Články k tématu: Globe24.cz

Rusové chtějí zvládnout let na ISS za tři hodiny

06.09. 18:19

Moskva - Dříve ruské kosmické lodě cestovaly k ISS dva dny a nyní potřebují šest hodin, během nichž čtyřikrát obletí Zemi. Ruská raketová korporace RKK Eněrgija pracuje na možnosti zkrátit cestu na tři hodiny. Uvedla to dnes agentura TASS.

IS se snaží o ofenzívu, do boje vyslalo sebevražedné atentátníky u Dajr az-Zauru

06.09. 16:51

Damašek - V okolí syrské vojenské základny v Dajr az-Zauru se odehrávají tvrdé boje mezi radikály a armádou. Bojovníci Islámského státu (IS) použili několik sebevražedných atentátníků a začali bojovat v blízkosti základny. Vojáci se snaží rozšířit koridor, aby se mohli spojit s kolegy na základně.

Katalánsko šermuje zákonem o referendu, Madrid zuří

06.09. 16:41

Madrid/Barcelona - Separatisté, kteří plánují na 1. října plebiscit o nezávislosti Katalánska, dnes prosadili na program jednání parlamentu této autonomní oblasti hlasování o zákonu o referendu. Rozzlobená reakce Madridu na sebe nenechala dlouho čekat.

reklama

Teroristický útok na vlak? Ignačák a Sova by mohli dostat 12 let, navrhuje to žalobce

06.09. 16:31

Praha - Před pražským městským soudem dnes začaly závěrečné řeči.v kauze přípravy teroristického útoku na vlak. Petr Sova a Martin Ignačák by měli jít podle státního zástupce na 12 let do vězení.

Sobotka potvrdil, že Česko uprchlíky nepřijme. Stejně tak řečnila i Szydlová

06.09. 16:29

Praha/Varšava - Polská konzervativní vláda odmítá přijímání uprchlíků na základě přidělené kvóty. A v této politice hodlá pojračovat, přestože Soudní dvůr EU dnes rozhodl o tom, že Brusel má právo přebírání žadatelů o azyl na členských státech vynucovat. Ani postoj České republiky se nemění, řekl…

Romové na Slovensku měli křivě vypovídat, míní policie

06.09. 16:25

Bratislava - Slovenská policie obvinila z křivé výpovědi Romy, kteří tvrdili, že je policisté při razii v romské osadě na východě země před čtyřmi lety zbili. Advokát obviněných hodlá podat stížnost.

Zeman nechce uprchlíky, raději by přišel o dotace

06.09. 16:09

Nový Jičín - Prezident Miloš Zeman dnes reagoval na rozhodnutí Soudního dvora EU, který zamítl žalobu Slovenska a Maďarska. Kdyby bylo nejhůř, je dle hlavy státu lepší se vzdát evropských dotací, než se podrobit migračním kvótám.

Mayová k uniklému dokumente: Imigrace je přínosná, lid si ale přeje její regulaci

06.09. 16:08

Londýn - Londýn vysvětluje uniklý vládní dokument, který se týká migrace. Přistěhovalci jsou pro Británii dobří, ale Britové chtějí vidět kontrolu imigrace, řekla dnes britská premiérka Theresa Mayová.

Komise udělila společnost Intel pokutu, teď soudní dvůr EU vrací verdikt Tribunálu

06.09. 16:06

Brusel - Soudní dvůr EU zrušil verdikt Tribunálu, kterým byla společnosti Intel potvrzena pokuta ve výši 1,06 miliardy eur (27,6 miliardy Kč) za zneužití dominantního postavení. Pokutu před více než osmi lety Intelu vyměřila Evropská komise. Dnešní rozhodnutí by mohlo ovlivnit antimonopolní spory…

Co se děje v kómatu? Lidem se poprvé povedlo mluvit s člověkem v bezvědomí

06.09. 16:00

Na konci roku 1999 se nadějný mladý student vydal domů od svého dědečka v Ontariu. V autě s ním seděla jeho přítelkyně. Po krátké době dojeli na křižovatku. Na tu také dorazilo policejní auto, které spěchalo na místo činu. Srážka jejich životy změnila navždy.

EU hrozí žalobou na Maďarsko, Česko i Polsko. Doufá ale ve změnu přístupu těchto zemí k uprchlíkům

06.09. 15:23

Brusel - Spor o přerozdělování migrantů pokračuje a Brusel je po dnešním rozhodnutí soudu EU na koni. Pokud Česko, Maďarsko a Polsko nezmění v příštích týdnech svůj odmítavý postoj ke kvótám, zváží komise podání žaloby na tyto tři země u unijního soudu.

Ode dneška musí dovozci testovat vejce ze všech států EU

06.09. 15:22

Praha - Veterináři rozšířili povinné kontroly na fipronil u vajec a vaječných výrobků dovezených ze všech členských států Evropské unie. Problém s insekticidem zasáhl zatím 26 členských zemí EU a také 19 dalších států.

Chřipka stojí za smrtí 1500 lidí za rok, největším strašákem je pro chronicky nemocné a seniory

06.09. 15:21

Praha - Chřipkou onemocní v ČR každoročně pět až deset procent dospělých a až pětina dětí. Epidemie přichází na přelomu kalendářního roku, trvá čtyři až osm týdnů. Její průběh lze ale jen těžko předem odhadnout. Současná vakcína chrání přibližně na 60 procent, protože působí jen na některé kmeny…

Země EU už si rozdělily 28 tisíc uprchlíků. Česko podle Bruselu kvótu naplní

06.09. 15:02

Brusel - Mezi země EU má být přerozděleno 160 tisíc uprchlíků, kteří jsou v Itálii a Řecku. Program byl schválen v září 2015 a zatím se podařilo přesunout jen 27.695 lidí. Soudní dvůr EU dnes zamítl žaloby Slovenska a Maďarska na povinné kvóty.

Týden pro vzdělanost: Rektoři vyhlásili sedm protestních dní

06.09. 15:00

Praha - Rektorům se nelíbí současný návrh rozpočtu na příští rok, který pro vysoké školy počítá s navýšením o asi 700 milionů korun proti letošku. Reálné mzdy vysokoškolských pedagogů v posledních letech klesají, a někteří učitelé proto ze škol údajně odcházejí. Česká konference rektorů (ČKR) proto…

Profil typického teroristy sestavit nejde, shodli se odborníci

06.09. 14:57

Paříž/Londýn - Evropa v poslední době zažila mnoho teroristických útoků. Vyvstává proto otázka, zda jim lze předcházet. Experti nemají podle agentury AFP dobré zprávy. Podle nich je zbytečné, ba dokonce kontraproduktivní, snažit se sestavit profil typického útočníka či atentátu.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 7. září

06.09. 14:51

Praha - Za studenou frontou k nám bude proudit chladnější vzduch od západu, informuje chmi.cz.

Odpůrci komunismu převzali ocenění za 3. odboj. Ministerstvo obdarovalo Topola i Rejžka

06.09. 14:13

Praha - Ve Vojenském klubu Praha dnes obdrželo osvědčení a ocenění za účast ve třetím odboji dalších 43 lidí. Ministerstvo obrany dosud vyřídilo přes 90 procent žádostí o osvědčení. Získalo ho již téměř 1400 osob. Bylo vyplaceno 79,8 milionu korun přímým účastníkům odboje a 6,5 milionu korun…

Asadova armáda spáchala 20 chemických útoků, tvrdí OSN

06.09. 14:12

Damašek/Ženeva - Asadova armáda v průběhu syrské občanské války podle dnešní zprávy OSN použila chemické zbraně více než dvacetkrát. A to i při dubnovém útoku v Chán Šajchúnu, v jehož důsledku USA podnikly nálety na syrskou leteckou základnu.

Hurikán Irma narušil let papeže Františka, ten zamířil do Kolumbie

06.09. 14:11

Bogotá - Papež František dnes odletěl na svou první návštěvu Kolumbie. Zdrží se do neděle a navštíví několik měst. Úřady očekávají na akcích s hlavou katolické církve asi 4,5 milionu lidí. Na bezpečnost bude dohlížet přes 30.000 policistů.

Maďarsko se jen tak rozhodnutí soudu EU nepodvolí, naznačil tamní ministr zahraničí

06.09. 14:10

Berlín/Budapešť - Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel uvítal dnešní rozhodnutí soudu EU, že členské země musí přijmout uprchlíky a uchazeče o azyl na základě kvót. Maďarsko naopak běsní a bude nadále všemi právními prostředky usilovat o to, aby nakonec samo rozhodovalo, komu dovolí žít v zemi.

V areálu základní škol byl protiletecký náboj, 650 dětí muselo být evakuovaných

06.09. 14:09

Praha - Kvůli nálezu munice v areálu základní školy v Mnichovicích u Prahy muselo dnes být evakuováno zhruba 650 dětí. Na místo dorazil pyrotechnik.

Soud odložil případ vypadnutí dítěte z vlaku. Neuvedl zatím, proč

06.09. 13:28

Olomouc - Olomoucký okresní soud odložil na neurčito jednání v případu tragického pádu dítěte z vlaku. V kauze čelí obžalobě z usmrcení z nedbalosti vlakvedoucí a průvodčí, které podle státního zástupce zanedbaly své pracovní povinnosti.

Číně navzdory: USA rozmístí další části protiraketového systému THAAD v Jižní Koreji

06.09. 13:26

Soul - Americká armáda instaluje od čtvrtka v oblasti Songdžu na jihu Jižní Koreje zbývající čtyři odpalovací zařízení protiraketového systému THAAD. Proti tomu opět protestuje Čína.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html