Články k tématu: Andrej Babiš

Píseň pro Babiše? Sorry jako Bureši, EET nic neřeší. Prostě ano, prostě ne, zlobíme se na tebe, zpívá hnutí

13.10. 13:28

Praha – Mezi stranami, které se ucházejí o hlasy voličů, je také Radostné Česko. To se zaměřilo na kritiku šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Vymezuje se vůči němu nejen v předvolebních spotech, ale i v písni nazvané Sorry jako Bureši.

Konec falšování dějin, komentuje slovenský tisk Babišovu StB kauzu

13.10. 11:33

Bratislava - Slovenský tisk dnes žije kauzou Andreje Babiše a jeho údajné spolupráce s StB. Některé deníky napsaly, že rozhodnutí ústavního soudu voliče ANO spíše neovlivní, nicméně by alespoň část nerozhodnutých českých občanů mohla dát svůj hlas demokratičtějším politikům.

Co to Babiš kuje? Jeho slova o možném spojenci vyvolala ostrou reakci, prý jde o mediální hru

Aktualizovali jsme 12.10.2017, 22:03, 12.10. 14:32

Praha – Část politických stran už dala jasně najevo, že po volbách nechce uzavřít případnou vládní koalici s hnutím ANO. Jeho šéf Andrej Babiš naznačil, s kým by si mohl rozumět. Ale tvrdě narazil.

reklama

Nejdůvěryhodnějším politickým lídrem je Okamura, za premiéra by Češi chtěli Babiše

12.10. 17:26

Praha - Největší důvěře se ze šestnácti lídrů politických stran a hnutí těší Tomio Okamura následován Andrejem Babišem. Voliči pak jako premiéra naopak nejvíce preferují Andreje Babiše a dále Tomia Okamuru. Vyplynulo to z průzkumu agentury Sanep.

Politologové mají jasno: Kauza StB neovlivní preference ANO

12.10. 16:55

Praha - Slovenský ústavní soud dnes poslal k novému projednání kauzu Andreje Babiše a StB. Podle politologů to zřejmě nijak zásadně neovlivní výsledek hnutí ANO ve volbách. Postoj veřejnosti nezmění ani příkré reakce Babišových politických oponentů.

Babiš se zlobí kvůli verdiktu soudu: Jaká náhoda pár dní před volbami, způsobí to chaos

12.10. 15:00

Praha/Bratislava - Předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi vadí, že je spor o jeho údajnou spolupráci s komunistickou StB opět na začátku. Ústavní soud SR vrátil případ nižším instancím mimo jiné kvůli tomu, že žalovanou stranou nemá být Ústav paměti národa.

Pravicová opozice se pustila do Babiše: Dohnala ho minulost, je evidovaný udavač StB

12.10. 13:18

Bratislava - Ústavní soud SR dnes zrušil pravomocná rozhodnutí nižších instancí, podle nichž je předseda hnutí ANO Andrej Babiš v archivních svazcích StB veden jako agent neoprávněně. Toho využila pravice k ostré kritice bývalého ministra financí.

Slovenský ústavní soud zrušil rozhodnutí, že byl Babiš u StB veden neoprávněně

12.10. 12:06

Bratislava - Slovenský ústavní soud dnes vyhověl stížnosti Ústavu paměti národa (ÚPN) a zrušil pravomocná rozhodnutí, podle nichž šéf hnutí ANO Andrej Babiš je v archivních svazcích někdejší StB veden jako její agent neoprávněně.

Kvůli Čapímu hnízdu je obviněna i náměstkyně primátora Jihlavy z hnutí ANO

12.10. 10:50

Jihlava - V kauze Čapí hnízdo policie obvinila i náměstkyni jihlavského primátora z hnutí ANO Janu Mayerovou. Kvůli 50milionové dotaci čelí obvinění předseda ANO Andrej Babiš a místopředseda Jaroslav Faltýnek, který je lídrem ANO pro sněmovní volby v Kraji Vysočina.

O co jde hnutí ANO? Babiš prozradil, jaký má cíl

Aktualizovali jsme 11.10.2017, 22:09, 10.10. 19:56

Praha - Hnutí ANO chce podle svého předsedy Andreje Babiše ve volbách zvítězit natolik, že nebude možné sestavit vládu ostatních stran proti němu. ANO hodlá po volbách rychle novelizovat zákon o státní službě, snížit počet ministrů a upravit jednací řád Sněmovny, aby se snížila možnost obstrukcí.

Spor o lithium: Sobotka se zastal Havlíčka, Babiš se prý pokouší odvést pozornost od sebe

11.10. 21:46

Praha - Útok na ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka (ČSSD) kvůli memorandu o lithiu s australskými těžaři je nekorektní. Před senátory to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). V Česku jsou podle odhadů asi tři procenta světových zdrojů lithia. Většina je na Cínovci a malé ložisko ve…

Telička ukončil spolupráci s hnutím ANO, už dříve měl neshody s Babišem

11.10. 16:22

Praha - Pavel Telička ukončil spolupráci s ANO. Místopředseda Evropského parlamentu (EP) měl už dříve neshody s předsedou hnutí Andrejem Babišem, vzdal se pozice experta ANO na zahraniční politiku a nepodílel se ani na kampani před nadcházejícími volbami do Sněmovny.

Kalousek tvrdě útočí na Babiše: Podváděl a lhal, používá StBácký 'newspeak'

11.10. 10:32

Praha – Šéf hnutí ANO a bývalý vicepremiér Andrej Babiš a místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek byli obviněni v souvislosti s padesátimilionovou dotací EU na stavbu farmy Čapí hnízdo. Babiš potvrdil, že převzal dokumenty o stíhání. A předseda TOP 09 Miroslav Kalousek už do něj rýpe.

Agentura Reuters varuje před Babišem. Poukazuje na jeho slova o zahraniční politice a Rusku

10.10. 16:19

Agentura Reuters si před českými volbami všímá slov někdejšího českého vicepremiéra, šéfa hnutí ANO a především favorita voleb do Poslanecké sněmovny Andreje Babiše. Pozastavuje se nad jeho výroky o Rusku a protiruských sankcích.

Kauzu lithia zpolitizoval nedůvěryhodný Babiš, zlobí se ministr průmyslu Havlíček

10.10. 12:07

Brno - Kauza těžby lithia v Krušných horách je podle ministra průmyslu Jiřího Havlíčka (ČSSD) zpolitizovaná předsedou ANO Andrejem Babišem a komunisty. Dodal, že on osobně se snaží maximálně zapojit stát do připravované těžby a zajistit, aby se vytěžená ruda zpracovala v Česku ideálně do finálního…

Obviněný Jaroslav Faltýnek dál zůstává lídrem ANO na Vysočině

09.10. 19:05

Jihlava - Ani po dnešním zveřejnění informací o obvinění jedničky kandidátky Jaroslava Faltýnka nechystá hnutí ANO v Kraji Vysočina změny na kandidátní listině. Místopředseda ANO byl obviněn v souvislosti s padesátimilionovou dotací EU na stavbu farmy Čapí hnízdo. 

Policie obvinila Babiše a Faltýnka kvůli dotačnímu podvodu v kauze Čapí hnízdo

09.10. 17:05

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a místopředseda Jaroslav Faltýnek byli obviněni v souvislosti s padesátimilionovou dotací EU na stavbu farmy Čapí hnízdo. Oba vinu popírají. Kauza je má prý poškodit před volbami.

Poslanci se kvůli lithiu sejdou příští pondělí, už našli nové prostory

09.10. 16:00

Praha - Sněmovna se sejde na mimořádné schůzi ke sporné těžbě lithia v pondělí 16. října odpoledne. Svolání schůze podnítila skupina 62 poslanců z iniciativy opoziční KSČM. Poslanci budou jednat v zasedacím sálu klubu ČSSD v jiné budově dolní komory ve Sněmovní ulici.

Babiš zuří kvůli nově zveřejněným dokumentům o Čapím hnízdě, podává trestní oznámení na skupinu Šuman

09.10. 15:17

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš podává trestní oznámení kvůli twitterovému účtu skupiny Šuman, kde se postupně objevují některé dokumenty o jeho aktivitách či zvukové nahrávky. O víkendu nově přibyly naskenované dopisy a dokumenty, ze kterých vyplývá, že banka v letech 2008 a 2010 věděla,…

Piráti si stěžují vysílací radě kvůli duelu Zaorálek-Babiš na Nově

09.10. 14:28

Praha - Česká pirátská strana se obrátila na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli předvolební diskusi mezi lídry ČSSD a ANO Lubomírem Zaorálkem a Andrejem Babišem v televizi Nova. Piráti navrhují buď přidat k předákům dvou nejsilnějších stran další diskutující, nebo poskytnout v hlavním…

Přestřelka mezi ČSSD a ANO kvůli lithiu pokračuje. Ve středu se věcí bude zabývat i Senát.

09.10. 13:40

Praha - Úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec dnes uvedl, že s kauzou lithium nehodlá čekat na svolání mimořádné schůze Sněmovny. Sociální demokraté budou věc řešit už na středeční schůzi Senátu.

Havlíček musí dohodu o lithiu vysvětlit, nebo odstoupit, udeřil Babiš

09.10. 11:33

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš žádá, aby ministr průmysl Jiří Havlíček (ČSSD) vysvětlil, proč podepsal memorandum o těžbě lithia s australskými těžaři. Pokud nedodá uspokojivé vysvětlení, měl by dle exministra financí odstoupit.

Babiš a Zaorálek se večer před volbami mohou střetnout na Nově i ČT

08.10. 22:40

Praha - Večer před volbami do Sněmovny se mohou objevit volební lídři ANO Andrej Babiš a ČSSD Lubomír Zaorálek hned ve dvou televizních debatách.

Bla bla bla politického plácala. Zaorálka naštvala slova Babiše o lithiu

06.10. 18:21

Praha - Předseda ANO Andrej Babiš dnes kritizoval nedávný podpis memoranda o porozumění o těžbě lithia v ČR. Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek jeho slova odmítl. Nevadí mu ale, že by věc mohla projednávat Sněmovna na mimořádném zasedání.

reklama
Fotogalerie