Počasí

Výstraha před vedrem: Teploty budou atakovat 40 stupňů, lidem hrozí dehydratace

Aktualizovali jsme 16:34, dnes 13:11

Česko tento týden zasáhnou vedra. Venkovní teploty budou překračovat několik dní tropickou třicítku. V úterý se čekají maximální teploty mezi 30 až 34 stupni Celsia, ve středu se ještě oteplí a zejména v Čechách a na jihu Moravy rtuť teploměru vystoupá až ke 37 stupňům Celsia. Ve čtvrtek přejde…

Česko sevřou úmorná vedra. Předpověď na noc a úterý 25. června

dnes 10:57

Od severozápadu bude do střední Evropy zasahovat oblast vyššího tlaku vzduchu, informuje portal.chmi.cz.

Silné bouřky, hrozí i záplavy. Meteorologové vydali novou výstrahu

21.06. 13:42

Severovýchod České republiky dnes odpoledne a večer opět mohou ojediněle zasáhnout silné bouřky s přívalovým deštěm, hrozí zejména v Jeseníkách a Beskydech. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle něj může při bouřkách napršet kolem 30 milimetrů srážek.

reklama

První letní víkend před námi. Počasí na noc a sobotu 22. června

21.06. 09:50

Východ a jih našeho území bude ovlivňovat zvlněná studená fronta. Od severozápadu se do střední Evropy začne zvolna rozšiřovat tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Astronomické léto je tu! Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce

21.06. 08:11

Tři týdny po začátku klimatologického léta dnes začíná léto astronomické. Slunce v 17:54 vstoupí do znamení Raka a na severní polokouli nastane letní slunovrat.

Bouřky v ČR budou řádit mnohem víc. Meteorologové rozšířili výstrahu

20.06. 13:17

Bouřky dnes odpoledne a večer zasáhnou nejen východ a jih Česka, ale i část středních Čech a Prahu. Ojediněle mohou být i silné, s krupobitím a silným větrem s nárazy o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který tak rozšířil své předchozí…

Bláto v nemocnici, málem se protrhla hráz. Bouřky zpustošily část Česka

20.06. 10:48

Hasiči na Vysočině vyjížděli po středečních bouřkách k více než 80 událostem, nejčastěji na Žďársko. Napršelo i přes 40 litrů na metr čtvereční. Bláto po bouřce nateklo do ambulancí nemocnice v Novém Městě na Moravě, jsou kvůli tomu uzavřené. Hasiči v kraji odstraňovali popadané stromy, čerpali…

Jaký bude první letní den? Předpověď na noc a pátek 21. června

20.06. 09:14

Za zvlněnou studenou frontou, která z našeho území bude zvolna postupovat k východu, k nám bude proudit chladnější vzduch, informuje portal.chmi.cz.

Žene se bouřlivé počasí. Krupobití, lijáky, vichřice, varovali meteorologové

19.06. 13:40

Východní část České republiky zasáhnou dnes odpoledne a ve čtvrtek odpoledne silné bouřky s krupobitím a přívalovými dešti. Napršet může až 30 litrů vody na metr čtvereční. Lokálně se mohou rozvodnit malé toky a zaplavit sklepy či podjezdy. Vítr dosáhne rychlosti až 75 kilometrů za hodinu a může…

Tropické počasí vrcholí. Předpověď na noc a čtvrtek 20. června

19.06. 09:20

Od západu začne počasí u nás ovlivňovat zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Tropy se vrací do Česka. Předpověď na noc a středu 19. června

18.06. 09:09

Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad severozápadní Evropou bude na naše území proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Blíží se další vlna veder. Předpověď na noc a úterý 18. června

17.06. 09:27

Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou začne do střední Evropy proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje portal.chmi.cz.

Bouřky zpustošily Česko: Vyplavené domy, popadané stromy, lidé uvázli na ostrově

Aktualizovali jsme 16.6.2019, 13:59, 16.06. 10:19

Po sobotní večerní bouřce se v Táboře sesunula půda a zasypala osobní vůz. Nikdo se nezranil. Ulice Na Bydžově byla kvůli odstraňování zeminy uzavřená až do dnešního rána, uvedla v tiskové zprávě policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Pozor na počasí! Opět udeří bouřky s krupobitím, východ Česka v ohrožení

16.06. 12:19

Velmi silné bouřky s přívalovým deštěm, kroupami a nárazovým větrem hrozí dnes odpoledne v Moravskoslezském, Olomouckém a v části Zlínského kraje. Na jižní Moravě či ve východní části Pardubického kraje přijdou také bouřky, ale budou méně intenzivní, vyplývá z aktuální výstrahy Českého…

Velká předpověď počasí: Jak dlouho vydrží pekelné teploty?

15.06. 21:31

Velmi teplé počasí, které panuje v ČR od začátku června, bude pokračovat i v následujícím týdnu, kdy se opět očekávají nadprůměrné teploty. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

Bouřky udeřily v plné síle: Na Slapech se převrátila plachetnice, přerušen festival

Aktualizovali jsme 15.6.2019, 21:00, 15.06. 20:02

Na Slapech se dnes odpoledne při silné bouřce převrátila plachetnice. Cestovali na ní tři lidé, dva dospělí a dítě. Všichni se z lodi zachránili sami, před příjezdem záchranářů doplavali na břeh, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Nováková. Bouřky působí problémy i na dalších místech v kraji,…

Česko se peče: Teplota atakovala 35 stupňů, padla řada rekordů

15.06. 19:26

Rekordy pro 15. červen dnes padly na 80 procentech stanic, které měří alespoň 30 let. Nová maxima si zapsalo 127 ze 155 stanic včetně nejstarší české stanice v pražském Klementinu a dalších devíti míst s více než stoletou tradicí.

Na severu padesátistupňové peklo, na jihu mohutné záplavy a cyklon. Katastrofické počasí

15.06. 13:53

Indie se potýká s vlnou veder, která si za poslední měsíc vyžádala nejméně 36 mrtvých. V metropoli Dillí bylo tento týden zaznamenáno 48 stupňů Celsia, což je nejvyšší teplota v historii měření. Ve státě Rádžasthán se rtuť teploměru vyšplhala dokonce na 50,6 stupně Celsia a přiblížila se tak…

Meteorologové varují: Bouřky, kroupy a silný vítr po celém Česku

15.06. 12:08

Počasí si s námi o víkendu opět pohraje. Sobotní tropické teploty vystřídají bouřky doprovázené krupobitím a silným větrem, na východě Česka se budou vyskytovat i během zítřka. V aktualizované výstraze to uvedl ČHMÚ.

Předpověď na noc a neděli 16. června

15.06. 10:50

Zvlněná studená fronta postoupí z našeho území k východu. Během dne se začne do střední Evropy od jihozápadu přesouvat tlaková výše, informuje portal.chmi.cz.

Výstraha. Žene se hrozivé počasí: Silné bouřky, krupobití, vichřice

Aktualizovali jsme 14.6.2019, 22:48, 14.06. 13:02

V sobotu se přes Česko přeženou bouřky. Na většině území Čech se očekávají velmi silné s přívalovými dešti a kroupami. Napršet by mělo až 50 litrů vody na metr čtvereční, což může zatopit sklepy či podemlít silnice. Vítr může v nárazech dosahovat rychlosti až 90 kilometrů za hodinu, hrozí tak…

Silné bouřky na Moravě zanechaly spoušť: Padaly stromy, uletěla střecha, nejezdily vlaky

Aktualizovali jsme 14.6.2019, 11:50, 14.06. 08:14

Bouřky a přívalové deště v Jihomoravském kraji ve čtvrtek večer a během noci zaměstnaly hasiče, kteří kvůli nim zasahovali u 46 událostí. Nejhorší situace byla ve Ivanovicích na Hané v místní části Chvalkovice, kde se vylil potok do ulic a voda zaplavila několik desítek objektů. V tiskové zprávě to…

Předpověď na noc a sobotu 15. června

14.06. 11:15

Před studenou frontou, která bude během dne postupovat přes Německo nad naše území, k nám bude vrcholit příliv velmi teplého vzduchu od jihu, informuje portal.chmi.cz.

Počasí o víkendu? Upečeme se, tropy budou vrcholit. Nová předpověď

14.06. 08:10

V teplém vzduchu se nad střední Evropou bude udržovat nevýrazná oblast vyššího tlaku. Nad Německem se bude vlnit frontální rozhraní, které ze soboty na neděli začne zvolna postupovat k východu. Před ním bude k nám proudit velmi teplý vzduch od jihu.

reklama

Fotogalerie