Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Christopher Nolan míří na Sicílii: Chystá natáčení dalšího ze svých filmů

Christopher Nolan
Christopher Nolan
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

zkrátit text: Slavný režisér Christopher Nolan plánuje natáčet část svého nového filmu "Odyssea" na sicilském ostrově Favignana, známém pod přezdívkou "Kozí ostrov". Ostrov je opředen legendou, podle níž zde měl Odysseus přistát během své dlouhé a dobrodružné cesty zpět domů po trojské válce. Natáčení má odstartovat za zhruba dva měsíce a vzbuzuje nadšení nejen mezi místními obyvateli, ale i mezi fanoušky kinematografie.

Nolanova adaptace Homérovy "Odysseje" slibuje být epickým dobrodružstvím, které přenese diváky do světa starověkého Řecka. Film bude natočen pomocí nejmodernější IMAX filmové technologie, což zajistí dechberoucí vizuální zážitek. Premiéra je naplánována na 17. července 2026, což dává tvůrcům dostatek času na pečlivou realizaci tohoto ambiciózního projektu, informuje server Variety.

Obsazení filmu je hvězdné a zahrnuje jména jako Tom Holland, Zendaya, Matt Damon, Robert Pattinson, Lupita Nyong’o, Charlize Theron a Anne Hathaway. Někteří z těchto herců již s Nolanem v minulosti spolupracovali, zatímco pro jiné to bude první společný projekt. Tato kombinace talentů slibuje silné herecké výkony a hluboké ztvárnění ikonických postav z řecké mytologie.

Výběr lokace na ostrově Favignana podtrhuje Nolanovu snahu o autenticitu a věrnost předloze. Tento ostrov, s bohatou historií a malebnou krajinou, poskytne ideální kulisu pro ztvárnění Odysseových dobrodružství. Natáčení na skutečných místech spojených s mýty může přidat filmu na hloubce a autentičnosti, což jistě ocení jak kritici, tak diváci po celém světě.

Témata:  Christopher Nolan

Související

Aktuálně se děje

30. června 2025 14:10

Budou tropy až extrémní? Meteorologové dali odpověď, roli sehraje vlhkost

První prázdninový týden je v plném proudu se vším, co má přinést. Konkrétně to bude tropická epizoda, která vyvrcholí ve středu a ve čtvrtek. Až pak přijde jisté ochlazení, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy