Články k tématu: Česká televize

Svatba Meghan a Harryho ovládne televize, v Česku poběží na třech

16.05. 18:28

Praha - Na svatbu britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové se nechystá jen britské království, ale i tuzemská média. Většina z nich nabídne speciální zpravodajství nebo přímé přenosy z obřadu. Vyplývá to z informací firem.

ČT hlásí dokončeno: Síť pro DVB-T2 pokrývá 99,6 procent populace

16.05. 13:38

Praha - České Radiokomunikace dobudovaly kompletní přechodovou síť pro vysílání České televize v novém digitálním standardu DVB-T2. Po spuštění vysílačů v Trutnově, Chomutově, u Vimperka a na Tlusté hoře na Zlínsku pokrývá 99,6 procenta populace. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Podle informací ČT využívá ministryně práce státní byt za poloviční nájem

29.04. 08:23

Praha - Ministryně práce Jaroslava Němcová (ANO) nadále využívá byt, která jí pronajala Nemocnice Na Homolce v době, kdy tam byla náměstkyní.

reklama

Naštvaný Ovčáček: Ptali se ho proč útočil na válečného veterána, místo vysvětlení se vztekal na ČT

19.04. 10:23

Praha - Mluvčí prezidenta Miloše Zemana se pořádně naštval na novináře České televize. Novinářka z pořadu Newsroom se totiž začala šťourat v jeho tweetwech o Sýrii a následných hádkách s některými uživateli. Ovčáček při rozhovoru ČT nařkl, že si přeje válku mezi Ruskem a USA. A to nebylo zdaleka…

Česká televize spustila vysílání v nové síti

29.03. 14:29

Praha - Česká televize dnes zahájila digitální pozemní vysílání v novém standardu DVB-T2, který postupně nahradí stávající DVB-T. Vysílací síť České televize poprvé nabízí všech šest kanálů ČT v HD kvalitě.

Soukup to pěkně schytal: Upozorňoval na "šokující" detaily o ČT. Radní ČT ho označil za ratlíka Hradu

27.03. 08:09

Praha - Šéf TV Barrandov a moderátor Jaromír Soukup se v jednom ze svých pořadů opět navážel do České televize. Tentokrát si vzal na paškál člena rady ČT Zdeňka Šarapatku, který se podle něj pokoušel přisát na rozpočet veřejnoprávní stanice. Navíc jej kritizoval za to, jak mluví o prezidentu Miloši…

Útoky na ČT? Televizní rada zahájila řízení s TV Barrandov kvůli pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa

Aktualizovali jsme 22.3.2018, 22:00, 22.03. 17:32

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zahájila správní řízení s provozovatelem TV Barrandov kvůli pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa na téma hospodaření České televize. Již v předchozích měsících pořady TV Barrandov prověřovala rada i v jiných kauzách.

Jílková: Česká společnost je rozdělená. Popsala, jak je to v ČT s objektivitou a nestranností

20.03. 12:07

Česká novinářka a televizní moderátorka, pro diváky známá také jako "Kotelnice", se vyjádřila nejen o palčivých problémech české společnosti, ale i o těch svých. „Jen v mém pořadu se lidé mohou osobně setkat s politiky," říká Jílková o pořadu ČT Máte slovo, který sama moderuje a postěžovala si na…

ĆT chce na TV Barrandov poštvat právníky? Soukup se naštval a vzkázal...

Aktualizovali jsme 19.3.2018, 22:01, 19.03. 08:06

Praha – Spor mezi TV Barrandov a Českou televizí jen tak neskončí. Poté, co moderátor Jaromír Soukup ve středu opět tvrdě kritizoval veřejnoprávní stanici, ČT oznámila, že bude vše řešit právní cestou. Soukup ale rozhodl, že to tak nenechá a přešel do protiútoku.

Chudáčci lidé, demonstrovali za Kalouskovu televizi, spustil Zeman. A Kalousek si to nenechal líbit

18.03. 22:03

Praha – Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek v rozhovoru pro TV Barrandov tvrdě kritizoval demonstrace za svobodu slova, které se ve středu odehrály na pražském Václavském náměstí a v dalších městech České republiky. Podle něj lidé ve skutečnosti demonstrovali za Kalouskovu televizi.

Čeští filmaři se naštvali na TV Barrandov: Soukup lže, snaží se vzbudit v lidech závist. My nejsme výdělkáři

18.03. 11:02

Praha - Asociace režisérů, scenáristů a dramaturgů (ARAS) se důrazně ohradila proti slovům šéfa TV Barrandov Jaromíra Soukupa. Ten v jednom ze svých pořadů opakovaně útočil na veřejnoprávní Českou televizi i na tvůrce českých filmů.

Dusno kvůli ČT: Zimola se drsně pohádal s novinářkou. přidal se i Kalousek

Aktualizovali jsme 16.3.2018, 22:02, 13.03. 09:25

Praha - Kolem České televize (ČT) je rušno. Prezident Miloš Zeman veřejnoprávní stanici kritizoval ve svém čtvrtečním inauguračním projevu. umělci mu útok vrátili v sobotu při vyhlašování výsledků ankety Český lev. Do kritiky ČT se pustil i sociální demokrat Jiří Zimola. A reakce na sebe nenechala…

Komentář: Špiní Českou televizi, když ale přijde na lámání chleba, zaleknou se o ní diskutovat

Aktualizovali jsme 14.3.2018, 22:48, 14.03. 13:11

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Česká televize vyzvala své největší kritiky k diskuzi v pořadu přímo s jejím ředitelem Petrem Dvořákem. Plejáda odpůrců veřejnoprávního média od Martina Kolovratníka (ANO) po šéfa TV Barrandov Jaromíra Soukupa ale pozvání nepřijala. Oslovení kritici ČT se tak stali…

Mádl se zastal ČT, pak si vyměnil názory s odpůrci

14.03. 15:52

Praha - V Praze a dalších městech České republiky by se dnes měly konat demonstrace na podporu České televize. Organizátoři poukazují na to, že je veřejnoprávní stanice terčem útoků politiků v čele s prezidentem Milošem Zemanem. k tomu, aby Češi vyšli do ulic, vyzval i herec a režisér Jiří Mádl.

Komentář: Herci se na Českém lvu nebáli a o politice nemlčeli. Kopli si však „vlastňáka“

Aktualizovali jsme 12.3.2018, 22:26, 11.03. 16:02

Komentář Miroslava Horkého – Sobotní slavnostní udílení filmových cen Český lev se neslo ve značně politickém duchu. Mnozí herci se nemohli smířit s inauguračním projevem prezidenta republiky, v němž se pustil do veřejnoprávní České televize, jež slavnostní večer vysílala. I když je herecké…

Žádáme, aby se veřejně omluvil. Zemana zkritizoval i český Pen klub

12.03. 13:59

Praha - Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek v inauguračním projevu obvinil veřejnoprávní Českou televizi a některá média vydavatelského domu Economia z toho, že manipulují veřejným míněním. Vzápětí se strhla laviny kritiky, ke které se nejnověji přidalo české centrum mezinárodního PEN klubu.

Babiš už prý nebude napadat veřejnoprávní média

11.03. 16:28

Praha - Česká televize není podle premiéra v demisi Andreje Babiše v ohrožení a on se nechystá veřejnoprávní média nijak napadat.

Výzvu na podporu ČT podepsaly ne předávání Českých lvů stovky hostů

11.03. 14:27

Praha - Výzvu na podporu České televize (ČT), která vznikla mezi filmaři během příprav slavnostního předávání Českých lvů, podepsalo 370 hostů slavnostního večera.

Soukup vyhlásil České televizi válku

10.03. 09:58

Praha - Český miliardář a mediální magnát a majitel televize Barrandov Jaromír Soukup se rozhodl vyhlásit válku České televizi. Ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa se od minulého týdne věnuje právě práci české veřejnoprávní televize. ČT si ale nenechala útoky jen tak líbit a po vzoru známého…

Komentář: Spravedlivý státník? Ne, Zeman vystoupil jako bořitel a zavelel k útoku. Jeho projev obsahoval zášť a manipulace

Aktualizovali jsme 8.3.2018, 22:09, 08.03. 20:02

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Ten, kdo očekával, že druhý mandát prezidenta Miloše Zemana bude umírněný, se šeredně spletl. Inaugurační projev, který spatra přednesl, nebyl státnický a nebyl důstojný. Největším Zemanovým prohřeškem bylo, že neměřil všem stejně a spravedlnost pro něj není univerzální…

ČT i Economia odsoudily Zemanovy útoky na média

08.03. 20:21

Praha – Prezident Miloš Zeman ve svém dnešním inauguračním projevu obvinil některá média z pokusů o manipulaci veřejnosti a neobjektivnosti. Česká televize i vydavatelství Economia, o kterých se Zeman konkrétně zmínil, útoky na média odsoudily.

Paranoidní Ovčáček? Předpověď počasí ČT označil za propagandu, lidé si z něj utahují

02.03. 16:04

Praha – Mrazivé počasí, které zasáhlo Českou republiku, přispělo také k divoké debatě o politice a České televizi. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček upozornil, že veřejnoprávní stanice „využila“ předpověď k vyjádření politických postojů. Jeho slova následně vyvolala vzrušenou diskuzi.

Soukup se navezl do ČT, ale pěkně se ztrapnil

Aktualizovali jsme 1.3.2018, 22:45, 01.03. 14:15

Praha - Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup si v pořadu Kauzy Jaromíra Soukup opět vzal na paškál Českou televizi. Už v upoutávce na pořad sliboval, že odhalí velké tajemství financování České televize. Navíc poslal výhružná vzkaz jejímu řediteli Petru Dvořákovi. Samotný pořad byl opravdu…

Češi si kvůli hokeji natočili budíček. Čtvrtfinále s Američany vidělo půl milionu lidí

21.02. 13:56

Praha - Přenos čtvrtfinálového zápasu ČR-USA na olympiádě v Pchjongčchangu na ČT Sport dnes ráno od 4:10 hodin sledovalo zhruba půl milionu lidí. Ze všech diváků u obrazovek jich 84 procent sledovalo právě tento zápas.

reklama
Fotogalerie