Svět

Uprchlíci hodnotí brexit. Promluvili o falši EU i Británie

Aktualizovali jsme 17.11.2017, 22:07, včera 12:44

Londýn/Brusel - Jednání mezi Velkou Británií a Evropskou unií ohledně dohody a přípravných fází pro odchod jsou v plném proudu, ani jedna strana se zatím však nedotkla otázky uprchlíků. Ti jsou přitom tikající bombou a taky hlavním důvodem, proč vlastně k referendu vůbec došlo.

Afričtí migranti destabilizovali hospodářství. Státy marně řeší, kde sehnat pracovní sílu

Aktualizovali jsme 17.11.2017, 22:07, 16.11. 12:16

Gambia (Afrika) - Když se do Gambie dostaly zprávy o tom, že mladý muž původem z vesnice tragicky zahynul na moři během pokusu připlout do Evropy, jeho rodina truchlila. Ale jenom chvilku. Druhý den už naléhali na mladšího bratra mrtvého, aby se vydal na tu samou cestu, i když dobře věděli, že…

Při útoku IS v Sýrii zemřelo 20 lidí

včera 22:06

Damašek - Nejméně 20 obětí a 30 zraněných si vyžádal dnešní atentát na východě Sýrie.

reklama

Řecko si připomnělo 44. výročí potlačení vzpoury studentů

včera 21:58

Atény - Zhruba 20 tisíc lidí se dnes v Řecku zúčastnilo vzpomínkových akcí u příležitosti 44. výročí krvavě potlačené studentské vzpoury z roku 1973 proti tehdejší vojenské diktatuře.

Německá ekonomika roste rychleji, než se očekávalo. Jedná se o nejlepší výsledek za posledních 6 let

včera 20:43

Berlín - Německý institut Ifo zvýšil výhled růstu německé ekonomiky na letošní rok na 2,3 procenta, dosud počítal s růstem o 1,9 procenta.

Politik AfD Petr Bystroň už není pod dohledem kontrarozvědky

včera 19:22

Berlín - Bavorská kontrarozvědka přestala na konci září sledovat tamního šéfa protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) Petra Bystroně.

Argentině zmizela ponorka se 44 lidi na palubě

včera 19:19

Buenos Aires - Argentina ztratila kontakt se svou vojenskou ponorkou. Na její palubě je 44 lidí.

Při srážce vrtulníku s letadlem v Anglii zemřelo několik lidí

včera 19:08

Londýn - Na jihovýchodě Anglie se dnes ve vzduchu srazila helikoptéra s malým letadlem.

Libanonský premiér odletí ze Saúdské Arábie za Macronem do Francie

včera 18:38

Bejrút/Moskva/Göteborg - Libanonský premiér Saad Harírí, který před dvěma týdny oznámil nečekaně ze Saúdské Arábie svou rezignaci, dnes odmítl, že by byl v této zemi zadržován proti své vůli. Uvedl, že v Rijádu jedná "o budoucnosti situace v Libanonu a jeho vztahů s okolními arabskými zeměmi".

Hrozí Britům vyhynutí? V porodnicích je rapidně více cizinek

včera 17:30

Londýn - Nízká porodnost je problémem celého vyspělého světa, ale ve Velké Británii může být tento stav až krizový. Nemocnice Northwick Park je jedna z 25 nemocnic jenom na severozápadě Londýna, kde matky cizinky zcela převyšují počet Britek. Konkrétně v Northwick Park má pouze každé páté dítě…

Šéf NATO se omluvil Turecku, Erdogan nepatří na seznam nepřátel

včera 17:29

Brusel/Ankara - Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg se dnes omluvil Turecku za to, že během cvičení NATO v Norsku byl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan zařazen na seznam nepřátel.

Důvěru v EU je nízká, potřebuje se zvýšit. Löfven našel řešení

včera 17:26

Göteborg (Švédsko)/Brusel - Způsobem, jak zvýšit důvěru občanů v Evropskou unii a její instituce je zajistit skutečné zlepšení jejich každodenního života. V Göteborgu to řekl premiér pořádajícího Švédska Stefan Löfven.

Vydá Belgie katalánské exministry? Soud musel odročit

včera 17:25

Brusel - Belgický soudce odložil na 4. prosince další jednání o vydání pěti katalánských exministrů k trestnímu stíhání do Španělska.

Medaili za statečnost získal v Británii i odvážný pes

včera 17:24

Londýn - Belgický ovčák sloužící v britské armádě obdržel medaili za statečnost, kterou prokázal při záchraně životů vojáků v Afghánistánu.

Pokuty se nevyhnou ani ti nejbohatší: Norka dostala obří byla potrestaná za řízení po vlivem alkoholu

včera 15:48

Oslo - Pokutou ve výši 250.000 norských korun (asi 661.000 Kč) a 18denním podmínečným trestem vězení potrestal soud v Oslu nejbohatší Norku za to, že řídila pod vlivem alkoholu.

O osudu Katalánska jednal španělský premiér s belgickým protějškem

včera 15:47

Göteborg (Švédsko) - Španělský premiér Mariano Rajoy a jeho belgický protějšek Charles Michel spolu dnes na okraj summitu Evropské unie ve švédském Göteborgu krátce hovořili o vývoji kolem Katalánska.

Velvyslanec čínského prezidenta dorazil do KLDR

včera 15:47

Pchjongjang - Do severokorejské metropole dnes přicestoval zvláštní vyslanec čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.

V Bulharsku došlo k nehodě autobusu, nejméně 6 mrtvých

včera 15:45

Sofia - Nejméně šest lidských životů si dnes vyžádala v Bulharsku vážná dopravní nehoda, k níž došlo na hlavním silničním tahu z hlavního města Sofie do Varny.

Češi slaví 17. listopad. Studenti se shromáždili na Albertově

včera 14:57

Praha - O svobodu a demokracii je potřeba neustále pečovat a nebát se o ně bojovat, zaznělo dnes na studentském shromáždění na pražském Albertově.

Tělo severokorejského zběhlého vojáka nachystalo lékařům nejedno překvapení

včera 14:55

Soul/Pchjongjang - Severokorejský voják, který v pondělí uprchl přes hranici do Jižní Koreje a byl přitom postřelen svými kolegy ve zbrani, má ve střevech neuvěřitelné množství parazitů. Uvedli to jihokorejští lékaři.

Venus Williamsové byla okradená, zloději se jí do bytu vloupali během US Open

včera 13:28

Fort Lauderdale - Luxusní apartmán tenistky Venus Williamsové na Floridě se stal v září terčem zlodějů.

KLDR ztratila obchodního partnera, Singapur zakázal výměnu zboží

včera 13:27

Singapure - Singapur přerušil veškerý obchodní styk se Severní Koreou a s platností od 8. listopadu zakazuje jakýkoli pohyb zboží mezi státy.

Keňská policie zasahuje slzným plynem i vodními děly proti přívržencům opozičního vůdce

včera 13:26

Nairobi - Keňská policie dnes zasáhla slzným plynem, vodními děly a střelbou do vzduchu proti stoupencům opozičního vůdce Raily Odingy.

Válka Ruska a NATO? Moskva má recept na vítězství

včera 13:24

Moskva - V září uskutečnilo Rusko a Běloruskem masivní exhibici své vojenské techniky Zapad 2017, které mělo nepřátelům připomenout sílu ruské armády. je jasné, že tím vyslali NATO jasný vzkaz - jsou zpátky a jejich vojenství je silnější, přesnější a modernější, než kdy dřív.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací