Články k tématu: Globe24.cz

Miss World se stala Indka Manuší Čchillarová

18.11. 20:13

San-ja (Čína) - Svět má novou nejkrásnější dívku planety. Stala se jí indická medička Manuší Čchillarová.

Nad Finskem proletěl meteorit, vědci hledají jeho úlomky

18.11. 20:12

Helsinky/Praha - Kamera v Laponsku zachytila ve čtvrtek večer v této nejsevernější části Finska ohnivou kouli, jejíž průlet podle finské televize doprovázely hlasité rány slyšitelné v okruhu několika set kilometrů.

Německo další den aktivně diskutuje o nové vládě

18.11. 19:54

Berlín - V Berlíně dnes pokračuje dlouhá série jednání o nové německé vládě. Na programu jsou některé z nejspornějších otázek, včetně migrační a klimatické politiky.

Na Ukrajině zatkli Čečence, údajně zabil novináře v Moskvě

18.11. 18:33

Kyjev - Ukrajinská tajná služba SBU dnes oznámila, že zadržela ruského občana, původem z Čečenska, po kterém pátral Interpol kvůli vraždě šéfredaktora ruského vydání časopisu Forbes.

Ficův netradiční návrh: Právo na sociální záruky chce do ústavy

18.11. 17:47

Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico zdůraznil, že Slovensko patří k nejsvobodnějším zemím světa, s nejlepšími zárukami občanských svobod a lidských práv. To by rád vylepšil ještě o záruky sociálních práv.

Jaké nás čeká počasí? Velká předpověď na prosinec

18.11. 17:40

Praha - Následující čtyři týdny budou teplotně mírně nadprůměrné. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ochladit by se mělo až v polovině prosince.

Sex je na ústupu. Jak se budeme rozmnožovat v budoucnu?

18.11. 16:29

Vědci a inženýři překonávají jeden technický milník za druhým a od základu tak mění aspekty našeho života. Před deseti lety by si nikdo nedokázal představit život bez auta, před pěti lety bez mobilního telefonu a dnes bez sociálních sítí. Podle vědců se stejným způsobem promění i způsob, jakým se…

Zemřel spoluzakladatel kapely AC/DC Malcolm Young

18.11. 16:25

Washington - Ve věku 64 let dnes zemřel spoluzakladatel australské hardrockové skupiny AC/DC Malcolm Young.

Egypt otevřel hraniční přechod s Pásmem Gazy

18.11. 15:51

Gaza - Egypt dnes otevřel hraniční přechod Rafáh mezi svým územím a palestinským Pásmem Gazy. Stalo se tak poprvé od 1. listopadu.

Varování meteorologů: V Česku se začnou tvořit sněhové jazyky

18.11. 15:50

Praha- Od nedělního poledne se mohou v horských oblastech ČR místy tvořit sněhové jazyky, ojediněle i závěje. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu, u motorestu nemají vodu

18.11. 15:48

Hlavenec (u Prahy) - Hasiči několik hodin zasahují u požáru motorestu Čtyři kameny poblíž dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy. Kvůli nedostatku vody, kterou musejí přivážet z několikakilometrové vzdálenosti, byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň požárního poplachu.

Trump zmrazil povolení dovážet sloní trofeje

18.11. 15:48

Washington - Americký prezident Donald Trump "zmrazil" kontroverzní rozhodnutí vládních úřadů zrušit zákaz dovozu sloních trofejí ze Zimbabwe a Zambie.

Pospíšil chce příští rok vést TOP 09 do voleb

18.11. 15:47

Praha - Pokud europoslanec Jiří Pospíšil příští neděli vystřídá ve funkci předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, chce se soustředit v první řadě na přípravu komunálních a senátních voleb.

Polský kněz má zákaz vyjadřovat se v médiích

18.11. 15:45

Varšava - Polský duchovní Adam Boniecki, který řídil polské vydání vatikánského listu l'Osservatore Romano, má opět zakázáno vyjadřovat se v médiích.

U Prahy hoří motorest, dálnice D10 je zavřená, hasiči nemají vodu

18.11. 14:53

Hlavenec (u Prahy) - Hasiči zasahují u požáru motorestu Čtyři kameny poblíž dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy. Oheň zachvátil střechu budovy, zatím nejsou zprávy o případných zraněných, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Počet Slováků v Česku se za deset let zdvojnásobil

18.11. 13:40

Praha - O život v Česku stojí stále více Slováků a Slovenek. Za posledních deset let se jejich počet téměř zdvojnásobil. Na konci září v Česku trvale či přechodně pobývalo 110.700 lidí ze Slovenska.

Předvolební téma číslo jedna? Zemanovo zdraví

18.11. 13:09

Praha - Otázka zdravotního stavu současného prezidenta Miloše Zemana. Právě to by se podle marketingových expertů mohlo stát jedním z témat kampaně před volbami hlavy státu.

Mladší lidé na trhu práce podnikají v IT, starší ve výrobních oborech

18.11. 12:40

Praha - Zatímco muži do 45 let nejčastěji podnikají v oborech souvisejících s počítači a informačními technologiemi, starší muži dávají přednost výrobním oborům.

Co má moci prezident? Kandidáti prozradili, jaké by měl mít pravomoci

18.11. 12:08

Praha - Pravomoci prezidenta jsou dostatečné, a ústavu proto není třeba měnit, shoduje se většina kandidátů na prezidenta republiky. Nesouhlasí tak s dřívějším názorem současného prezidenta Miloše Zemana.

V brněnském Janáčkově divadle hořelo

18.11. 12:06

Brno - Hasiči dnes likvidovali požár v suterénu Janáčkova divadla v Brně. Hořela izolace u staré příčky v prostoru bývalé kotelny, uvedl mluvčí hasičů David Jirouš.

Jak ochránit děti před nemocemi? Vědci mají nový trik na záchranu životů

18.11. 11:34

Lidé jsou nemocemi ohroženi nejvíce těsně po narození. Nemají rozvinutý imunitní systém a jsou náchylní k celé řadě chorob. Vážné zdravotní komplikace jim tak může způsobit i obyčejná chřipka, proti ní ale vědci našli novou zbraň. A tu může mít v rukou jejich matka.

Obezita tlačí lidem na mozek? Podle vědců doslova

18.11. 11:33

Z dřívějších výzkumů je známo, že obezita je často příčinou různých zdravotních komplikací a někdy i závažných onemocnění. Vědci ale postupně zjišťují, jak tloušťka působí na mozek člověka.

Rus si doma udělala vlastního Putina. A Rusko je na nohou

18.11. 11:25

Moskva - Astrachaňský sochař-samouk dokázal doslova otřást ruským internetem, a to vlastnoručně vykovanou sochou Vladimira Putina.

Ukrajinská armáda hledá nové členy. V barech a kavárnách

18.11. 11:03

Kyjev - Ukrajinská armáda začíná trpět nedostatkem vojáků. Po nových rekrutech proto pátrá kde se dá. Na způsoby, jakými si vojsko pomáhá k posilám, upozornila ukrajinská redakce zpravodajské stanice BBC.

reklama
Fotogalerie