Domov

Dominik Feri baví internet. Kajínka měla po propuštění zadržet módní policie

dnes 14:36

Praha - Teplický radní Dominik Feri (TOP 09) je známý pro svůj smysl pro humor, který se nebojí veřejně prezentovat. Vyřádil se třeba na propuštění nejznámějšího vězně v Česku Jiřího Kajínka. Toho měla podle Feriho vtípku ihned po propuštění zadržet módní policie.

Policie stále vyšetřuje případ smrti dvou žen v sauně, obvinění zatím nepadlo

dnes 14:31

Jičín - Policie stále vyšetřuje případ smrti dvou žen v sauně v zahrádkářské kolonii v Robousích na Jičínsku. dosud nebyl nikdo obviněn.

Ústavní soud se zastal otce: Dítě k matce do sekty zatím nemusí

dnes 14:25

Brno - Ústavní soud dnes rozhodl ve prospěch muže, který podle dřívějších rozsudků soudů nižších instancí měl svého sedmiletého syna vydat jeho matce do Francie. Rozsudky nižších soudu Ústavní soud (ÚS) zrušil, podle nich procesně pochybily. Případ se tedy vrátí zpátky k soudům nižší instance.

reklama

Budou poslanci Novotný a Borka vydáni? Situace se komplikuje, výbor zve policejního prezidenta a nejvyššího žalobce

dnes 13:12

Praha - Sněmovní mandátový a imunitní výbor výbor dnes opět přerušil projednávání policejní žádosti o vydání Josefa Novotného (za ČSSD) a Jaroslava Borky (KSČM) k trestnímu stíhání. Členům výboru vadí to, že nedostali od policie vyžádaný spis a že informace o zahájení stíhání byla zveřejněna…

Známý cestovatel Přibáň: Přijali byste imigranta s Kajínkovým profilem a minulostí?

dnes 13:06

Praha - Včerejší propuštění nejznámějšího českého vraha Jiřího Kajínka rozdělilo společnost. Někteří mu fandí a dávají mu prostor k vyjadřování, druzí nevěřícně kroutí hlavou. Do té druhé skupiny patří známý cestoval Dan Příbáň, který projel velkou část světa trabantem. Jiřího Kajínka přirovnává k…

Jedovaté látky jsou všude kolem nás. Které vám mohou ublížit?

dnes 12:21

Průmyslové jedy jsou obecně vyráběné za účelem ničení různých škůdců, mezi které se řadí hmyz, hlodavci, houby, plísně nebo plevel. Otrávit mohou samozřejmě i člověka. Podívejte se na přehled těch nejnebezpečnějších.

Nigerijec se u Ústavního soudu domáhal určení otcovství, ale neuspěl

dnes 12:14

Brno - Nigerijec, který se neúspěšně domáhal určení otcovství k dítěti narozenému v roce 2013, nepochodil ani se stížností k Ústavnímu soudu (ÚS).

Cena benzinu v Česku stagnuje, nafta mírně zlevnila, Nejvíce zaplatí řidiči v Praze

dnes 10:02

Praha - Cena benzinu Natural 95 od minulé středy klesla pouze o jeden haléř na 30,62 koruny. Průměrná cena nafty se snížila o tři haléře na 29,64 koruny za litr. Řidiči při tankování nejvíc zaplatí v Praze.

Provoz na části linky metra C byl zastaven, do kolejiště spadl člověk

dnes 09:46

Praha - Mezi stanicemi Florenc a Kačerov na trase metra C musela být dnes ráno zavedena náhradní autobusová doprava, výluka trvala necelou hodinu. Důvodem byl pád člověka do kolejiště ve stanici Pražského povstání.

Havel a Klaus mě zklamali, míní Kajínek. Přepis jeho projevu

Aktualizovali jsme 24.5.2017, 22:10, včera 17:10

Rýnovice - Dvojnásobný vrah Jiří Kajínek opustil brány rýnovické věznice v úterý brzy odpoledne. Při zodpovídání otázek novinářů si rýpl do bývalých prezidentů, vězeňské služby a českých soudů. K novinářům byl naopak velmi vlídný a bylo patrné, že si mediální pozornost užívá. Globe24.cz vám přináší…

První průzkum po vládní krizi: ANO vede, ČSSD ale stoupá

Aktualizovali jsme 24.5.2017, 22:10, 21.05. 10:20

Praha - Největší podpoře voličů se pět měsíců před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Od vítěze voleb v roce 2013, ČSSD, ho v současné době dělí více než sedm procentních bodů. Nově vzniklá volební dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů by v květnu těsně překročila nutnou desetiprocentní hranici pro…

Kajínka může zpět do vězení poslat Zeman, ale také Drahoš nebo Horáček

Aktualizovali jsme 24.5.2017, 22:08, včera 12:48

Praha - Prezident Miloš Zeman omilostnil vraha Jiřího Kajínka. Zároveň však k milosti připojil sedmiletou podmínku, ta dává prezidentovi pravomoc poslat Kajínka zpátky za mříže. Monitorovat plnění podmínky budou soudy, které budou každoročně informovat Ministerstvo spravedlnosti. To se, v případě…

Spory ve vládě negativně ovlivnily preference, ČSSD ztrácela více než ANO

včera 21:21

Praha – Preference ČSSD a hnutí ANO negativně ovlivnila vládní krize. Ta sice dnes skončila jmenováním nového ministra financí. Podle nového průzkumu přitom na problémy více doplatili sociální demokraté.

