Byznys

Ilustrační foto

Ceny spotřebitelských výrobků v Česku v dubnu opět vzrostly

Byznys

Ceny spotřebitelských výrobků v Česku v dubnu vzrostly o 2,9 procenta ve srovnání s předchozím rokem, což představuje zrychlení oproti březnovému dvouprocentnímu nárůstu. Hlavními tahouny inflace byly ceny potravin, alkoholu a pohonných hmot. Vyplývá to z údajů zveřejněných Českým statistickým úřadem (ČSÚ). V porovnání s předchozím měsícem se spotřebitelské ceny v dubnu zvýšily o 0,7 procenta.

Bitcoin, nová kybernetická měna

Bitcoin po íránském útoku na Izrael padl nejvíc za rok. Hrozí růst cen ropy a zlata

Byznys

Po nočním útoku Íránu na izraelské cíle Teherán signalizuje, že je připraven převzít přímější roli ve svém konfliktu s Izraelem, do nějž dosud vstupoval zejména skrze své spojence typu teroristů z Hamásu nebo Hizballáhu. To může znamenat novou kapitolu ve vleklém střetu obou zemí, přestože zmíněný noční útok, jenž se čekal předem, byl z velké části odražen.

TikTok

TikTok chce konkurovat Instagramu s jeho kopií pojmenovanou Notes

Byznys

TikTok spouští novou fotografickou aplikaci s názvem TikTok Notes, která má konkurovat Instagramu. S jeho 95 miliony denně sdílených fotografií a videí s přibližně 2,5 miliardami aktivních uživatelů měsíčně je Instagram jednou z nejvytíženějších platforem. TikTok teď chce získat svoji část z tohoto koláče. Uvádí web TechReport.

Ilustrační foto

Byznys

NERV představil kabinetu opatření zaměřená na podporu udržitelného růstu ekonomiky

Národní ekonomická rada vlády (NERV) představila kabinetu návrh 37 opatření, zaměřených na podporu vyššího dlouhodobě udržitelného růstu české ekonomiky. Týkají se oblastí trhu práce, vzdělávání, veřejné správy, bydlení a investic. Vláda bude nyní vybírat návrhy, které lze uskutečnit nebo alespoň začít realizovat do konce svého funkčního období, uvedl úřad vlády v tiskové zprávě.

Peníze CZK, ilustrační fotografie

Jak Češi bojují s inflací? Utrácí stále méně

Byznys

V září došlo v českém maloobchodě k většímu poklesu tržeb, než se očekávalo. Meziročně klesly o 4 %, což bylo více než průměrný odhad analytiků z agentury Bloomberg, kteří předpokládali pokles o 3,7 %.

Zbyněk Stanjura /ODS/

Byznys

Cena elektřiny pro podniky příští rok klesne, tvrdí Stanjura

Cena elektřiny pro energeticky náročné podniky v příštím roce by i přes navrhované zvýšení regulované složky, jak navrhuje Energetický regulační úřad (ERÚ), měla klesnout. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) to sdělil deníku Hospodářské noviny (HN).

Česká národní banka

ČNB zhoršila výhled ekonomiky na letošní rok

Byznys

Česká národní banka (ČNB) revidovala své ekonomické vyhlídky pro českou ekonomiku. Nová makroekonomická prognóza, kterou dnes zveřejnil guvernér ČNB Aleš Michl, uvádí, že v letošním roce se očekává pokles hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta, zatímco pro příští rok se předpokládá růst HDP o 1,2 procenta. To znamená zhoršení oproti srpnovým odhadům ČNB, kdy se očekával růst HDP o 0,1 procenta letos a o 2,3 procenta příští rok.

Potraviny na snižování hladiny cholesterolu

Potraviny na snižování hladiny cholesterolu

Byznys

PR článek - Na vysokou hladinu cholesterolu v krvi zpravidla přijde váš lékař z rozboru krve. Na nesprávnou hladinu bude zpravidla nejprve reagovat mimo jiné doporučením změny jídelníčku. Jak tedy stravovací návyky změnit, abyste hladiny dostali zpět na zdravou úroveň?

Ilustrační foto

SOCR: Ceny potravin v České republice konečně začaly klesat

Byznys

Ceny potravin v České republice zaznamenaly pokles, zejména v segmentech, kde panuje větší konkurence mezi dodavateli obchodních řetězců. Uvedl to prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) Tomáš Prouza prostřednictvím sociální sítě X. Zvláštní pozornost věnoval cenám mouky a mléka.

Ilustrační foto

Byznys

Zástupci obchodních řetězců ujišťují, že ceny potravin s nižší DPH klesnou

Zástupci osmi významných obchodních řetězců se během dnešního jednání na ministerstvu zemědělství setkali s premiérem Petrem Fialou z ODS. Během schůzky ujistili představitele vlády, že plánované snížení daně z přidané hodnoty (DPH) bude mít vliv na pokles cen potravin a že budou klást ještě větší důraz na kvalitu potravin.

Půjčka na měsíc se hodí jako recept na nečekané výdaje

Půjčka na měsíc se hodí jako recept na nečekané výdaje

Byznys

PR článek - Překvapila vás nějaká složenka? Potřebujete rychlou náhradu za rychlovarnou konvici nebo jiný spotřebič? Rychlost vyřízení je u nebankovních půjček na prvním místě žebříčku. Online žádost je jednoduchá a každému zabere jen několik okamžiků.

Agrofert

Mafra má nového majitele, holding Agrofert ji prodal

Byznys

Koncern Agrofert prodal mediální společnost Mafra, chemičku Synthesia a firmu Londa skupině Kaprain podnikatele Karla Pražáka. Vyplývá to z tiskové zprávy skupiny Agrofert. Cena transakce údajně překročila 10 miliard korun.

Ilustrační foto

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují, cena nafty prudce roste

Byznys

V průběhu minulého týdne došlo v Česku opět ke zdražení pohonných hmot. Průměrná cena benzinu se zvýšila o 11 haléřů na 39,53 koruny za litr. Cena nafty stoupla o 33 haléřů, což znamená, že litr nafty nyní průměrně stojí 37,79 koruny.

Ilustrační foto

Čínští internetoví prodejci na rozdíl od Česka masivně snižují ceny zboží

Byznys

Velcí čínští internetoví prodejci masivně snižují ceny svého zboží, aby přilákali zákazníky, kteří čelí ekonomické nejistotě a hledají výhodné nabídky. Tato strategie přinesla významné výsledky firmám jako Alibaba a JD.com, které ve druhém čtvrtletí předčily očekávání analytiků, informoval americký deník The Wall Street Journal (WSJ).

Ilustrační foto

Hypotéka na družstevní byt: Jde to, ale musíte vědět, jak na to

Byznys

Komerční sdělení - Pokud právě teď hledáte ten pravý domov na celý život, určitě jste už narazili na inzertním portále na zajímavou nabídku bytu, u které vás překvapila neobvykle nízká cena. Pak ale zjistíte, kde je ten pomyslný háček – jde o družstevní byt.

Aktuálně se děje

27. května 2024 21:54

Varšava zakročí proti ruským diplomatům v Polsku. Rusko reaguje

Polsko omezí ruským diplomatům pohyb na svém území, uvedl šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Varšava tak podle jeho slov reaguje na zapojení Ruska do hybridní války proti Evropské unii. Moskva reagovala slovy, že jde o další projev rusofobie, která údajně panuje v Polsku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy