Domov

Okamura vyhodil novináře z hospody? Narušují nám kampaň, ale my se nedáme, vzkazuje

dnes 17:09

Olomouc – Předseda SPD Tomio Okamura na svém facebooku obvinil novináře z toho, že mu komplikují předvolební kampaň. Pracují prý pro politickou konkurenci, proto jim Okamura žádné rozhovory neposkytuje. Novináři se prý uchylují k záměrným provokacím.

Teorie o Třískově sebevraždě už je vyvrácená odborníky, myslí si Dagmar Havlová

dnes 17:06

Praha - Jako na skvělého herce a jednoho z nejlepších kamarádů Václava Havla bude na zesnulého Jana Třísku vzpomínat Dagmar Havlová. Přestože po zprávách o Třískově pádu do Vltavy jeho skon čekala, tragická smrt herce ji silně zasáhla. O Třískovi také řekla, že byl perfekcionista.

Nový průzkum: Do Sněmovny by se dostali Okamurovci i Piráti, Kalouskova TOP 09 ne

dnes 16:57

Praha - V zářijovém šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zjišťovalo ochotu zúčastnit se říjnových parlamentních voleb a podporu kandidujících politických stran a hnutí ve veřejnosti.

reklama

EET v nemocnicích, sociálních ústavech ambulancích? Část senátorů je proti, chystají novelu

dnes 16:44

Praha - Elektronická evidence tržeb (EET) by podle desítky senátorů neměla být povinná pro žádné sociální ústavy, nemocnice a většinu ambulantních zdravotnických zařízení. Senátoři v čele s Vladimírem Plačkem (ČSSD) to navrhli změnit novelou o EET, kterou se horní komora bude zabývat v říjnu.

Zeman poslal Merkelové telegram. Popřál jí štěstí v nelehkém jednání o nové koalici

dnes 16:17

Praha - Parlamentní volby v Německu počtvrté v řadě vyhrála konzervativní unie CDU/CSU. Prezident Miloš Zeman pogratuloval kancléřce Angele Merkelové a popřál jí hodně štěstí v nelehkém jednání o nové vládní koalici.

Rozpočet se schodkem 50 miliard? Kalousek prská kvůli rozhodnutí vlády

dnes 16:13

Praha - Stát bude příští rok hospodařit se schodkem 50 miliard korun. Návrh rozpočtu dnes schválila vláda. Opozici se to nelíbí. Kabinet podle předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska vede politiku bez vize, priorit a zodpovědnosti k zítřku.

Vláda schválila nařízení, platy ve veřejné sféře vzrostou

dnes 16:09

Praha - Vláda dnes dle očekávání schválila nařízení, podle nějž zaměstnanci ve veřejné správě a členové bezpečnostních sborů dostanou od listopadu přidáno deset procent. Učitelé v regionálním školství si polepší o 15 procent. Průměrný plat u policie i hasičů byl před zvýšením kolem 35.000 korun.

Pro vysoké školy se tři miliardy najdou, shodlo se vedení vlády

dnes 15:18

Praha - Kabinet dnes schvaluje státní rozhpočet na rok 2018. Předsednictvo vlády se již shodlo na zvýšení rozpočtu vysokých škol na příští rok o tři miliardy korun.

Třískův pád byla nešťastná náhoda, uvedla policie. Teď hledá svědky

dnes 15:16

Praha - Tragický pád herce Jana Třísky z Karlova mostu byl podle prvních zjištění policie pravděpodobně nešťastnou náhodou. Svědci sobotní události se mají přihlásit na tísňovou linku. Možnost, že by Tříska chtěl spáchat sebevraždu, odmítl herec Jiří Mádl.

Vláda schválila návrh ministerstva práce, důchody se průměrně zvýší o 475 korun

dnes 15:09

Praha - Pevná část důchodu, která je pro všechny stejná, vzroste od ledna 2018 z 2550 na 2700 korun. Procentní díl penze, který se stanovuje podle odpracovaných let a odvedených částek, se upraví o 3,5 procenta. Stejně - tedy o 3,5 procenta - se zvednou i příplatky k penzi pro odbojáře a pozůstalé…

Vláda následovníkům doporučila zůstat v jádru EU

dnes 15:00

Praha - Vláda dnes schválila zprávu o plnění programového prohlášení. Podle dokumentu by příští kabinet měl vyjednat Česku lepší pozici v jádru Evropské unie, posilovat bezpečnost a zvyšovat výdaje na obranu, pracovat na ochraně půdy před suchem či rozvíjet koncept Průmyslu 4.0 a vysokorychlostní…

Policie vyšetřuje vraždu dívky (14) a pokus o vraždu mladistvé (16), pachateli hrozí výjimečný trest

dnes 13:40

Doubice - Kriminalisté vyšetřují vraždu 14letilé dívky v obci Doubice na Děčínsku a pokus o vraždu další dívky (16). Podezřelý muž (35) byl zadržen, k činu se dle policie doznal.

Studie příznivě hodnotící ČR je zavádějící, tvrdí neziskovka

dnes 13:31

Praha - Česko ani západní země na tom s udržitelným rozvojem nejsou tak dobře, tak to vypadá podle letošní studie na toto téma. Mimo jiné není jasná metodika, která byla při výzkumu použita. Uvedly to neziskové organizace v kampani Česko proti chudobě.

Stát obchoduje i s firmami, které nedodržují zákony

dnes 13:00

Praha - Povinností zadavatelů zakázek je uzavírat smlouvy pouze s transparentními společnostmi. Většina firem uvedených v registru smluv ale nezveřejňuje své finanční výkazy a navíc celá řada z nich vznikla těsně před získáním zakázky. Upozornila na to poradenská společnost Bisnode.

Právníkovi Radku Pokornému se nezdá politická debata na Nově, soud by kvůli ní mohl zrušit volby

dnes 11:40

Praha - Právník Radek Pokorný blízký ČSSD zpochybnil koncept předvolební diskuze na komerční televizi Nova. V krajním případě by kvůli diskuzi mohlo dojít k opakování voleb, myslí si. S předvolebními debatami nejsou spokojeni další, zejména opoziční politici.

Ani KSČM s Babišem jít nechce. Filip vyloučil jakoukoliv koalici s hnutím ANO

dnes 10:23

Praha - Mezi strany, které už před volbami deklarují, že nepůjdou do příští vlády s hnutím ANO Andreje Babiše, se zařadila také KSČM. Ústy svého předsedy Vojtěcha Filipa uvedla, že si nedokáže představit jakoukoliv formu povolební koalice s ANO. Filip naopak varoval před povolebním spojenectvím…

Zemřel herec Jan Tříska, bylo mu 80 let

dnes 09:32

Praha - Ve věku 80 let zemřel herec Jan Tříska. Po pádu z Karlova mostu před dvěma dny utrpěl vážná zranění.

Češi drahé máslo nakupují, přesídlili na margaríny

Aktualizovali jsme 00:02, včera 15:30

Praha - Češi začali v posledních týdnech více kupovat margaríny z rostlinných tuků nahrazujících máslo, které výrazně zdražilo.

Pamatuju si, jak to bylo dřív. Kraus se rozpovídal o problému, který trápí všechny Čechy

Aktualizovali jsme 00:02, 22.09. 11:53

Praha - Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své show vrátil ke dvěma událostem, které hýbou Českou republikou. První z nich jsou potyčky mezi taxikáři a řidiči Uberu v Praze na letišti. Pak se zmínil o problému, který se dotýká všech. Peprně okomentoval cenu másla.

Klaus se raduje z úspěchu AfD. Ocenil úžasný výsledek

včera 23:01

Praha - Za "úžasný výsledek" označil bývalý prezident Václav Klaus úspěch protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD). Strana, kterou aktivně podporoval, bude v německém parlamentu třetí nejsilnější.

Čeští politici ocenili výhru kancléřky Merkelové

včera 20:20

Praha - Čeští politici vyzdvihli to, že se německým konzervativcům CDU/CSU pod vedením kancléřky Angely Merkelové povedlo dnes počtvrté za sebou vyhrát parlamentní volby.

Herec Jan Tříska spadl z Karlova mostu, je ve vážném stavu

včera 12:55

Praha - Jan Tříska v sobotu odpoledne spadl z Karlova mostu do Vltavy. Záchranáři původně neupřesnili, kdo do řeky skutečně spadl, a uvedli pouze, že jde o muže ve věku kolem šedesáti let. Podle deníku Blesk jde ale o tohoto známého herce.

Volby podle sázkařů vyhraje ANO, 27 procent ale nedostane

včera 11:52

Praha - Velkým favoritem říjnových voleb do Poslanecké sněmovny je podle bookmakerů stále hnutí ANO s kurzem 1,1:1 - 1:13:1. Na jeho vítězství jde také zhruba polovina sázek.

Stát dát 42 milionů na zkoumání sucha v Česku

včera 11:15

Praha - Výzkumný ústav vodohospodářský TGM má vytvořit software pro výpočet aktuální hydrologické situace v ČR. Za zakázku dává stát 42 milionů korun.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací