nechal záměrně ukrást mobilní telefon, aby mohl natočit snímek o zloději. Film má zároveň varovat neopatrné uživatele moderních technologií.

Rok 2017 začne o vteřinu později, může za to přestupná sekunda

31.12. 10:36

Praha - Nový rok 2017 oficiálně začne o vteřinu později, a to díky přestupné sekundě, o kterou se končící rok prodlouží.

Čeští a britští vědci vyvinuli extra výkonný laser

30.12. 11:10

Praha - Čeští vědci ve spolupráci s Brity předčili konkurenční týmy z USA, Japonska a Francie a vyvinuli laser s extra silným výkonem.

VIDEO: Unikátní experiment. Rozžhavený nůž řeže mýdlo i Coca Colu

29.12. 13:19

New York - Na internetu se objevilo video zachycující unikátní experiment. Nůž nažhavený na teplotu 1000 stupňů bez problému přeřízne mýdlo, papír i Coca Colu. Pokus se těší nesmírné popularitě a za pouhých deset dní jej zhlédlo přes 60 milionů lidí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací