Domov

Drahoš je důstojný kandidáta na prezidenta, myslí si politici. Ovčáček ale prská

včera 21:45

Praha – Někdejší šéf Akademie věd Jiří Drahoš dnes oznámil, že bude kandidovat na prezidenta České republiky. Předsedové vládního hnutí ANO Andrej Babiš a opozičních Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík jej považují za seriózního člověka a důstojného kandidáta. Média v uplynulých týdnech…

Vozidla bez řidiče by se mohla testovat na dálnici D2, shodují se Češi a Slováci

včera 19:52

Praha – Češi a Slováci budou společně pracovat na projektu takzvaných autonomních vozidel. Týmy budou mít na starosti otázku financování, přípravu harmonogramu přípravy a následnou realizaci projektu. Vozy by poté měly být testovány na dálnici D2.

České diplomacie: EU musí mít obranné složky kvůli autonomii při zvládání krizí

včera 19:51

Praha - V Senátu se dnes uskutečnil seminář na téma obranné a bezpečnostní politiky v Evropě. Náměstek ministra zahraničí Ivo Šrámek na něm mluvil o tom, že Evropská unie musí mít vlastní obranné složky kvůli strategické autonomii při zvládání krizí.

reklama

Jiří Drahoš bude kandidovat na prezidenta, o podporu politických stran nestojí

včera 19:38

Praha – Bývalý šéf Akademie věd České republiky Jiří Drahoš bude kandidovat na prezidenta. O úřad prezidenta se chce ucházet jako nezávislý, nikoli stranický kandidát. Kandidaturu už ohlásili také textař a podnikatel Michal Horáček, lékař a aktivista Marek Hilšer a podnikatel Igor Sládek. Post má v…

Exřéf Sazky Hušák se nemusí omlouvat a platit odškodné sportovcům

včera 18:44

Praha - Bývalý šéf společnosti Sazka Aleš Hušák nemusí zaplatit dva miliony korun České unii sportu (dříve ČSTV) a omluvit se za poškození dobrého jména svazu i českého sportu obecně. Rozhodl o tom dnes pražský vrchní soud, který potvrdil loňské rozhodnutí podřízeného soudu. Zamítnutí žaloby…

Kateřina Valachová ocenila in memoriam šikanovanou učitelku z Třebešína

včera 16:56

Praha -  Šikanovaná učitelka Ludmila Vernerová ze Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze, která zemřela loni v lednu, byla dnes v sídle Senátu in memoriam oceněna. Vyznamenáno bylo i dalších 44 pedagogů, kteří převzali medaile ministerstva školství. Medaili prvního stupně letos obdrželo 26…

Na Berounsku hoří bývalý vojenský prostor, vyhlášen byl druhý stupeň poplachu

včera 16:42

Beroun - U obce Malá Víska na Berounsku hoří areál bývalého vojenského prostoru. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu, na místě zasahuje i vrtulník.

Kdo by měl platit pokutu 22 milionů za střet zájmů? Asociace soukromého zemědělství má jasno

včera 16:35

Praha - Podle Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) by případnou sankci 22 milionů korun kvůli údajnému střetu zájmů Jaroslava Faltýnka (ANO) měl uhradit holding Agrofert.

Pneumokokové onemocnění? Téměř každý pátý případ v Česku skončil loni tragicky

včera 15:21

Praha - Podle aktuálně dostupných statistik Státního zdravotního ústavu (SZÚ) bylo v roce 2016 hlášeno 323 případů invazivního pneumokokového onemocnění (IPO), 66 osob v důsledku onemocnění zemřelo. V meziročním srovnání se jedná o mírný pokles výskytu onemocnění, počet tragicky končících případů…

O post ředitele ČT se uchází 12 lidí. Zájem má Dvořák i exředitel Primy Konrád

včera 15:13

Praha - Do výběrového řízení na funkci generálního ředitele České televize se přihlásilo 12 zájemců. První kolo volby bude 12. dubna, nového ředitele rada zvolí 26. dubna.

Dvojice policistů, která zasahovala v kavárně proti Sudků, pochybila

včera 15:07

Praha - Dva policisté, kteří zasahovali proti Michelle Sudků poté, co chtěla zabíjet v kavárně na pražském Újezdě, jsou vinni. Konkrétní druh ani výši trestu Obvodní soud pro Prahu 1 nezveřejní, dokud nebude výsledek sdělen účastníkům řízení.

Češi už se o práci tolik nebojí, ekonomika jim hraje do koret

včera 14:39

Praha - Necelá polovina ekonomicky aktivních občanů (47 %) má obavy z nezaměstnanosti. Již od roku 2014 se míra obav ze ztráty místa snižovala, od loňského roku je však pokles výraznější. Uvedený podíl tak představuje jednu z nejnižších hodnot v dlouhodobé časové řadě agentury STEM.

Většina Čechů je s fungováním demokracie spokojená

včera 14:34

Praha - Součástí únorového šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) bylo i několik otázek, které se týkaly názorů respondentů na fungování demokracie v České republice, obecného postoje k demokracii a respektování lidských práv v ČR. S fungováním demokracie v naší zemi jsou spokojeny tři…

Postupem policie při vyklízení Cibulky se musí vrátit žalobcům, ÚS zjistil pochybení

včera 14:08

Brno - Státní zastupitelství musí prověřit postup policistů při předloňském vyklízení pražské usedlosti Cibulka, rozhodl dnes Ústavní soud. Zastupitelství podle soudu pochybila, když se odmítla zabývat podáním squatterů. Ústavní soud řešil otázku, na koho se měli squatteři obracet kvůli postupu…

Učitelka dostala výpověď kvůli dohledu na hygienu intimních partií dětí, soud se jí zastal

včera 13:27

Olomouc - Učitelka Vanda Fabiánová uspěla s žalobou na Základní školu v Tršicích na Olomoucku. Okresní soud v Olomouci dnes označil její výpověď ze školy za neplatnou. Kauza, kterou doprovázejí silné emoce, patrně ještě nekončí.

Holík na Krymu byl, potvrdilo Okamurovo hnutí SPD. Poloostrov označilo za ruskou republiku

včera 13:25

Praha - Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dnes potvrdilo, že se jeho poslanec Jaroslav Holík zúčastnil oslav třetího výročí obsazení Krymu Ruskem. Proti cestě Holíka na Krym se minulý týden ohradilo ukrajinské velvyslanectví a ukrajinské bezpečnostní složky mu na pět let zakázaly vstup na…

Český politik zaujal v zahraničí. Může prý spasit EU

včera 10:59

Berlín - Teplický radní Dominik Feri (TOP 09) se do podvědomí českých občanů zapsal tím, že je nejmladším radním v České republice v historii a jedním z nejmladších českých zastupitelů. Podle německého magazínu Die Welt je v něm ale ukryto více potenciálu, než se na první pohled může zdát.

Sexuální asistence pro postižené má v Česku úspěch, zájem mají i důchodci

Aktualizovali jsme 27.3.2017, 22:09, 27.03. 18:25

Praha - Možnost sexuálních služeb pro handicapované a seniory v Česku se ujala, jak ukazuje statistika. Pětice asistentek poskytla za téměř rok a půl svého působení na 250 "výpomocí".

Nový průzkum: Koalice lidovců a STAN by se do Sněmovny nedostala

Aktualizovali jsme 27.3.2017, 22:08, 27.03. 12:54

Praha - Lidovci a STAN půjdou do parlamentních voleb v koalici, což znamená, že musejí získat alespoň 10 procent hlasů, aby se dostali do Sněmovny. Podle volebního modelu agentury Focus by koalice nyní obdržela zhruba devět procent hlasů.

Zemanova návštěva v USA: Kancléř Mynář prozradil některé detaily

27.03. 22:02

Praha – Hradní kancléř Vratislav Mynář dnes informoval, že prezident Miloš Zeman by se měl datum chystané návštěvy Spojených států dozvědět zhruba tři týdny předtím, než se cesta uskuteční. Informoval o tom server Info.cz.

Únos dětí na Liberecku: Hryščenko své oběti ohrožoval zbraní a vyhrožoval jim zabitím

27.03. 21:39

Ústí nad Labem – Příští týden by měl soud projednávat případ únosu dvou dětí na Litoměřicku. Pachatel Zdeněk Hryščenko podle obžaloby své oběti ohrožoval zbraní, opakovaně jim vyhrožoval i zabitím.

ČT bude mít nového generálního ředitele, sběr přihlášek skončil dnes

27.03. 20:10

Praha – Vysokoškolské vzdělání, manažerské předpoklady k řízení veřejnoprávní institucí, předchozí praxe v médiích výhodou. Právě tak by se daly shrnout požadavky kladené na budoucího generálního ředitele České televize. Uzávěrka pro podávání přihlášek byla dnes v 16:00.

Uprchlíci jsou hrozba a neměli bychom je vůbec přijímat, myslí si většina Čechů

27.03. 19:00

Praha – Dva ze tří Čechů i nadále odmítají přijímat lidi, kteří přichází ze zemí postižených válečným konfliktem. Ukazuje to průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), který se uskutečnil od 6. do 19. února a zúčastnilo se ho 1023 lidí.

Ředitel VZP Kabátek dostane odměnu 1,3 milionu. Část správní rady protestuje

27.03. 17:37

Praha - Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek dostane roční odměnu 1,3 milionu korun hrubého. Sedm členů třicetičlenné správní rady s tím ale nesouhlasilo. Vadí jim, jak jsou nastavena kritéria, podle kterých se úspěšnost ředitele hodnotí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací