Revue

Jste inteligentní? To nikoho nezajímá. Tyto triky jsou mnohem důležitější

Aktualizovali jsme 19:14, dnes 09:15

Pracovní pohovor, přijímací zkoušky, první rande, jednání na úřadech. Při některých příležitostech prostě chceme vypadat inteligentnější, než ve skutečnosti jsme. Přiznejme si – přes noc se chytřejšími prostě nastaneme. Přesto existuje několik triků, které vám v tomto směru mohou pomoci.

Choroba s tajemným názvem "X"? Vědci mluví o viru, který může vyhladit lidstvo

Aktualizovali jsme 18:17, dnes 07:30

Světová zdravotnická organizace (WHO) se připravuje na „chorobu X". Právě tuto nemoc WHO zahrnula do svého nejnovějšího globálního plánu pro urychlení výzkumu a vývoje ve zdravotnicky mimořádných stavech, jako jsou epidemie Eboly, SARS nebo viru Zika. Informuje o tom server stanice CNN.

Dva ze tří lidí mají v těle nebezpečný virus. Neví o něm, ale šíří ho dál

dnes 17:11

Více než dvě třetiny lidí mladších 50 let trpí infekčním virem herpes simplex, který je znám jako opar. Ačkoliv jde na první pohled o banální onemocnění, opak je pravdou. Opar totiž není pouze záležitostí rtů, kde se tvoří zřejmě nejčastěji, ale může přivodit i nepříjemné sexuální problémy.

reklama

Je balená voda nebezpečná pro naše zdraví? Velký test ukázal alarmující výsledky. Lidé netuší, co vlastně pijí

dnes 14:14

Světová zdravotnická organizace oznámila, že prověří zdravotní obavy týkající se „potenciálně škodlivých" mikroplastových vloček, které byly objeveny ve většině prodávaných balených vod. Na jejich obsah téměř ve všech testovaných vzorcích ukázala nedávno zveřejněná studie.

Vážně nemocní lidé mají naději? Stačí jedna maličkost a mohou být zase zdraví

dnes 09:44

Alergie není radno podceňovat. Lidé, kteří touto nemocí trpí, o nich vědí své. V nejlepším případě dokáží člověku znepříjemnit život, v tom horším ho i vážně ohrozit na zdraví. Nyní ale svítá na lepší časy, odborníkům se totiž povedlo zjistit, jak potlačovat reakce imunitního systému, a tím…

Těžký život Čechů v komunismu: Jak režim trestal neposlušné jedince?

dnes 08:45

Pomocné technické prapory (PTP) a Vojenské tábory nucených prací (VTNP) byly útvary Československé lidové armády, které v padesátých letech minulého století sloužily k internaci a převýchově politicky nespolehlivých osob. Ačkoliv jejich činnost porušovala evropské i tuzemské zákony, desetitisíce…

Mohou lékaři lhát? Tyto věci vám nikdy nesmí prozradit

Aktualizovali jsme 17.3.2018, 22:49, včera 08:45

Vztah pacienta a doktora by měl být co nejupřímnější. Čím více doktor ví, tím lépe může pomoci. Jenže často se pak dozví citlivé či intimní informace. Proto existuje princip lékařského tajemství. Kdo je vázán povinnou mlčenlivost a o čem přesně může lékař hovořit?

Mluvíte sprostě? Nesnažte se jich zbavit, vulgarity mohou být užitečné

Aktualizovali jsme 17.3.2018, 22:49, včera 07:30

Od útlého mládí nás učí, abychom neříkali sprostá slova. Výzkum provedený ve Spojených státech ale přesto ukázal, že ošklivá slova tvoří téměř jedno procento každodenního slovníku. Často se stává, že pronášíme nevhodná slova v nevhodné chvíli, ale jsou chvíle, kde takový "úlet" může být užitečný.

Morava pod nadvládou náboženské sekty? Podrobit se musel každý

Aktualizovali jsme 17.3.2018, 16:45, včera 08:05

Kdo by neznal moravské víno z habánských sklepů. Malokdo už ví, že se jednalo o sektu anabaptistů neboli novokřtěnců. Šlo o náboženskou sektu, která utekla před náboženským útlakem na Moravu, kde se pro ně našlo místo. Pohled do nitra existence této sekty je dosud zahalen tajemstvím.

I v české historii můžeme najít letecké katastrofy. Proč se úmrtí stovek lidí nikdy nevysvětlila?

včera 15:12

Většinu leteckých neštěstí se v dnešní době podaří po nějaké době úspěšně vysvětlit. V minulosti ale takové pravidlo nepanovalo a ukazují to například roky 1966 a 1967, které byly pro české letectví katastrofální. Odehrály se během nich nejhorší české a československé letecké katastrofy. Všechny…

Při rozhovoru se projevují zlozvyky, kterých bychom se měli. Neděláte je také?

včera 11:05

Řím - Italský deník Corriere della Sera upozornil na několik zlozvyků, kterých bychom se měli vyvarovat, když hovoříme s téměř neznámou osobou. Neměli bychom například hovořit příliš rychle a nahlas. Důležité je také umlčet vlastní ego.

Překonat tabu a jíst lidské maso? Slavný vědec se domnívá, že kanibalismus by lidem prospěl

Aktualizovali jsme 17.3.2018, 09:51, včera 09:35

Britský zoolog, etolog a biolog a profesionální ateista Richard Dawkins tvrdí, že by pěstování a konzumace lidského „masa" mohlo pomoci společnosti překonat „tabu", které obklopuje téma kanibalismu. Svou úvahu zveřejnil na sociálních sítích.

Nejznámější značky světa ve službách nacistů? Hugo Boss šil uniformy, Coca Cola pro ně vytvořila slavnou limonádu

Aktualizovali jsme 16.3.2018, 22:02, 16.03. 13:06

Dnes je Adolf Hitler pro většinu světa ztělesněním čistého zla. Ve 30. a 40. letech 20. století byl ale mocným mužem, se kterým chtěly spolupracovat ty největší světové firmy. Věděli jste například, že uniformy pro obávanou nacistickou stranu navrhl legendární Hugo Boss?

Znáte nejsilnější zbraň, jakou kdy lidstvo použilo? Její první test šokoval svět

Aktualizovali jsme 16.3.2018, 22:02, 16.03. 08:19

O nejsilnější zbrani světa by se daly vést sáhodlouhé spekulace. Podle některých jde o americké letadlové lodě, masivní smrtící jednotky schopné udeřit kdekoliv na světě. Jiní za zbraně považují hackery, počítačové mágy, kteří dokáží udeřit na systémy nepřítele a zcela je vyřadit z provozu. Obecně…

Kam se poděl zásadní vynález Římanů a proč se tisíce let nepoužíval?

Aktualizovali jsme 16.3.2018, 22:02, 16.03. 08:17

Skutečný život v Římě byl méně okouzlující, než jak nám ho předkládají filmy a seriály. V době před moderní medicínou byl průměrný den mnohem víc nechutný, než jste si dovedli představit. Přesto už tehdejší Římané znali věc, kterou dnes považujeme za samozřejmost. Kanalizaci. Předpokládalo by se,…

Ideální mužské tělo: Jak se v průběhu času měnil symbol krásy a jak vypadá dnes?

16.03. 11:27

Koncept "ideálního těla" se konstantně mění. To, co bylo před více než stoletím považované za perfektní a krásné, se dnes odsuzuje a naopak. Umělec Nicolay Lamm posbíral fotografie zachycující mužské tělo a vytvořil odpovídající modely.

Český lid je nejhorší pakáž pod sluncem? Spis významného papeže nás nešetří

Aktualizovali jsme 15.3.2018, 22:12, 15.03. 08:04

Slyšte nevídané vyprávění o Češích, nejhorší to pakáži pod sluncem, která zradila pravou katolickou víru. Lid v celém království jest pijácký, obžerství oddaný, pověrčivý a chtivý novot. Šlechta slávychtivá, válek zkušená, pohrdající nebezpečím a ve slibu stojící, ačkoliv jest velice nesnadno…

Můžete zemřít zcela zdraví? Tenhle případ ukázal, že to jde

15.03. 09:49

Zemřít můžete kdykoliv a kdekoliv, aniž byste se cítili špatně nebo byli nemocní. Dokládá to případ teprve devatináctileté dívky Olivie, která zemřela znenadání během noci.

Jak dlouho trvá cesta kolem světa?

15.03. 08:23

O cestě kolem světa bylo pod mnohdy stejným názvem natočeno mnoho filmů, seriálů, a napsaná řada knih. Samotná cesta ale není tak nereálná, jak by se na první pohled mohla zdát. Země má na rovníku obvod 40 tisíc kilometrů a pokud bychom prali v potaz, že za den je člověk autem schopen ujet 1000…

Škodí nám alkohol? Vědci přezkoumali tvrzení lékařů a závěry jsou alarmující

Aktualizovali jsme 14.3.2018, 22:48, 14.03. 08:15

Jen jedna sklenka vína nebo jiných alkoholických nápojů denně výrazně zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu, zatímco intenzivní cvičení, jako je běh a jízda na kole ho snižuje. Ukázala to velká studie zaměřená na vliv stravy, výživy a tělesné aktivity na nemoci.

William Hitler: Proč se synovec nacistického vůdce obrátil proti své rodině?

Aktualizovali jsme 14.3.2018, 16:53, 14.03. 08:24

Jmenovat se Hitler v letech nástupu nacistické strany k moci nebyla žádná výhra. William Patrick Hitler, který byl skutečným synovcem Adolfa Hitlera, to poznal na vlastní kůži. Se strýčkem se příliš nemusel, jak napovídá název článku, který publikoval v magazínu Look – „Proč nenávidím svého strýce…

Superhrdinové mezi námi? Radioaktivní krávy nejsou výplodem filmařů, mají svůj účel

14.03. 10:43

Krávy pasoucí se na svěžích zelených pláních u opuštěného japonského města Namie zaslechnou povědomý rachot auta místního farmáře a začnou se shlukovat. Tentokrát je ale nečeká krmení.

Rok bez sprchy? Tělo se začne měnit, zápach bude ten nejmenší problém

Aktualizovali jsme 13.3.2018, 22:10, 13.03. 12:28

Každý z nás to zná. Večer občas nemáme sílu si dát sprchu a tak se jen opláchneme a vlezeme do postele. Už jste ale někdy přemýšleli nad tím, co by se stalo, kdybyste se nesprchovali celý rok? 365 dní je totiž opravdu dlouhá doba.

Příčina jedné z největších leteckých katastrof? Stovky lidí zemřely kvůli zdánlivé maličkosti

13.03. 08:12

Píše se 25. května 2002 a krátce po 15. hodině odlétá z letiště v Taipei Boeing 747 tchajwanské společnosti China Airlines. Na palubě letu 611 je 206 cestujících a 19 členů posádky, kteří míří do Hongkongu. Na místo ale nikdy nedorazí. O několik minut později se letadlo rozlomí ve vzduchu a všichni…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací