Články k tématu: Globe24.cz

Policista zastřelil černocha v jeho autě, město rodině zaplatí tři miliony dolarů

Aktualizovali jsme 26.6.2017, 22:56, včera 17:31

Minneapolis - Správa amerického města St. Anthony se dohodla s rodinou černocha Philanda Castilea, jehož loni na křižovatce zastřelil policista, na odškodném téměř tři miliony dolarů. V opačném případě by hrozil federální soud a vyhrocení už tak napjaté atmosféry.

Jak si prodloužit život jídlem? Nová studie odpůrce asijské kuchyně nepotěší

Aktualizovali jsme 26.6.2017, 22:56, včera 14:54

Chcete mít delší a zdravější život? Podle odborníků vám k tomu může kromě zdravého životního stylu a stravy bohaté na vitamíny pomoci i jedna překvapivá věc. Podle studie zveřejněné renomovaným magazínem The BMJ, která se zabývá medicínou a zdravím, mohou lidé, kteří jedí pálivá jídla, například…

Pro silné žaludky. Američané mučili vězně, z jejich výpovědí jde mráz po zádech

Aktualizovali jsme 26.6.2017, 22:56, včera 11:03

Je těžké sledovat videonahrávky dvou bývalých vojenských psychologů, kteří v měsících po teroristických útocích z 11. září 2001 jako nezávislí spolupracovníci pro CIA vymýšleli, dozorovali a pomáhali provádět "rozšířené vyšetřování" vězňů držených na tajných základnách, konstatuje editorial serveru…

reklama

Zeman ve hře o prezidenta propadá, válcují jej záporné hlasy

Aktualizovali jsme 26.6.2017, 22:56, včera 09:56

Praha - Do občanské hry Prezident 21 se na internetu zapojilo už přes 150.000 lidí z celého Česka. Z celkem 543 navržených kandidátů vede stále Jiří Drahoš, následován Michalem Horáčkem. Na posledním místě je Miloš Zeman, jehož kladné hlasy však začaly rychle růst.

Škoda, že nepůjčujeme tanky nebo parní válce. Útok na muslimy v Londýně má ostrou dohru

Aktualizovali jsme 26.6.2017, 22:56, 22.06. 10:15

Londýn – Před dvěma dny zaútočil 47letý Darren Osborne z Cardiffu před jednou z londýnských mešit na dav muslimů. K útoku využil vypůjčenou dodávku, kterou najel přímo mezi lidi. Syn majitele půjčovny aut, odkud dodávka pocházela, údajně prohlásil, že lituje, že nemohl útočníkovi půjčit tank.…

V Česku jsou abnormálně velké rozdíly mezi platy a důchody

včera 22:55

Praha - Česko má v EU jeden z nejvyšších rozdílů mezi čistým výdělkem a důchodem při nástupu do penze. Příjem v průměru klesne o víc než dvě pětiny. Český důchodový systém také dostatečně nemotivuje k tomu, aby lidé v zaměstnání zůstávali déle a pracovali i po dosažení důchodového věku.

Jaký bude dopad Nord Streamu 2? Podle Ukrajiny katastrofální

včera 22:54

Paříž/Kyjev 26. června (ČTK) - Ukrajina naléhá na Evropskou unii, aby ještě před začátkem výstavby ropovodu Nord Stream 2 žádala od Ruska více záruk energetické bezpečnosti.

Facebook začne točit vlastní seriály, pomůže mu Hollywood

včera 22:54

Washington - Americký provozovatel sociální sítě Facebook jedná s hollywoodskými studii o natáčení vlastních pořadů televizního typu.

Faltýnek bude volební lídr ANO na Vysočině, Maxová na jihu Čech

včera 22:53

Praha - Místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek povede hnutí do sněmovních voleb na Vysočině. Nahradil ministra financí Ivana Pilného, který se rozhodl mandát poslance neobhajovat.

Al-Káida propustila Švéda uneseného v Mali, kterého věznila šest let

včera 22:52

Bamako/Stockholm - Teroristé ze sítě Al-Káida propustili švédského občana Johana Gustafssona, který byl před téměř šesti lety unesen v Mali.

Van der Bellen dorazil do Česka vlakem, Zeman s ním nešel na podnikatelské fórum

včera 22:51

Praha - Prezident Miloš Zeman se v úterý nezúčastní s rakouským prezidentem Alexanderem Van der Bellenem původně plánovaného podnikatelského fóra. Ten dnes přijel do Prahy vlakem, na Hlavním nádraží ho uvítal hradní ceremoniář Miroslav Sklenář a jednotka Hradní stráže.

Hrozba islámského terorismu? Jednou přejde, slibuje Merkelová

včera 22:51

Berlín - Islámský terorismus mění naši společnost, jednoho dne ale i tato hrozba přejde, je přesvědčena německá kancléřka Angela Merkelová (CDU).

Novinář, který byl zadržen v Thajsku, se může vrátit domů

včera 22:48

Praha - Český reportér Radan Šprongl, který byl na konci května zatčen v Thajsku, se může vrátit domů. ČTK o tom dnes informovalo ministerstvo zahraničí.

USA mohou deportovat až 1400 Iráčanů

včera 22:48

Detroit (USA) - Právníci Iráčanů, kterým hrozí deportace z USA, se obrátili na detroitského soudce se žádostí, aby rozšířil zmrazení deportačního výnosu na Iráčany, kteří jsou v podobné situaci i jinde v USA.

Americký soud částečně odblokoval Trumpův imigrační dekret

včera 22:44

Washington - Nejvyšší soud USA svým dnešním rozhodnutím umožnil vládě začít částečně uplatňovat imigrační dekret prezidenta Donalda Trumpa. Agentura AP to označuje za prezidentovo velké vítězství.

Velkých lesních kalamit bude přibývat, varují vědci

včera 21:54

Praha - V celé Evropě včetně ČR hrozí velké kalamity lesů způsobené hmyzem nebo suchem. Jedním z řešení je větší pěstování smíšených lesů na úkor smrkových monokultur. Uvádí to nová studie publikovaná v časopise Nature Climate change.

Brusel možná zítra vyměří Googlu rekordní pokutu

včera 21:43

Paříž - Evropská komise pravděpodobně již v úterý vyměří americké internetové společnosti Google rekordní pokutu za porušování antimonopolních pravidel.

Mayová žádá pro občany EU stejná práva jako pro Brity

včera 21:41

Londýn - Britská premiérka Teresa Mayová dnes v parlamentu představila konkrétní podobu toho, jak hodlá po brexitu zajistit práva občanů zemí EU v Británii. Kolem této záležitosti doposud panovaly značné obavy.

EU brzy uzavře dohodu o volném obchodu s Japonskem

včera 21:39

Brusel - Evropská unie (EU) se blíží podpisu dohody o volném obchodu s Japonskem. Podle dnešního vyjádření evropské komisařky pro obchod Cecilie Malmströmové jsou rozhovory ve "velmi intenzivní fázi" a prozatímní dohoda může být podepsána už příští týden.

Smečka psů zabila malého chlapce, majitelé dostali podmínku

včera 21:38

Hardec Králové - Okresní soud v Hradci Králové dnes vynesl verdikt v kauze dítěte, kterého usmrtili psi. Otec chlapce a majitel zvířat dostali 1,5 roku vězení podmíněně s odložením na zkušební dobu tři roky.

V Británii vedla střídání stráží poprvé žena

včera 19:44

Londýn - Kanaďanka Megan Coutová (24) dnes vstoupila do historie jako první žena, která přivedla svou jednotku na tradiční střídání stráží před královským Buckinghamským palácem v Londýně.

Další prohra Islámského státu? Džihádisté ztrácí Rakku, přišli už o čtvrtinu města

včera 17:29

Damašek - Arabsko-kurdská koalice dobyla již čtvrtinu syrského města Rakka, které je metropolí Islámského státu (IS). Ofenziva pod názvem Hněv Eufratu s cílem dobýt baštu džihádistů začala loni v listopadu.

Ostatky malíře Dalího budou exhumovány kvůli testu otcovství

včera 17:28

Madrid - Španělský soud nařídil exhumaci ostatků malíře Salvadora Dalího. O testy otcovství požádala Pilar Abelová, která tvrdí, že slavný surrealista je její otec.

Lex Drábová: Úředníci zřejmě budou moci zůstat krajskými zastupiteli

včera 16:46

Praha - Vláda dnes podpořila poslaneckou novelu zákona o krajských volbách. Vysocí státní úředníci včetně ministerských náměstků tak asi budou moci do budoucna zůstat řadovými krajskými zastupiteli.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací