Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Proč se chce Harry v Británii setkat s Karlem III.? Usmíření nemusí být hlavní důvod, tvrdí experti

Princ Harry zazářil v novém videoklipu.
Princ Harry zazářil v novém videoklipu.
Foto: X / Invictus Games Vancouver Whistler 2025

Princ Harry "zoufale potřebuje" setkání s králem Karlem III. kvůli jednomu hlavnímu důvodu, tvrdí královská expertka. Vévoda ze Sussexu se má příští týden zúčastnit výročního předávání cen WellChild Awards.

Princ Harry se vrací do své domoviny poprvé od května, kdy byl v Londýně kvůli soudnímu stání o zajištění jeho bezpečnosti ve Velké Británii. Po prohraném odvolání proti rozhodnutí o odebrání ochrany uvedl, že s ním otec nekomunikuje, ale on je otevřený usmíření.

Minulý měsíc proběhlo setkání královských poradců obou stran, které bylo popsáno jako první krok k usmíření otce a syna.

Královská expertka a spisovatelka Ingrid Seward pro Newsweek uvedla, že princ Harry zoufale potřebuje setkání s otcem, protože potřebuje, aby na něj zářila „královská aura“. Dodala, že Harry by o setkání s otcem měl velký zájem.

Harry, který podle všeho cestuje do Velké Británie bez manželky a dětí, se s otcem neviděl od února 2024. Jejich poslední setkání proběhlo jen několik hodin poté, co byla zveřejněna zpráva o králově diagnóze rakoviny.

Harry se zúčastní předávání cen v pondělí, přesně tři roky po smrti královny Alžběty II. Během ceremoniálu přednese projev a předá ocenění „inspirativnímu dítěti“ ve věku od čtyř do šesti let. Princ Harry je patronem charitativní organizace už sedmnáct let a zúčastnil se předávání cen už čtrnáctkrát. 

Témata:  Princ Harry

Související

Aktuálně se děje

9:04

Tatiana Dyková vynechala divadlo. Řekla, zda je ohrožena její další účast ve StarDance

StarDance má letos jinou podobu, takže se vůbec poprvé mohli vrátit na parket úspěšní účastníci dosavadních řad. Nabídku České televize přijala i Tatiana Dyková, dokonce už během šňůry jednou triumfovala. Nyní ale vyvstala otázka ohledně její další účasti. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy