Články k tématu: Globe24.cz

Globální oteplování: Jak bude vypadat v praxi a jak přesně se nás dotkne?

29.09. 16:12

Čím je hrozba globálního oteplování akutnější, tím více je na místě položit si otázku, jaké dopady bude mít změna klimatu na život lidí. Podle odborníků odpověď závisí na mnoha faktorech, jisté ale je, že klesne zemědělská produkce, což povede ke zdražení potravin. Tím to ale jen začíná.

Boko Haram v Nigérii zabil učitele a zničil školy, milionům dětí hrozí negramotnost

29.09. 16:05

Abuja - Více než polovina škol ve státě Borno na severovýchodě Nigérie zůstává zavřená kvůli násilí, které rozpoutali islamisté z Boko Haram. Oblast trpí nedostatkem pedagogů, od roku 2009 zde radikálové zabili přes 2200 učitelů.

Chlapec zraněný ve Starém Městě je mimo ohrožení života. Otci za vraždu hrozí výjimečný trest

29.09. 16:04

Zlín - Otec (28) ve čtvrtek ve Starém Městě na Uherskohradišťsku pobodal dvé dvě děti. Jedno zemřelo a druhé utrpělo zranění. Podle dnešního prohlášení policie je mimo ohrožení života.

reklama

Poslední rozloučení s Květou Fialovou (†88) bude ve čtvrtek v divadle ABC

29.09. 16:01

Praha - Poslední rozloučení s Květou Fialovou se bude konat v pražském Divadle ABC ve čtvrtek 5. října. Už v úterý vzniklo u pokladny Divadla ABC improvizované pietní místo s obrázkem zesnulé herečky. Ve foyeru je kondolenční kniha.

Další ostuda v řadě, která nás ve světě poškozuje- Politici se ostře pustili do Ovčáčka

29.09. 15:41

Praha - Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Miloše Zemana, přirovnal Evropskou unii k Hitlerově třetí říši. Podle většiny politiků tím poškodil pověst Česka. Naopak předseda SPD Tomio Okamura si přisadil a EU označil za čtvrtou říši.

Do Vánoc bude hotovo? V Německu se začíná rýsovat harmonogram jednání o vládě

29.09. 15:27

Berlín - Předběžné rozhovory o nové koalici v Německu by měly začít 16. října. Vláda nevznikne bez toho, aniž by strany vyřešily rozpory v migrační politice. Návrhy prvních kompromisů se už ale objevují.

Výbuch u rektorátu Masarykovy univerzity zanechal spoušť, policisté zveřejnili video

29.09. 14:11

Brno - Na Masarykově univerzitě v Brně se začalo s odklízením škod po čtvrtečním výbuchu tlakové lahve ve vnitrobloku rektorátu. Budova je uzavřená, v pondělí by rektorát měl začít normálně fungovat.

Diskuse o brexitu do summitu v říjnu pokročí jen zázrakem, je přesvědčen Juncker

29.09. 13:19

Tallinn - Podle šéfa Evropské komise Jeana-Claudea Junckera by se musel stát zázrak, aby do říjnového summit EU významným způsobem pokročila stávající fáze rozhovorů o britském odchodu z unie. V estonském Tallinu se také jedná o budoucnosti EU. Nejde ale o formální summit, průlomové závěry tak…

Ruští cenzoři vyšetřují televizní stanici CNN International

29.09. 13:01

Moskva - Ruská státní agentura Roskomnadzor obvinila americkou televizní stanici CNN International z porušování ruského federálního zákona o médiích. Zatím není známo, čeho přesně se CNN měla dopustit.

Dluhy českých domácností dál rostou, nejvíc si půjčujeme na bydlení

29.09. 12:43

Praha - Dluhy českých domácností v srpnu proti červenci stouply o 11,3 miliardy korun na 1,499 bilionu. Meziročně se zvýšily o 111,2 miliardy Kč. V srpnu vzrostly také dluhy podniků, a to na 1,060 bilionu.

Opozičník Navalnyj byl opět zatčen. Stařík Putin nechce, abych se dostal na mítink, tvrdí

29.09. 12:39

Moskva - Ruská policie dnes zadržela opozičního předáka Alexeje Navalného. Chystal se zrovna odcestovat na mítink přívrženců v Nižném Novgorodu v rámci své kampaně před jarními prezidentskými volbami.

Dorůstání končetin: Sci-fi, nebo realita?

29.09. 11:58

Už dlouho lidé a lékaři sní o tom, že bude možné nechat lidem znovu narůst ztracené končetiny či orgány. Jak ale vysvětluje video z YouTube kannálu Science Channel, nejedná se už o žádné sci-fi. Vědci dokonce zaznamenali první úspěch s lidským pacientem.

Proč jsou migranti a uprchlíci tak často podezřelí ze sexuálních útoků a další kriminality?

29.09. 11:57

Berlín – Statistiky kriminality v Německu ukazují, že počet žadatelů o azyl, kteří jsou podezřelí ze znásilnění a sexuálních útoků, je vyšší než jejich zastoupení ve společnosti jako celku. Odborníci diskutují, proč tomu tak vlastně je, píše server The Local.

Původcem našeho světa byl Velký třesk, Co ale bylo před ním?

29.09. 11:56

Teoretické fyzikové a kosmologové se zabývají největšími otázkami, které provází lidstvo už od počátku. Proč jsme tady? Kdo je tady kromě nás? Kdy a jak vznikl vesmír? Zatímco se všeobecně přijímá, že původcem našeho světa byl Velký třesk, tak mnohé trápí i otázka, co zde bylo před ním?

Muslimové se v Německu integrují lépe než v jiných zemích

29.09. 11:54

Berlín - Muslimům se nejlépe daří v Německu, uvádí studie, která zkoumala sociální situaci cizinců v Německu, Francii, Velké Británii, Rakousku a Švýcarsku. Výzkum byl proveden mezi migranty, kteří přišli do Evropy před rokem 2010, a zabýval se kategoriemi jako je vzdělání, práce, jazykové…

EU by měla zrychlit své rozhodování, myslí si Sobotka

29.09. 11:43

Tallinn - Evropská unie by měla zrychlit své rozhodování, v některých věcech je příliš pomalá. Shodli se na tom unijní lídři na čtvrteční neformální večeři před summitem v Tallinnu. Český premiér Bohuslav Sobotka podotkl, že vícerychlostní EU se stává realitou.

Dopravci se bouří: Migranti na nás útočí holemi i kameny. Přes Calais už jezdit nebudeme

29.09. 11:39

Amsterodam - Nizozemská logistická firma uvedla, že přestane dodávat zboží do Spojeného království kvůli riziku útoku migrantů a žadatelů o azyl na nákladní automobily, které míří do přístavu v Calais. Poukazuje přitom na znovu rostoucí násilí v oblasti.

Fakta o Severní Koreji, která byste měli znát

29.09. 11:36

Pchjongjang - O Severní Koreji se toho napsalo již mnoho a co člověk, to jiný názor na tuto uzavřenou zemi. Někteří je mají za chudý lid pod diktátorskou vládou, jiní v nich vidí novodobé hrdiny, kteří se bez ohledu na velikost a bohatství postaví i proti Spojeným státům. Ať už si o nich myslíte…

Čekají svět závody v jaderném zbrojení? O atomovém arzenálu uvažuje i Jižní Korea

29.09. 11:35

Jihokorejský prezident Mun Če-in 14. září prohlásil, že podle jeho názoru Jižní Korea nepotřebuje vyvinout vlastní jaderné zbraně, poukazuje Andrej Lankov, profesor na soulské univerzitě Koomin. Expert na východoasijský region v komentáři pro server CNN soudí, že tato poznámka alespoň navenek…

Obchody zákony dodržují: Zákaz prodeje o svátku 28. září porušila jen hrstka z nich

29.09. 11:34

Praha - Česká obchodní inspekce (ČOI) na svatého Václava provedla celkem 115 kontrol obchodů. Porušení zákazu prodeje o svátku 28. září bylo zjištěno ve třech případech (tj. 2,6 %). Inspekce o tom informuje na svém webu.

Řetězce se zlobí: Kontrola zdražení másla je populistický krok před volbami

29.09. 11:32

Praha - Svaz obchodu a cestovního ruchu tvrdí, že požadavek premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na kontrolu kvůli zdražení másla je populistický krok v předvolebním období. Vláda by do této oblasti prý zasahovat neměla.

Průzkum: ANO stagnuje, Piráti a SPD i TOP 09 ve Sněmovně

29.09. 10:52

Praha - Sněmovní volby by podle agentury Median vyhrálo hnutí ANO se ziskem 27 procent hlasů. Druhou ČSSD by volilo 13,5 procenta hlasujících. Do poslaneckých lavic by neusedli Starostové, Zelení i Svobodní. Šanci naopak mají Piráti a SPD.

Předpověď počasí na noc a sobotu 30. září

29.09. 10:37

Praha - Ze západní do střední Evropy začne zvolna postupovat brázda nízkého tlaku vzduchu, východ našeho území bude i nadále pod vlivem slábnoucí tlakové výše nad severovýchodní Evropou, informuje chmi.cz.

Blogerka lhala o tom, že má rakovinu, teď musí zaplalit milionovou pokutu

29.09. 10:09

Melbourne - Belle Gibsonová (25) si v Austrálii získala proslulost tvrzením, že porazila rakovinu mozku s pomocí přírodních léčiv a výživy. Nakonec se z ní vyklubala podvodnice a soud jí uložil pokutu 410.000 australských dolarů (asi 7,1 milionu korun).

reklama
Fotogalerie