Byznys

Kamion Semi od Tesly bude elektrický, na trh přijde i se sportovním kabrioletem

včera 19:23

Hawthorne (USA)- Prototyp elektrického tahače Tesla Semi a nový sportovní kabriolet Roadster představil ve čtvrtek americký výrobce elektrických vozů Tesla. Ačkoliv není známa cena, vozy lze už nyní objednat.

I Škoda Auto reaguje na trendy, od roku 2020 bude vyrábět elektromobily

včera 19:21

Mladá Boleslav - Škoda Auto bude od roku 2020 v Mladé Boleslavi vyrábět vozy s čistě elektrickým pohonem. Od roku 2019 bude v Boleslavi vyrábět také elektrické komponenty pro plug-in hybridy.

Amazon: Internetový obchod, který je větší než malá země

včera 10:11

Pracovní síla jedné známé americké firmy je v tuto chvíli větší, než počet obyvatel několika desítek malých světových států. Pracuje pro ni dokonce i řada Čechů, má totiž distribuční centrum i u nás. Možná se to již uhodli – jde o slavný a známý Amazon.

reklama

Nejen máslo, ale už i vejce a mléko. Čechy trápí drahota

16.11. 12:07

Praha - Meziměsíčně se zvýšily ceny zemědělských výrobců o 0,6 %, stavebních prací o 0,2 % a tržních služeb o 0,1 %, ceny průmyslových výrobců se nezměnily. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců vyšší o 8,3 %, ceny průmyslových výrobců o 1,1 %, stavebních prací o 1,8 % a tržních služeb o 1,6 %.…

Jak pořídit novou firmu nejlevněji? Tipy, se kterými to zvládnete

16.11. 04:34

PR článek - Pořízení nové firmy nemusí být nijak drahé. Jak proto, že se v posledních letech náklady na pořízení výrazně snížili, tak i proto, že existuje několik cest, pomocí kterých to lze zvládnout s minimálními finančními nároky. Abyste věděli, jaké jsou cesty a možnosti, máme pro vás přehled…

Německá prokuratura provedla razii ve Volkswagenu, šéf odborů bral příliš vysoký plat

15.11. 09:55

Frankfurt - Německá prokuratura a daňový úřad prohledaly v úterý kanceláře některých vysokých představitelů koncernu Volkswagen. Byly zabaveny počítače a dokumenty. Razie souvisí s podezřením, že automobilka vyplácela nepřiměřeně vysoký plat šéfovi odborů Berndu Osterlohovi.

Ekonomice ČR se daří velmi dobře. Zrychlila meziroční růst na pět procent

14.11. 10:50

Praha - Podle předběžného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ) ekonomika ve třetím čtvrtletí zrychlila meziroční růst na pět procent ze 4,7 procenta ve druhém čtvrtletí. Jde o nejrychlejší tempo za dva roky. Mezičtvrtletně HDP zpomalilo růst ze 2,5 na 0,5 procenta.

V Česku se lidé pouští do byznysu, počet podnikatelů stoupl

13.11. 16:44

Praha - Počet podnikatelů v Česku, kteří si samostatnou výdělečnou činností skutečně vydělávají, stoupl letos do konce září o 18.000 na 999.000. Stabilní počet OSVČ v hlavní činnosti v posledních měsících je dobrá zpráva, komentoval údaje České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) prezident…

Dubajské aerolinky Emirates představily novou první třídu, je inspirován luxusem automobilů Mercedes-Benz

13.11. 08:40

Dubaj - Dubajské aerolinky Emirates představily nové oddělení pro cestující první třídy, inspirují se vnitřky luxusních automobilů Mercedes-Benz. V letadle bude umístěno šest plně uzavřených kabinek se sedadlem, které bude možné rozložit na postel, a s televizí s obrazovkou 32 palců (81,3 cm).

Rusko a Emiráty zvažují společnou výrobu letadel

12.11. 18:32

Dubaj - Moskva zahájila předběžné jednání se Spojenými arabskými emiráty o společné výrobě letadel pro civilní lety. V SAE by se mohlo vyrábět nové ruské letadlo MC 21-400, které má konkurovat strojům od Boeingu a Airbusu.

Evropské automobilky expandují do Alžírska, jako první bude mít pobočku PSA Group

12.11. 17:38

Paříž - Francouzská automobilka PSA Group dnes oznámila, že podepsala dohodu se třemi alžírskými partnery o vytvoření společného podniku. Výroba pro alžírský trh má postupně začít příští rok a v plném provozu bude závod v roce 2019.

Alibaba trhá rekordy. Za jediný den mu tržby stouply na 555 miliard korun

11.11. 22:07

Peking - Tržby největšího čínského internetového prodejce Alibaba na svátek nezadaných stouply o 39 procent na rekordních 168,3 miliardy jüanů (554,9 miliardy Kč). Obchodníci na "Den singles" nabízejí výrazné slevy, podobně jak činí prodejci v USA na tzv. černý pátek nebo kybernetické pondělí.

Unikátní spojení hraček: Výrobce Hasbro chce převzít konkurenta Mattel

11.11. 19:01

New York - Americký výrobce hraček Hasbro učinil nabídku na převzetí konkurenční firmy Mattel. Případná dohoda by dle listu The Wall Street Journal vytvořila hračkářský gigant a spojila značky My Litle Pony, Transformers a Nerf patřící Hasbru se značkami Barbie a Hot Wheels od Mattelu.

Co dělat, když zapomenete peníze nebo kartu v bankomatu?

11.11. 08:55

Může se to stát každému z nás. Při výběru hotovosti z bankomatu v něm můžeme nedopatřením zapomenout kartu či přímo samotné peníze. Stává se to několikrát denně a většina lidí se jen těžko smiřuje s tím, že o peníze přijde. Naštěstí tomu tak nemusí být vždy.

Čechům drsné obrázky na cigaretách nevadí, prodej to neovlivnilo

10.11. 14:23

Praha - Obchodní ředitel české pobočky Japan Tobacco International (JTI) dne řekl, že obrázková varování, která musí být povinně na každé cigaretové krabičce, prodeje cigaret dlouhodobě neovlivnila.

Analytici: Inflace byla v říjnu na vrcholu, začne klesat

09.11. 14:07

Praha - Meziročně v Česku vzrostly spotřebitelské ceny o 2,9 %, což bylo o 0,2 procentního bodu více než v září. Inflace bude dle analytiků v dalších měsících pomalu klesat. Důvodem bude efekt vyšší srovnávací základny v příštích měsících a postupná stabilizace cen potravin.

Bezpečnost českých e-shopů roste. Kde nejlíp nakoupíte?

09.11. 10:44

Praha - Bezpečnost nakupování v českých e-shopech roste. Certifikátem HTTPS, který umožňuje bezpečnou komunikaci v počítačové síti, je nyní zabezpečeno 92 procent hodnocených internetových obchodů. Loni to bylo 53 procent, v roce 2015 jen 16 procent.

Americké a čínské firmy podepsaly dohody za více než 250 miliard dolarů

09.11. 09:23

Peking - Americké a čínské společnosti podepsaly v posledních dvou dnech dohody v hodnotě více než 250 miliard USD (5,5 bilionu Kč). Ne všechny smlouvy jsou však závazné. Některé jsou pouze rámcovými dohodami nebo předběžným prohlášením záměru.

Číňané mají o vepřové z Evropy zájem, vývozcům se na zdejším trhu daří

08.11. 15:39

Praha - Největším odběratelem evropského vepřového masa bylo do roku 2013 Rusko. Po uvalení embarga se ale evropským vývozcům podařilo tento trh nahradit a uspět v Číně, která se tak stala hlavním exportním evropským trhem.

Volkswagen čelí přes 15 tisíc žalobám. Klienti chtějí zpět 357 milionů eur

06.11. 16:25

Berlín - Přes 15 tisíc klientů podalo dnes prostřednictvím americké právní kanceláře u soudu v německém Braunschweigu žalobu na Volkswagen. Dožadují se v ní vrácení peněz za auta se softwarem, který sloužil k manipulaci s emisemi. Jde pouze o jeden z řady důsledků aféry Dieselgate, kterým koncern…

Boom českého průmyslu nebude věčně. Brzy bude trh nasycen, upozornil ekonom

06.11. 13:50

Praha - Průmyslová produkce v září po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně vzrostla o 7,0 %, bez očištění byla vyšší o 4,4 %. Po vyloučení sezónních vlivů byla meziměsíčně nižší o 0,4 %. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 5,4 %. Uvedl to dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

Prognóza Hospodářské komory: Česká ekonomika letos zrychlí růst na 4,5 procenta

06.11. 13:24

Praha - Dle aktuální prognózy Hospodářské komory letos česká ekonomika zrychlí růst na 4,5 procenta z loňských 2,5 procenta. V příštím roce hrubý domácí produkt zpomalí na 3,6 procenta.

Češi utrácí hlavně za elektroniku a oděvy, maloochodníkům rostou tržby

06.11. 10:17

Praha - Jak dnes uvedl Český statistický úřad (ČSÚ), tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v září reálně meziměsíčně o 1,9 % a meziročně očištěné o kalendářní vlivy se zvýšily o 7,4 %. Bez očištění se tržby meziročně zvýšily o 6,2 %.

Jak bohatí investují v daňových rájích? Nově uniklé dokumenty prozrazují citlivé věci

05.11. 21:59

Londýn/Praha - Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů (ICIJ) dnes zveřejnilo novou rozsáhlou databázi uniklých finančních dokumentů, které ukazují, jak vlivní a velmi bohatí lidé tajně investují obrovské sumy v daňových rájích.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací