Domov

Andrej Babiš

Domov

Politico zkritizovalo Babiše za jeho poslední rozhovor

Prestižní světoznámý server Politico se povšiml, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš dal rozhovor jednomu z nejznámějších dezinformačních webů v Česku. Současnou vládu v něm označil za hrozbu a obvinil ji, že „sní o válce s Ruskem“. 

Jaderná elektrárna Dukovany

Vláda vybrala korejskou firmu, postaví dva nové bloky v Dukovanech

Domov

Dva nové bloky jaderné elektrárny v Dukovanech postaví korejská společnost Korea Hydro & Nuclear Power Company (KHNP). O preferovaném dodavateli strategického projektu rozhodla vláda na středečním zasedání. Informovalo o tom ministerstvo průmyslu v tiskové zprávě. Česko si od projektu slibuje, že zemi zajistí energetickou bezpečnost a soběstačnost na několik desetiletí dopředu. 

Policie ČR, ilustrační foto

Policie vyšetřuje případ dvou mrtvých na Sokolovsku jako vraždu

Domov

Policie ve středu zveřejnila nové informace k případu dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku. Všechno nasvědčuje tomu, že na místě došlo k vraždě a následné sebevraždě pachatele. Případ tak bude výhledově s největší pravděpodobností odložen. 

Laguna na D1

Česko a Slovensko zasáhly silné bouřky. Na D1 vytvořily lagunu, na festivalu se zřítily stany na diváky

Domov

Česko dnes odpoledne a večer zasáhly silné bouřky s prudkými srážkami, silným větrem a kroupami. Hasiči měli plné ruce práce, především na Vysočině, na jihu Moravy a ve středních Čechách. V Krahulčí na Jihlavsku přetekl rybník kvůli přívalovému dešti, což vedlo k zatopení sklepů, garáží a některých domů. Spadlé stromy na několika místech zastavily vlaky a zaplavené cesty omezovaly provoz. Problémy hlásí i Slovensko, kde prudká bouře strhla několik stanů a pódií na hudebním festivalu Pohoda v Trenčíně. Na místě zasahují záchranáři a hasiči a program musel být přerušen.

Česká televize

Opozice neprosadila zamítnutí růstu poplatku za ČT a ČRo

Domov

Opoziční hnutí ANO a SPD dnes neuspěla ve Sněmovně se snahou zamítnout vládní návrh na zvýšení poplatků pro veřejnoprávní televizi a rozhlas. Kontroverzní návrh, který také rozšiřuje okruh poplatníků, byl odmítnut i při pokusu o jeho vrácení k přepracování.

Volby, ilustrační fotografie.

Domov

Sněmovní volby by vyhrálo ANO. Babiše chce volit třetina voličů

Sněmovní volby by v květnu vyhrálo opoziční hnutí ANO, které by volila třetina voličů. Poslance by mělo šest stran či hnutí, vyplývá z nejnovějšího průzkumu preferencí agentury Median. Z vládních stran pokračuje propad lidovců, kteří jsou hluboko pod pětiprocentní hranicí. 

Markéta Pekarová Adamová

Pekarová Adamová ve Washingtonu apeluje na další pomoc Ukrajině

Domov

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rámci doprovodného programu k summitu NATO v americkém Washingtonu zúčastnila setkání čelných představitelů parlamentů členských zemí. Ve svém příspěvku apelovala za intenzivnější podporu bránící se Ukrajiny, vyplývá z tiskové zprávy. 

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 14:47

Ostřílená jména na vice prezidenta Harrisové. Toto je užší seznam demokratických kandidátů

Pokud americká viceprezidentka Kamala Harrisová skutečně bude kandidovat na pozici první šéfky Bílého domu v historii, musí si najít partnera. Nabízí se několik jmen především z řad guvernérů důležitých států. Každý z nich má velké zásluhy a nikdo by se ve funkci viceprezidenta rozhodně neztratil. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy