Články k tématu: Česká televize

ČT ve zpravodajství o volbách v USA porušila zákon, stranila Clintonové, uvedla RRTV

12.01. 20:02

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání uvedla, že Česká televize porušila zákon. Stalo se tak při vysílání zpravodajského bloku Americká volební noc k volbě amerického prezidenta loni v listopadu.

Nejsledovanějším silvestrovským pořadem byla talkshow Všechnopárty

02.01. 16:26

Praha - 1,3 milionu diváků starších 15 let si na Silvestra nenechalo ujít Všechnoparty, tento pořad České televize se tak stal nejsledovanějším v posledním dni roku 2016. Veřejnoprávní stanice bodovala i na Nový rok 1. ledna.

Ostrá kritika Zemana kvůli ČT: Novinář od plic napsal, co si myslí

Aktualizovali jsme 29.12.2016, 22:08, 29.12. 11:44

Praha – Prezident Miloš Zeman ve svém vánočním poselství varoval před cenzurou internetu. Odkazoval tak na chystaný vznik centra určeného i pro boj s dezinformacemi v kyberprostoru.. Zeman by si prý nepřál, aby se ministerstvo vnitra stalo novodobým Koniášem. Jeho slova vyvolala velmi ostrou reakci…

reklama

Zemanovo vánoční poselství sledoval na ČT téměř milion lidí

27.12. 14:55

Praha - Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana sledoval na programech České televize téměř milion diváků. Další desítky tisíc ho viděly na Nově, TV Barrandov nebo internetu.

Na Boží hod odvysílala nejsledovanější pohádku Česká televize

26.12. 17:00

Praha - Na Boží hod, tedy 25. prosince, přilákala nejvíce diváků k televizním obrazovkám premiéra pohádky Slíbená princezna, kterou vysílala Česká televize. Úspěšná byla také česká komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku.

Na Štědrý den si nejvíc diváků pustilo novou pohádku ČT Pravý rytíř

25.12. 12:39

Praha - Na Štědrý den letos stejně jako loni bodovala Česká televize. Premiérovou pohádku Pravý rytíř si vybralo v průměru 2,7 milionu lidí ve věku od 15 let, měl tak víc než 64procentní podíl na sledovanosti.

Vyvrcholení show StarDance sledovalo až 1,6 milionu lidí

11.12. 18:15

Praha - Finále oblíbené taneční soutěže StarDance přilákalo k televizním obrazovkám přes 1,6 milionu lidí, Česká televize tak měla na kanálu ČT1 podíl na sledovanosti přes 43 procent.

Kauza Banga versus Ortel pokračuje. Na celé dění si posvítila česká televize

Aktualizovali jsme 5.12.2016, 16:52, 05.12. 10:26

Praha – Na kauzu kolem Českého slavíka, skupiny Ortel a romského zpěváka Radka Bangy si ve svém pořadu 168 hodin posvítila také Česká televize. Ta vyzpovídala nejen Bangu, ale i některé jeho umělecké kolegy, kteří jej podpořili. Do reportáže zařadila také záběry, které ukazují, jak to na koncertech…

Poslanci chtějí přímo navrhovat zástupce do rad ČRo a ČT

20.11. 13:09

Praha - Sněmovní politické strany možná budou moci přímo navrhovat své zástupce do rad Českého rozhlasu a České televize, které fungují jako kontrolní orgány.

Česká televize rozvířila vody: Hanobili jsme Zemana, kde se máme hlásit?

16.11. 14:21

Praha - Návrh skupiny šesti desítek poslanců vrátit do trestního zákona čin veřejného hanobení prezidenta pod sankcí až ročního vězení vyvolal bouřlivé reakce nejen mezi politiky, ale i mezi dalšími osobnostmi českého veřejného života. Někteří se dokonce dobrovolně přiznávají, že tento „trestný…

Na ČT se valí další kritika: Jste propagandisté, ale lidi nejsou idioti a spočítají vám to

Aktualizovali jsme 14.11.2016, 22:00, 12.11. 17:33

Praha – Bývalý člen Rady pro televizní a rozhlasové vysílání, hudebník, publicista a místopředseda Alternativy pro Českou republiku Petr Štěpánek se opět pustil do veřejnoprávních médií. Ve své komentáři uvádí, že pokud si někdo myslel, že Česká televize dosáhla svého dna, hluboce se mýlí.

Zemřel moderátor ČT Vlado Štancel, diváci ho znali z pořadu Černé ovce

10.11. 18:35

Praha – Česká televize dnes na svých stránkách informovala, že ve věku 52 let náhle zemřel publicista a režisér Vlado Štancel. Lidé ho znají především díky pořadu Černé ovce.

ČT se zlobí na Hrad. Kvůli slovům o provokaci v divadle žádá omluvu

09.11. 15:57

Praha - Česká televize požaduje omluvu po Kanceláři prezidenta republiky a hejtmanovi Miroslavu Novákovi (ČSSD). Důvodem jsou nepravdivé výroky k údajné provokaci v Divadle Petra Bezruče.

Česká televize na Vánoce připravila čtyři nové pohádky i filmové premiéry

08.11. 18:52

Praha - Letošní vánoce se na české televizi přinesou čtyři premiérové pohádky. Pravého rytíře, Slíbenou princeznu, Zázračný nos a pohádku Nepovedený čert natočenou ve znakovém jazyce. Poprvé se také na televizní obrazovce objeví jeden z nejnavštěvovanějších filmů českých kin Lída Baarová nebo…

ČT se ohradila proti nařčení z podílu na provokaci vůči Zemanové

04.11. 18:56

Ostrava - Česká televize (ČT) se dnes ohradila proti výrokům dosluhujícího moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka (ČSSD), který ČT nařknul, že se podílela na provokaci vůči první dámě Ivaně Zemanové.

Potřebujeme peníze, volá šéf Česká televize Dvořák

Aktualizovali jsme 27.10.2016, 13:55, 26.10. 12:58

Praha - Česká televize žádá změnu financování jejího provozu. Ačkoliv zvyšování koncesionářských poplatků není politicky příliš oblíbené téma, podle jejího ředitele Petra Dvořáka ale bude potřeba něco udělat. Jinak začnou škrty.

Česká televize v koncích: Těm, co nezaplatí poplatky, omezí přístup na internet

Aktualizovali jsme 18.10.2016, 22:16, 18.10. 15:14

Praha - Česká televize zoufale shání peníze kde se dá. Koncesionářské poplatky jí zřejmě nestačí, a proto se uchýlí k radikálnímu kroku. Lidem, kteří nebudou platit za televizi, ač ji třeba nemají, omezí přístup na internetové vysílání.

Česká televize připravuje satirický seriál. V hlavní roli velkodrůbežář Anton Hrabiš. Kým je postava inspirována?

12.10. 16:48

Praha – Česká televize připravuje nový pětidílný sitcom. To by nebylo nic podivného, veřejnoprávní televize za poslední měsíce odvysílala spoustu jiných seriálů. Minisérie Kosmo je však zajímavá tím, že jde o satiru zaměřenou nejen na českou politickou scénu. Diváci se tak setkají třeba se…

Na ČT začne osmá řada taneční soutěže StarDance

08.10. 10:31

Praha - Česká televize (ČT) dnes uvede první díl osmé řady taneční soutěže StarDance.

Další stížnost na ČT, tentokrát od soukromníků a svobodných

16.09. 21:37

Praha - Vlna kritiky, která se v posledních dnech valí na Českou televizi, stále nekončí. Po pirátech a Úsvitu si stěžují svovodní a soukromníci. Ani jim se nelíbí systém obsazování předvolebních debat.

Výsměch příznivcům Zemana: Odpůrci ČT musí být zklamáni

15.09. 16:41

Praha - Pražská kavárna, jako pojem, který zavedl prezident Miloš Zeman, mimo jiné velebí Českou televizi a naopak odsuzuje příznivce hlavy státu. Na druhé straně stojí lidé, kteří veřejnoprávní médium obviňují ze zaujatosti a na Zemana nedají dopustit. Podle režiséra Jiřího Svobody musí být ale…

ČT vyřadila Úsvit ze superdebaty. Přišla reakce

15.09. 15:15

Praha - Úsvit - Národní koalice chce ve Sněmovně řešit své vyřazení ze závěrečné debaty stran, kterou Česká televize plánuje na 6. října ke krajským volbám. ČT v ní s ohledem na volební průzkumy nahradila Úsvit zástupci pirátů, zelených a soukromníků. Rozhodla o tom na základě stížnosti pirátů, i…

Piráti se stížností uspěli. ČT upravila pravidla volební superdebaty

14.09. 17:27

Praha - Před dvěma dny podali Piráti stížnost k Radě České televize a Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Důvodem bylo obsazení závěrečné předvolební „superdebaty", kterou uvede v hlavním vysílacím čase den před konáním krajských voleb 2016 na programech ČT1 i ČT24. Ředitel ČT Petr Dvořák…

Pirátská strana podala stížnost na obsazení volební superdebaty v ČT

12.09. 18:52

Praha - Česká pirátská strana podala stížnost k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli výběru účastníků v závěrečné superdebatě v České televizi před krajskými volbami.

reklama
Fotogalerie