Revue

Používáte deodoranty a mýdla? Vědce vyděsilo nové zjištění, které veřejnost nepotěší

Aktualizovali jsme 21.5.2018, 22:25, včera 08:28

Deodoranty a antiperspiranty se staly nedílnou součástí koupelny většiny z nás. Prakticky bez jakéhokoliv rizika každý den bojují s potem a starají se o to, aby zpocený člověk lidově řečeno nepáchnul. Vědci ale nyní zjistili, že zcela bezrizikové používání těchto přípravků není.

Jaké IQ měli nacisté? Vědci jim ho změřili a výsledky je dostaly do kolen

Aktualizovali jsme 21.5.2018, 22:25, 20.05. 07:05

Po skončení druhé světové války byli někteří vysocí představitelé "tisícileté" Třetí říše zajati a postaveni před soud. V Norimberku, výstavním městě nacistického režimu se měli zpovídat z těch nejodpornějších válečných zločinů.

Revoluce v komunikaci? Tahle novinka lidem sebere všechnu jistotu

Aktualizovali jsme 21.5.2018, 17:47, 12.05. 10:21

Představte si ne příliš složitou situaci. V kapse vám zazvoní mobil, vy jej vytáhnete, zvednete a hovoříte s jinou osobou. Ať už ji znáte nebo ne, víte, že jde o skutečného člověka, který na vás reaguje, odpovídá vám a posouvá hovor kupředu. Co kdyby ale byla na druhé straně umělá inteligence,…

reklama

Pijete vodu a běháte? Podle expertů si byste měli ihned přestat

včera 09:37

Brzy vstávat, hodně pít či jíst lehká jídla... Všechny tyto dobré rady nejsou pro naše zdraví tak prospěšné, jak se tvrdí. Podle odborníků oslovených serverem Gentside existuje sedm "zdravých" zvyků, které ve skutečnosti zdravé nejsou.

Hudebník John Legend s chotí představili novorozeného syna

včera 08:26

Los Angeles - Druhého potomka o víkendu představili modelka Chrissy Teigenová a hudebník John Legend. K dceři Luně do rodiny přibyl syn Miles Theodore Stephens.

Nejhorší krveprolití, jaké kdy Češi spáchali? Bezdůvodně zmasakrovali stovky lidí

Aktualizovali jsme 20.5.2018, 22:02, 20.05. 08:30

Masakr karpatských Němců ze Slovenska československými vojáky na návrší Švédské šance nedaleko Přerova byl jedním z nejhorších případů msty na německy mluvícím obyvatelstvu v poválečném Československu. Brutální vraždu 265 lidí, převážně žen, dětí a starců, nařídil důstojník čs. armády Karol Pazúr…

Ani asteroid, ani černá díra. Skutečná hrozba pro planetu Zemi všem na světě vypálí oči

Aktualizovali jsme 20.5.2018, 22:02, 20.05. 08:10

Katastrofické scénáře si mnohdy pohrávají s náměty jako jsou obří záplavy, pády asteroidů nebo nukleární války. Skutečná hrozba ale podle vědců vypadá úplně jinak. Pochází sice z vesmíru, ale na rozdíl na řítících se obrovských balvanů se proti ní není jak bránit. A na rozdíl od všech možných…

Jak se Češi postavili Sovětům? Za revoltu zaplatili krví

20.05. 17:09

Vznik disidentské iniciativy s názvem Charta 77 byl významným milníkem nejen v moderních dějinách Československa. Charta byla prvním a nejdéle působícím opozičním hnutím v sovětském bloku a inspirovala podobné aktivity v jiných zemích. Za její vznik se ale platilo i smrtí.

Varování lékařů: Každý z nás mohl prodělat smrtelnou nemoc a ani o tom neví

20.05. 14:26

Infarkt v dnešní společnosti patří mezi hlavní příčiny úmrtí lidí. Jak ale ukazuje studie v lékařské publikaci Circulation, 45 procent všech infarktů nemá žádné symptomy. Prakticky o něm tak skoro nemusíte vědět.

Máte pocit, že za vámi někdo stojí? Podle vědců to není pocit, lidé skutečně vidí za sebe

20.05. 08:50

Je možné, že mají lidé „oči vzadu“? Jistě jste už někdy měli ten podivný pocit, že se na vás někdo divá. Podle vědců to má svůj vědecký důvod. Nový výzkum totiž dokázal, že lidé mohou vnímat předměty ležící mimo jejich vizuální pole.

Co se nachází nad našimi hlavami? Vědci dostávají z celého světa podivná hlášení

20.05. 07:45

Ne všechny konspirační teorie se opírají o americkou CIA, chemtrails, 11. září nebo UFO. Existují i takové, kterým se vědci reálně věnují, a u který si dokonce stále nejsou jisti, jestli jsou pravdivé či nikoliv. Jednou z nich je například teorie o ultratenkých vláknech, které zaplavují svět.

Lochneská příšera: Skutečně existuje, nebo jde jen o tisíce let starý výmysl?

20.05. 07:25

Lochnesská nestvůra, Lochnesská příšera, Lochneska, Niseag nebo Nessie. Jen málokterý tvor si vyžádal tolik různých pojmenování a označení, aniž by lidstvo mělo o jeho existenci jakékoliv důkazy. Více než 1500 let jsou lidé přesvědčeni, že ve vodách skotského jezera Loch Ness skutečně "něco" žije,…

Vědci prozkoumali hlubiny světových oceánů. To, co našli, je vyděsilo

Aktualizovali jsme 19.5.2018, 22:08, 19.05. 08:10

Podle nejnovější studie byly v nejhlubších částech oceánů nalezeny plasty a další kusy nečistot. Zbytky jednoúčelových plastových sáčků byly nalezeny mezi 3500 fragmenty, nalezenými v hloubce 10 898 metrů.

Hitlerova posedlost Českem? Takhle by naše země vypadala, kdyby vyhrál válku

Aktualizovali jsme 19.5.2018, 22:08, 19.05. 07:05

Nacistický vůdce Adolf Hitler neměl nikdy velký zájem o Slovensko, lákaly ho ale naopak Čechy a Morava. Proto došlo přesně před 78 lety, 14. března 1939, k rozpadu tehdejšího Československa. Naši východní sousedé získali samostatnost, Německo ji diplomaticky uznalo a předsedou vlády se stal Jozef…

Výzkum tak šokující, že nemohl být zveřejněn? Výsledky se lidé dozvěděli až po sto letech

Aktualizovali jsme 19.5.2018, 22:08, 17.05. 07:57

Z říše zvířat jsme zvyklí na ledajaké extrémy. Někteří tvorové umí chodit po vodě, jiní mění barvy a další prostě jen létají nebo žijí pod vodou. Mezi všemi těmito dovednostmi působí tučňáci jako zdánlivě neohrabaní tvorové, kteří neumí létat ani příliš rychle chodit. Studie, která byla provedena v…

Víte, jak správně zpracovat zeleninu? Lidé dělají zásadní chybu, která se jim může vymstít

19.05. 08:30

Říká se, že bychom měli denně sníst pět porcí ovoce a zeleniny. Přesněji řečeno, zdravotnické organizace doporučují sníst denně alespoň 200 g ovoce a 400 g zeleniny. Lepší je samozřejmě syrová zelenina, ale ani vařená není k zahození – pokud víte, jak ji správně připravit.

Kdo složil nejstarší píseň na světě a o čem se v ní zpívá?

19.05. 07:45

Hudba patří neodmyslitelně k lidské kultuře. Jejím prostřednictvím lidé od nepaměti projevují širokou škálu emocí, názorů a pocitů. Kde se ale vzala, kdo byl tím prvním kdo ze zvuků poskládal tóny?

Konec Ameriky v roce 2037? Spisovatel popsal, jak bude země zdevastovaná

Aktualizovali jsme 18.5.2018, 23:06, 18.05. 15:50

Klima je stále teplejší a hladina oceánů vyšší. Spisovatel Jeff Goodell ve své nové knize varuje hlavně před vodou, která by mohla změnit svět tak, jak jej dnes známe. A nestane se tak za sto let, osudný den může přijít už za dvacet let.

Internet ovládla zvuková iluze, přidal se i Bílý dům. Každý slyší něco jiného

18.05. 12:27

Washington - Zvuková iluze, která v posledních dnech baví internet, neunikla povšimnutí ani v Bílém domě. Se svým názorem, zda na nahrávce hlas vyslovuje jméno Yanny, nebo Laurel, přišli vedle prezidenta Donalda Trumpa také jeho dcera Ivanka či viceprezident Mike Pence. Ze statistik vyplývá, že…

Jak si vybrat to správné místo v autobusu, abyste přežili nehodu autobusu?

18.05. 12:05

Autobusy i vlaky patří k nebezpečnější dopravním prostředkům. Při jedné miliardě cest dojde kvůli neštěstí vlaku jen ke 20 úmrtím. Autobus je suverénně nejbezpečnějším dopravním prostředkem s 4,6 úmrtími na miliardu cest. Pro srovnání při cestování na motorce dojde při miliardě cest k 1640 úmrtím.

Nevěsta v bílém? V minulosti byl vkus úplně jiný

18.05. 09:36

Londýn - Představte si Meghan Markleovou, jak se v předvečer svatby zamyšleně dívá na šaty, které si následujícího dne oblékne, než vykročí k oltáři. Ovšem místo bílé krajky nebo nadýchané záplavy průhledného tylu by přejela rukou po rukávu červenohnědé róby lemované norkem, vyšívané zlatem a sukní…

Pokoušíte se zahnat hlad? Těmto potravinám se vyhněte, nutí vás jíst dál a dál

18.05. 08:19

Když máme hlad, celkem logicky sáhneme po nějakém jídle. Jenže ne všechny pochutiny nás dokáží zasytit. Australská nutriložka Kathleen Alleaumeová vyjmenovala několik jídel či pochoutek, po kterých dostaneme ještě větší hlad.

Je možné, aby jaderná elektrárna explodovat stejně jako jaderná bomba?

18.05. 08:06

Riziko havárie atomového reaktoru je minimální. Pokud k havárii dojde, jedná se o nejnebezpečnější havárii člověkem vytvořeného zařízení s nejhoršími následky na životní prostředí. Přesto k jedné věci při havárii atomového reaktoru nemůže dojít: k nukleárnímu výbuchu.

Kolik stojí lidský život? Úřady to vyčíslily, částka vás asi překvapí

18.05. 07:53

Říká se, že zdravý člověk má tisíce přání, nemocný jen jedno. Existují totiž na světě věci, jejichž hodnotu nejde vyčíslit. Zdraví a život mezi ně bezpochyby patří. Nebo že by to nebyla tak úplně pravda?

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací