Počasí

Počasí bude nebezpečné i v nadcházejících hodinách. Meteorologové vydali výstrahy

03.12. 19:39

Český hydrometeorologický ústav vydal na nadcházející hodiny dvě výstrahy. Jedna se týká silných mrazů, které sevřou Česko už dnes v noci, v pondělí pak hrozí závěje.

Počasí se uklidňuje. Kalamitní stav je ale stále v platnosti

03.12. 13:48

Ačkoliv je Česko stále zasypáno sněhem, situace už není tak kritická, jako v pátek a v sobotu. V Jihočeském kraji, kde byla situace nejhorší, sice nadále platí kalamitní stav, jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) jej ale dnes odpoledne nebo večer odvolá.

Počasí komplikuje dopravu, Česko hlásí kalamitní stav. Napadlo až 75 cm sněhu

02.12. 09:36

V Česku druhou noc sněžilo a podle meteorologů jen tak nepřestane. Nejhorší situace panuje na jihu Čech, kde napadly desítky centimetrů sněhu. Hejtman Martin Kuba (ODS) vyhlásil v kraji kvůli sněhu kalamitní stav.

reklama

Meteorologové varovali před sněžením během večera a v průběhu úterý

27.11. 13:39

Až 15 centimetrů nového sněhu může do úterního večera spadnout v Česku, upozornili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v nejnovější výstraze. Platit začne dnes večer a definitivně skončí až v úterý v 18:00.

Meteorologové varovali před náledím, hrozí v noci a ráno

24.11. 13:12

V Česku se v pátek večer začne tvořit náledí na téměř celém území, varovali meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ve výstraze. Platit začne ve 22 hodin a skončí až zítra v 8 hodin ráno.

Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem na většině území

23.11. 16:29

Česko se bude od čtvrtečního večera potýkat se silným větrem, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vítr může v nárazech dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů za hodinu.

Meteorologové vydali výstrahu před náledím na severu a severovýchodě ČR

21.11. 14:24

V noci na středu a během rána hrozí náledí v některých oblastech na severu a severovýchodě území. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal příslušnou výstrahu, která se týká vybraných okresů ve čtyřech krajích.

Počasí bude v noci nebezpečné. Hrozí ledovka

18.11. 17:38

V noci na neděli se v Česku může objevit ledovka. Dnes to síti X napsal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Počasí: Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem pro část území

15.11. 09:16

Větrné počasí ve středu ráno zaskočilo meteorology, kteří narychlo vydali výstrahu před silným větrem. Týká se okresů ve čtyřech krajích v jižní polovině území. Vítr v nárazech dosahuje rychlosti více než 65 kilometrů za hodinu.

Meteorologové varují ve výstrahách před deštěm a rozvodněním toků

03.11. 09:38

Meteorologové zrušili výstrahu před silným větrem, který od čtvrtka sužoval část Česka jako projev bouře Ciarán. Nově varují před vydatným deštěm na horách na severovýchodě území, srážky mohou přispět ke zvýšení hladin vodních toků.

Větrné počasí v Česku. Meteorologové upřesnili výstrahu, už začala platit

02.11. 12:20

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek upřesnil výstrahu před silným větrem, která začíná úderem dnešní 12. hodiny. Silný vítr bude tuzemským projevem bouře Ciarán, která už v noci udeřila ve Velké Británii či Francii.

Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem

30.10. 12:02

Část Česka zasáhne v noci na úterý silný vítr, varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v aktuální výstraze. Platit začne v pondělí ve 22 hodin, skončí v úterý v 8 hodin ráno.

Počasí bude příští týden sychravé, místy zaprší

22.10. 21:45

Počasí bude příští týden typicky podzimní. Oblačno až zataženo místy doplní déšť a teploty budou v průběhu týdne spíše klesat. Ukazuje to předpověď počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Počasí na severu Evropy zabilo 4 lidi, bouře způsobily povodně

22.10. 13:55

Bouře s silným větrem, přívalovým deštěm a vysokými vlnami v sobotu opět postihla Británii, severní Německo a jižní Skandinávii. Deštivé počasí způsobilo rozsáhlé povodně, přerušení dodávek elektřiny, evakuace a problémy v letecké, trajektové a železniční dopravě. Od čtvrtka zemřely nejméně čtyři…

Meteorologové varují před silným větrem, udeří v pátek

19.10. 11:41

Česko v pátek po několika dnech opět potrápí silný vítr, vyplývá z výstrahy vydané Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ). V nárazech bude dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu.

Meteorologové varují před mrazíky od pondělí do středy

15.10. 15:03

V Česku se během probíhajícího víkendu ochladilo o deset i více stupňů, v nadcházejícím týdnu dojde na první mrazíky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) před nimi varuje v dnes zveřejněné výstraze.

Meteorologové varují před silným větrem, v sobotu doprovodí studenou frontu

13.10. 14:47

V Česku se během víkendu ochladí o deset stupňů, to ale nebude všechno. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek vydal výstrahu před silným větrem, který bude v sobotu doprovázet studenou frontu.

Zimní počasí se blíží? V Česku v noci napadl první sníh

08.10. 13:32

Na nejvyšší české hoře Sněžce se dnes poprvé v nadcházející zimě objevila sněhová pokrývka. Teplota na Sněžce dokonce slabě poklesla pod bod mrazu. Uvedli to meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu.

Počasí: Září se zapsalo do historie jako nejteplejší měsíc od začátku měření

03.10. 18:45

Září se zapsalo do historie jako nejteplejší měsíc od začátku měření v roce 1775. Průměrná měsíční teplota dosáhla 19,6 stupňů Celsia, což představuje odchylku od dlouhodobého průměru za období od roku 1775 do roku 2014 o 4,4 stupně Celsia. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém…

Počasí se příští týden oteplí, už ale jen krátkodobě

24.09. 11:20

Počasí se příští týden krátkodobě oteplí. Teploty uprostřed týdny vyrostou až k 27 stupňům, podobné teplo pak meteorologové očekávají i v pátek.

Česko zasáhnou dnes večer bouřky, ukazuje předpověď počasí

18.09. 12:13

Dnes večer se nad územím České republiky očekávají silné bouřky, které budou provázeny nárazy větru a menšími kroupami. Přívalové srážky mohou vést k rozvodnění menších toků, uvedli ve výstraze meteorologové.

Meteorologové varují před bouřkami, hrozí od odpoledních hodin

13.09. 11:48

Přes Česko ve středu od západu postupuje zvlněná studená fronta, která přinese i bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) před nimi varuje ve výstraze, kterou zveřejnil dnes dopoledne.

Počasí: Do Česka se vrátí tropické teploty, pak se ochladí

10.09. 12:48

Do Česka se příští týden vrátí tropické počasí. Podle meteorologů zkraje týdne teploty překonají hranici třiceti stupňů. Poté se ale ochladí.

Meteorologové varují před vydatným deštěm a vzestupem hladin řek na Moravě

29.08. 12:30

Zatímco v pondělí zkropil vydatný déšť především Čechy, dnes a v noci na zítra se spustí na Moravě a ve Slezsku. Varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se zároveň týká bouřek a možného vzestupu hladin vodních toků.

Fotogalerie