Technika

Mise na Mars skončila neúspěchem: Sonda Schiaparelli se roztříštila o povrch planety

dnes 09:39

Paříž - Evropská kosmická agentura (ESA) a ruský Roskosmos vyslaly loni v říjnu k Marsu experimentální modul Schiaparelli. Mise se však nezdařila. Jak ukázalo vyšetřování, aparát se roztříštil o povrch rudé planety kvůli špatné technické a programové přípravě.

Kryonika aneb jak žít dalších tisíc let? Nechte se zmrazit

včera 17:29

Zajímá vás, co se stane s lidstvem po vaší smrti? Kdy dojde ropa, vypukne další válka nebo kdo bude prezidentem v roce 2100? Nebo se jen bojíte smrti a chcete se jí vyhnout? Za pouhých pár milionů korun si dnes můžete všechny tyto sny splnit, má to ale jeden háček. Nikdo zatím neví, jestli…

Legendární Nokia 3310 se vrací, zájem Čechů je veliký

Aktualizovali jsme 23.5.2017, 23:57, 23.05. 18:02

Praha - Nokia 3310 se vrací a o kdysi velmi populární přístroj je mezi Čechy nebývalý zájem. Tlačítkový aparát se poprvé objevil v roce 2000 a byl oblíbený pro svoji odolnost, jednoduchost a dlouhou výdrž baterie.

reklama

Facebook umožňuje zveřejnit sebepoškozování či týrání zvířat

22.05. 14:15

Londýn - Britský deník The Guardian zveřejnil dokumenty, které vrhají špatné světlo na Facebook. Tajná vnitřní pravidla sociální sítě umožňují zveřejnit sebepoškozování, obtěžování dětí bez sexuálního podtextu nebo týrání zvířat.

Kometa nebo mimozemská megastavba? Vědci rozluštili vesmírnou hádanku

Aktualizovali jsme 21.5.2017, 22:39, 21.05. 13:24

Washington - Na podzim předminulého roku způsobily poprask objekty s podivným tvarem, které nepřipomínaly dosud žádné jiné standardní tělesa. Přišlo se tedy s teorií, že by se mohlo jednat o něco uměle vytvořeného, tedy mimozemského.

Revoluce ve zbrojení? Letoun, který do sedmi hodin dopraví tanky kamkoliv na světě

Aktualizovali jsme 20.5.2017, 21:49, 20.05. 13:45

Ruská armáda chystá skutečnou revoluci ve zbrojení. Vyvíjí masivní vojenské letadlo schopné převážet tanky kamkoliv po světě závratnou rychlostí. Podle serveru rt.com bude s tímto strojem Rusko schopno podniknou invazi všude po světě, a to za pouhých sedm hodin. Podle zahraničních serverů se tak…

Česko žije v napětí. Vzroste pře volbami aktivita dezinformačních webů?

20.05. 13:15

Praha - Šéf Centra proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH) Benedikt Vangeli předpokládá, že před volbami vzroste aktivita různých dezinformačních webů. Ty se mnohdy angažují u každé významné politické události

SpaceX: Jak vypadá společnost, která chce létat na Měsíc i na Mars?

20.05. 11:13

Před pěti lety odstartovala do vesmíru první raketa soukromé společnosti Space Exploration Technologies (SpaceX). Stalo se tak 22. května 2012, deset let poté, co firmu založil v roce 2002 Američan Elon Musk (45) a stal se jejím ředitelem i šéfkonstruktérem. Firma sídlí ve městě Hawthorne nedaleko…

OBRAZEM: Nová Škoda je tu. Jmenuje se Karoq

Aktualizovali jsme 19.5.2017, 11:34, 18.05. 20:16

Stockholm - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila ve švédské metropoli nový SUV model, který nese jméno Karoq.

Nová Škoda Karoq: Kompaktní SUV nahradí Škodu Yeti

18.05. 20:09

Stockholm - Nové kompaktní SUV Škoda Karoq se začne ve východočeských Kvasinách vyrábět na přelomu července a srpna. První vozy se k zákazníkům dostanou ve druhé polovině října. Při světové premiéře vozu to ČTK řekl mluvčí Škody pro ČR Vítězslav Pelc.

Jak se zachránit z padajícího výtahu? Výskok nepomůže

18.05. 13:35

Každého z nás už ve výtahu nejednou napadlo, jak by se zachoval, kdyby se kabina utrhla a začala nekontrolovatelně padat dolů. Většina lidí se uklidní nápadem, že by těsně před nárazem jednoduše vyskočili, a dále o celé věci nepřemýšlí. Ve skutečnosti to ale tak jednoduché není.

Lidstvo vzniklo šťastnou náhodou či „nehodou"? Život na Zemi vznikl příliš brzy

18.05. 08:09

Zatím marně si lidé pokládají otázku: „Jsme ve vesmíru sami?“ Ačkoliv jasnou odpověď jen tak nedostaneme, studie vědců z astrofyzikálního ústavu Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics se snaží vysvětlit, proč jsme zatím při hledání mimozemského života nebyli úspěšní.

Smrt je minulostí? Transhumanisté věří v zázrak techniky

17.05. 09:47

S technologickým pokrokem se čím dál více objevují lidé, kteří věří tomu, že člověk bude moci nabývat jiných forem. Tito lidé se označují jako „transhumanisté“. Do jaké míry jsou jejich myšlenky proveditelné? O to se zajímal reportér BBC News Benjamin Zand.

VIDEO: Ruský Mig-31 operující ve stratosféře

Aktualizovali jsme 16.5.2017, 22:15, 15.05. 16:08

Podívejte se na nejnovější vrchol ruské vojenské technologie. Mig-31 trénující pobyt ve stratosféře.

Alkohol v přiměřeném množství prospívá zdraví? Vše je jinak, tvrdí vědci

Aktualizovali jsme 16.5.2017, 22:15, 16.05. 07:49

Dlouhodobě se vedou spory o to, zda alkohol v přiměřeném množství může být prospěšný zdraví, nebo zda zdraví naopak škodí. S odpovědí nyní přišli vědci z novozélandské Otagské univerzity. Jejich závěry se ale většině lidem líbit nebudou. Informoval o tom britský deník The Guardian.

Atomová bomba v osmém století? V minulosti se na Zemi něco stalo, nikdo dodnes neví co

Aktualizovali jsme 15.5.2017, 22:40, 13.05. 08:44

Představte si svět v roce 775. V dobách hlubokého středověku na Zemi neexistovaly jaderné elektrárny a lidé tehdy ani žádnou radiaci neznali. Přesto se stalo něco, co dodnes nedokáže nikdo vysvětlit. Něco, čeho si lidé zřejmě ani nevšimli.

Jsme ve vesmíru sami? Lidstvo usilovně hledá mimozemšťany, výsledek?

12.05. 18:30

Jsme ve vesmíru sami? Odpověď na tuto otázku lidstvo hledá zatím marně, přesto velmi usilovně. Už desítky let spekulujeme o možnostech, že by se mimo naší soustavu nacházel jiný, vyspělý život, postupně ale zjišťujeme, že vůbec nemusíme pátrat tak daleko. A že je možná lepší nepátrat vůbec.

Jak se probudit z kómatu? Lékaři brzy nebudou mít dobré zprávy

11.05. 09:54

Snad nejhorším aspektem blízké osoby, která upadla do kómatu, je pro příbuzné otázka, zda se vůbec někdy probudí. Nyní vědci tvrdí, že našli způsob, jak tuto otázku alespoň částečně zodpovědět.

Nástupce Hubbleova teleskopu? Dalekohled Jamese Webba

10.05. 12:35

Nákladní modul obsahující dalekohled a další příslušenství pro gigantický vesmírný dalekohled Jamese Webba (JWST) odvezla agentura NASA do Johnson Space Centre (JSC) v texaském Houstonu na závěrečné testy.

Superbakterie zahubí lidstvo? Vědci našli v Antarktidě podivný lék

10.05. 12:34

Už delší dobu se lékaři obávají, že nadužívání antibiotik povede k tomu že si na ně bakterie vytvoří odolnost. Jedna taková bakterie se již objevila ve Spojených státech. Vědci ale nyní informují, že není třeba panikařit – zřejmě se jim totiž podařilo najít způsob, jak se s bakterií i tak vypořádat…

Konec nenávisti na internetu? Facebook musí mazat nenávistné příspěvky

08.05. 18:57

Vídeň - Společnost vlastnící sociální síť Facebook musí mazat nenávistné příspěvky. Rozhodl o tom vídeňský odvolací soud.

Facebook kvůli volbám v Británii posílí boj s falešnými zprávami

08.05. 16:32

Londýn - Provozovatel sociální sítě Facebook před červnovými volbami v Británii vyřadil desetitisíce účtů, aby v zemi zabránil šíření falešných zpráv.

Kdo vytvoří nejlepšího sexuálního robota? Začal netradiční závod

Aktualizovali jsme 8.5.2017, 00:51, 07.05. 16:20

Už zanedlouho vás partner či partnerka může v posteli vyměnit za robota. V to alespoň doufá několik firem, které závodí o to, kdo vytvoří nejlepšího sexuálního robota vybaveného umělou inteligencí (AI). Protože ten, komu se to podaří, může počítat se značnými zisky, napsal zpravodajský server news…

Experimentální letoun se vrátil z tajné vesmírné mise na Zemi

07.05. 19:54

Mys Canaveral (USA) - Experimentální bezpilotní vesmírný letoun americké armády X-37B dnes přistál v Kennedyho vesmírném středisku NASA na Mysu Canaveral.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací