Články k tématu: Globe24.cz

ODS k přepočítání hlasů: Fiala žádá změny, Skopeček mluví o ohrožení legitimity

19.11. 20:25

Brno - Předseda ODS Petr Fiala plně respektuje rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který dnes po přepočtu preferenčních hlasů pro ODS v polovině Středočeského kraje rozhodl o mandátu pro Martina Kupku namísto Petra Bendla.

Pořadatelé vysvětlili, proč nenechali Horáčka promluvit na oslavách 17. listopadu

19.11. 19:21

Praha - Koncert pro budoucnost v pátek v centru Prahy navštívily tisíce lidí všech generací, kteří téměř z poloviny zaplnili Václavské náměstí. Akci mnozí přítomní vnímali jako prezidentskou kampaň a organizátoři sami pozvali některé prezidentské kandidáty, dorazil také prezidentský kandidát Michal…

Jak se zbavit dluhů? ČSSD navrhuje prodat Lidový dům

19.11. 18:40

České Budějovice - Jihočeská sociální demokracie vyzvala stranu k ekonomické stabilizaci i za cenu toho, že by měla prodat Lidový dům v Praze.

reklama

U Japonska se srazil americký torpédoborec s remorkérem

19.11. 18:25

Washington - Americký torpédoborec USS Benfold se u japonských břehů srazil s remorkérem. Po kolizi je lehce poškozen, incident se stal během nácviku vlečení.

Běhounek si stanovil podmínky pro kandidaturu na šéfa ČSSD

19.11. 17:49

Hradec Králové - Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek je ochoten uvažovat o kandidatuře na šéfa ČSSD. Novinářům to řekl po svém dnešním vystoupení na jednání širšího vedení sociální demokracie v Hradci Králové.

Uprchlík za 8000? V Libyi se prodávají migranti do otroctví

19.11. 17:44

Tripolis - Libyjská vláda prošetří případy prodeje do otroctví na svém území. Uvedl to místopředseda vlády národní jednoty podporované OSN Ahmed Metig. V zemi se uprchlíci prodávají jako migranti za v přepočtu několik tisíc korun.

Předpověď počasí na noc a pondělí 20. listopadu

19.11. 17:43

Praha - Kolem tlakové níže se středem nad Skandinávií k nám bude pokračovat příliv studeného a vlhkého vzduchu od severozápadu. Večer ovlivní počasí u nás od západu teplá fronta, informuje chmu.cz.

Chile volí nový parlament i prezidenta, šanci má Piňera

19.11. 17:42

Santiago de Chile - V Chile se dnes konají prezidentské a parlamentní volby. Favoritem je podle průzkumů bývalý prezident Sebastián Piňera.

Bangladéš jedná s Barmou o návratu uprchlých Rohingů

19.11. 17:10

Dháka - Bangladéš jedná s Barmou o návratu rohingských uprchlíků. Oznámilo to dnes bangladéšské ministerstvo zahraničních věcí.

V Jižní Koreji platí kvůli ptačí chřipce nejvyšší stupeň varování

19.11. 16:45

Soul - Jižní Korea kvůli propuknutí nákazy chřipkovým virem H5N6 na kachní farmě na jihozápadě země vyhlásila nejvyšší stupeň varování před takzvanou ptačí chřipkou.

Vnitro musí reagovat na chyby odhalené u voleb, vzkazuje soud

19.11. 16:45

Brno - Ministerstvo vnitra i zákonodárce musí reagovat na chyby ve volbách, které odhalil Nejvyšší správní soud při přezkumu volebních výsledků ODS v polovině Středočeského kraje.

Lékařská komora podá kvůli zavádění eReceptů trestní oznámení

19.11. 16:44

Praha - Česká lékařská komora (ČLK) podá trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli zavádění povinného elektronického předepisování léků. Chce zjistit, zda eRecepty nemají korupční pozadí.

Británie předloží finanční vyrovnání ještě před summitem EU

19.11. 16:42

Londýn - Británie chce ještě před prosincovým summitem Evropské unie předložit upravený návrh na vyrovnání svých finančních závazků vůči Bruselu. V rozhovoru s BBC to uvedl britský ministr financí Philip Hammond.

Mobilní a internetové sítě jsou všude kolem nás. Jak působí na lidské tělo?

19.11. 16:15

To, že by nebyla někde wi-fi síť je v dnešní době rarita. Bohužel v životě během 21. století se totiž jen těžko vyhneme radiaci z mobilních telefonů a množství wi-fi vysílačů. Bezdrátově s námi komunikují už i lavičky, lampy či nabíječky telefonů.

Kupka ve Sněmovně vymění Bendla. Hlasy byly sečteny špatně

19.11. 16:13

Brno - Poslanecký mandát za ODS ve Středočeském kraji získal starosta obce Líbeznice Martin Kupka. Zjistil to Nejvyšší správní soud při přepočítávání preferenčních hlasů v polovině kraje, tedy ve více než 900 okrscích.

Birke asi nebude obhajovat funkci místopředsedy ČSSD

19.11. 16:13

Hradec Králové - Poslanec Jan Birke téměř jistě nebude na mimořádném sjezdu obhajovat funkci místopředsedy ČSSD. Očekává, že během dnešního jednání se jasně přihlásí osobnost, která by po sjezdu mohla sociální demokracii vést.

Pražská policie letos dopadla 241 kapsářů

19.11. 15:50

Praha - Pražští policisté letos do začátku listopadu zadrželi 241 kapsářů. Je to více než za celý loňský rok.

Co způsobil Topolánek? Experti hodnotí jeho rozhodnutí kandidovat

Aktualizovali jsme 19.11.2017, 15:36, 19.11. 11:09

Praha - Vstup bývalého premiéra Mirka Topolánka do souboje o funkci prezidenta republiky byl podle marketingových expertů oslovených ČTK zlomovým momentem dosavadní kampaně před volbami hlavy státu.

Syrská armáda vyhnala radikály IS z Búkamálu

19.11. 15:29

Dajr az-Zaur (Sýrie) - Syrská armáda se svými spojenci dnes znovu vyhnala islamistické radikály z Búkamálu.

Zemřel šéfredaktor Rádia Junior Zettner, bylo mu 40 let

19.11. 15:23

Praha - Ve věku 40 let o tomto víkendu tragicky zemřel šéfredaktor Rádia Junior Petr Zettner. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna.

Rychetský navrhuje změnu zákona kvůli senátorským podpisům

19.11. 15:22

Praha - Volební zákon by se měl změnit, aby vyloučil možnost dvojího výkladu v případě senátorských podpisů pod kandidaturu uchazečů o Hrad. V České televizi to řekl předseda Ústavního soudu a bývalý ministr spravedlnosti Pavel Rychetský.

Vedení ČSSD jedná o budoucnosti strany

19.11. 15:22

Hradec Králové - V Hradci Králové začalo jednání širšího vedení ČSSD, které bude rozhodovat o formátu a termínu mimořádného sjezdu. Diskutovat by se mohlo i o budoucím předsedovi, který by se měl ujmout ČSSD po mimořádném sjezdu.

NSS projednává stížnosti na počítání preferenčních hlasů ODS

19.11. 15:21

Brno - Nejvyšší správní soud dnes začal projednávat stížnost, která zpochybnila správnost počítání preferenčních hlasů pro ODS ve Středočeském kraji.

Na Zemi se před 1300 lety něco stalo. A jedna teorie je šílenější než druhá

Aktualizovali jsme 19.11.2017, 15:21, 17.11. 12:48

Představte si svět v roce 775, kdy v dobách hlubokého středověku neexistovaly jaderné elektrárny a lidé tehdy ani žádnou radiaci neznali. Přesto se stalo něco, co dodnes nedokáže nikdo vysvětlit. Něco, čeho si tehdejší lidé zřejmě ani nevšimli.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html