Domov

V Praze začaly vánoční trhy. Na Staroměstském náměstí zazářil vánoční smrk

včera 17:44

Dnes odpoledne se na Staroměstském náměstí v Praze zazářil vánoční smrk, který pochází z Českolipska. Ve chvíli, kdy strom osvítily kilometry světelných kabelů, bylo náměstí plné návštěvníků a turistů. Strom nabízí každou hodinu světelnou animaci na hudbu z filmu "Tři oříšky pro Popelku".

Na pohřbu knížete Schwarzenberga pronese smuteční řeč prezident Pavel

01.12. 20:15

Rodina knížete Karla Schwarzenberga odhalila, jak bude vypadat poslední rozloučení s exministrem zahraničí během druhého prosincového víkendu. Během obřadu ve svatovítské katedrále vystoupí prezident Petr Pavel i exministr financí Miroslav Kalousek.

Pavel rozhodl o návratu agendy milostí na Pražský hrad

01.12. 15:23

Prezident Petr Pavel si bere zpátky pod sebe agendu, které se vzdal jeho předchůdce Miloš Zeman. Od 1. ledna 2024 bude kancelář prezidenta opět výhradně vyřizovat žádosti o milost. Všechny žádosti, které dorazí do konce prosince, ještě vyřídí ministerstvo spravedlnosti.

reklama

ANO by vyhrálo sněmovní volby, poslance by mělo šest stran či hnutí

01.12. 09:48

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního…

Nemocniční zdravotníci zřejmě budou moci pracovat ve 24hodinových službách

30.11. 20:03

Nemocniční zdravotníci pravděpodobně budou moci pracovat ve 24hodinových službách. Novela zákoníku práce, kterou schválila Sněmovna, ruší ustanovení o další dobrovolné přesčasové práci, které vyvolalo protesty lékařů.

Fiala se s lékaři domluvil na růstu peněz na odměny

30.11. 16:34

Na jednání s nespokojenými lékaři došlo podle premiéra Petra Fialy (ODS) k dosažení shody, kdy jim byla nabídnuta částka ve výši 9,8 miliardy korun z veřejného zdravotního pojištění na zvýšení odměňování pro příští rok.

Energetický regulační úřad rozhodl o výši regulované složky pro příští rok

30.11. 15:13

V Česku výrazně vzroste výše regulované složky ceny energií, oznámil ve čtvrtek Energetický regulační úřad (ERÚ). U elektřiny půjde o nárůst o 65,7 procenta, u plynu pak o 38,8 procenta. Podle úřadu se však konečné ceny elektřiny příliš nezmění kvůli souběžnému poklesu tržních cen. V případě plynu…

V Česku dále klesaly ceny pohonných hmot

30.11. 11:08

V Česku během uplynulého týdne dále klesaly ceny pohonných hmot, tempo zlevňování v mezitýdenním srovnání ještě zrychlilo. Litr paliv je aktuálně o necelé tři koruny levnější, než kolik činila průměrná říjnová cena.

Poslanci schválili státní rozpočet na rok 2024

30.11. 09:33

Sněmovna schválila státní rozpočet na příští rok s deficitem 252 miliard korun, a to navzdory kritice opozice. Plánovaný schodek představuje pokles o 43 miliard korun ve srovnání s aktuálním rozpočtem.

Nemocnice v prosinci některá oddělení zavřou. Fiala chce s lékaři jednat

29.11. 21:33

Na setkání se zástupci lékařů, které je naplánováno na čtvrtek, má premiér Petr Fiala (ODS) za cíl vyřešit aktuální situaci. Dnes to uvedl po zasedání vlády. Lékaři dnes oznámili, že kvůli nedostatku personálu v prosinci nemocnice některá oddělení uzavřou.

Vláda přiklepla 216 miliard na udržení nadzvukového letectva do roku 2036

29.11. 19:55

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné…

V Česku by měly začít fungovat eDoklady, schválili to poslanci

29.11. 16:09

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové…

Senát podpořil růst rodičovského příspěvku, chybí už jen podpis prezidenta

29.11. 12:38

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní…

Agrofert podává žalobu na ministra vnitra Rakušana

28.11. 16:01

Holding Agrofert, vlastněný svěřenskými fondy bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), podal žalobu na předsedu hnutí STAN a ministra vnitra Víta Rakušana kvůli jeho výrokům o odposlouchávání telefonů.

Jsme na prahu epidemie, upozornili hygienici na nárůst nemocnosti

28.11. 12:52

Česko se ocitlo na hraně chřipkové epidemie, upozornili hygienici. V uplynulých dnech výrazně přibylo chřipkových onemocnění, nárůst počtu případů byl patrný i u akutních respiračních infekcí a covidu-19.

Stávky v Česku. Zapojila se většina škol, odboráři protestují u Sněmovny

Aktualizovali jsme 27.11.2023, 13:30, 27.11. 09:00

V Česku probíhá série protivládních stávek. Celý den se stávkuje na základních, středních a mateřských školách, podle odhadu odborů se v různé míře zapojí více než dvě třetiny zařízení. Protestní akce na dnešní den připravily také odbory, jimž vadí vládní úsporný balíček či chystaná důchodová…

Odborářům jde podle Fialy o vlastní politické ambice

26.11. 21:32

Premiér Petr Fiala (ODS) se domnívá, že lídrům odborů jde především o vlastní politické ambice. Napsal to na sociální síti v předvečer ohlášené protivládní stávky. Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) se zároveň omluvil rodičům za komplikace způsobené pondělní stávkou ve školství.

ANO by podle průzkumu volila třetina lidí, ODS opustila druhé místo

26.11. 13:06

Sněmovní volby by v první polovině listopadu vyhrálo opoziční hnutí ANO, vyplývá z průzkumu agentury STEM pro televizní stanici CNN Prima News. ANO by podpořila více než třetina respondentů. Z vládních stran si nejlépe stojí ODS, která však klesla na třetí místo.

Vláda vyhověla požadavku Gruntoráda, odvolala usnesení k Chartě 77

25.11. 22:16

Vláda přistoupila na žádost disidenta Jiřího Gruntoráda a dnes hlasováním na dálku zrušila své usnesení, kterým se loni v lednu přihlásila k tradicím Charty 77 o lidská práva a demokracii. Úřad vlády v tiskové zprávě zdůraznil, že to neznamená, že by kabinet opustil závazek Charty.

V Rakousku se zřítilo malé letadlo, zemřeli čtyři lidé

25.11. 18:52

V Rakousku se v sobotu zřítilo malé letadlo, nehodu nepřežili čtyři lidé. Stroj byl podle zatím dostupných informací na cestě z Česka do Chorvatska. Do pátrací akce se v Rakousku zapojily veškeré záchranné složky.

Ostravská policie vyšetřuje smrtelné postřelení rybáře při lovu divočáků

25.11. 15:17

Ostravští kriminalisté se od nočních hodin zabývají úmrtím muže, který byl postřelen během odlovu divočáků v moravskoslezské metropoli. Policisté zadrželi dvě osoby, z nichž jednu již propustili. Případ řeší pro podezření z usmrcení z nedbalosti.

Čekají školství zásadní změny? První fakulta kvůli AI ruší bakalářské práce

23.11. 21:45

Studenti Podnikohospodářské fakulty VŠE, kteří nastoupí v příštím akademickém roce, nebudou muset nadále psát bakalářské práce. Podle děkana Jiřího Hnilici přestaly být užitečné s nástupem umělé inteligence, neboť je nereálné odhalit, zda práci vypracoval sám student.

Soud bude důchody řešit veřejně. Pozval si Jurečku i Stanjuru

23.11. 20:35

Ústavní soud dnes rozhodl o uspořádání veřejného jednání v kauze valorizace důchodů. Jednání je plánováno na 10. ledna 2024 a během něj budou vyslechnuti ministři i odborníci. Plénum Ústavního soudu má za to, že takové jednání pomůže objasnit klíčové okolnosti a přispěje k rozhodnutí soudu.

Petr Pavel se v pátek setká na Pražském hradě s premiérem Ficem

23.11. 14:54

Prezident Petr Pavel se setká v pátek odpoledne na Pražském hradě s novým slovenským premiérem Robertem Ficem. Dnes to uvedl tiskový odbor prezidentské kanceláře na oficiálním webu.

Fotogalerie