Revue

Co vzít do zahraničí? Tyhle typicky české dárky nesmíte zapomenout

Aktualizovali jsme 14:39, dnes 13:35

Praha - Zůstáváte přes noc u couchsurfera (hostitele), nebo jedete vycestovat na týden přes workaway? Tak myslete na to, že všichni rádi dostávají dárky a je milé lidem alespoň zčásti oplatit jejich pohostinnost. Co ale přivézt, aby to připomínalo Českou republiku, bylo legální v rámci celní…

Zapomínáte? Podle vědců je to možná dobře

dnes 10:59

Nejste zrovna mistři v uchovávání informací? Ze dne na den zapomenete, o čem jste si četli v časopise? Nemusíte panikařit, ba naopak. Vědci z torontské univerzity přišli se studií, která vnímá běžné zapomínání jako zdravou věc. Ke správné "paměťové očistě" podle nich pomáhá pravidelné cvičení.

Jak cestovat bez peněz? Jde to i téměř zadarmo

dnes 10:29

Praha - Není to ohrané klišé, ale naprostá pravda - cestovat může každý. Jen musí přizpůsobit svůj plán současné finanční situaci. Bez peněz jsou možnosti sice omezené, ale jsou.

reklama

Nevíte, kam na dovolenou? Zkuste tyhle nejlepší evropské pláže

23.06. 14:39

Seznamu nej městských pláží pro rok 2017 kraluje Španělsko. V top 10 potěší i Čechy oblíbený chorvatský Split. Předním příčkám průzkumu vyhledávače GoEuro dominují také italské a francouzské pláže.

Chystáte se na dovolenou? Tyhle jídla musíte v zahraničí ochutnat

22.06. 12:59

Praha - Dovolená není jen o letadle, hotelu, moři a suvenýrech. Je i o jídle, o dobrém jídle. Co si v jaké zemi dát? Na co určitě nesmíte zapomenout a co si přivézt?

Jak zvládat stres? Zkuste triky slavných osobností

22.06. 10:04

Řím - Receptů na zvládání stresu je mnoho. Například podle výzkumu Kalifornské univerzity je první pomocí provozování nějakého koníčka. A jak překonávají napětí v práci či osobním životě šéfové světových firem?

Dovolená snů za balík peněz? Práce na zaoceánské lodi není tak lehká, jak se zdá

21.06. 13:55

Možná o tom poslední dobou slýcháte. Nějaký váš známý či kamarád se rozhodl, že zkusí pracovat na zaoceánské lodi. Láká vás tato myšlenka také? Jaká jsou pro a proti?

Legendární kniha sexu alias Kámasútra: Je to opravdu jen pornografie?

20.06. 17:42

O Kámasútře jsme jistě všichni někdy slyšeli. Prastará indická kniha, jejímž hlavním tématem je lidská sexualita. Často na ní bylo nahlíženo skrz prsty a hovořilo se o ní jako o obyčejném pornu, které není výjimečné ničím jiným, než dávnou dobou vydání. S tím však nesouhlasí indický duchovní guru a…

Masturbujete v práci? Podle odborníků děláte dobře

20.06. 17:24

Kancelář může být velmi stresující prostor; obzvláště, když hoří termíny pro splnění úkolů a šéf vám dýchá na záda. V takovou chvíli hledá člověk jakoukoliv šanci k rozptýlení. Věda má naštěstí odpověď – je to masturbace.

Práce vás může zabít? Dělejte méně, radí vědci

20.06. 11:45

Obecně se říká, že aby si člověk zachoval i ve stáří bystrost a svěží mysl, je potřeba mozek stále zaměstnávat. To ale zřejmě neplatí o výkonu zaměstnání jako takového, jak zjistili australští vědci. Informoval o tom server abc.net.au.

Úklid bytu je věda. Jak na něj?

19.06. 20:16

Jen stěží najdete někoho, kdo by si liboval v úklidu. Jednou za čas je ale potřeba, a největším strašákem ze všech je úklid generální. I ten se dá ale stihnout rychle. Sice zabere více času než obyčejné vysátí a utření prachu, pokud k němu ale přistoupíte efektivně, rozhodně se to vyplatí.

Slunce pro život potřebujeme. Co nám bez něj hrozí?

19.06. 12:47

Zná to každý z nás. Čas od času máme náladu vůbec nevylézat z postele, zachumlat se s knihou nebo oblíbeným seriálem do peřin a prostě lenošit. I když bychom občas den volna rádi strávili lenošením doma, vědci radí, abyste si našli čas a také na chvíli vyrazili ven. Je to totiž dobré pro vaše…

Víte, proč má víčko propisky na špičce otvor? Malá dírka vám může zachránit život

18.06. 11:56

Propiska s víčkem patří k nejlevnějším a nejdostupnějším variantám tohoto psacího náčiní. Všimli jste si ale, že má někdy víčko na špičce otvor? A pokud ano, přemýšleli jste, k čemu tam vůbec je? Server The Independent přišel s překvapivým vysvětlením.

Dnes je Den otců. Poprvé se stavil v roce 1910 v USA

18.06. 10:52

Praha - Na dnešek, tedy tří červnovou neděli, připadá Den otců a Liga otevřených mužů (LOM) opět pořádá Tátafesty. Den otců se poprvé slavil v červnu 1910 v americkém městečku Spokane ve státě Washington.

S cestovkou nebo bez? Věčné dilema letních dovolených má své pro a proti

18.06. 10:31

Praha - Na tuto otázku nelez odpovědět zcela jednoznačně z jednoho prostého důvodu - každý jsme jiný a stejně tak i naše požadavky, návyky a zvyklosti. Řekneme vám ale fakta, díky kterým se můžete lépe rozhodnout.

Nebezpečná klimatizace? Pozor na zdravotní komplikace

18.06. 09:14

Většina lidí, kteří pracují v kancelářích, si už dnes nedokáží parné letní dny představit bez klimatizace. Jaká je však ideální teplota uvnitř budov, když venku panují třicítky? Velké teplotní šoky, které mohou být zapříčiněné klimatizací nastavenou na maximum, nám mohou přivodit vážné zdravotní…

Nečekaný dopad rozpadu SSSR? Kromě lidí trpěla i zvířata

17.06. 13:29

Madison - Společensko-ekonomický šok, který přinesl rozpad Sovětského svazu na počátku 90. let minulého století, výrazně zasáhl nejen lidskou populaci. Vliv měl rovněž na divokou zvěř žijící na území někdejší studenoválečné supervelmoci.

Samomluva může být někdy velmi užitečná, je to ale také příznak duševní choroby

17.06. 11:14

Paříž - Samomluva je mezi lidmi velice rozšířená. Na kolik je ale tento fenomén normální? Mluvit si sám pro sebe může být považováno i za příznak duševní choroby, píše francouzský deník L´Express.

Rozčilují vás mužské výmluvy? Podle vědců za ně mohou geny

15.06. 21:07

Říká se, že ženy mohou dělat několik věcí najedou, muži nikoliv. Prý se mužský mozek dokáže soustředit pouze na jedinou záležitost. Je ale dokázáno, že za to může genetika, ne úmysl!

Byla dřív slepice nebo vejce? Nejznámější otázka na světě nedá vědcům spát

15.06. 20:24

Otázka, zda bylo dříve vejce, nebo slepice, trápí lidstvo už celá staletí. Zabývali se jí dokonce i známí antičtí filosofové, kteří se nedokázali shodnout. Moderní věda by mohla přinést definitivní odpověď.

Co dělat, když se vám stane úraz v zahraničí?

14.06. 21:50

Praha - Pokud se jedná o zdraví, je člověk vždy tak opatrný, jak jen to jde - tedy většinou. Zcela předejít úrazům je de facto nemožné, a proto je dobré vědět, jak se zachovat v případě, že se něco takového v zahraničí stane.

Dovolená v horách? Spálíte se víc, než u moře

14.06. 12:29

Už víte, kam se letos vydáte na dovolenou? Nemáte rádi sluníčko, horké pláže a opalování? Možná jste proto zvolili túry po horách. I tam se však můžete dokonale "opálit". Opalovací krém je nutno přibalit i do těch nejchladnějších hor. Čím výše totiž stoupáte, tím je intenzita slunečních paprsků…

Nahrávky lady Diany: Řezala jsem si zápěstí, psychiatři mě nacpali léky

13.06. 15:27

Londýn – To, že manželství mezi lady Dianou a princem Charlesem, nebylo právě nejšťastnější, je dnes již veřejné tajemství. V roce 1991 to však téměř nikdo nevěděl, stejně jako to, že Charles znovu navázal vztah s Camillou Parker Bowlesovou. Právě v té době se Diana se svým příběhem svěřila…

Velký přehled: Jak zvládnout léto v těhotenství a užít si dovolenou?

13.06. 12:36

Praha - Těhotenství je období, které je naprosto jiné, než normální stav. A s tím souvisí i praxe dalších činnosti, včetně sportu, práce a nebo právě cestování. Jakým způsobem se dá v období gravidity cestovat? Existují nějaká rizika spojena s konkrétními dopravními prostředky? Volba dopravního…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací