Technika

Twitter zakazuje sdílení snímků soukromých osob bez jejich souhlasu

30.11. 17:37

Sdílet na sociální síti Twitter fotografie či videa běžných lidí bez souhlasu zobrazených jednotlivců je nově proti pravidlům platformy. Ta dnes změnu oznámila s tím, že když jim lidé nahlásí záběry zveřejněné bez jejich svolení, bude tento obsah odstraněn. Výjimku však mají snímky známých…

Sledovali jsme ŽIVĚ: Škoda představila model Slavia, pro Čechy bude nedostupný

Aktualizovali jsme 18.11.2021, 10:26, 18.11. 09:45

Druhý sériový model po modelu Kushaq v rámci projektu INDIA 2.0, v rámci něhož je společnost Škoda auto zodpovědná za indický subkontinent, se jmenuje Slavia. Automobilka nový model dnes představila indické veřejnosti.

Problém Google Cloud vyřadil z provozu několik internetových stránek a aplikací

16.11. 20:30

Problém v cloudové infrastruktuře firmy Google dnes vyřadil na krátkou dobu z provozu několik internetových stránek a aplikací, včetně Spotify, Snapchat, Etsy a Discord, uvedl server engadget.com.

reklama

SpaceX vypustila dalších 53 satelitů pro síť Starlink na oběžnou dráhu

13.11. 21:10

Americká společnost SpaceX rozšířila svou síť satelitů na oběžné dráze Země o dalších 53 kusů. Zařízení vynesla z floridského mysu Canaveral raketa Falcon 9. Od startu k vypuštění cesta trvala 16 minut, uvedla agentura AP.

Počet nenávistných příspěvků a nepravd na sítích obcí stoupl pětinásobně

10.11. 17:02

Na sociálních sítích českých samospráv vzrostl za necelé dva roky počet nenávistných příspěvků, polopravd nebo tendenčně zkreslovaných informací o 380 procent. Nejvíce se situace dotýká velkých měst a krajských metropolí. Vyplývá to z analýzy Asociace moderně komunikujících samospráv facebookových…

EU může určit globální standard pro internetové firmy, řekla kritička Facebooku

08.11. 19:59

Evropská unie musí velmi důkladně zformulovat nová pravidla fungování internetových platforem, aby mohla nastavit globální standard boje proti dezinformacím či proti zneužívání osobních údajů. Europoslancům to dnes řekla bývalá zaměstnankyně firmy Facebook Frances Haugenová, která sociální síť…

Astronauti na cestu z ISS nasadí pleny, v modulu SpaceX se rozbila toaleta

06.11. 10:41

Astronauti, kteří v neděli odletí z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), si budou muset cestou domů nasadit pleny. V modulu společnosti SpaceX se porouchala toaleta, píše agentura AP.

Hackeři zaútočili na české uživatele iPhonů. Kradou přihlašovací údaje

05.11. 15:22

Tisíce tuzemských uživatelů mobilních telefonů iPhone od společnosti Apple jsou v posledních dnech cílem rozsáhlé phishingové kampaně. Z několika českých telefonních čísel útočníci rozesílají SMS zprávy, ve kterých je uživatel nabádán k aktualizaci přihlašovacích údajů do služby Apple ID…

Facebook vypne rozpoznávání obličejů a odstraní některá data

02.11. 20:10

Americká sociální síť Facebook vypne systém rozpoznávání obličejů, který automaticky identifikuje uživatele na fotografiích a videích. Současně odstraní informace o obličejích více než jedné miliardy lidí. Jako důvod firma uvedla rostoucí obavy z používání této technologie ve společnosti.

Facebook interně řeší neshody a neschopnost čelit nenávisti, tvrdí média

26.10. 13:55

Americká média v posledních dnech pokračují v publikaci informací z rozsáhlého souboru interních dokumentů společnosti Facebook, které přibližují její problémy s projevy nenávistí či s dezinformacemi na sociální síti kolem loňských amerických voleb.

Zemanův stav má posoudit nově vzniklé lékařské konzilium

Aktualizovali jsme 26.10.2021, 13:30, 26.10. 11:36

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana posoudí multioborové lékařské konzilium. Jeho vytvoření dnes potvrdila Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN), jejíž ředitel a Zemanův ošetřující lékař Miroslav Zavoral vznik konzilia inicioval. Výstup z práce konzilia předpokládá ÚVN na počátku listopadu, uvedla…

Nejčastěji napodobovanou značkou hackery je Microsoft

24.10. 17:29

Nejčastěji napodobovanou značkou při phishingových podvodech, které cílí na osobní údaje, byl ve třetím čtvrtletí Microsoft s podílem 29 procent. Proti předchozímu čtvrtletí to ale znamená pokles o 16 procentních bodů.

Google představil dvě verze telefonu Pixel 6, které vybavil vlastním procesorem

19.10. 21:38

Americký internetový gigant Google dnes představil dvojici nových telefonů Pixel 6 a Pixel 6 Pro, které vybavil vlastním procesorem Tensor. Ten přístrojům umožňuje funkce využívající umělou inteligenci a strojové učení.

Nedostatek čipů dopadá na každou automobilku jinak. Toyota je téměř bez potíží

19.10. 15:46

Nedostatek polovodičů, který už více než rok po celém světě ovlivňuje řadu odvětví, trápí zejména automobilky. Ne všechny ale stejně. Projevuje se sice na všech kontinentech, v některých asijských zemích jsou ale dopady méně citelné.

Apple představil nové modely notebooků MacBook Pro

18.10. 21:55

Americká společnost Apple dnes představila dva nové modely notebooků MacBook Pro, které budou mít její nové vlastní čipy. Doposud nejvýkonnější notebooky Applu měly čipy od Intelu. Oba počítače se začnou dodávat příští týden.

Facebook plánuje zaměstnat 10.000 lidí v EU k vývoji virtuálního vesmíru

18.10. 08:05

Americká technologická společnost Facebook oznámila, že v příštích pěti letech hodlá najmout 10.000 lidí v zemích Evropské unie, kteří budou pracovat na vývoji konceptu "virtuálního vesmíru" nazývaného metaverse. Lidé by v něm mohli chodit nakupovat, pořádat schůzky nebo navštěvovat kulturní akce…

Ruští filmaři se vrátili v pořádku z ISS, natáčeli tam záběry pro nový film

17.10. 19:22

V Kazachstánu dnes bezpečně přistála loď Sojuz MS-18 s ruským filmařským týmem, který ve vesmíru natáčel záběry pro nový film s pracovním názvem Výzva. Filmaři přistání natáčeli a podle koproducenta snímku Konstantina Ernsta by se záběry měly objevit v chystaném filmu, uvedla agentura AFP.

Automobilový průmysl musí počítat s nedostatkem polovodičů i v příštím roce

17.10. 08:10

S nedostatkem polovodičů se budou automobilky potýkat po celý příští rok. Na konferenci věnované dodavatelským řetězcům čínského automobilového průmyslu to řekl viceprezident společnosti Bosch China Investment Ťiang Ťien. Dodal, že tento nedostatek ale nebude tak závažný jako letos v létě.

Dalekohled pořídil detailní snímky, které poodhalují původ asteroidů

16.10. 15:51

Astronomové z Evropské jižní observatoře (ESO) pořídili pomocí dalekohledu v Chile podrobné snímky 42 planetek patřících k největším objektům hlavního pásu asteroidů mezi Marsem a Jupiterem. Vědcům, mezi nimiž jsou i Češi, tato pozorování pomohou prozkoumat původ planetek ve Sluneční soustavě.

V září v Česku nejvíc útočily programy kradoucí hesla

13.10. 13:47

Na české uživatele v září nejvíce útočily škodlivé programy kradoucí přihlašovací údaje z internetových prohlížečů. Dohromady měly zhruba dvoutřetinový podíl. Nejaktivnější byl trojský kůň Agent Tesla s podílem 46 procent, následuje Formbook se 14 procenty. Uvedla to antivirová firma Eset.

Apple bude muset zřejmě omezit výrobu iPhonů 13 kvůli nedostatku čipů

13.10. 08:59

Americká technologická společnost Apple pravděpodobně sníží produkci chytrých telefonů nové generace iPhone 13 kvůli celosvětovému nedostatku čipů.

Google nebude tolerovat reklamy, které popírají globální oteplování

08.10. 17:57

Společnost Google bude na svých platformách blokovat reklamy, v nichž se objeví informace zpochybňující globální oteplování. Firma to oznámila v příspěvku na svém blogu. Chce tím zúžit prostor pro dezinformace šířené popírači vědecky podložené teorie o změnách klimatu a znemožnit jim z takového…

Facebook: Za výpadkem služeb nebyl žádný zlý úmysl

Aktualizovali jsme 5.10.2021, 21:31, 05.10. 21:01

Za chybnou změnou konfigurace, která v pondělí způsobila několikahodinový výpadek služeb společnosti Facebook, nebyl žádný zlý úmysl nebo záměr. Šlo o běžnou údržbu sítě, která spojuje datová centra Facebooku. Informoval o tom dnes americký internetový gigant, který dříve neuvedl jasně, zda byla…

Microsoft oficiálně uvedl na trh nové Windows 11

Aktualizovali jsme 5.10.2021, 17:37, 05.10. 13:55

Americká softwarová společnost Microsoft dnes uvedla na trh nový operační systém Windows 11, a to v podobě možnosti jeho bezplatné instalace na některé počítače se systémem Windows 10. Produktový ředitel Windows Panos Panay uvedl, že nová verze operačního systému má za cíl zjednodušit uživatelům…

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html