Revue

Kapalina cennější než voda? Co vše se dnes vyrábí z ropy?

včera 11:26

Těžko najdeme surovinu, která by pro lidstvo důležitější, než ropa. Potřebujeme ji nejen pro výrobu paliv, ale najdeme ji i v plastech, oblečení, nebo v kosmetických výrobcích. Její zásoby ale nejsou nekonečné...

Co se stane, když jednou zhřešíte a porušíte dietu? Pokus ukázal překvapivé věci

22.10. 18:37

Znáte to sami. Držíte dietu, ale přesto máte na něco ohromnou chuť. Víte, že je to nezdravé, neprospěje vám to, ale vy se nemůžete přemoci a pokušení odoláte. Následně ale máte tendenci si vyčítat, že jste se neudrželi. Podle vědců nemusíte, naopak. Porušení diety totiž ještě automaticky neznamená…

Největší problémy lidstva? Velké výzvy volají po úžasných nápadech

22.10. 14:33

Lidstvo musí čelit velkému množství problémů – od epidemií po změnu klimatu. Některé jsou náhoda, jiné jsme na sebe přivolali sami. Velké výzvy volají po úžasných nápadech. Je třeba nová technologie, vědecká řešení a chytrá řešení.

reklama

Kousání nehtů? Nechutný zlozvyk, který prospívá našemu zdraví

22.10. 12:20

Kousání nehtů a cumlání palce patří k nejběžnějším dětským zlozvykům, které se rodiče často marně snaží u svých ratolestí vymýtit. Kanadští a novozélandští vědci ale nyní přišli s tvrzením, že tyto zlozvyky mohou ve skutečnosti prospívat dětskému zdraví. Informoval o tom server Science Alert.

Je bezpečné jíst jídlo, na kterém seděla moucha?

22.10. 10:06

Kdo by si nerad vyrazil na piknik? Pokud oželíme brouky a mírné nepohodlí venku, občasný oběd pod širákem rozhodně nemůže uškodit. Hmyz ale může na naše potraviny zaútočit i doma, a najít například mouchu na jídle, které se právě chystáte sníst, není nic výjimečného. Podle odborníků jde ale o vážné…

Proč chodíme všude pozdě? Vědci na to přišli

22.10. 08:26

Hodinky v ruce, neustále v běhu a spěchu: často vypadají jako králík z Alenky v říši divů. Lidé, kteří mají neustále zpoždění, vypadají, jakoby neuměli vládnout svým časem. Často mohou popuzovat své okolí nejrůznějšími výmluvami, z nichž jedna je horší než druhá. Mohou však za to?

Jak jste na tom? Nejkratší IQ test na světě má jen tři otázky, dokáže ale potrápit

Aktualizovali jsme 22.10.2017, 00:23, 20.10. 10:58

Baseballová pálka a míček stojí dohromady 1,1 dolarů. Samotná pálka je o 1 dolar dražší než míček. Kolik dolarů stojí míček? 5 přístrojů vyrobí 5 součástek za 5 minut. Jak dlouho bude vyrábět 100 přístrojů 100 součástek? Na hladině jezera kvetou lekníny. Za každý den se plocha rozkvetlých květin…

Proč ženy dávají přednost bílému vínu? Studie ukázala, co vše může ovlivnit naši chuť

21.10. 11:33

Řím – Proč má někdo raději červené, jiný bílé a další zase růžové víno? Mohlo by se zdát, že jde jen o obyčejnou záležitost chuti. Podle vědců to ale tak docela není pravda.

Smrtící příroda: Kdo by vyšel vítězně ze souboje hurikán versus sopečná erupce?

21.10. 11:11

Je vlastně s podivem, že k tomu ještě nedošlo. Nebo o tom alespoň nevíme. Na světě jsou stovky aktivní sopek a dvacet z nich se nachází přímo v Karibiku, tedy oblasti, která je každoročně zasažená hurikánovou sezónou. Vědce tak zajímá, co by se stalo, kdyby se tyhle dva fenomény potkaly? Stane se…

Svět denně přichází o stamiliardy dolarů. Jaké škody může napáchat naprosto banální věc?

20.10. 12:03

Spánek považuje každý z nás za samozřejmost a i když se vědci dosud nedokázali přesně shodnout, k čemu vlastně slouží, jisté je jen jedno - potřebujeme ho. Výzkumníci však nyní zjistili, že kvůli němu přichází ekonomika o stamiliardy dolarů.

Dnes běžné operace budu smrtelně nebezpečné? Moderní medicína může být brzy minulostí

20.10. 11:55

Londýn - Antibiotická rezistence by mohla znamenat konec moderní medicíny, varuje hlavní britská lékařka. Profesorka Sally Daviesová říká, že je třeba po celém světě podniknout kroky k řešení „skrytého" problému, který již teď ohrožuje lidské životy. Její slova cituje server The Guardian.

Mohou děti držet dietu stejně jako dospělí? Nová studie ukázala alarmující věci

19.10. 16:49

Bezlepková dieta je pro některé lidi kvůli celiakii nutností, zároveň se z ní ale stala populární dobrovolná dieta. Server TIME ale nyní s odkazem na komentář, který vyšel v lékařském časopise Journal of Pediatrics, varuje, že tato dieta není vhodná pro děti.

Co kdybyste přepínali mezi programy i bez ovladače? Telekineze již brzy bude realitou

19.10. 12:28

Dorazíte domů a ještě před otevřením dveří zapnete všechna světla. Usednete pohodlně na gauč a bez jediného pohybu se vám zapne televize. A co kdybyste přepínali mezi programy i bez ovladače? Dostanete žízeň, tak jen natáhnete ruku a čekáte, až k vám doputuje sklenice. Pokud jste příznivci…

Detox nefunguje? Jeho účinky jsou pouhým reklamním trikem

19.10. 09:25

Je pondělí ráno, začátek týdne je pro vás možná ideální doba k tomu, abyste konečně dodrželi slib a začali s detoxem. Ale má to skutečně cenu? Podle odborníků pokud přemýšlíte o detoxu, pak jste se nejspíš stali obětí trendů správné životasprávy. Ve skutečnosti to nemá téměř žádný účinek.

Denně ubližujete vašemu srdci. Některé návyky se raději rychle odnaučte

Aktualizovali jsme 18.10.2017, 22:16, 17.10. 17:20

I když nekouříte a denně necvičíte, pořád se během běžného dne dopouštíte řady dalších neřestí, která vážně poškozují vaše srdce. Kromě špatné životosprávy varují lékaři i přes běžnými činnosti, kterými svoje tělo opravdu neodměňujete.

Brambory toho umí víc, než si myslíme. Dokáží dokonce předejít vážným nemocem

18.10. 14:22

Ačkoliv pocházejí z Ameriky, Češi brambory milují. I to je možná jeden z důvodů, proč je u nás relativně nízký výskyt rakoviny žaludku. Podle odborníků totiž právě tato potravina dokáže působit jako prevence a riziko propuknutí této choroby snížit.

Kukuřičné klasy nebo časopisy. Jak lidé končili svou potřebu, když ještě neexistoval toaletní papír?

18.10. 13:57

Již od pradávna lidé hledali šikovný způsob, jak čistotně zakončit vykonání potřeby. Naši předci obvykle vzali do ruky to, co bylo při ruce, např. listy, mech, mušle, ovčí vlnu, seno, sníh, vřetena kukuřičných klasů a později i stránky novin a knih. Starověcí Řekové používali jíl a kamení, zatímco…

Lidstvo se už brzy samo zničí? Vědec vyzývá k opuštění Země, zapomíná ale na největší problém

18.10. 11:02

Uznávaný britský fyzik Stephen Hawking dává lidem sto let na to, aby opustili planetu Zemi, než se sami zničí. Sám se při tom pokusí zjistit, jaké šance na přežití má lidstvo na jiných planetách. Opomíjí ale jeden zásadní fakt, a sice, že lidstvo zatím nemá Zemi jak opustit.

Mozek si s námi hraje: Proč se nám plete pravá a levá strana?

17.10. 11:26

Některých lidí je lepší se neptat na cesty. Ať se snaží sebevíc, nedokážou pořádně rozeznat levou stranu od pravé. Těmhle lidem nebudete ani moc nápomocní, když jim sami dáváte cestovní instrukce. Vždycky je nejlepší jim být v patách a neustále připomínat, že jste mysleli jiný směr.

Lidé žijící v manželství nejsou zdravější, ukazují nové studie

17.10. 10:18

Washington - Přes 70 let naznačovaly výzkumy vědců působících na poli společenských věd, že manželství svědčí zdraví. Poslední studie, vypracované za pomoci pokročilé metodologie, ale přinesly znepokojivé zjištění.

Kolik ovoce a zeleniny bychom vlastně měli sníst? Správné dávky by mohly zachránit miliony životů

17.10. 09:33

Lékaři a výživoví poradci neustále nabádají, abychom jedli hodně ovoce a zeleniny. Není ovšem zcela jasné, jaké množství přesně. Záleží totiž také na jednotlivci, na druhu zvoleného ovoce a zeleniny a na způsobu, jak jsou konzumovány.

Opravdu se po alkoholu hloupne?

16.10. 10:28

Říká se, že alkohol zabíjí mozkové buňky, které se v průběhu života neobnovují. Studie provedené na zvířatech ale opravdu naznačují, že alkohol snižuje počet neuronů v hipokampu, což je paměťové centrum mozku, a také tu oslabuje mitochondrie. A protože mitochondrie se v rámci buněk podílejí na…

Jak působí sůl na vaše tělo? Realita je jiná, než se dosud tvrdilo

Aktualizovali jsme 15.10.2017, 19:58, 15.10. 07:51

Až doposud se obecně předpokládalo, že vysoká konzumace soli vede ke zdravotním problémům. Výzkum vědců z kanadské McMasterovy univerzity ale naznačuje, že realita je mnohem složitější. Vice informací přinesl server Science Daily.

Nesmrtelnost je na dosah ruky? Lidstvu chybí jen krůček

Aktualizovali jsme 15.10.2017, 19:55, 15.10. 13:27

Londýn - Lidstvo se žene za představou nesmrtelnosti od nepaměti. Ve středověku zde byli alchymisté pátrající po kameni mudrců, ve 20. století byla zase populární kryogenika a nyní zde máme firmy, které tvrdí, že pracují na přenosu lidského vědomí do počítačů a sítí, čímž se zbavíme fyzického těla.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací