Počasí

Letní počasí, ilustrační fotografie.

Počasí

Tropické počasí hrozí na větším území, varovali meteorologové

Tropické teploty si nakonec užije větší část Česka, než se původně předpokládalo. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí upravil územní platnost výstrahy na vysoké teploty pro dnešní den, když ji rozšířil o část Středočeského a jih Olomouckého kraje. Zároveň zrušil varování před povodňovými jevy.

Bouřka, ilustrační fotografie.

Počasí

Letní počasí bude hrát všemi barvami. Tropy a slunce vystřídají silné bouřky

Potvrzeno. Tropickou epizodu v Česku ve středu zakončí bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterý rozšířil výstrahu před vysokými teplotami ve středních a jižních Čechách a přidal ji na Ostravsku. Nově také vydal varování před silnými či velmi silnými středečními bouřkami na celém území ČR. 

Letní počasí, ilustrační foto

Počasí: Meteorologové varovali. Česko zasáhnou tropy

Počasí

Česko má před sebou další epizodu tropického letního počasí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí vydal výstrahy, v nichž varuje před vysokými úterními i středečními teplotami. Maxima mohou překročit až 34 stupňů. 

Letní počasí, ilustrační foto

Tropické počasí je zpět. Překazí ho ale bouřky

Počasí

Volno sice lidé měli už včera, ale regulérní víkend začíná až dnešním dnem. Právě sobota bude nejteplejším dnem týdne, nejvyšší teploty místy výrazně překročí třicítku. Zároveň však udeří bouřky. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Bouřka, ilustrační foto

Počasí: Meteorologové varují před tropickými teplotami a silnými bouřkami

Počasí

Jen nejzápadnějšího výběžku Česka se o víkendu nemají týkat extrémní projevy letního počasí, konkrétně bouřky či tropické teploty. Vedro udeří na většině území už dnes, bouřky, které mohou být i velmi silné, hrozí zítra. Vyplývá to z výstrah Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy