Články k tématu: Bouřky

Úterní bouře těžce zasáhla střední Evropu, v Česku se škody odhadují na desítky milionů korun

24.05. 17:42

Berlín/Praha - Úterní bouře, která zasáhla část střední Evropy, vyvracela a lámala na severu Německa stromy. České pojišťovny hlásí stovky škod za celkem desítky milionů korun.

Další silné bouře se ženou na Česko, varování platí až do noci

24.05. 11:13

Praha - Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ) vydal novou výstrahu před silnými bouřkami, které platí až do úterní noci. Po víkendových vedrech zasáhla v pondělí Česko první vlna bouřek, které přišly z Německa, silný vítr lámal větve, na mnoha místech napadla souvislá několikacentimetrová vrstva…

Česko zasáhl déšť a kroupy. Bouře lámala stromy

24.05. 07:59

Praha - Na Česko se po vedrech přihnaly silné bouřky. Přišly z Německa, kde řádilo dokonce tornádo. Bouře a přívalové deště zasáhly jižní, západní, střední a severní Čechy i Prahu. Ledové kroupy místy vytvořily vrstvu vysokou několik desítek centimetrů. Jinde vítr a déšť lámaly stromy a voda…

reklama

Pozor v pondělí. Očekávají se silné bouřky s krupobitím a vichřicí

22.05. 11:10

Praha - Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silnými bouřkami. Hrozí od pondělního odpoledne do úterního rána v Čechách a na Vysočině.

Léto klepe na dveře: Čeká nás až 27 stupňů, pozor na bouřky

21.05. 14:28

Praha - Období od 23. května do 19. června 2016 bude jako celek teplotně průměrné, uvedli dnes meteorologové v dlouhodobém výhledu počasí.

Na objevené planetě řádí extrémní počasí. Počet blesků je neuvěřitelný

13.05. 16:20

Edinburgh - Na exoplanetě HAT-P-11b byste rozhodně nechtěli být ani minutu. Většinu času tam řádí extrémní počasí, které si nedokážeme ani představit.

Česko zažilo supercelu, ojedinělou bouřku

17.04. 22:19

Praha - Nad jihem Čech, Středočeským krajem a Vysočinou byl včera večer k vidění ojedinělý přírodní úkaz. Prohnala se tam takzvaná supercela, což je velmi vzácný typ bouřky. Navíc meteorologové takto silnou bouřku v tomto období nepamatují už roky.

Česko čeká sychravý týden, mlhy i bouřky. Předpověď

11.04. 08:14

Praha - Českou republiku čeká přes týden zatažená obloha a občasný déšť, teploty se ve středu vyšplhají až k 20°C, ale budou se většinou pohybovat kolem 14 až 18°C. Povane slabý vítr.

reklama
Fotogalerie