Domov

EET omezila nepoctivou konkurenci, pochvalují si restauratéři

Aktualizovali jsme 17.11.2017, 22:07, včera 11:06

Kladno - Elektronická evidence tržeb (EET), která pro restaurace a ubytovací služby platí bezmála rok, omezila nepoctivou konkurenci, říká majitel restaurace a hotelu Dvůr Hoffmeister ve Velkých Číčovicích u Prahy Martin Hoffmeister.

Ceny Paměti národa převzali političtí vězni a Šimko

včera 22:06

Praha - Ceny Paměti národa dnes v Národním divadle v Praze obdrželi političtí vězni František Suchý, Mária Matejčíková a František Lízna a Otto Šimko.

OBRAZEM: Češi si oslavami připomněli 17. listopad

včera 20:57

Praha - Česká republika si dnes připomíná výročí událostí spojených se 17. listopadem. Na Národní třídě v Praze se už od rána střídají politici, aby u památníku sametové revoluce položili květiny nebo zapálili svíčku.

reklama

Oslavy 17. listopadu nebo prezidentská kampaň? Koncert pro budoucnost ukončí památný den

včera 20:44

Praha - Koncert pro budoucnost, který se koná na Václavském náměstí, někteří vnímají jako prezidentskou kampaň. Mluvčí se často vymezují proti předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi.

Policie zadržela na demonstracích v Praze dva lidi

včera 17:39

Praha - Češi si dnes připomínají výročí událostí spojených se 17. listopadem. Na Národní třídě v Praze se už od rána střídali politici, aby u památníku sametové revoluce položili květiny nebo zapálili svíčku. S hlasitým odporem protestujících se tam setkal předseda hnutí ANO Andrej Babiš, lidé…

Jaké nám dnes hrozí nebezpečí? Řečníci v Praze varovali před manipulací s informacemi

včera 17:28

Praha - Řečníci na shromáždění Pravda nemá alternativu, které se při příležitosti dnešního svátku 17. listopadu konalo na pražském Újezdě, varovali před manipulací s informacemi.

Na Václavském náměstí se koná Koncert pro budoucnost, na místě jsou tisíce lidí

včera 17:27

Praha - Na Václavském náměstí v Praze začal Koncert pro budoucnost, jehož pořadatelé chtějí připomenout významné okamžiky české historie a upozornit na současné problémy. Na úvod zahrál písničkář Vladimír Merta.

Lidé se shromáždili na Náměstí republiky, demonstrují proti kapitalismu

včera 17:23

Praha - Na náměstí Republiky v Praze začala s půlhodinovým zpožděním demonstrace za sociální spravedlnost. Sešlo se na ní páre desítek lidí.

Prezidentští kandidáti si nenechali 17. listopad ujít, řada z nich vystoupila na Národní třídě

včera 15:50

Praha - Předvolební materiály všech prezidentských kandidátů, kteří o to projevili zájem, prezentuje dnes na Národní třídě stánek nazvaný Volíme hlavu státu.

Češi vzpomínají na 17. listopad, zaplnili Národní třídu i Albertov

včera 14:53

Praha - Česká republika si dnes připomíná výročí událostí spojených se 17. listopadem. Na Národní třídě v Praze se už od rána střídají politici, aby u památníku sametové revoluce položili květiny nebo zapálili svíčku.

Janouška možná soud pustí na svobodu

včera 14:53

Praha/Brno - Zdravotní stav lobbisty Romana Janouška se podle soudu nelepší a v úvahu prý připadá upuštění od zbytku trestu za sražení ženy automobilem. Lobbistovu žádost o další přerušení trestu zamítl, protože za této situace není podle soudu na místě. Informovala o tom dnes Česká televize.…

Sobotka: Česko podpoří zaměstnávání žen a technické vzdělání

včera 13:29

Göteborg (Švédsko) - Česká republika má prostor pro zvýšení zaměstnanosti žen a musí také podpořit vzdělávání v technických oborech.

Na oběť nacistů Jana Opletala se vzpomínalo u Hlávkovy koleje

včera 12:15

Praha - Události ze 17. listopadu roku 1939, na které navazovala studentská demonstrace o 50 let později, si dnes u Hlávkovy koleje v Praze připomněly desítky lidí.

Lidé na Národní třídě protestovali proti Babišovi

včera 09:40

Praha - S hlasitým odporem protestujících se dnes ráno setkal předseda hnutí ANO Andrej Babiš na Národní třídě. Obvinili ho například ze zneuctění pietního místa.

Čeští politici vzpomínají na 17. listopad: Najíždějící náklaďáky u Národního divadla, pach revoluce

včera 08:42

ANKETA - Dne 17. listopadu 1989 připomínka 50. výročí nacistických represí přerostla v demonstraci proti komunistickému režimu. Události následujících dní vedly k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na pluralitní demokracii. Od tohoto významného dne uplynulo už 28 let. Politiků…

Kajínek promluvil: Okrádal jsem jen komunisty a pojišťovny. Měl jsem připravený další útěk

Aktualizovali jsme 16.11.2017, 22:52, 16.11. 13:14

Praha – Televize Prima odvysílala v první díl dokumentárního seriálu Já, Kajínek, tedy zpověď nejznámějšího českého vězně Jiřího Kajínka, který byl odsouzen na doživotí za dvojnásobnou vraždu a který nedávno dostal od prezidenta Miloše Zemana milost. V pořadu propuštěný vězeň mluvil nejenom o své…

Politici jsou zděšeni z Jiřího Kajínka: Je to psychopat, říká žvásty. Je to nebezpečné a na zvracení

Aktualizovali jsme 16.11.2017, 22:52, 15.11. 08:36

Praha – Velké kontroverze vyvolal dokumentární seriál televize Prima Já, Kajínek. Stanice si pořad pochvaluje, protože první díl, který byl odvysílán v neděli, měl sledovanost asi 1,3 milionu. Někteří politici ale netají své zděšení.

Zeman chce debatovat o zdanění restitucí

16.11. 22:49

Praha - O zdanění restitucí majetku odebraného za komunismu by se mělo vážně diskutovat. Uvedl to dnes prezident Miloše Zeman v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem.

Nehoda kamionů na sedm hodin zablokovala D1

16.11. 20:07

Tvarožná (Brněnsko) - Dálnici D1 dnes u Tvarožné na Brněnsku zablokovala zhruba na sedm hodin nehoda dvou kamionů na 207. kilometru ve směru na Brno.

Pospíšil chce vést TOP 09 do dalších voleb

16.11. 19:11

Praha - Pokud europoslanec Jiří Pospíšil příští neděli vystřídá ve funkci předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, chce se soustředit hlavně na přípravu komunálních a senátních voleb. Další z případných adeptů, senátor Tomáš Czernin, o nejvyšší funkci ve straně usilovat nebude. Je ale připraven…

Zeman pro ruská média zkritizoval EU

16.11. 18:35

Praha/Moskva - Evropská unie uplatňuje v otázce připojení Krymu k Rusku politiku dvojího metru, což je chyba. V rozhovoru, který dnes zveřejnila ruská tisková agentura TASS, to prohlásil Miloš Zeman.

Dánská filmová produkce čelí sexuálnímu skandálu. Bývalý šéf společnosti byl oplzlý

16.11. 16:44

Kodaň - Dánská filmová produkční společnost Zentropa požádala úřady o asistenci při vyšetřování sexuálního obtěžování. Devět žen obvinilo bývalého generálního ředitele společnosti Petera Aalbaeka Jensena z nevhodného chování a navozování atmosféry šikany.

Babišova vláda dostane podporu komunistů, Filip chce být opět místopředsedou Sněmovny

16.11. 16:39

Praha - ANO a komunisti se dnes dohodli. Představitelé KSČM znovu potvrdili podporu pro kandidáta hnutí ANO Radka Vondráčka do funkce předsedy Sněmovny. Hnutí ANO zase podpoří šéfa KSČM Vojtěcha Filipa ve volbě místopředsedy dolní komory.

Za předvolební kampaň padlo 18 pokut, strany se mohou odvolat

16.11. 16:38

Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí rozdal 18 pokut v celkové výši 600.000 korun. Strany či hnutí nedodržely pravidla financování volební kampaně.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací