Články k tématu: Andrej Babiš

Obří ostuda v Bruselu? Čeští europoslanci chtějí stopnout debatu o médiích a Babišovi

12.05. 15:01

Brusel/Praha - Na předsedu frakce Evropské lidové strany (EPP) v europarlamentu Manfreda Webera se obrátilo pět českých členů frakce. Chtějí dosáhnout stažení bodu o situaci médií v ČR z programu plenární schůze na počátku června.

Odchod Babiše i Sobotky z vlády? ČSSD s návrhem Hradu nesouhlasí

Aktualizovali jsme 12.5.2017, 11:51, 12.05. 09:39

Praha - Špičky ČSSD se sešly k jednání o vládní krizi a návrzích prezidenta Miloše Zemana. Strana nepřistoupí na návrh Hradu, aby z kabinetu odešli ministr financí Andrej Babiš (ANO) i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Slovenská média píší o české krizi: Sobotka to zbabral, Zeman a Babiš nejsou demokratičtí politici

12.05. 11:09

Bratislava - Slovenský Denník N komentuje aktuální dění na české politické scéně. Prezident Miloš Zeman ani ministr financí Andrej Babiš prý nejsou demokratičtí politici. List Sme ne nedomnívá, že by kontroverzní nahrávky nějak zásadně poškodily hnutí ANO u voličů.

reklama

Na Hradčanském náměstí se opět demonstrovalo proti Zemanovi a Babišovi

11.05. 21:10

Praha – V Praze se již druhý den v řadě demonstrovalo proti prezidentu Miloši Zemanovi a ministru financí Andreji Babišovi (ANO). Stovky lidí se dnes v podvečer sešly na Hradčanském náměstí v Praze.

Babiš skončí na ministerstvu financí? Hnutí ANO za něj prý nabídne náhradu

11.05. 20:12

Praha – Šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš sice trvá na tom, že nevidí důvod pro svůj odchod z kabinetu, přesto požádal premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) o co nejrychlejší svolání koaliční rady. Chce na ní řešit současnou vládní krizi, řekl dnes Babiš novinářů.

Krásná sebekritika? Sněmovna uznala, že debatou o Babišovi prohloubila krizi, připomněl Zeman

11.05. 17:45

Doksy - Sněmovna podle prezidenta Miloše Zemana ve svém usnesení, které ve středu schválila na mimořádné schůzi k nahrávkám ministra financí Andreje Babiše (ANO), sama krásně sebekriticky uznala, že politickou krizi svým zasedáním prohloubila. Zeman to dnes řekl novinářům po návštěvě Libereckého…

Regionální politici ANO stojí za Babišem. Nic překvapivého, je šéf a může měnit kandidátky, varuje expert

11.05. 16:04

Praha - Představitelé regionálních organizací ANO stojí za svým předsedou Andrejem Babišem. Podle nich by neměl dobrovolně odstupovat z vlády. Jejich reakce není překvapivá. Blíží se volby a šéf ANO může dle nových stanov zasahovat do kandidátek.

Zeman mění názor na vládní krizi? Jeho středeční návrh obsahoval i odvolání Babiše

11.05. 15:51

Doksy - Prezident Miloš Zeman dnes ukončil návštěvu Libereckého kraje. Na dotaz z publika řekl, že ve středu na jednání se zástupci vládních stran předložil návrh, který obsahoval i odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO).

Sobotka začne řešit kompetenční žalobu na Zemana příští týden

11.05. 15:42

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se počátkem příštího týdne sejde s experty, aby připravili návrh kompetenční žaloby na prezidenta Miloše Zemana pro případ, že by odmítl odvolat z vlády ministra financí Andreje Babiše (ANO).

Z vlády by mohli odejít Sobotka i Babiš. Jsou jako dva kohouti myslí si Ťok

11.05. 14:13

Soutice - Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) nevidí důvod pro odvolání ministra financí Andreje Babiše z vlády. Šéf hnutí ANO neporušil zákon ani etiku, řekl Ťok novinářům při dnešní prohlídce opravované dálnice D1 na Benešovsku. Souhlasí ale, že kabinet by mohli opustit Babiš i Sobotka a dovládli by…

Zeman nemá vytvářet scénáře, ale odvolat Babiše, vzkazuje Sobotka ze zahraničí

11.05. 11:40

Praha/Lucemburk - Prezident Miloš Zeman by měl dodržovat pravidla hry a odvolat ministra financí, zopakoval premiér Bohuslav Sobotka své stanovisko. Vyjádřil se též k liberecké schůzce. Předseda vlády je momentálně v Lucemburku, kde dnes na tamním Palachově náměstí položil květiny k pamětní desce.

Babiš veřejně lhal, Zeman by měl dodržovat ústavu, usnesla se Sněmovna

10.05. 22:32

Praha – ODS dnes v Poslanecké sněmovně prosadila usnesení týkající se ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana. V něm se například uvádí, že Babiš opakovaně veřejně lhal a zneužíval svá média ke kompromitaci politických soupeřů. Diskuse trvala skoro osm hodin.

Setkání se Zemanem v Liberci vládní krizi nevyřešilo

10.05. 22:30

Liberec - Ani nečekaná večerní schůzka prezidenta Miloše Zemana se zástupci vládní koalice nepřinesla řešení politické krize v Česku.

Babišovi poslanci bojovali za svého šéfa,současné dění označili za puč

10.05. 21:26

Praha – Ve Sněmovně právě probíhá mimořádná schůze, na které se jedná o o nahrávkách s šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Jednat se zřejmě bude do pozdního večera.

Senátoři z ůstavní komise podpořili kompetenční žalobu na Zemana

10.05. 20:59

Praha - Podle senátní ústavní komise má prezident Miloš Zeman ústavní povinnost odvolat předsedu hnutí ANO Andreje Babiše z vlády a to bez podmínek a odkladů. Senátoři se na tom dnes shodli jednomyslně. 

Drahoš kritizuje Zemana: Měl by jednat ještě před odletem do Číny. A Babišovi vzkázal...

10.05. 20:56

Praha - Prezident Miloš Zeman by měl o odvolání ministra financí Andreje Babiše (ANO) rozhodnout ještě před odletem do Číny. Myslí si to kandidát na prezidenta Jiří Drahoš, který by takové jednání podle svých slov „uvítal“.

Tisíce Čechů demonstrují proti Zemanovi a Babišovi po celé republice

Aktualizovali jsme 10.5.2017, 19:55, 10.05. 18:39

Praha - V sedmi krajských městech včetně Prahy se dnes večer schází tisíce lidí, kteří odmítají chování ministra financí Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana. Rozzlobené Čechy vyhnal do ulic postoj obou politiků k aktuální vládní krizi, v níž se premiér Bohuslav Sobotka pokouší Babiše odvolat…

Poslanci schválili program schůze k nahrávkám s Babišem

10.05. 17:27

Praha - Sněmovna schválila dnes odpoledne program schůze k nahrávkám s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Po debatě tedy dolní komora bude moci hlasovat o návrzích usnesení. Proti návrhu programu nazvaném Zneužívání moci ministrem financí Andrejem Babišem vůči nezávislým institucím…

Chovanec chce sněmovní vyšetřovací komisi ke kauze "Babišových nahrávek"

10.05. 16:49

Praha - ČSSD chce svolat další mimořádné jednání Sněmovny, na kterém by měla být ustanovena vyšetřovací komise ke kauze "Babišových nahrávek". Panuje zde podezření z úniku informací z policejních spisů do médií.

Tlak na Zemana: Petice žádá, aby respektoval ústavu. Podepsali ji politici i umělci

10.05. 15:19

Praha - Petici vyzývající prezidenta Miloše Zemana, aby respektoval ústavu a odvolal ministra financí Andreje Babiše (ANO) podpořilo od úterního večera přes 2500 lidí. Jsou mezi nimi také aktivisté, umělci a politici, například advokátka Hana Marvanová, předseda Zelených Matěj Stropnický nebo Táňa…

Nový šéf ministerstva financí? Babiše by mohla nahradit jeho náměstkyně Schillerová

10.05. 15:08

Praha - Lídři koaličních stran se dnes ráno sešli ve Strakově akademii, aby jednali o východisku ze současné vládní krize. Předsedu hnutí ANO Andreje Babiše by v křesle ministra financí mohla nahradit jeho náměstkyně na ministerstvu Alena Schillerová (53).

Sněmovna by měla uvést, že Babiš veřejně lhal, navrhuje ODS

10.05. 13:46

Praha - Poslanecký klub ODS schválil návrh usnesení, který předloží Poslanecké sněmovně při jednání na mimořádné schůzi o „Zneužívání moci ministrem financí Andrejem Babišem vůči nezávislým institucím demokratické společnosti“. ODS chce navrhnout, aby Sněmovna uvedla, že ministr financí a předseda…

Demonstrace proti Zemanovi a Babišovi: K Praze se přidávají i další města. Dorazí i Štěpánová a Hutka

10.05. 12:37

Praha - Dnes se v Praze chystá demonstrace proti krokům prezidenta Miloše Zemana a ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Akce s názvem Proč? Proto! je nahlášena do prostorů horní části Václavského náměstí. Na Facebooku se zatím k události přihlásilo přes 7 tisíc lidí.

Divoké jednání o osudu koaliční smlouvy: Žádná strana ji nechce vypovědět

10.05. 12:32

Praha - Hnutí ANO dnes vyzvalo ČSSD, ať vypoví koaliční smlouvu. Sociální demokraté to ale odmítli. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) na jednání vyloučil, že by mohl rezignovat, hnutí ANO však současně přišlo se jménem možného nástupce, pokud by prezident vyhověl návrhu premiéra Bohuslava Sobotky …

reklama
Fotogalerie