Články k tématu: Andrej Babiš

Bla bla bla politického plácala. Zaorálka naštvala slova Babiše o lithiu

06.10. 18:21

Praha - Předseda ANO Andrej Babiš dnes kritizoval nedávný podpis memoranda o porozumění o těžbě lithia v ČR. Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek jeho slova odmítl. Nevadí mu ale, že by věc mohla projednávat Sněmovna na mimořádném zasedání.

Lidé nejvíc důvěřují Stropnickému a Okamurovi, Babiš se propadá

05.10. 17:17

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínení (CVVM) v zářijovém šetření zjišťoval, zda dotázaní důvěřují vybraným politikům. Předložený seznam obsahoval jména 26 čelných představitelů stran zastoupených v Poslanecké sněmovně PČR. Do výzkumu byli zařazeni politici s formálně nejvyššími stranickými…

Babiš nás o povolení nežádal. A na právníky nemáme. Známý projekt se zlobí kvůli zneužití svého názvu

05.10. 13:59

Praha – Šéf hnutí ANO Andrej Babiš tvrdí, že se o něm píše celá řada lží. Už ho prý nebaví jen bezmocně koukat a tak se rozhodl, že si po vzoru serveru Demagog, který ověřuje výroky politiků, vytvoří jeho vlastní verzi. Nazval ji Můj Demagog, což se zástupcům původního projektu příliš nelíbí.

reklama

Nejbohatším Čechem je Kellner, Babiš je znovu druhý

05.10. 13:36

Praha - Nejbohatším Čechem zůstává vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner s majetkem v hodnotě 310 miliard korun. Druhé místo opět obsadil předseda hnutí ANO Andrej Babiš s 88 miliardami Kč. Třetí je realitní magnát Radovan Vítek s 57 miliardami korun. Vyplývá to z tradičního žebříčku…

Můj Demagog: Babiš rozjel nový web, Už jsem ty lži nemohl poslouchat, tvrdí

05.10. 08:44

Praha - "Neuvěříte, co o mně řekli. A nic z toho není pravda," stojí na novém webu hnutí ANO s názvem Můj demagog. Stránka je postavená na principu vyvrácení údajných lží o předsedovi hnutí Andreji Babišovi. Podle webu je například nepravdou to, že Babiš ovlivňuje média.

Usnesení o obvinění si aktéři kauzy Čapí hnízdo musí převzít, policie je může překvapit i na ulici

04.10. 15:25

Praha - Usnesení o zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo si všichni podezřelí musí osobně převzít, a to vzhledem k důsledkům, které jsou s ním spojeny. Policie rozesílá usnesení v těchto dnech. Na vyzvednutí mají lidé, jichž se obvinění týká, deset dní.

Když Vaši soudruzi mlátili děti na Národní třídě, tak jste držel hubu, pustil se Kalousek do Babiše

04.10. 12:52

Praha - Šéf hnutí ANO Andrej Babiš a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek jsou odjakživa političtí nepřátelé. Jejich slovní přestřelky se odehrávají nejen na půdě Poslanecké sněmovny, ale i v médiích nebo na sociálních sítích. Naposledy se Kalousek do Babiše pustil nejen kvůli státnímu rozpočtu, ale i…

Kde vzal šéf hnutí ANO peníze na rozjezd byznysu? Nová iniciativa se zajímá o Babiše

30.09. 13:07

Praha - Na sociální síti twitter funguje další projekt, který se snaží poukázat na možná rizika související s osobou šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Stránka 5faktorů AB teď přišla s amatérským videem, na kterém se její člen snaží od Babiše zjistit, kde vzal v 90. letech finanční prostředky na své…

Žalobce dostal od policie obvinění v kauze farmy Čapí hnízdo

29.09. 16:12

Praha - Státní zástupce obdržel usnesení o zahájení trestního stíhání v souvislosti s dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo. V souvislosti s kauzou vydala Sněmovna předsedu ANO Andreje Babiše a místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka. Podle informací médií ve spisu figuruje i Babišova manželka Monika…

Politické vedení Česka ohrožuje NATO a zájmy USA, varuje bezpečnostní expert

26.09. 10:27

Washington/Praha - Americký zpravodajský server Independent Journal Review (IJR) v komentáři bezpečnostního experta Wesleyho Martina napsal, že nynější a možné budoucí vedení České republiky ohrožuje zájmy USA a obranné úkoly NATO v oblasti.

V Británii se zajímají o českou politiku: EU čelí nové hrozbě, bude jí vítězství Babiše ve volbách

26.09. 08:02

Londýn/Praha - Britský bulvární server Express píše o nové hrozbě pro Evropskou unii. Tou by mělo být vítězství euroskeptika Andreje Babiše (ANO) ve sněmovních volbách v Česku. Pro Brusel by to podle euroskepticky naladěných Britů mohla být "drtivá rána".

Právníkovi Radku Pokornému se nezdá politická debata na Nově, soud by kvůli ní mohl zrušit volby

25.09. 11:40

Praha - Právník Radek Pokorný blízký ČSSD zpochybnil koncept předvolební diskuze na komerční televizi Nova. V krajním případě by kvůli diskuzi mohlo dojít k opakování voleb, myslí si. S předvolebními debatami nejsou spokojeni další, zejména opoziční politici.

Ani KSČM s Babišem jít nechce. Filip vyloučil jakoukoliv koalici s hnutím ANO

25.09. 10:23

Praha - Mezi strany, které už před volbami deklarují, že nepůjdou do příští vlády s hnutím ANO Andreje Babiše, se zařadila také KSČM. Ústy svého předsedy Vojtěcha Filipa uvedla, že si nedokáže představit jakoukoliv formu povolební koalice s ANO. Filip naopak varoval před povolebním spojenectvím…

V zahraničí se opět drbe Babiš. Co se o něm píše nyní?

23.09. 09:51

Londýn/Praha - Průmyslník a miliardář Andrej Babiš, který se stal politikem, má mnoho střetů zájmů. Na svých webových stránkách to napsal britský týdeník The Economist.

ČT má smůlu: Babiš a Zaorálek se střetnou v duelu na Nově, diskuzi bude řídit Rey Koranteng

22.09. 15:48

Praha – Ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek přijal výzvu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a místo velké debaty na ČT se s ním zúčastní debaty na televizi Nova. Rozhodl se tak proto, že považuje za naprosto zásadní, aby s Babišem o některých věcech bezprostředně před volbami…

Trestně stíhaný premiér a senilní prezident? Voliči jsou zaslepení, nebere si servítky psycholog

Aktualizovali jsme 20.9.2017, 22:12, 18.09. 16:33

Praha - Takže budeme mít trestně stíhaného premiéra a prezidenta s progredující senilitou? Právě na to se ve svém textu na blogu Aktuálně.cz ptá psycholog, vydavatel, publicista a spisovatel Bohumil Sláma. Dochází k závěru, že v Česku je něco špatně.

Lidé ze svých daní zaměstnávají Babiše, nikoliv naopak, udeřila politička

19.09. 12:17

Praha – Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková se ostře pustila do předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Prostřednictvím sociálních sítí mu připomněla, že jsou to občané, pro které má on sám pracovat. Podle ní ale realita svědčí o něčem jiném.

Už žádné dotace pro Babiše? Europarlament čeká hlasování, které se týká i Čechů

19.09. 10:27

Praha/Brusel - Evropský parlament čeká hlasování o zprávě o odpovědnosti, transparentnosti a integritě v orgánech EU. Tato zpráva vyzývá ke změně pravidel lobbování, definice střetu zájmů v rámci Evropského parlamentu, zvýšení transparentnosti v rámci evropských institucí, orgánů, úřadů a agentur.

Je kauza Čapí hnízdo jen provokací? Tuhý se ohradil proti Zemanovým nařčením

17.09. 15:22

Praha - Policejní prezident Tomáš Tuhý a Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se dnes ohradili proti výrokům prezidenta Miloše Zemana, že by kauza Čapí hnízdo mohla být policejní provokací.

Zeman manipuluje s realitou a pomáhá šířit na veřejnosti bludné názory, tvrdí novinář

16.09. 20:53

Praha – Známý novinář a komentátor Jaroslav Kmenta označil Českou republiku za Republiku Kmotrů. Přispívá tomu dle jeho mínění i současný prezident Miloš Zeman. Ten prý manipuluje veřejné mínění a lidé dokážou těžko rozpoznat, co je dobro, a co zlo.

Trezorový snímek? Selský rozum o Babišovi koloval po internetu, teď byl odstraněn

Aktualizovali jsme 15.9.2017, 23:11, 14.09. 11:09

Praha - Strana zelených tento týden označila předvolební snímek Selský rozum o podnikatelských praktikách šéfa hnutí ANO Andreje Babiše za "trezorový snímek". Česká televize (ČT), koproducent filmu, ho totiž odmítá odvysílat v době předvolebních kampaní. Teď se snímek šířil po sociálních sítích a…

Chovanec půjde za Zemanem na Hrad. Do živých kauz nesmím, připomíná ministr

15.09. 18:08

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) počítá s tím, že prezident Miloš Zeman s ním chce mluvit o fungování policie obecně, nikoli o případu financování farmy Čapí hnízdo. Policie v tomto případu stíhá šéfa ANO Andreje Babiše a místopředsedu hnutí Jaroslava Faltýnka. Prezident se Babiše…

Zeman a Babiš jednali na Hradě

14.09. 17:41

Praha - Prezident Miloš Zeman přijal dnes odpoledne naHradě předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Patrně budou hovořit o kauze Čapí hnízdo, kterou vyšetřuje policie.

Kauza Bureš: Slovenský ústavní soud rozhodne ohledně Babiše 12. října

14.09. 14:44

Košice - Slovenský ústavní soud dnes projednal stížnost Ústavu paměti národa (ÚPN) proti verdiktům, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš je v archivních svazcích StB veden jako její agent neoprávněně.

reklama
Fotogalerie