Technika

Biblické proroctví o Mesiášovi se naplní v roce 2022, tvrdí rabín. A vědci dodávají...

Aktualizovali jsme 22.2.2017, 22:15, 21.02. 11:17

Jeruzalém - Izraelský rabín Josef Berger tvrdí, že v roce 2022 se naplní biblické proroctví o druhém příchodu Mesiáše, který má symbolizovat zrození nové hvězdy. To potvrzují i američtí vědci, kteří v tomto roce opravdu očekávají unikátní nebeskou podívanou.

Kousek od Země se nachází další obyvatelné planety. Objeví na nich vědci mimozemský život?

včera 21:54

S využitím kosmických i pozemních přístrojů, včetně dalekohledu ESO/VLT, se vědcům podařilo pozorovat přechody planet přes disk mateřské hvězdy, kterou je mimořádně chladný červený trpaslík s katalogovým označením TRAPPIST-1. Tři z těchto planet navíc leží v takzvané obyvatelné zóně. To znamená, že…

Velké výorčí: Mendelova polární stanice v Antarktidě slaví deset let

19.02. 14:14

Brno - 22. února 2007 začala na ostrově Jamese Rosse nedaleko Antarktického poloostrova fungovat Mendelova polární stanice, kterou provozuje brněnská Masarykova univerzita (MU). Za deset let má na svém kontě několik vědeckých objevů.

reklama

Space X zrušila dnešní start rakety Falcon 9

18.02. 20:54

Mys Canaveral - Start rakety Falcon 9 z mysu Canaveral na Floridě byl kvůli technickým potížím odložen na tuto neděli v 15:38 SEČ.

Vzkřísí vědci mamuty? Za dva roky mohou chodit po naší planetě, myslí si experti

18.02. 10:15

Cambridge – Již brzy by se mohli po naší planetě znovu procházet majestátní mamuti, kteří vymřeli již před několika tisíci lety. Vědci hlásí, že už za dva roky by mohli vytvořit hybridní embrio slona a mamuta. O projektu připomínajícím známý film Jurský park informuje o tom server The Independent.

Konec světa přijde dnes. Připravte se, volá ruský astronom

16.02. 10:45

Washington/Moskva - V loňském roce americká NASA objevila objekt, který je na cestě k Zemi. Podle astronomů proletí kolem nás 25. února, naši planetu ale mine. Ruský odborník Djomin Damir Zacharov je ale přesvědčen o opaku a tvrdí, že dojde ke srážce, a to už dnes, 16. února.

Zkáze čelíme každý den. Je zázrak, že se problémům zatím dokážeme vyhýbat, tvrdí vědci

15.02. 07:56

Washington - Zprávy o průletu asteroidu kolem planety Země nejsou ničím výjimečným, ve skutečnosti jsou ale častější, než by se na první pohled mohlo zdát. Každý rok nás totiž ohrožuje zhruba 1500 takových objektů, a je pomalu zázrak, že se naše planeta ještě se žádným nesrazila. Co by se ale stalo…

Vědci objevili v naší galaxii objekt, o kterém dostud neměli ani tušení

08.02. 08:16

Minato - Japonští vědci studovali zbytek supernovy, když přišli na zajímavý objev. Zjistili, že se kolem ní pravděpodobně pohybuje černá díra, která krouží v naší galaxii a dosud byla naším očím skryta.

Známý biblický příběh vědecky potvrzen: Rudé moře se před Mojžíšem mohlo rozestoupit

Aktualizovali jsme 7.2.2017, 22:09, 07.02. 12:24

Petrohrad – V jednom z nejznámějších příběhů Bible, konkrétně Starého zákona, se vypráví o tom, jak nechal Mojžíš rozestoupit Rudé moře, aby mohl židovský lid vyvést z otroctví ze starověkého Egypta. Jak poukazují vědci, tento „zázrak“ se skutečně mohl odehrát tak, jak ho Bible popisuje.

Konec naší planety? Srazí se s Měsícem a bude to velkolepé

03.02. 02:07

Americký vědec varuje před tím, že planeta Země a Měsíc se v budoucnu dostanou do kolizního kurzu. To podle něj způsobí, že se  jediná známá přirozená družice naší planety zřítí směrem k Zemi, což způsobí katastrofu.

Vědci poslali na ISS rybičky. Nestačili se divit, co se stalo

Aktualizovali jsme 20.1.2017, 00:37, 17.01. 18:20

Tokio – Do vesmíru se už podívali psy i opice. Teď tam vědci vyslali také rybičky. Ty by měly pomoci výzkumníkům pomoci odhalit, jak na těla astronautů působí nulová gravitace. Informuje o tom server Express.

Vědci varují lidi na celém světě: Pozor na krádež identity, stačí jedna fotografie

Aktualizovali jsme 18.1.2017, 22:17, 18.01. 13:14

Tokio – Naše identity a především otisky prstů jsou v ohrožení. Japonští vědci totiž hlásí, že se jim podařilo úspěšně zkopírovat údaje o otiscích prstů z digitální fotografie člověka ukazujícího dva prsty do „V", tedy znamení míru. Toto zjištění vyvolalo obavy o nový způsob krádeže totožnosti lidí.

Ruští vědci tvrdí: Našli jsme lék na rakovinu

18.01. 08:10

Moskva - Ruští vědci tvrdí, že našli lék na rakovinu, který dokáže ničit nádorové zhoubné buňky. Nová metoda funguje na principu nanočástic a lze ji využít například při chemoterapii.

Jak probíhá sex s robotem? Podívejte se na reakce lidí

Aktualizovali jsme 17.1.2017, 23:29, 17.01. 07:59

New York - Pohlavní styk a další intimní hrátky s umělou inteligencí už nejsou jen výsadou science fiction. Pomalu, ale jistě se zavádí i do běžného života, a někteří lidé měli poprvé možnost vyzkoušet, jak probíhá sex s robotem. Podívejte se na jejich reakce.

Facebook zavede systém ověřování pravdivosti příspěvků

15.01. 20:00

Berlín - Internetová sociální síť Facebook v příštích týdnech zavede v Německu systém pro ověřování pravdivosti příspěvků a označování falešných zpráv.

Revoluce v medicíně? Lékaři umí nahradit popálenou kůži

14.01. 11:28

Brasilia – Šestatřicetiletá Brazilka Maria Ines Candido de Silva trpěla obrovskými bolestmi. Po pracovním úrazu, při kterém ji těžce zranil výbuch plynového vařiče, jí na těle zůstaly bolestivé popáleniny druhého stupně. Léčivé masti jí nepomohly. Lékaři proto vyzkoušeli zcela novou formu léčby – a…

Černou díru dosud nikdo neviděl. Co se stane, když vás pohltí? Z odpovědi vědců mrazí

13.01. 07:39

Londýn - Černé díry jsou jedny z nejznámějších kosmických objektů, přesto o nich zatím má lidstvo jen zlomek informací. Kromě otázek týkajících se vzniku a účelu nyní nejnověji řeší možnost úniku v případě, že do ní něco spadne. A z odpovědi vědců mrazí.

VIDEO: "Ekologický" ledoborec Polaris. Finská chlouba

11.01. 02:52

Finsko v pondělí vůbec poprvé nasadilo do ostrého pracovního provozu ledoborec Polaris, který je označován za ekologicky nejšetrnější plavidlo tohoto typu na světě. Informovala o tom televize YLE s tím, že ledoborec je první na světě s pohonem na zkapalněný zemní plyn (LNG).

Ekologický ledoborec? Finsko nasadilo do provozu unikátní stroj

Aktualizovali jsme 10.1.2017, 14:31, 10.01. 08:20

Helsinky - Finsko v pondělí nasadilo do ostrého provozu ledoborec Polaris, který je první na světě s pohonem na zkapalněný zemní plyn (LNG). Led bude prorážet v Botnické zátoce

Biolog se převlékl za zebru a deset let zjišťoval, proč mají pruhy

10.01. 08:28

Washington - Americký biolog Tim Caro, který se věnuje divoce žijícím zvířatům, strávil deset lét v Tanzánii, aby zjistil, proč mají zebry pruhy. Dokonce se neváhal za jednu z nich převléknout.

Nové naděje: V roce 2017 může být potvrzen mimozemský život, tvrdí vědci

09.01. 09:16

S několika sondami obíhajícími různé planety v naší sluneční soustavě a průzkumným vozítkem na planetě Mars odborníci doufají, že v roce 2017 lidé konečně objeví mimozemský život.

Máte neustálou chuť k jídlu? Vědci odhalili příčiny a našli řešení

09.01. 08:13

Londýn – Zrovna jste se najedli, přesto máte pocit, že už zase máte hlad? Takovou situaci zažil téměř každý z nás. Vědci se na tento problém zaměřili a našli řešení.

Vědci hlásí nový objev: Našli jsme v těle orgán, o kterém jsme dosud nevěděli

Aktualizovali jsme 6.1.2017, 22:39, 06.01. 12:54

Limerick (Irsko) – Učebnice anatomie lidského těla zřejmě čekají změny. Vědci totiž objevili zcela nový orgán, který by mohl položit základy úplně nové vědní disciplíny. Informují o tom média jako CNN nebo Medical Daily.

V říjnu bude konec světa. Bohatí lidé o tom vědí a staví si bunkry, tvrdí vědec. Co na to NASA?

06.01. 15:35

Londýn - Spisovatel a britský vědec David Meade tvrdí, že v říjnu tohoto roku bude naše planeta Země na pokraji zkázy. Dojde totiž údajně ke kolizi s jinou planetou a velká část lidstva zahyne. Podle NASA je ale vše jinak.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací