Články k tématu: Česká televize

Komentář: Zeman se zaťatou pěstí zacílil zcela přesně, oponenty takticky téměř neurazil

Aktualizovali jsme 27.12.2017, 22:27, 27.12. 15:36

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO - Prezident Miloš Zeman ve svém Vánočním poselství postupoval strategicky, pragmaticky a chytře. Po internetu koluje spíše než vytržené výroky jeho fotografie se zaťatou pěstí. Uvažujeme-li o projevu jako o součástí předvolební kampaně, pak ho můžeme hodnotit jako…

Česká televize má problém? Veřejnost i odborníci o ní neustále pochybují

Aktualizovali jsme 20.12.2017, 22:27, 20.12. 14:27

Praha - Poslanec Martin Kolovratník (ANO), který je předsedou volební komise, zpochybnil Českou televizi. Ve svém prohlášení se odkazuje na další odborníky a širokou veřejnost, kteří o veřejnoprávní televizi neustále pochybují.

Komentář: Nad bezpečím Česka bude dohlížet pohraničník z SPD, vyhrožování oponentům a zpochybňování evropských vazeb začíná

Aktualizovali jsme 2.12.2017, 22:11, 02.12. 18:15

Komentář M. Horkého – Šéf bezpečnostního výboru Radek Koten (SPD), pro kterého hlasoval i Václav Klaus mladší, dokazuje oprávněnost obav mnohdy vysmívaného „Demokratického bloku“. Varování před blokem ANO, SPD a KSČM se sice pro většinového voliče, který tyto strany volil, stala už ohranou a nudnou…

reklama

Česká média jsou v krizi, ale regulace ji nevyřeší, varují odborníci

30.11. 17:00

Brno - Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity svolal do Brna konferenci, na které se řešila česká média. Podle expertů jsou v mnoha ohledech v krizi, ovšem širší regulace se nejeví jako přiměřené řešení.

Okamura má svaly, ale nemá mozek? Šéf SPD se pustil přímém přenosu do ČT, odpověď přišla obratem

26.11. 15:29

Praha – Předseda hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD) Tomio Okamura tvrdě napadl Českou televizi, konkrétně reportérku z pořadu 168 hodin Kristinu Cirokovou. Šéf publicistiky ČT Marek Wollner na jeho slova zareagoval na svém facebookovém profilu.

Ovčáček se pustil do ČT: není nestranná, veřejně podporuje jednoho prezidentského kandidáta

Aktualizovali jsme 6.11.2017, 22:18, 06.11. 12:49

Praha – Mluvčí prezidenta republiky Miloše Zemana Jiří Ovčáček tvrdě kritizuje Českou televizi, kterou označuje jako „ČST“, tedy zkratkou pro Československou televizi. Podle něj toto veřejnoprávní médium veřejně straní jednomu prezidentskému kandidátovi.

ČT podvádí a zakrývá některé věci. A Zeman? Ten musí na Hradě skončit, burcuje Knížák

Aktualizovali jsme 1.11.2017, 22:05, 01.11. 12:01

Bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák se velmi nevybíravě pustil do hlavy státu. Miloše Zemana kritizuje za jeho řeč pro předávání letošních státních vyznamenání i za výběr těch, kteří ocenění získali.

Zestátnění ČT? Dvořák, Drahoš i Horáček jsou proti. Hystericky se ozvala "pražská kavárna", tvrdí Okamura

26.10. 08:07

Praha - Návrh šéfa hnutí SPD Tomia Okamury na zestátnění českých veřejnoprávních médií dál vyvolává bouřlivé emoce. Ohradil se proti němu také šéf České televize Petr Dvořák i někteří prezidentští kandidáti.

Okamura navrhl zestátnění ČT a ČRo. Zeman by zrušil koncesionářské poplatky

24.10. 15:59

Praha - Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamura navrhl zestátnění veřejnoprávních médií. Politici jsou proti, podle nich by to vedlo ke konci demokracie v Česku. Naopak Hrad je pro zrušení koncesionářských poplatků.

Poslední superdebata čeří vody. Všichni se vyhranili proti ANO

19.10. 23:09

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek nestihli začátek závěrečné předvolební Superdebaty v České televizi. Před pořadem totiž diskutovali na stanici Nova.

Blok proti islamizaci podal trestní oznámení na ČT, maří prý přípravy a průběh voleb

17.10. 12:22

Praha - Blok proti islamizaci (BPI) podal trestní oznámení na Českou televizi (ČT). Veřejnoprávní instituce prý spáchala trestný čin maření přípravy a průběhu voleb a referenda tím, že do závěrečné předvolební debaty plánované na tento čtvrtek pozvala jen omezený počet stran.

Blok proti islamizaci má problém? ČT podala trestní oznámení kvůli spotu s muslimy

11.10. 11:17

Praha - Kvůli předvolebnímu spotu hnutí Blok proti islamizaci podala Česká televize (ČT) trestní oznámení i podnět k řešení Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Problematické video bylo odvysíláno v ČT proti její vůli.

Babiš a Zaorálek se večer před volbami mohou střetnout na Nově i ČT

08.10. 22:40

Praha - Večer před volbami do Sněmovny se mohou objevit volební lídři ANO Andrej Babiš a ČSSD Lubomír Zaorálek hned ve dvou televizních debatách.

SPD je terčem posměchu. Její kandidát vyhořel v debatě na ČT + VIDEO

04.10. 11:23

Praha - Kandidát SPD Miroslav Rozner nezvládl předvolební debatu v České televizi (ČT) na téma kultura. Jeho pochybný rétorický výkon se stal hitem sociálních sítí. Rozner přitom kandiduje z prvního místa kandidátky hnutí Tomia Okamury na jihu Čech.

ČT má smůlu: Babiš a Zaorálek se střetnou v duelu na Nově, diskuzi bude řídit Rey Koranteng

22.09. 15:48

Praha – Ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek přijal výzvu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a místo velké debaty na ČT se s ním zúčastní debaty na televizi Nova. Rozhodl se tak proto, že považuje za naprosto zásadní, aby s Babišem o některých věcech bezprostředně před volbami…

Trezorový snímek? Selský rozum o Babišovi koloval po internetu, teď byl odstraněn

Aktualizovali jsme 15.9.2017, 23:11, 14.09. 11:09

Praha - Strana zelených tento týden označila předvolební snímek Selský rozum o podnikatelských praktikách šéfa hnutí ANO Andreje Babiše za "trezorový snímek". Česká televize (ČT), koproducent filmu, ho totiž odmítá odvysílat v době předvolebních kampaní. Teď se snímek šířil po sociálních sítích a…

Jílková a její pořad Máte slovo na čas zmizí z televizních obrazovek

15.09. 09:47

Praha - Kvůli předvolebnímu období už nebude vysílán diskuzní pořad České televize (ČT) Máte Slovo s Michaelou Jílkovou. Většina stávajících publicistických a diskuzních pořadů ovšem zachována zůstane. ČT také zveřejnila informace o volební Superdebatě a pravidlech pro pozvání jednotlivých hostů.

Česká televize v prvním pololetí roku 2017 získala 200 milionů.za reklamu a vysílací práva

13.09. 18:26

Praha - V prvním pololetí roku 2017 utržila za reklamu a prodej vysílacích práv veřejnoprávní Česká televize asi 200 milionů korun. Z toho 170 milionů televize získala za prodej reklamy a sponzoring, 30 milionů za vysílací práva do zahraničí i v rámci ČR.

ČT se nelíbí, že by Zelení promítali film o Babišovi v rámci volební kampaně

05.09. 20:54

Praha - Česká televize (ČT) se staví proti využití dokumentárního filmu Selský rozum o předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi ve volební kampani Zelených. ČT jako koproducent snímku nesvolila k takovému využití filmu. Mluvčí Zelených Milan Deutsch ale uvedl, že na promítání filmu má strana smlouvu.

Zemřela Jarmila Šusterová, první stálá hlasatelka Československé televize

24.07. 20:27

Praha - Jarmila Šusterová Horčičková, která byla první stálou programovou hlasatelkou Československé televize, dnes ve věku 85 let zemřela. V tehdejší Československé televizi působila Šusterová od jejích začátků, programy uváděla v letech 1956 až 1971.

Pořad o rybách vyjde na 4,5 milionu, zaplatí ho ministerstvo zemědělství

23.07. 15:21

Praha - Ministerstvo zemědělství chce zaplatit 4,5 milionu korun České televizi, aby natočila a odvysílala tři díly Rybího světa Jakuba Vágnera.

Šéf ČT Dvořák si polepší, od podzimu jeho plat vzroste na 242.000 Kč měsíčně

28.06. 18:42

Praha - Podle nové manažerské smlouvy bude generální ředitel České televize Petr Dvořák brát vyšší plat. Od letošního října mu vzroste o 12.000 Kč na 242.000 korun. Součástí kontraktu je i roční bonus v maximální výši desetinásobku měsíčního platu.

Vítězslav Jandák jako poslanec končí, zasedne v Radě Českého rozhlasu

07.06. 17:23

Praha - Poslanec ČSSD a někdejší ministr kultury Vítězslav Jandák předčasně skončí svoje působení ve Sněmovně. Dnes byl totiž zvolen do Rady Českého rozhlasu. V Radě České televize usedne sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor spolu s antropologem médií Tomášem Samkem.

První český hokejový západ byl nejsledovanějším pořadem v televizi

06.05. 14:42

Praha - První zápas českých hokejistů na mistrovství světa byl v pátek večer na kanálu ČT sport nejsledovanějším pořadem tuzemských televizí.

reklama
Fotogalerie