Byznys

V Česku jsou abnormálně velké rozdíly mezi platy a důchody

včera 22:55

Praha - Česko má v EU jeden z nejvyšších rozdílů mezi čistým výdělkem a důchodem při nástupu do penze. Příjem v průměru klesne o víc než dvě pětiny. Český důchodový systém také dostatečně nemotivuje k tomu, aby lidé v zaměstnání zůstávali déle a pracovali i po dosažení důchodového věku.

EU brzy uzavře dohodu o volném obchodu s Japonskem

včera 21:39

Brusel - Evropská unie (EU) se blíží podpisu dohody o volném obchodu s Japonskem. Podle dnešního vyjádření evropské komisařky pro obchod Cecilie Malmströmové jsou rozhovory ve "velmi intenzivní fázi" a prozatímní dohoda může být podepsána už příští týden.

Důvěra v českou ekonomiku v červnu klesla, lidé se bojí nezaměstnanosti a růstu cen

včera 12:15

Praha - Celková důvěra v domácí ekonomiku se v červnu téměř nezměnila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený v bazickém indexu, oproti květnu mírně klesl o 0,1 bodu na hodnotu 97,1. Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně mírně zvýšil o 0,3 bodu na hodnotu 95…

reklama

Japonský výrobce airbagů Takata kvůli skandálu požádal o ochranu před věřiteli

včera 08:33

Tokio - Firma Takata sama požádala v USA a Japonsku o bankrotovou ochranu před věřiteli. Důvodem je celosvětový skandál s vadnými airbagy. Kvůli němu musí japonský výrodce vyplatit miliardy za odškodné, pokuty a náhrady vadných součástek.

Slovenské odbory se dohodly s vedením Volkswagenu, stávka končí

25.06. 22:35

Bratislava - Stávka zaměstnanců bratislavské továrny německé automobilky Volkswagen po šesti dnech končí. Odbory a vedení tohoto největšího soukromého zaměstnavatele na Slovensku se dnes dohodly na nové kolektivní smlouvě včetně zvyšování platů pracovníků celkově o zhruba 14 procent během…

Růst světové ekonomiky zrychluje. Po letech se vrací k normálu

25.06. 17:16

Basilej - Růst světové ekonomiky se zrychluje a letos jeho tempo po mnoha letech útlumu dosáhne dlouhodobého průměru 3,5 procenta.

Za obchodními řetězci v Česku stojí povětšinou majitelé z Německa

25.06. 16:17

Praha - Největší obchodní řetězce na českém trhu ovládají majitelé hlavně z Německa. V třiceti největších řetězcích s převahou rychloobrátkového zboží, které celkem vytváří roční tržby 392 miliard korun, ovládají němečtí majitelé 39,8 procenta.

Japonské automaty na ústupu? Z trhu je vytlačují malé obchody

25.06. 15:21

Tokio - Prodejní automaty v Japonsku jsou tak všudypřítomné jako semafory. S téměř pěti miliony "džidó hambaiki" je jimi třetí největší ekonomika světa vydlážděná. Jeden automat připadá na téměř 25 obyvatel a díky tomu má národ zaměřený na vyspělou techniku největší hustotu prodejních automatů na…

Odbory se s Volkswagenem téměř dohodly na platech

24.06. 18:13

Bratislava - Odbory a vedení bratislavské továrny automobilky Volkswagen nejsou podle předáka odborové organizace Zoroslava Smolinského příliš vzdálené od uzavření dohody o zvýšení mezd.

Prodej rodinných domů v USA stoupá

23.06. 23:39

Washington - Prodej nových rodinných domů v USA v květnu meziročně stoupl o 8,9 procenta. Nárůst v dosavadní části letošního roku tak činil 12,2 procenta, uvedl server The Wall Street Journal.

Energetická skupina ČEZ koupila v Německu dalších 14 větrných turbín

22.06. 11:47

Praha - Skupina ČEZ vstoupila do německé větrné energetiky loni v prosinci.a nyní tam koupila dalších 14 větrných turbín. Celkový instalovaný výkon ČEZ v německých obnovitelných zdrojích činí nyní téměř 135 MW.

Ceny benzinu v ČR jsou nejnižší za půl roku, za hranicemi je ještě levněji

22.06. 08:43

Praha - Ceny pohonných hmot v Česku šly opět dolů. Natural 95 pořídíte za průměrných 30,04 koruny za litr. Nafta ve středu stála v průměru 28,89 Kč/l, a byla tak o 24 haléřů levnější než před týdnem. Praha je stále regionem s nejvyššími průměrnými cenami pohonných hmot v republice.

Kapsch chce prodat státu svůj mýtný byznys v Česku, podle Ťoka ale existují jiné priority

21.06. 14:14

Praha -Společnost Kapsch chce státu prodat svůj mýtný byznys v Česku. Prodej by představoval především přechod desítek technologických expertů a projektových manažerů, kteří mají správu systému ve firmě na starosti.

Posilování koruny může být důvodem pro pozdější růst sazeb, vysvětluje Rusnok

21.06. 10:36

Praha - Koruna se na počátku týdne přiblížila k nejsilnějším úrovním od konce intervencí, když krátce posílila pod 26,13 Kč/EUR. Aktuální prognóza České národní banky (ČNB) počítá s prvním růstem úrokových sazeb ve třetím čtvrtletí.

Podnikatelský start: Co všechno si promyslet předem

21.06. 03:18

Komerční sdělení - Rádi byste se osamostatnili a už vás zkrátka nebaví pracovat jako zaměstnanec? Pak byste měli začít podnikatelskou kariéru. To se ovšem lehce řekne, ale mnohem složitější jsou začátky. Potřebovat totiž budete jak čas, tak i kapitál. To ale určitě není všechno. Nesmírně důležité…

Tržby stovky největších českých firem loni stouply o 11 procent. Kdo si vedl nejlépe?

20.06. 12:22

Praha - Tržby největších tuzemských firem loni meziročně stouply o 10,6 procenta na 2,6 bilionu korun. Jejich zisky si připsaly nárůst o 4,5 procenta na 188 miliard. Nejlepšího hospodářského výsledku v žebříčku Czech Top 100 dosáhla před zdaněním Škoda Auto s 30,8 miliardy Kč.

Lesy ČR chystají změnu. Chtějí z tendrů vyřadit nekvalitní firmy a omezit vítěze

19.06. 16:57

Hradec Králové - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) je připraven z nadcházejících miliardových lesnických tendrů 2018+ vyřadit firmy, které dosavadní zakázky neplní kvalitně a není u nich jistota, že novou zakázku zvládnou. Podnik také zvažuje zavést omezení, které by znamenalo, že jedna…

Chystá se velká modernizace: Benzina chce do roku 2018 investovat více než miliardu korun

18.06. 14:11

Praha - Benzina z petrochemického holdingu Unipetrol plánuje do roku 2018 investovat do modernizace svých čerpacích stanic více než miliardu korun. Provozní zisk EBITDA čerpacích stanic Benzina by letos mohl překročit jednu miliardu korun. Loni činil 960 milionů korun.

Čistý zisk bank v ČR stoupl letos o třetinu na 18,5 miliardy Kč

18.06. 13:35

Praha - V ČR působilo na konci loňského roku 46 bank, poboček zahraničních bank a stavebních spořitelen. Jejich souhrnný čistý zisk v prvním čtvrtletí 2017 stoupl meziročně o 34 procent na 18,53 miliardy korun. Bilanční suma sektoru ke konci března činila 7,047 bilionu korun, což je meziroční růst…

Vysoká škola jako vysavač peněženek? Studium vás může vyjít pěkně draho

16.06. 12:23

Česká politická reprezentace se zatím nikdy nedohodla na zavedení školného na veřejných vysokých školách. Přesto studenti českých univerzit musí platit některé poplatky. Nejběžnějším poplatkem je ten za přijímací řízení, který se s časem navyšuje.

Ceny průmyslových výrobců v květnu zpomalily růst

16.06. 12:16

Praha - Meziměsíčně se zvýšily ceny zemědělských výrobců o 1,7 % a stavebních prací o 0,1 %, klesly ceny průmyslových výrobců o 0,5 % a tržních služeb o 0,1 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 12,6 %, průmyslových výrobců o 2,3 %, stavebních prací o 1,5 % a tržních služeb o 0,9 %.…

Investorem nového bloku Dukovan bude ČEZ, nebo stát, oznámil Sobotka

15.06. 15:29

Dukovany - Na dnešním zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku byly vybrány tři varianty možného financování chystané výstavby v Jaderné elektrárně Dukovany. Investorem nového bloku by měla být firma ČEZ, anebo stát.

Google sází na biologická léčiva, investuje miliony dolarů do farmaceutického koncernu

15.06. 14:01

Londýn - Google sází na to, že evropské biotechnologické společnosti vyvinou léky, které budou znamenat průlom v dosavadní léčbě. Spolu se švýcarským farmaceutickým koncernem Novartis proto do fondu investiční firmy Medicxi investuje 300 milionů dolarů (sedm miliard korun).

Za benzin a naftu Češi platí stále méně, ceny jsou nejnižší od prosince 2016

15.06. 09:16

Praha - Průměrná cena benzinu Natural 95 klesla za uplynulý týden o 25 haléřů na 30,25 koruny za litr. Za naftu řidiči nyní zaplatí průměrných 29,13 Kč za litr, což je o 35 haléřů méně než minulou středu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací