Články k tématu: Andrej Babiš

Babiše a Nagyovou opět zprostil soud obžaloby v kauze Čapí hnízdo

14.02. 16:06

Pražský městský soud i podruhé zprostil expremiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou obžaloby v kauze Čapí hnízdo. Hlavní líčení při opakovaném projednávání rozsudku trvalo jen jeden den. Babiš si rozhodnutí soudu osobně nevyslechl, síň opustil po pronesení závěrečné řeči…

Babiš bude volebním lídrem ANO a kandidátem na premiéra

11.02. 16:56

Expremiér Andrej Babiš po znovuzvolení do čela ANO uvedl, že v případě triumfu hnutí ve sněmovních volbách v příštím roce chce být premiérem. Babiš to řekl v televizním diskuzním pořadu Partie na Primě. ANO by volby podle nejnovějšího průzkumu jasně vyhrálo.

Babiš je ohrožením demokracie, udeřil Rakušan po volbě předsedy ANO

10.02. 21:14

Andrej Babiš by se měl chovat více jako politik, reagoval premiér Petr Fiala (ODS) na očekávané výsledky volby předsedy nejsilnějšího opozičního hnutí ANO. Podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) představuje Babiš se spolustraníky hrozbu pro českou demokracii.

reklama

ANO potvrdilo Babiše jako předsedu. V projevu sepsul Fialovu vládu

Aktualizovali jsme 10.2.2024, 13:32, 10.02. 11:19

Expremiér Andrej Babiš bude nadále předsedou nejsilnějšího opozičního hnutí ANO, záda mu bude jako první místopředseda krýt Karel Havlíček. Babiš ve více než 20 minut trvající kandidátské řečí kritizoval Fialovu vládu, kterou označil za nejamatérštější a nejneschopnější kabinet v historii země. Pro…

Babiš si na Slovensku stěžoval na evidenci u StB. Neuspěl

07.02. 15:15

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) na Slovensku neuspěl se stížností k Ústavnímu soudu ohledně evidence ve svazcích komunistické Státní bezpečnosti. Ve středu o tom informovala zpravodajská agentura TASR.

F-35 jsou podle Babiše zbytečné. Doufá v možnost odstoupit od smlouvy

03.02. 19:24

Expremiér Andrej Babiš (ANO) zpochybnil nákup amerických stíhaček F-35 a připustil i případné odstoupení od smlouvy o jejich koupi. V týdnu přitom tvrdil, že je připraven respektovat rozhodnutí vlády premiéra Petra Fialy (ODS).

Babiš potvrdil prodej Mafry, vlastnil ji přes 10 let

02.02. 16:11

Expremiér Andrej Babiš (ANO) není od čtvrtka už ani prostřednictvím svěřenských fondů vlastníkem vydavatelství Mafra. Holding Agrofert ji prodal společně s chemickými závody Synthesia a mediální skupinou LONDA investiční skupině Kaprain podnikatele Karla Pražáka.

Babiš označil občany Rakouska za magory

17.01. 19:35

Ve Sněmovně dnes předseda opozičního hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš označil rakouské občany za "magory". Toto tvrzení zdůvodnil tím, že v rakouské vládě jsou zastoupeni Zelení.

Poslanci řeší návrh na zavedení korespondenční volby

17.01. 11:24

Korespondenční volba nepředstavuje revoluční akt, prohlásil ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na středečním sněmovním jednání, kde se řeší návrh vládní koalice na její zavedení. Jiného názoru je opozice v čele s Andrejem Babišem (ANO). Podle expremiéra by Češi žijící v zahraničí měli jezdit…

Babiš po Novém roce zkritizoval Fialovu vládu. Premiér reagoval

02.01. 17:40

Expremiér Andrej Babiš (ANO) sice před rokem neuspěl ve volbách hlavy státu, přesto přednesl stejně jako jeho přemožitel Petr Pavel svůj novoroční projev. Video s řečí zveřejnil na sociálních sítích. Babiš zkritizoval vládu premiéra Petra Fialy (ODS), který již na slova opozičního lídra reagoval.

Bude líp, tvrdí Fiala. Podle Babiše jeho vláda devastuje zemi

17.12. 17:44

Premiér Petr Fiala (ODS) vyjádřil očekávání, že v příštím roce dojde k zlepšení ekonomické situace v zemi a ke zvýšení životní úrovně obyvatel. Přispět k tomu má i očekávaný pokles inflace, uvedl v televizním pořadu Za pět minut dvanáct.

Městský soud v Praze nařídil nové jednání v kauze Čapí hnízdo

13.12. 10:10

Městský soud v Praze nařídil nové jednání v kauze Čapí hnízdo. Proběhne 14. a 15. února 2024, očekává se výslech znalců a provedení listinných důkazů. Soud v lednu expremiéra Andreje Babiše i jeho bývalou poradkyni Janu Nagyovou osvobodil, v září byl ale rozsudek zrušen Vrchním soudem v Praze.

Česko si připomíná události 17. listopadu, politici nechybí na Národní třídě

17.11. 12:11

Česká politická scéna od pátečního rána míří k památníku na Národní třídě, aby si připomněla události ze 17. listopadu 1989, které vedly k sametové revoluci. Výjimkou je nemocný premiér Petr Fiala (ODS), který oslavy vynechává. Politici zmiňují důležitost demokracie, expremiér Andrej Babiš…

Babiš se bude opět ucházet o předsednictví hnutí ANO

29.10. 16:34

Expremiér Andrej Babiš se bude příští rok opět ucházet o post předsedy hnutí ANO, což je aktuálně nejsilnější opoziční subjekt v Poslanecké sněmovně. Babiš to řekl v nedělním vydání pořadu Partie Terezie Tománkové na stanici CNN Prima News.

Poslanci opět neschválili úsporný balíček, hlasovat se má v pátek

Aktualizovali jsme 11.10.2023, 14:20, 11.10. 11:38

Poslanci ani ve středu neschválili vládní konsolidační balíček, pozítří už by ale k hlasování dojít mělo. Sněmovna totiž stanovila pevný termín na páteční 11. hodinu, odhlasovali to zástupci koaličních stran. Opozice reprezentovaná hnutími ANO a SPD reagovala výroky o omezování práv.

Babiš chce, aby Rakušan skončil jako ministr. Fialovi napsal dopis

27.09. 14:48

Expremiér Andrej Babiš (ANO) vyzval dopisem premiéra Petra Fialu (ODS) k jednání o osudu Víta Rakušana (STAN) ve funkci ministra vnitra. Babiš považuje za nemyslitelné, aby byl v čele resortu zástupce Starostů a nezávislých.

Vrchní soud zrušil rozsudek v kauze Čapí hnízdo

15.09. 12:44

Pražský vrchní soud zrušil rozsudek, kterým v kauze padesátimilionové dotace na farmu Čapí hnízdo osvobodil bývalého premiéra Andreje Babiše a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou. Na síti X to uvedla Česká televize.

Babiš se má podle Nejvyššího soudu omluvit Kalouskovi

15.09. 11:51

Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš bude muset se omluvit Miroslavu Kalouskovi z TOP 09 za své výroky, ve kterých tvrdil, že Kalousek jako náměstek rozkrádal ministerstvo obrany a "zabil lidi cez padáky".

Vrchní soud rozhodl o odvolání v dotační kauze Čapí hnízdo

14.09. 11:35

Vrchní soud v Praze dnes vynesl verdikt nad odvoláním týkajícím se kauzy Čapí hnízdo, v níž byli letos v lednu bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš a jeho bývalá poradkyně Jana Nagyová nepravomocně osvobozeni.

Babiš podal žalobu na Slovensko k Evropskému soudu pro lidská práva

14.09. 10:10

Nejvyšší soud SR potvrdil verdikt krajského soudu v Bratislavě v případě dovolání expremiéra Andreje Babiše v kauze evidence ve svazcích komunistické Státní bezpečnosti. Kvůli průtahům v soudním řízení ale Babiš zažaloval Slovensko u Evropského soudu pro lidská práva (ESLP). Uvedla to tamní…

Policie odložila vyšetřování výhrůžek Babišovi během prezidentské volby

31.08. 16:16

Policie odložila vyšetřování výhrůžného dopisu, který obdržel šéf hnutí ANO Andrej Babiš před druhým kolem prezidentských voleb. Podle České televize se jí nepodařilo zjistit autora.

Babiš se omluvil novinářce Holcové za to, že zveřejnil nepravdivý příspěvek na sociální síti

22.08. 20:22

Předseda opozičního hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš se na svém facebookovém profilu omluvil investigativní novinářce a šéfredaktorce serveru Investigace.cz, Pavle Holcové, za neoprávněný zásah do jejích osobnostních práv, který byl způsoben zveřejněním nepravdivého příspěvku na sociální…

Poslanecká sněmovna schválila zpřísnění tzv. lex Babiš

16.06. 12:44

Poslanecká sněmovna v pátek schválila úpravy tzv. lex Babiš podle pozměňovacího návrhu skupiny zákonodárců v čele s pirátským poslancem Jakubem Michálkem. Změny bude ještě posuzovat horní parlamentní komora, tedy Senát.

Fiala a Babiš se kvůli úspornému balíčku střetli v televizi. Prosadíme jej, tvrdí premiér

04.06. 13:10

Vláda si za konsolidačním balíčkem stojí a nebude ustupovat tlakům zájmových skupin. Schválí ho v takové podobě, v jakém byl navržen, řekl premiér Petr Fiala na CNN Prima News. Předseda opozičního ANO Andrej Babiš si myslí, že si vláda bankrot vymýšlí a lidem bere peníze. Uvedl, že když už, tak by…

Fotogalerie