Články k tématu: Globe24.cz

USA čekají tězká rozhodnutí, varuje analytička. Zmiňuje i smrt českých vojáků

dnes 08:04

Afghánistán je zemí, kde se odehrávají dva příběhy, konstatuje Gayle Tzemach Lemmonová v komentáři pro server CNN. Zahraničněpolitická analytička z think tanku Council on Foreign Relations soudí, že jak postupují jednání o tamním mírovém urovnání, oba tyto příběhy je potřeba brát v potaz.

Hrátky na pláži skončily tragicky: Mladík se utopil v jámě, kterou sám vyhrabal

dnes 07:56

Paříž - ¨Hrátky v písku se staly osudným ¨jednadvacetiletému muži ve francii. Mladík si v písku na pláži na atlantickém pobřeží Francie vyhloubil jámu tak hlubokou, že se z ní včas nedokázal vyhrabat ani s pomocí příbuzného. V jámě, která se mu stala pastí, jej zastihl příliv a muž se utopil.

Paradoxní efekt teplého počasí: Vedra škodí pivovarům, odbyt točeného piva klesá

dnes 07:54

Brno - V horkém počasí častěji sahají Češi spíše po slabších pivech. Zástupkyně největšího jihomoravského pivovaru Starobrno také upozornila, že vedro škodí odbytu točeného piva.

reklama

Místo na Zemi, kde neexistuje gravitace. Co se děje v Hudsonově zálivu?

Aktualizovali jsme 13.8.2018, 22:03, včera 11:33

V Kanadě existuje unikátní místo, na němž prakticky nefunguje gravitace. Vědci si dlouhou dobu lámali hlavu nad tím, jak je takový úkaz možný, a konspirační teoretici oblast označovali za portál do jiné dimenze. Nyní se zdá, že byla záhada konečně rozluštěna.

Z čeho má Putin opravdu strach? Muž ze CIA má jasno a doporučuje jednat

Aktualizovali jsme 13.8.2018, 22:03, včera 08:05

Společnost Facebook koncem července oznámila, že na své sociální síti identifikovala 17 měsíců trvající kampaň, která měla podněcovat politické rozdělení, přičemž aktivita nese rukopis na Kreml napojené Internetové výzkumné agentury, připomíná v komentáři pro server Washington Post někdejší dočasný…

Islám v ČR? ČT si do studia pozvala muslima, debata vyvolala rozruch

Aktualizovali jsme 13.8.2018, 22:03, 12.08. 18:23

Praha - Jedním z hostů čtvrtečního pořadu České televize Události, komentáře byl muslim Bader Eknaifith, majitel jazykové školy Alfirdaus, který hovořil o muslimech v české republice. Moderátorka Světlana Witowská se ho ptala třeba i na to, jak mluví se ženami. Kvůli tomu se pak stala terčem…

Uprchlíci mají smůlu? Lodě ve Středozemí jim přestaly pomáhat

Aktualizovali jsme 13.8.2018, 22:03, 12.08. 17:26

Řím - Uprchlíci vypověděli, že jejich člun ve Středomoří minulo několik záchranářských plavidel, ale žádné se nepokusilo jim pomoci, dokud se neobjevila loď Aquarius. Francouzsko-německá charitativní organizace SOS Méditerranée přičítá neochotu záchranářských lodí tomu, že Itálie a Malta v minulých…

Senioři často nemají peníze ani na pokrytí základních potřeb. Jak přežít s nízkým důchodem?

Aktualizovali jsme 13.8.2018, 22:03, 12.08. 07:45

I přes neustálé navyšování penzí je situace důchodců v Česku tristní. Důchody nestačí mnoha seniorům ani na pokrytí základních potřeb. Následně přicházejí na řadu půjčky a dluhová past. Mnohdy ale stačí si jen lépe rozvrhnout nákupy a mít větší přehled o svých financích.

Inspekce zahájila přestupkové řízení kvůli pálení trenýrek na Hradě

včera 21:58

Praha - Kontroverzní happening, při kterém prezident Miloš Zeman na Pražském hradě spálil červené trenky, má ostrou dohru. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) kvůli němu zahájila přestupkové řízení.

"Smrt Americe, smrt Izraeli!" V Jemenu panuje napětí, lidé dnes pohřbili oběti čtvrtečního náletu

včera 21:57

Saná - Do metropole severojemenské provincie Saada se dnes sjely tisíce lidí. Důvodem byl pohřeb 51 obětí čtvrtečního bombardování, mezi nimiž je i 40 dětí.

Agent FBI, který přes smsky s milenkou pomlouval Trumpa, dostal padáka

včera 21:55

Washington - Vysoce postavený agent Federálního úřad pro vyšetřování (FBI) Peter Strzok, který v sms komunikaci se svou milenkou a právničkou FBI Lisou Pageovou kritizoval nynějšího prezidenta Donalda Trumpa, dostal výpověď. Trumpa dvojice vysoce postavených pracovníků FBI nazývala "idiotem" nebo …

V USA jsou zděšeni: Bývalá zaměstnankyně pořídila nahrávky v přísně střežené pracovně Bílého domu

včera 21:31

Washington - O víkendu se o velký rozruch postarala bývalá zaměstnankyně Bílého domu Omarosa Manigaultová Newmanová /44). Skandál vypukl ve chvíli, když vyšlo najevo, že v přísně střežených prostorách prezidentovy kanceláře tajně nahrávala rozhovor s personálním šéfem Bílého domu Johnem Kellym.

Čeští vědci zkoumají degenerující mužský pohlavní choromozom

včera 21:30

Praha - Tým českých vědců významně přispěl k objasnění jedné z největších záhad evoluce. Prozkoumali dávnou historii pohlavního chromozomu Y, o kterém se ví, že v průběhu milionů let postupně degeneruje.

Češi dál posílají peníze rodinám padlých vojáků, na kontě fondu už je přes 5 milionů

včera 21:29

Praha - Vojenský fond solidarity vyhlásil sbírku pro rodiny tří padlých vojáků minulé pondělí, lidé už poslali 5,3 milionu korun. Tento týden se budou konat pohřby, na přání rodin bez přítomnosti médií.

V Polsku byly evakuovány dvě tisícovky lidí, pyrotechnici vytahovali bomby z Baltu

včera 21:08

Varšava - V severopolském přímořském letovisku Kolobrzeg bylo evakuováno 2000 lidí. Experti vojenského námořnictva následně vytáhli z Baltského moře tři letecké bomby pocházejícíz dob z druhé světové války.

Zabíjíte doma pavouky? Experti prozradili mnoho důvodů, proč byste to dělat neměli

včera 20:03

V lepším případě je prostě vyhodíme ven, v tom horším je rozmáčkneme o stěnu, setřeme a spláchneme do záchodu. Pavouky většina lidí nemá právě v lásce, někteří z nich mají dokonce panickou hrůzu. Ale přestože to nejsou právě vítaní hosté, entomolog tvrdí, že pavouci hrají ve vaší domácnosti…

Důležité věcí, které byste měli vědět o muslimech v Evropě

Aktualizovali jsme 13.8.2018, 19:19, včera 16:37

Muslimové jsou v Evropě navzdory veškerým dosavadním obavám o budoucnost nejstaršího kontinentu stále v menšině. Tvoří pouhých 5 % evropského obyvatelstva. Nicméně v některých zemích, jako je třeba Francie nebo Švédsko je podíl muslimů větší, přičemž se odhaduje, že se bude v nadcházejícím…

Kauza únosu vietnamského podnikatele bobtná. Prokuratura chce zbavit mlčenlivosti 44 lidí

včera 19:15

Bratislava - Kvůli možnému zapojení Slovenska do únosu vietnamského podnikatele prokuratura žádá, aby bylo zbaveno mlčenlivosti dalších 44 lidí. Ministryně vnitra Denisa Saková v případu dosud zbavila mlčenlivosti 14 osob. Je prý připravena stejně postupovat i vůči dalším osobám, které budou chtít…

Češi mění platební zvyky. Dobírka se pomalu ale jistě stává minulostí

včera 18:59

Praha - Dobírka byla dlouhá léta nejvyužívanějším způsobem, kterým Češi platili za objednané zboží z e-shopů. Nyní se situace změnila ve prospěch plateb kartou.

Kauza H-System: Vyklizení bytů v Horoměřicích? Družstvo Svatopluk podalo ústavní stížnost

včera 18:52

Praha - Družstvo Svatopluk dnes podalo ústavní stížnost proti verdiktu Nejvyššího soudu (NS) o vyklizení bytů v Horoměřicích u Prahy. Členové družstva si domky sami dostavěli, opustit je nechtějí. Podle NS má konkurzní správce H-Systemu Josef Monsport právo zpeněžit nemovitosti ve prospěch všech…

Kauza Jermanové a jejího muže: Jak hejtmani využívají služební auta?

včera 18:51

Praha - Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) čelí podezření, že své druhé služební auto bez řidiče nechávala k soukromým cestám svému manželovi. V některých krajích mohou hejtmani přenechat řízení služebního automobilu příbuznému, podmínkou však je, že je hejtman ve vozidle. V…

Ajatolláh Chameneí zakázal rozhovory s Američan, jsou to prý cynikové

včera 18:44

Teherán - Duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí dnes striktně vyloučil možnost, že by Írán využil nabídku amerického prezidenta Donalda Trumpa k jednání. Vyjádřil se také k vážným ekonomickým problémům Íránu.

Rusko něco chystá? OBSE v Donbasu zachytila přeshraniční pohyby automobilových kolon

včera 18:41

Kyjev - OBSE minulý týden v noci z úterý na středu zaznamenala v Donbasu podezřelé pohyby kolon nákladních automobilů přejíždějících rusko-ukrajinskou hranici mimo oficiální přechody.

Krveprolití v Ghazní: Boj afghánské vlády a Tálibánu si vyžádal přes 300 obětí

včera 16:57

Kábul - Do afghánského města Ghazní, na které v noci na pátek zaútočil Tálibán, byly dnes poslány speciální vládní jednotky. S koordinací leteckých útoků a pozemních akcí na místě pomáhá i armáda USA.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie