Články k tématu: ČHMÚ

Meteorologové varují před bouřkami, hrozí od odpoledních hodin

13.09. 11:48

Přes Česko ve středu od západu postupuje zvlněná studená fronta, která přinese i bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) před nimi varuje ve výstraze, kterou zveřejnil dnes dopoledne.

Meteorologové varují před vydatným deštěm a vzestupem hladin řek na Moravě

29.08. 12:30

Zatímco v pondělí zkropil vydatný déšť především Čechy, dnes a v noci na zítra se spustí na Moravě a ve Slezsku. Varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se zároveň týká bouřek a možného vzestupu hladin vodních toků.

Počasí: Meteorologové zveřejnili výstrahy před deštěm, bouřkami a povodněmi

28.08. 12:53

V Čechách bude během dalšího průběhu pondělí sílit déšť, na Moravu a do Slezska dorazí srážky večer a v noci na zítra v rámci bouřek. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje v aktualizovaných výstrahách také před zvýšením hladin vodních toků.

Počasí: Meteorologové vydali výstrahy před vedrem a bouřkami

20.08. 12:53

Meteorologové v neděli před polednem upravili varování před vysokými teplotami a nově vydali výstrahu před silnými bouřkami, které hrozí na části území od odpoledních hodin. Nejpravděpodobnější je jejich výskyt v horských oblastech.

Bouřky nejvíce hrozí na Šumavě, platí výstraha

18.08. 13:40

Od pátečního poledne je opět v platnosti výstraha před bouřkami pro část území České republiky. Varoval před nimi Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Spadnout může až 40 milimetrů srážek, hrozí krupobití.

Bouřky budou velmi silné. Slabší se čekají jen na Moravě

16.08. 12:52

Na většině území České republiky ve středu udeří silné bouřky, před nimiž varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Podle aktualizované výstrahy je třeba počítat s přívalovými srážkami a krupobitím.

Meteorologové varovali před dnešními bouřkami na západě země

15.08. 12:35

Meteorologové varovali před velmi silnými bouřkami v západní polovině Česka. Hrozí od úterní 14. hodiny, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ve středu se budou bouřky vyskytovat na celém území.

Meteorologové se zabývají dalším případem tornáda v Česku

09.08. 19:36

Meteorologové v Česku prověřují výskyt čtvrtého tornáda ve čtyřech dnech. Vyskytlo se ve středu odpoledne ve východních Čechách. Odborníci ale zdůrazňují, že podle jejich názoru pouze přibývá potvrzených pozorování tohoto jevu.

V Česku se možná v neděli vyskytla dvě tornáda

07.08. 10:44

Česko má za sebou deštivý víkend, ale z pohledu počasí to zřejmě nebylo všechno. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v uplynulých hodinách uvedl, že prošetřuje dva případy možného výskytu tornád. Jedno pozorování je hlášeno z Nymburska, druhé z Ústecka.

Deštivý víkend v Česku pokračuje. ČHMÚ upřesnil výstrahy

06.08. 13:05

V Česku pokračuje deštivý víkend, který značně zaměstnává i Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Meteorologové v neděli před polednem opět aktualizovali platné výstrahy před vydatným deštěm a povodněmi.

Déšť má zvednout hladiny řek, za víkend může spadnout až 90 mm srážek

05.08. 12:50

Česko zažívá deštivý letní víkend, přičemž meteorologové v průběhu soboty ještě rozšířili platnou výstrahu před vydatnými srážkami na další území. V platnosti zůstává také varování před dosažením povodňové bdělosti na některých vodních tocích.

Vydatný déšť hrozí po celý víkend, spadne až 90 milimetrů srážek

04.08. 12:40

Meteorologové varují před vydatným či velmi vydatným deštěm o nadcházejícím víkendu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) může na některých místech spadnout až 90 milimetrů srážek, řeky tak mohou dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity.

Výstraha meteorologů před požáry už se týká jen dvou krajů

26.07. 12:44

Zvýšené riziko požárů už se v Česku týká jen Vysočiny a jižní Moravy. Pro zbytek území dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) výstrahu na nebezpečí vzniku a šíření požárů zrušil.

Ve většině Česka nadále platí zvýšené riziko vzniku a šíření požárů

25.07. 12:20

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterý rozšířil území, pro které v současnosti neplatí zvýšené riziko požárů. Pro většinu Česka však nadále platí nízký stupeň nebezpečí vzniku a šíření požárů.

Meteorologové varovali před silnými bouřkami, hrozí až do půlnoci

24.07. 12:27

Meteorologové varovali před silnými bouřkami, které se od pondělního poledne mohou lokálně vyskytnout v jihovýchodní polovině Česka. Doprovázet je může krupobití a nárazy větru o rychlosti kolem 75 kilometrů za hodinu.

Bouřky hrozí odpoledne a večer v části Česka, platí výstraha

21.07. 12:37

Ve značné části Česka hrozí v pátek odpoledne a večer bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu, která platí od 13. hodiny do půlnoci na sobotu. Bouřky může doprovázet silný vítr či krupobití.

Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry v Česku

19.07. 12:20

Meteorologové dnes opět rozšířili výstrahu na vysoké nebezpečí požárů. Nově se týká území na jihu Čech, v Pardubickém a Olomouckém kraji, na Vysočině či jižní Moravě. Vyplývá to z výstražného systému Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Bouřky na Moravě a ve Slezsku způsobily komplikace v dopravě

17.07. 14:28

Bouřky se během pondělního dopoledne a brzkého odpoledne prohnaly Moravou a Slezskem. Hasiči zasahovali u spadlých stromů, mezi Vsetínem a Jablůnkou do jednoho narazil osobní vlak. Místem se tak projíždí pouze po jedné koleji.

Čtvrteční bouřky udeří na Moravě a ve Slezsku

13.07. 12:45

Na Moravě a ve Slezsku hrozí ve čtvrtek silné bouřky. Po poledni před nimi varovali meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Zároveň se od soboty zvýší nebezpečí vzniku a šíření požárů.

Bouřky i ve středu. Meteorologové vydali novou výstrahu

12.07. 12:25

Českem se v noci prohnaly bouřky, v části země je s nimi nutné počítat také dnes odpoledne a večer. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu před polednem zveřejnil aktualizovanou výstrahu.

Bouřlivá noc v Česku. Silný vítr kácel stromy na silnice

12.07. 09:15

Českem se v noci prohnaly bouřky, před nimiž s předstihem varovali meteorologové. Vítr dosahoval rychlosti 80 kilometrů za hodinu a kácel k zemi stromy. Na některých místech napršelo až 15 milimetrů. Bouřky zřejmě udeří také dnes.

Meteorologové varují před nočními bouřkami na západě země

11.07. 12:15

Silné bouřky hrozí v průběhu noci na zítra v západní části České republiky. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) začne platit hodinu po půlnoci. Meteorologové o tom informovali v úterý před polednem.

Bouřky hrozí všude, výjimkou je západ Čech. Vedra budou pokračovat

10.07. 11:45

Po celém Česku s výjimkou západních Čech dnes mohou udeřit silné bouřky. Během pondělního dopoledne před nimi varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Zároveň prodloužil výstrahu kvůli vysokým a velmi vysokým teplotám. Nadále hrozí také požáry.

V Česku začala platit celostátní výstraha před požáry

08.07. 13:45

Úderem pravého poledne začala po celém Česku platit výstraha před nebezpečím požárů, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). O víkendu i v nadcházejícím týdnu totiž budou panovat tropické teploty, maxima dosáhnou až 35 stupňů.

Fotogalerie