Revue

Hitler za I. světové války? Outsider, který neotevře ani konzervu. Nemá vůdcovské kvality!

dnes 07:49

Adolf Hitler, samotářský outsider, který prošel první světovou válkou na míle daleko od nebezpečí. Je tomu skutečně tak? Je pravda, že právě v této válce si začal uvědomovat své ambice a zde odstartoval svou ctižádostí cestu svého osudu. Pokusíme se vám představit budoucího světového nacistického…

Infarkt jako tichý zabiják? Možná jste ho už měli a ani o tom nevíte

Aktualizovali jsme 24.5.2017, 22:09, 22.05. 11:19

Infarkt v dnešní společnosti patří mezi hlavní příčiny úmrtí lidí. Jak ale s odkazem na studii, která vyšla v lékařské publikaci Circulation, varuje americký deník TIME, 45 % všech infarktů jsou případy bez symptomů.

Současné potraviny nestačí. Co budeme jíst v budoucnu? Třeba šváby

včera 11:58

Lidská populace se čím dál tím více zvětšuje. V budoucnosti už podle některých nebude stačit normální strava, protože se nedostane zdaleka pro všechny. Vědci tak hledají alternativní způsoby jídel a nyní jedno našli v těle švábů.

reklama

Zahráváme si s přírodou? Odborníci se chystají splnit sen starších žen

Aktualizovali jsme 22.5.2017, 22:22, 22.05. 16:16

Není žádným tajemstvím, že na rozdíl od mužů je plodnost ženy omezená věkem. To by se ale zřejmě mohlo změnit, vědci totiž našli způsob, jak zvrátit menopauzu a přimět tělo ženy, aby opět uvolňovalo plodná vajíčka. Informoval o tom server New Scientist.

Největší mýty o kouření aneb způsobuje nikotin opravdu rakovinu?

Aktualizovali jsme 22.5.2017, 22:21, 22.05. 17:15

Mezi kuřáky i nekuřáky panuje řada mýtů týkajících se právě cigaret. Zatímco někteří tvrdí, že nikotin způsobuje rakovinu, podle dalších nejsou cigarety tělu ničím prospěšné. Realita je ovšem místy úplně jiná.

Koupelna jako líheň bakterií? Skrývá mnohá nebezpečí

21.05. 20:58

Zřejmě každý z nás si uvědomuje, že toaleta je jedním z těch míst v domácnosti, kde se vyskytuje nejvíce bakterií a s nimi spojeného rizika. Nebezpečí podle odborníků představuje především jev, kterému se říká „záchodový oblak“.

Kolik ženy utratí za kosmetiku?

21.05. 10:41

Rtěnka, která vypadla v taxíku, kosmetická taštička zapomenutá u bývalého přítele, rozbitá lahvička s parfémem, zlomené konturovací tužky. Řeklo by se běžné nehody každé ženy, když se ovšem napočítají, celková suma vyrazí dech.

Velká města lidem škodí? V ohrožení jsou zejména ženy

19.05. 10:02

O tom, že určité vnější vlivy, například cigaretový kouř, mohou mít při těhotenství vliv na zdraví dítěte, již vzniklo mnoho vědeckých textů. Studie vědců z Kolumbijské univerzity Mailman School of Public Health nyní varují, že na vývoj dítěte může mít velký vliv i znečištění v ovzduší. Informoval…

Reinkarnace je skutečná, mohu to věrohodně dokázat, hlásí profesor

18.05. 12:41

Richmond – Zatímco někteří vědci mluví o reinkarnaci jako o mýtu, část expertů se domnívá, že nalezla věrohodné důkazy, kterými je možné prokázat, že jde o skutečný fenomén. Mezi ně patřil i bývalý profesor psychiatrie na University of Virginia School of Medicine a bývalý předseda katedry…

Co Češi dělají v posteli? Milostné hrátky střídá práce

17.05. 18:54

Co se milování týče, patří Češi k evropskému průměru. Podle průzkumů se v experimentování moc nevyžívají a nejčastěji s partnerem skončí v posteli. Kromě toho z postel často využívají také jako místo ke sledování filmů či vyřizování elektronické korespondence. Vynalézaví tedy moc nejsou.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 18. května

17.05. 11:09

Praha - Po přední straně brázdy nízkého tlaku nad západní Evropu bude na naše území proudit teplý vzduch od jihu, uvedl chmi.cz.

Pravidlo pěti vteřin: Co se stane, když ze země seberete spadené jídlo?

17.05. 07:34

Londýn – Pravidlo pěti vteřin je oblíbená teorie týkající se jídla spadlého na zem. Podstata pravidla spočívá v tom, že jídlo, které spadlo na podlahu, je možné bezpečně sníst bez zasažení bakteriemi nebo původci nemocí, pokud je zdviženo do pěti sekund. Jak se na něj ale dívají vědci?

Toalety měli majetní lidé už ve středověku. Ostatním stačila trubka

Aktualizovali jsme 16.5.2017, 22:16, 15.05. 10:24

Toaleta je v dnešní době jedna z neodmyslitelných součástí domácnosti. Najdete ji v každé restauraci, obchodním domě i na veřejném místě. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, kam chodili lidé na záchod ve starověku? Podle dřívějšího tvrzení historiků a archeologů měl například v dávných Pompejích…

Bůh stvořil Evu z Adamova přirození, ne z žebra, tvrdí židovský vědec

16.05. 11:09

Annapolis – Profesor Ziony Zevit z Americké židovské univerzity v Marylandu tvrdí, že Bůh nestvořil Evu z Adamova žebra, ale z úplně jiné, intimnější, části těla. Pomocí lingvistické analýzy došel k závěru, že při překladu Bible došlo k chybě a že první žena byla vytvořena z Adamova penisu.

Spěte nazí. Budete zdravější a odpočatější

16.05. 10:32

Zapomeňte na flanelová pyžama, noční košile nebo vytahaná trička. Nejlepší je podle vědců uléhat do postele na Adama či Evu. Pokud spíte nazí, snižuje se teplota vaší pokožky, což vede ke spalování kalorií, navíc upadáte do hlubšího spánku.

Ponocujete a prokrastinujete? Podle vědců jste inteligentní

15.05. 20:16

Pokud chodíte do postele pozdě a ráno později vstáváte, neměli byste ze sebe mít špatný pocit, ale právě naopak. Podle nového výzkumu se ukazuje, že ve skutečnosti jsou takoví lidé často inteligentnější než většina populace.

Co mají společného manželství a studium? Mohou vám způsobit rakovinu

15.05. 18:53

Pokud máte vysokoškolský diplom a zároveň žijete s druhou osobou v manželství, pak byste měli zpozornět. Podle švédských vědců jste totiž více ohrožení rakovinou mozku, než lidé s nižším vzděláním nebo svobodní. Vyplývá to ze studie, kterou odborníci zveřejnili v magazínu Journal of Epidemiological…

Monogamie je pro člověka nepřirozená. Tak proč ji dodržujeme?

14.05. 20:24

Zůstávat s jedním partnerem po většinu života není ve zvířecí říši běžné. Pro člověka jde ale o naprostý standard, nebo tomu tak alespoň ještě nedávno bylo. Ačkoliv jdeme tímto životním stylem proti přírodě, možná k tomu máme dobrý důvod. Na rozdíl od zvířat totiž můžeme trpět na sexuálně přenosné…

Druhá květnová neděle je tu: Češi slaví den matek

14.05. 09:51

Praha - Na dnešní den připadá Svátek matek, který se v Česku slaví podle amerického vzoru druhou květnovou neděli. Děti obvykle vyrábí vlastnoručně vytvořené dárky, starší volí například bonboniéru. Tento způsob obdarování, poměrně častý i u nás, má mnoho příznivců také v Rakousku a Německu. Můžete…

Goebbelsova rodina stále vlastní majetek za miliardy. Patří jí téměř polovina firmy BMW

13.05. 17:20

Jeruzalém - Haraldovi Quandtovi bylo 23 let, když byl roku 1945 coby pilot německého letectva v zajateckém táboře v libyjském Benghází a tam si přečetl matčin dopis na rozloučenou. Magda Goebbelsová, manželka říšského ministra propagandy Josepha Goebbelse, mu sdělovala, že se rodina spolu s…

Proč mají víčka propisek otvor? Může vám zachránit život

13.05. 13:59

Propiska s víčkem patří k nejlevnějším a nejdostupnějším variantám tohoto psacího náčiní. Všimli jste si ale, že má někdy víčko na špičce otvor? A pokud ano, přemýšleli jste, k čemu tam vůbec je? Server The Independent přišel s překvapivým vysvětlením.

Škodí káva lidskému organismu? Odborníci mají konečně jasno

13.05. 11:25

Podobně jako víno, káva je nápojem, kterému holduje velké množství lidí a jehož účinkům na lidský organismus je proto věnováno velké množství pozornosti. Dodnes se ale nevědělo, jestli tělu spíše škodí nebo prospívá. Nyní je ale konečně jasno.

Superpotraviny: Víte, která surovina je teď in?

13.05. 11:13

New York - Produkty opěvované pro své účinky na lidské zdraví se někdy nazývají jako "superpotraviny". Bleskurychle se z nich stane hit, ovšem stejně tak rychle upadnou v zapomnění, píše The New York Times.

Odborníci radí: Chcete být zdraví? Zkuste se držet japonské stravy

13.05. 11:09

Tokio - Nedávná studie, kterou publikoval odborný časopis British Medical Journal, zjistila, že ti, kdo se drží co nejblíže japonských stravovacích zásad, mají snížené riziko předčasného úmrtí, srdečních chorob a infarktu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací