Byznys

Americká ekonomika zrychluje růst, trh práce je napjatější

18.01. 22:16

Washington - Americká ekonomika pokračovala na konci podzimu a na počátku zimy v solidním růstu a jeho tempo se mírně zrychlilo.

USA zůstanou hlavní exportní destinací Německa

18.01. 20:23

Berlín - Spojené státy zůstanou letos nejdůležitějším exportním odbytištěm německého průmyslu.

Systém EET měl v úterý další technické problémy

18.01. 16:18

Praha - Systém elektronické evidence tržeb (EET) měl v úterý technické problémy. Podnikatelé měli omezený přístup k získávání certifikátů a k součtům a přehledům vlastních tržeb.

reklama

Babiš o EET: Víc restaurací vzniklo než zaniklo

18.01. 15:57

Olomouc - Po zavedení elektronické evidence tržeb (EET) podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) počet restaurací neklesl.

Trump signalizuje radikální obrat měnové politiky

18.01. 11:17

Washington - Donald Trump v rozhovoru s listem The Wall Street Journal (WSJ) řekl, že dolar už je příliš silný, což má řadu nevýhod. Žádný jiný zvolený prezident USA se v minulosti takto jednoznačně a otevřeně ke kurzu dolaru nevyjádřil.

Inflace v Německu zrychlila na 1,7 procenta

18.01. 09:04

Berlín - Spolkový statistický úřad ve své konečné zprávě oznámil, že se meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v prosinci více než zdvojnásobilo a dosáhlo 1,7 procenta. Evropská centrální banka (ECB) usiluje o to, aby se inflace v eurozóně pohybovala těsně pod dvěma procenty.

Bude mít brexit vliv na ekonomiku ČR? Analytici zhodnotili situaci

18.01. 07:44

Praha - Zveřejněné představy Velké Británie o jejím vystoupení z EU mohou snížit ekonomický růst Česka v prvním roce po brexitu o několik desetin procentního bodu.

Růst světové ekonomiky letos výrazně oživí, tvrdí OSN

17.01. 20:25

Ženeva - Růst světové ekonomiky letos zrychlí na 2,7 procenta a příští rok na 2,9 procenta z loňského podprůměrného tempa 2,2 procenta. Předpověděla to OSN v dnešním výročním výhledu.

Veterináři loni uložili pokuty za 28,5 milionu. Nejčastěji šlo o špatné označování potravin

17.01. 10:59

Praha - Veterináři loni uložili pokuty za rekordních 28,5 milionu korun, což je meziroční nárůst o 11 procent. Největší nedostatky byly odhaleny v označování potravin.

Telefónica má zaplatit 1,7 miliardy korun Tykačovým firmám

17.01. 09:35

Praha - Podle pravomocného verdiktu Vrchního soudu má španělská telekomunikační společnost Telefónica zaplatit firmám podnikatele Pavla Tykače 1,7 miliardy korun za odprodej akcií v bývalém Českém Telecomu. Spor se řeší už přes 10 let.

Prodej nových aut loni stoupl o téměř sedm procent

17.01. 09:18

Brusel - Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii roste už třetí rok za sebou, loni se zvýšil o 6,8 procenta na 14,641 milionu. Poptávka roste ve Španělsku a Itálii, britský trh je na tom naopak hůř.

Poradíme, jak nenaletět při slevových akcích

16.01. 13:52

Praha, Brno - Leden se ve většině českých obchodů nese ve znamení slev. Po vánočním nákupním šílenství se prodejci snaží zaujmout výhodnými nabídkami a nabízí slevy, které často dosahují i 80 %. Ne každá zdánlivě výhodná nabídka se ale musí vyplatit. Obchodníci totiž slevy často vytvářejí uměle…

Trump chce uzavřít obchodní dohodu USA s Británií

16.01. 13:18

Brusel - Podle nastupujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa chtějí USA se Spojeným královstvím rychle uzavřít obchodní dohodu. Šéf britské diplomacie Boris Johnson taková slova uvítal.

Exguvernér ČNB Singer byl jmenován hlavním ekonomem Generali CEE Holdingu

16.01. 13:02

Praha - Bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer (48) byl jmenován do funkce ředitele institucionálních vztahů a hlavního ekonoma Generali CEE Holding. Ta patří mezi přední světové pojišťovny s předepsaným pojistným 74 miliard eur v roce 2015.

Osm nejbohatších lidí světa je stejně bohatých jako polovina lidstva

16.01. 11:41

Davos - Osm nejbohatších lidí vlastní stejný majetek jako chudší polovina světové populace, tedy 3,6 miliardy lidí. Uvedla to dnes nezisková organizace Oxfam, která závěry své analýzy vydává před zahájením Světového ekonomického fóra v Davosu. Majetková nerovnost je tak podle Oxfamu teď větší než…

Ceny zemědělských výrobců klesají, u těch průmyslových vzrostly

16.01. 10:48

Praha - Meziměsíčně se ceny zemědělských výrobců snížily o 0,4 % a tržních služeb o 0,9 %. Vzrostly ceny průmyslových výrobců o 0,5 %, stavebních prací o 0,1 %. Meziročně byly nižší ceny zemědělských výrobců o 4,7 % a průmyslových výrobců o 0,4 %. Ceny stavebních prací byly vyšší o 1,2 % a tržních…

Od zavedení EET přišel pivovar Zubr o dvě desítky restaurací

16.01. 07:37

Přerov - Vedení přerovského Pivovaru Zubr se kvůli zavedení elektronické evidence tržeb (EET) i chystanému zákazu kouření v pohostinstvích obává citelného úbytku odběratelů z řad provozovatelů restaurací.

Německo žádá o svolání modelů automobilky Fiat do servisů

15.01. 17:52

Berlín - Německý ministr dopravy Alexander Dobrindt požaduje svolání některých modelů italsko-americké automobilky Fiat Chrysler. Informuje o tom německý list Bild am Sonntag.

Podraží elektronika? Prodejci varují před silnějším dolarem

15.01. 11:29

Praha - Očekávané posílení dolaru se v letošním roce může podepsat na vyšších cenách nových modelů elektroniky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci.

Důchodci rádi cestují, ty čeští ale utratí nejméně ze všech

14.01. 13:09

Praha - Čeští senioři milují cestování. V žebříčku zemí Evropské unie zařadili Českou republiku na třetí příčku. Větší podíl lidí starších 65 let na nocích strávených mimo domov mají jen ve Francii a na Kypru.

V Česku stoupl objem bankovek a mincí. Lidé u sebe mají i neplatná platidla

13.01. 12:05

Praha - V Česku bylo ke konci roku 2016 v oběhu přes 2,2 miliardy bankovek a mincí, což je meziroční nárůst o šest procent. Mezi lidmi jsou dokonce i neplatná platidla jako například papírová padesátikoruna.

Platíte hodně za plyn? Zjistěte si, zda je vaše cena plynu výhodná

13.01. 08:25

Praha - Cenu elektřiny a plynu tvoří několik položek. Část ceny regulovanou státem nemůže dodavatel ovlivnit. Neregulovaná část ceny pak vychází z obchodního rozhodnutí dodavatele. Chcete-li zjistit, zda je vaše cena plynu výhodná, můžete vyjít i z  indikativních cen plynu vyhlašovaných čtvrtletně…

Způsobilo EET zvýšenou aktivitu v zakládání a rušení živností?

13.01. 07:53

Praha - Analýza společnosti CRIF - Czech Credit Bureau ukázala, že v prosinci, kdy se rozjela první fáze elektronické evidence tržeb (EET), bylo nově založeno nebo obnoveno 2099 živností a přerušeno či ukončeno 2882 živností pro provozování hostinské činnosti.

HDP Německa stouplo nejrychleji za pět let

12.01. 13:38

Berlín - Podle předběžných údajů spolkového statistického úřadu hrubý domácí produkt Německa loni stoupl o 1,9 procenta, tedy nejprudším tempem za posledních pět let. Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada českých podniků.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací