Články k tématu: Globe24.cz

Češi sklízejí chválu: Syrští uprchlíci jsou rádi za českou pomoc v jordánských táborech

30.09. 13:08

Ammán/Praha - Pomoc České republiky je nejvíc patrná v uprchlických táborech v blízkovýchodním Jordánsku. Finance tam pomáhají několika desítek tisícům uprchlíků převážně z válkou zmítané Sýrie. České pomoci si všimli také Němci.

Kde vzal šéf hnutí ANO peníze na rozjezd byznysu? Nová iniciativa se zajímá o Babiše

30.09. 13:07

Praha - Na sociální síti twitter funguje další projekt, který se snaží poukázat na možná rizika související s osobou šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Stránka 5faktorů AB teď přišla s amatérským videem, na kterém se její člen snaží od Babiše zjistit, kde vzal v 90. letech finanční prostředky na své…

Církev blahořečila slovenského kněze Zemana, zemřel na následky mučení a věznění komunisty

30.09. 13:04

Bratislava - V Bratislavě byl dnes blahořečen slovenská salesiánský kněz Titus Zeman (1915-1969). Podle katolické církve zemřel mučednickou smrtí na následky fyzického a psychického mučení během dlouholetého vězení za komunistické totality.

reklama

Čeští potápěči se dostali k vraku rakousko-uherské ponorky U16

30.09. 12:56

Vlora (Albánie) - Czech Diving Team se zabývá pátráním po potopených lodí spojených s českou historií a nyní si na své konto může připsat další úspěch. Českým potápěčům v Albánii se zřejmě jako prvním podařilo potopit k vraku rakousko-uherské ponorky U16.

Drogy budou pomáhat? V Česku by se mohl testovat vliv lysohlávek na léčbu deprese

30.09. 12:52

Washington - Americké úřady klasifikují extázi (MDMA) jako drogu první kategorie, společně například s heroinem. Úřad pro kontrolu potravin a léků (FDA) však projevil ochotu zpřístupnit MDMA osobám s duševními problémy. Látka navozuje euforické a empatické stavy, je proto oblíbená u návštěvníků…

Ekonomka se zlobí: Do EU se vrátil socialismus, jenom si toho mnozí ještě nevšimli

30.09. 12:51

Praha - Ministerstvo financí tento týden na základě požadavku předsedy vlády Bohuslava Sobotky vyzvalo Specializovaný finanční úřad, aby zkontroloval zvýšení ceny u tuzemských producentů másla i u hlavních obchodníků na maloobchodním trhu. Tento krok ale pořádně rozzlobil ekonomku Markétu…

Změny v udělování grantů? Na nejlepší výzkumy až 10 milionů ročně, žádá agentura

30.09. 12:48

Praha - Grantová agentura ČR (GA ČR) dosud může vědcům zaplatit tři roky bádání. Nově chce prosadit, aby to u těch nejlepších projektů bylo až pět let. Rozhodování o podpoře by prováděl panel složený ze zahraničních expertů.

Po pádu ve Vysokých Tatrách zemřel český horolezec, padal po uvolněném kamení

30.09. 12:46

Poprad - Ve Vysokých Tatrách zahynul v pátek český horolezec (43). Neměl kompletní výstroj a padal asi 30 metrů pravděpodobně po uvolnění kamenů. Informovala o tom slovenská horská služba (HZS).

Bývalý šéf vietnamské banky dostal trest smrti za podvody a špatné vedení

30.09. 12:28

Hanoj - Bývalý generální ředitel vietnamské banky OceanBank byl shledán vinným ze zpronevěry, zneužití moci a špatného ekonomického vedení, soud nad ním vynesl trest smrti.

Zájmové kroužky jako fenomén? České děti do nich chodí víc než v zahraničí

30.09. 11:39

Praha - Většina Čechů vnímá mimoškolní aktivity dětí v kroužcích jako důležitou součást vzdělávání a výchovy. Mezi nejpopulárnější patří sportovní a umělecké aktivity. Podle odborníků mohou hrát kroužky důležitou roli při formování osobnosti dítěte a při předcházení šikaně.

Němec vyhrožoval otrávením potravin v obchodech, policie jej díky veřejnosti dopadla

30.09. 11:37

Berlín - V Německu patrně zadrželi vyděrače (55), který vyhrožoval otrávením potravin, pokud nedostane 10 milionů eur. Dopaden byl v pátek díky upozornění od veřejnostiv obci Ofterdingen nedaleko města Tübingen ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko.

Ze 1237 vězňů pražských věznic má práci 530 z nich, firmy si je pochvalují

30.09. 11:12

Praha - V českých věznicích je celkem 20.602 trestanců, z nichž je 15.047 práceschopných. Z celkového počtu 1237 vězňů v pražských věznicích má zaměstnání 530. Nejčastěji se jedná o pomocné práce v potravinářství, automobilovém průmyslu, stavebnictví nebo dřevovýrobě.

Burky a nikáby musí dolů. V Rakousku začíná platit zákaz zahalování na veřejnosti

30.09. 11:08

Vídeň - V neděli 1. října začně v Rakousku platit zákon, podle kterého na veřejnosti musí být vždy rozeznatelné rysy obličeje od brady po vlasy. K opatření, které se týká například žen nosících burky a nikáby, byla vydána informační brožury v němčině, angličtině, turečtině a arabštině.

Jsou slazené nápoje opravdu tak škodlivé, jak se říká?

30.09. 11:04

Čas od času navštíví rychlé občerstvení téměř každý z nás. K hamburgeru si koupíme kolu nebo jiný slazený nápoj. Nebo v restauraci pořádný steak zapijeme slaďounkou limonádou. Podle vědců je to ale to nejhorší, co v danou chvíli můžeme udělat.

Padesát světových měst, kam by každý měl jet sám? V žebříku se umístila i Praha

30.09. 11:02

New York - Cestovat osaměle může leckoho děsit, ale často je to dobrý způsob, jak objevovat novou zemi či město. Zpravodajský server Business Insider sestavil seznam 50 nejlepších měst na světě, kam se vyplatí vyrazit solo.

Náklady na opravy slavného londýnského Big Benu se zdvojnásobí

30.09. 10:59

Londýn - Náklady na opravu věže se slavným zvonem Big Ben, které začaly v srpnu, se zdvojnásobí. Důvodem je nejen náročnost restaurátorských prací, ale i potřeba bezpečnějšího lešení pro dělníky.

Předpověď počasí na noc a neděli 1. října

30.09. 10:08

Praha - Mohutná tlaková výše nad severovýchodní Evropou bude slábnout. Od západu postoupí nad Čechy okluzní fronta a bude se rozpadat, informuje chmi.cz.

Romové si stěžují: Zeman hájí jen ty, kteří jsou na jeho straně. Potřebujeme lepšího prezidenta

30.09. 10:03

Praha - Romský aktivista v komentáři na serveru Romea vyzývá k tomu, aby Romové pečlivě rozmysleli, koho budou v prezidentské volbě v roce 2018 volit. Současný prezident Miloš Zeman prý menšiny a migranty zcela ignoruje a hájí zájmy jen těch, kteří jsou na jeho straně.

Sporné referendum je za dveřmi: V Katalánsku je cítit napětí, lidé střeží volební místnosti

30.09. 10:02

Madrid - V Barceloně a okolí panuje před nedělním referendem napjatý klid. Vládnoucí katalánská koalice se zavázala, že v případě souhlasu s odtržením vyhlásí nezávislost na Španělsku do 48 hodin.

Chcete se dožít sta let? Vědci přinesli návod, který prý funguje. Žádá ale velké oběti

30.09. 09:58

Dlouhověkost je snem nejednoho z nás. Jak se ale dožít sta let i více? Podle vědců to jde, vyžaduje ale velké oběti.

Topolánek se pěkně naštval na Fialu. Sedněte si u kávy, a neřešte to na očích všech, vzkazuje jim politik

30.09. 09:55

Praha – Někdejší šéf ODS a expremiér Mirek Topolánek si rýpnul do stávajícího šéfa strany Petra Fialy. Reaguje tak na některé jeho výroky z knihy Profesor na frontové linii.

Arab hrozil ženám upálením, pokud budou řídit auto

30.09. 09:23

Rijád - Na východě Saúdské Arábie byl zadržen muž, který hrozil upálením ženám, které usednou za volant. Jeho jméno policie neoznámila, případ ale potvrdilo saúdské ministerstvo vnitra, napsal britský list The Independent.

Krutá pravidla? Některé věci ženy v Saúdské Arábii stále nemohou dělat

30.09. 09:18

Rijád - Podle nařízení krále Salmána budou mít ženy v Saúdské Arábii povolení řídit automobil. V nábožensky konzervativní Saúdské Arábii to přitom až dosud bylo přísně zakázáno. Výnos by měl vejít v platnost v létě příštího roku. Přesto existuje celá řada věcí, které saudskoarabské ženy dál dělat…

USA přijmou maximálně 45.000 uprchlíků, rozhodl Trump. To je nejméně za několik desetiletí

30.09. 09:16

Washington - Americký prezident Donald Trump v pátek podepsal memorandum, které určuje strop pro přijímání uprchlíků v nadcházejícím fiskálním roce. Ten začíná v říjnu.

reklama
Fotogalerie