Bělobrádkova cesta na na sudetoněmecký sjezd vyvolává rozporuplné reakce

včera 21:19

Praha - Předseda lidovců Pavel Bělobrádek navštíví blížící se sudetoněmecký sjezd v Augšpurku. Jeho kolegům ze Sněmovny se to ale příliš nelíbí. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) uvedl, že Bělobrádek na sjezd nejede jako zástupce české vlády.

Babiš byl odvolán. Zeman ocenil jeho působení na ministerstvu

včera 20:56

Praha – Andrej Babiš (ANO) už není ministrem financí. Na Hradě jej dnes z funkce odvolal prezident Miloš Zeman. Jeho nástupcem jmenoval poslance Ivana Pilného (ANO).

Problémy s početím? Pětina českých žen s nimi má své zkušenosti

včera 20:53

Praha – Každá pátá Češka se ve svém životě potýkala s problémy s početím. U partnerky se s nimi setkalo 16 procent mužů, ukázal průzkum společnosti STEM/MARK pro Českou gynekologicko-porodnickou společnost Praha – Každá pátá Češka se ve svém životě potýkala s problémy s početím. U partnerky se s…

Česko dál bojuje proti zbraňové směrnici, žalobu chce podat do začátku srpna

včera 20:16

Praha - Žalobu proti nedávno schválené směrnici o zbraních chce Praha podat k Soudnímu dvoru EU nejpozději do začátku srpna. Česko s materiálem dlouhodobě nesouhlasí. Směrnici zpřísňující kontrolu nad střelnými zbraněmi schválil Evropský parlament v polovině března.

Zvýšení kompenzací za zavádění EET? Babiš návrh obchodníků odmítl

včera 20:13

Praha - Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) požadovala, aby nejmenší obchody s jedním pokladním místem mohly získat od státu kompenzaci nákladů za zavedení elektronické evidence tržeb 10.000 Kč. Tuto možnost však dnes končící ministr financí Andrej Babiš v dopise odmítl.

Plomby pro děti a matky vyjdou stát na 600 milionů korun, říkají zubaři

včera 20:12

Praha – Kvůli zákazu míchaných amalgamových plomb pro děti, těhotné a kojící bude muset české zdravotnictví vydat navíc 600 milionů korun ročně. Novinářům to dnes řekl prezident České stomatologické komory Pavel Chrz. Zubní lékaři dlouhodobě volají po tom, aby pojišťovny zubní výplně neproplácely,…

Česko už nebude platit příspěvky UNESCO? Rezort kultury nechce výzvu poslanců komentovat

včera 19:46

Praha – Poslanecká sněmovna přednesla výzvu, aby český stát přestal platit příspěvky pro UNESCO. Ministerstvo kultury tento návrh komentovat nechce.

Britská velvyslankyně poděkovala Čechům za projevy soustrasti a kondolence

včera 19:21

Praha - Britská velvyslankyně v Česku Jane Thompsonová dnes poděkovala za projevy soustrasti a kondolence, které přišly od české veřejnosti po teroristickém útoku v severoanglickém Manchesteru. Atentát nemá podle premiéra Bohuslava Sobotky žádnou souvislost s Českem. Není proto nutné zvyšovat…

Zeman se chystá na jižní Moravu. Zástupci lidovců, TOP 09, Žít Brno a Zelení se s ním nechtějí sejít

včera 19:02

Brno - Jihomoravští krajští zastupitelé z KDU-ČSL se nezúčastní setkání s prezidentem Milošem Zemanem, který kraj navštíví příští týden od pondělí do středy. Zdůvodnili to Zemanovým chováním a neochotou řídit se Ústavou ČR. Chybět budou na setkání s hlavou státu i zastupitelé za TOP 09 a Žít Brno.

Zdena Mašínová může požádat o dědické řízení kvůli statku v Lošanech

včera 16:46

Kolín - Kolínský soud 1. března rozhodl, že Josef Mašín byl v době svého úmrtí v roce 1942 majitelem statku a smlouvu, jíž postoupil statek v Lošanech svým dětem - Ctiradovi, Josefovi a Zdeně, podepsal pod nátlakem. Státní pozemkový úřad (SPÚ) se odvolávat nebude, Zdena Mašínová tedy může požádat o…

Komu Zeman udělí státní vyznamenání? Na seznamu jsou Vlk, Sáblíková nebo Šuláková

včera 16:45

Praha - Organizační výbor Sněmovny projednal předběžný seznam kandidátů na státní vyznamenání. Zatím je na něm 39 jmen. Poslanci by měli hlasovat v červnu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací