Články k tématu: Česká televize

Petr Dvořák ohájil post generálního ředitele ČT

26.04. 19:04

Praha - Generálním ředitelem České televize bude dalších šest let její současný šéf Petr Dvořák. Ve svém kandidátském projevu uvedl, že hodlá navázat na své dosavadní působení. V druhém kole finálové volby porazil exšéfa TV Prima Martina Konráda.

Lidé Babišovi věří, Gottwaldovi a Hitlerovi ale věřili taky, varuje Schwarzenberg

23.04. 13:22

Praha - Podle čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga jsou jeho motivací zůstat v české politice dvě osoby. Tou první je Miloš Zeman a druhou ministr financí Andrej Babiš. V souvislosti s jeho důvěrou mezi voliči zmínil, že Rakušané a Němci měli také vysokou důvěru vůči Adolfu Hitlerovi.…

Zemřela dramaturgyně seriálu Sanitka Jana Dudková, bylo jí 85 let

Aktualizovali jsme 20.4.2017, 23:35, 20.04. 14:33

Praha - Ve věku 85 let dnes zemřela dlouholetá dramaturgyně České televize a scénáristka Jana Dudková. Na smutnou událost upozornila její dcera Anna Vášová.

reklama

Asociace slovenských operátorů protestuje proti vyřazení českých stanic

19.04. 19:01

Bratislava - Asociace sdružující slovenské kabelové operátory (APKT) označila za přehnaný požadavek soukromé televize Joj, aby operátoři vyřadili ze své nabídky kanály veřejnoprávní České televize.

Kdo se stane šéfem České televize? O křeslo se poperou čtyři finalisté

12.04. 16:49

Praha - O místo generálního ředitele České televize pro příštích šest let se utkají současný šéf Petr Dvořák, bývalý ředitel TV Prima Martin Konrád, bývalý šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák, bývalý redaktor ČT a generální komisař českého Expa 2015 Jiří František Potužník a ekonom Petr…

Konec České televize Na Slovensku? Joj ji chce nechat vypnout

11.04. 21:58

Bratislava - Slovenská soukromá televize Joj rozeslala slovenským operátorům výzvu, aby vypnuli vysílání všech českých kanálů, včetně České televize.

Ovčáček se pustil do ČT: Je falešně objektivní, nahrává liberální levici. Vůči Zemanovi je kritická

11.04. 17:16

Praha - Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček obvinil Českou televizi, že ve zpravodajství i diskusních pořadech nahrává liberální levici, která je podle něj zastoupena ve všech stranách. Veřejnoprávní televize tak vytváří falešný dojem objektivity, zatímco je kritická vůči prezidentovi Miloši Zemanovi a…

ČT si díky koncesionářským poplatkům přišla loni na 5,69 miliardy

30.03. 17:07

Praha - Česká televize loni poprvé od roku 2009 zvýšila výběr koncesionářských poplatků. Jejich objem vzrostl meziročně o 69 milionů na 5,69 miliardy korun. Důvodem byl nárůst upomínacích akcí proti předchozímu období. Vyplývá to ze zprávy o hospodaření na webu ČT.

O post ředitele ČT se uchází 12 lidí. Zájem má Dvořák i exředitel Primy Konrád

28.03. 15:13

Praha - Do výběrového řízení na funkci generálního ředitele České televize se přihlásilo 12 zájemců. První kolo volby bude 12. dubna, nového ředitele rada zvolí 26. dubna.

ČT bude mít nového generálního ředitele, sběr přihlášek skončil dnes

27.03. 20:10

Praha – Vysokoškolské vzdělání, manažerské předpoklady k řízení veřejnoprávní institucí, předchozí praxe v médiích výhodou. Právě tak by se daly shrnout požadavky kladené na budoucího generálního ředitele České televize. Uzávěrka pro podávání přihlášek byla dnes v 16:00.

Čechům už vádí i Slováci? Na ČT se valí lavina kritiky

Aktualizovali jsme 22.3.2017, 22:23, 21.03. 15:00

Praha – Objektiv je nejstarší český cestovatelský magazín, který už od roku 1987 vysílá Česká televize. Poslední dobou si ale na něj diváci stěžují. Nejde přitom o obsah, ale o moderátorku. Některým se totiž nelíbí, že pořadem na České televizi provádí Slovenka.

O místa v radě ČT a ČRo má zájem 44 kandidátů, nominováni jsou i poslanec Jandák a kanoista Doktor

19.03. 12:03

Praha - Příští týden se ve Sněmovně představí kandidáti, kteří mají zajém o místa v Radě České televize a v Radě Českého rozhlasu. Mezi nominovanými je ze současných politiků poslanec ČSSD a někdejší ministra kultury Vítězslav Jandák.

Co se děje v ČT? Rada vyzvala k vysvětlení reportáží o Babišovi

09.03. 17:28

Praha - Česká televize má do 30 dnů vysvětlit způsob zpracování tří reportáží o nákupu dluhopisů ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Rozhodla o tom dnes Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Dejdar udeřil: Drzí komunisté, zakázali odvysílat Zdivočelou zemi. Jak se ale ukázalo, vše bylo jinak

07.03. 09:55

Praha – O velký rozruch se postaral herec Martin Dejdar. Ten v rozhovoru pro rádio Impuls doslova řekl, že loňská repríza seriálu Zdivočelá země byla stažena kvůli KSČM. Proti tomu se ostře ohradila nejen Česká televize, ale i samotní komunisté.

ČT v problémech? Kolem Bohémy je zase mela, radní vyčítali seriálu nesprávné nakládání s fakty

01.03. 19:42

Praha - Někteří radní České televize dnes vyčítali nedávno odvysílanému seriálu Bohéma nesprávné nakládání s fakty. Vedení televize ale poukázalo na to, že nejde o dokument, ale pouze o uměleckou tvorbu na motivy skutečných událostí. Na zasedání Rady ČT to uvedl ředitel programu ČT Milan Fridrich.

Podle analýzy ČT při amerických volbách nepochybila. Dopustila se jen jedné chyby

15.02. 17:00

Praha - Česká televize si nechyla vypracovat analýzu, která se týkala speciálního vysílání k prezidentským volbám v USA. Zpravodajství totiž bylo podle RRTV nevyvážené a stranilo Hillary Clintonové. Ukázalo se, že rada měla pravdu jen v jednom bodě.

Článek v MfD je lživý a účelový, zlobí se ředitel ČT Dvořák. Mafra na něm trvá

15.02. 16:57

Praha - Generální ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák se dnes ohradil proti článku v Mladé frontě Dnes, podle nějž si veřejnoprávní televize údajně najala tři PR agentury na vylepšení své pověsti za 12 milionů korun.

Rada ČT projedná harmonogram volby nového ředitele i Babišovu stížnost na novináře

15.02. 10:56

Praha - Generálnímu řediteli České televize (ČT) Petru Dvořákovi mandát mu vyprší letos v září. Rada ČT chce volbu uspíšit, aby se nekonala těsně před podzimními parlamentními volbami.

Babiš podal kvůli reportážím stížnost Radě ČT

09.02. 15:12

Praha - Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se obrátil na Radu České televize, oficiálně si stěžuje na reportáže v pořadech 168 hodin a Reportéři ČT. Prý byly neobjektivní a měly zmanipulovat veřejné mínění.

VIDEO: Andrej Babiš reaguje na vtípky lidí. Neumím dobře mluvit, sorry jako

Aktualizovali jsme 6.2.2017, 22:11, 06.02. 18:43

Reportéři ČT se ptali ministra financí Babiše, kde vzal peníze na nákup dluhopisů Agrofertu a jak to má s daněmi. On jim arogantně vzkázal, že co je jim do toho? SORRY JAKO! A ministr financí dnes přidal tohle video.

V Praze se demonstrovalo proti Babišovým výrokům urážejícím novináře

05.02. 19:04

Praha - Na pražském Klárově se dnes protestovalo proti výrokům předsedy hnutí ANO Andreje Babiše na adresu redaktorů České televize o "zkorumpované pakáži". Účastníci akce poté před ministerstvem financí rozvinuli transparent a na vchod od úřadu mimo jiné nalepili daňové formuláře s přetištěným…

Babiš našel zastání: Neuvěřitelné, k čemu se ČT propůjčuje, diví se politička a novinářka

02.02. 08:58

Praha – Kolem osoby ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše je opět rušno, tentokrát jde o nákupy dluhopisů Agrofertu. Vicepremiér se také pustil no novinářů České televize, které označil za „zkorumpovanou pakáž“. Valí se na to za něj vlna kritiky, přesto se ale najdu tací, kteří se jej…

Babiš se naštval: Nechá si udělat audity svých příjmů. Udělejte to taky, vyzval své kritiky

01.02. 11:57

Praha - Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš si nechá udělat dva audity svých příjmů a jejich výsledek zveřejní. Řekl to dnes v České televizi (ČT). Za svá předchozí slova o zkorumpovaných novinářích se veřejnoprávní televizi omlouvat nehodlá. Nejasnosti kolem Babišova majetku se…

Manipulace ze strany ČT? Televize pořádně zuří

Aktualizovali jsme 15.1.2017, 22:18, 14.01. 14:17

Praha – Rada pro rozhlasové a televizní vysílání tvrdí, že Česká televize porušila zákon, když při vysílání zpravodajského bloku Americká volební noc k volbě amerického prezidenta stranila demokratce Hillary Clintonové. S tím ale vedení redakce zpravodajství důrazně nesouhlasí. Radě proto zaslalo…

reklama
Fotogalerie