Českoslovenští piloti v RAF

Hawker Hurricane Mk II

Zrádce v řadách československých letců RAF: zůstala za ním řada mrtvých!

Dne 18. září 1941 u mále belgické vesnice Ortho nouzově přistál britský stíhací letoun Hawker Hurricane. Belgičané se snažili pilotovi pomoci a uchránit jej před zajetím německými okupanty. Pilot se však nijak zvlášť o svoji spásu nestaral. Belgičané nemohli vědět, že udělali obrovskou chybu, která některé z nich bude stát život.

Aktuálně se děje

15. srpna 2026 8:50

14. srpna 2026 20:23

Vlnám navzdory. Exprezident Zeman si plavbu na člunu užil

Bývalý český prezident Miloš Zeman během pravidelného letního pobytu na chalupě na Vysočině opět nasedl do člunu. Plavbu absolvoval, přestože podmínky nebyly zrovna ideální. Lidé z ochranné služby museli být nablízku a pomáhat. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Letiště Václava Havla Praha

Pražské letiště dokončilo modernizaci hlavní dráhy

Letiště Praha dokončilo druhou závěrečnou etapu modernizace okolí hlavní vzletové a přistávací dráhy 06/24, na kterou bude dnes během odpoledne opět převeden veškerý letecký provoz. Během čtyř a půl měsíce se podařilo realizovat 14 stavebních a technologických projektů Letiště Praha společně se 3 významnými investičními akcemi externích partnerů, informovala společnost v tiskové zprávě.