Články k tématu: Globe24.cz

Slovenská advokátní kancelář má dostat miliardu za arbitráž

27.09. 19:16

Bratislava - Pod Tatrami se schyluje k dalšímu skandálu. Odměnu 64 milionů eur (1,67 miliardy korun) by měla zinkasovat advokátní kancelář za své služby ve vyhrané arbitráži Slovenska ve sporu o odškodné za zrušený pronájem největší slovenské vodní elektrárny v Gabčíkovu.

Brexit bez dohody s EU? Corbyn varuje před spory ve vládě

27.09. 19:14

Brighton - Podle lídra britských opozičních labouristů jsou v kabinetu premiérky Theresy Mayové vážné vnitří rozepře. Hrozí tak, že Spojené králvoství vystoupí z EU bez toho, aby se s Bruselem dohodlo na podmínkách odchodu.

Kamerun násilím deportoval 100 tisíc, tvrdí HRW. Šli dobrovolně, oponují úřady

27.09. 19:04

Yaoundé - Kamerunská armáda od roku 2015 násilím vrátila do Nigérie nejméně 100.000 nigerijských běženců, tvrdí Human Rights Watch (HRW). Kamerun to odmítá, uprchlíci se údajně domů vracejí z vlastní vůle.

reklama

Pro nezávislost hlasovalo v referendu vice než 90 procent iráckých Kurdů

27.09. 18:10

Bagdád - Podle oficiálních výsledků se pro nezávislost Kurdistánu vyslovilo 92,73 procenta voličů a účast překročila 72 procent. Agentura Reuters nicméně podotýká, že plebiscit je nezávazný, takže k oficiálnímu získání nezávislosti zřejmě nepovede.

Muž okrádal seniory. Soud ho poslal na deset let za mříže

27.09. 18:06

Ostrava - Marek Krumpoch (40) si má odsedět deset let. Podle verdiktu Krajského soudu v Ostravě seniorům nabízel umístění reklamních poutačů na ploty u jejich nemovitostí, když jim ale měl zaplatit, předstíral, že potřebuje rozměnit a přitom je okradl. Nezdráhal se ani použít násilí.

Strach obchází Evropu: Velká Británie testuje svoji protiraketovou obranu

Aktualizovali jsme 27.9.2017, 18:05, 27.09. 08:58

Edinburgh - Velké množství jednotek, stíhaček i námořnictva Velké Británie se sešlo ve Skotsku k vojenskému cvičení, které zabere celý měsíc. Hlavním cílem bude trénink sestřelování mezikontinentálních raket. Spojené království tak reaguje na stupňující napětí mezi Spojenými státy a Severní Koreou.

Extrémně drahé máslo? Ministerstvo financí chce kontroly u výrobců i obchodníků

27.09. 18:01

Praha - Ministerstvo financí (MF) vyzvalo Specializovaný finanční úřad, aby zkontroloval zvýšení ceny u tuzemských producentů másla i u hlavních obchodníků na maloobchodním trhu. Podle údajů Českého statistického úřadu činila v srpnu průměrná cena čtvrtky másla 52,31 Kč, meziročně o 45,2 procenta…

Ruský soud napařil nemocnému vůdci Krymských Tatarů dva roky, prý nabádal k separatismu

27.09. 17:09

Moskva - Ruský soud v anektovaném Krymu odsoudil významného krymskotatarského politika Ilmiho Umerova (60), za údajné nabádaní k separatismu půjde na dva roky do vězení.

Zdevastované Portoriko čelí humanitární krizi, Trump čelí tvrdé kritice

27.09. 17:06

Washington - Americký prezident Donald Trump čelí kritice, že zanedbal pomoc Portoriku. Týden poté, co se hurikán přehnal přes tento ostrov, je tu stále téměř polovina lidí bez pitné vody a elektřiny. Lídři opozičních demokratů připomínají, že do Texasu či na Floridu šla po předchozích hurikánech…

Slovenská krajní pravice chce zřídit domobranu

27.09. 17:04

Bratislava - Krajně pravicová strana Kotleba-Lidová Strana Naše Slovensko (LSNS) navrhla zřízení nových ozbrojených pořádkových útvarů, které by v rámci krajských samospráv dohlížely na bezpečnost či ochranu majetku. Sněmovna to pravděpodobně odmítne.

Ministr financí Schäuble zřejmě bude šéfem Spolkového sněmu. A kdo povede německou kasu?

27.09. 16:16

Berlín - Dosavadní německý ministr financí Wolfgang Schäuble (CDU) se podle všeho stane novým předsedou Spolkového sněmu. Exkancléř Gerhard Schröder dnes zpochybnil rozhodnutí svých stranických kolegů ze sociální demokracie (SPD) odejít po prohraných parlamentních volbách do opozice.

Rusko nemá žádné chemické zbraně, poslední jsme už zlikvidovali, hlásí Putin

27.09. 16:15

Moskva - Prezident Vladimir Putin dnes oznámil, že Rusko tři roky před stanoveným termínem zlikvidovalo své poslední chemické zbraně. Označil to za historickou událost a krok k bezpečnějšímu světu. Zároveň kritizoval Spojené státy.

Whisky si kupte sami. Zeman jmenoval nové soudce, varoval je před korupcí

27.09. 16:13

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval 28 soudců. Nahradí ty, kteří v rámci přirozené obměny skončili či postupně skončí ve funkci do konce letošního září. Nováčky prezident na Hradě varoval před braním úplatků.

Vulkán Agung dál děsí Bali, evakuováno bylo téměř 100.000 lidí

27.09. 16:09

Jakarta - Už téměř 100 tisíc lidí muselo opustit oblast kolem sopky Agung a Indonésie připravuje plán odklonu letů pro případ erupce. Monitorovací středisko jen za dnešek zaznamenalo 800 otřesů půdy.

Katalánská policie se bouří. Nechce obsadit školy, jak nařídil Madrid

27.09. 16:07

Barcelona - Vedení katalánského policejního sboru se nechce podřídit příkazu Madridu, aby před nedělním referendem o nezávislosti místní policisté obsadili budovy, kde se má hlasování konat. Informují o tom španělská média.

Konec Schengenu? EK navrhla možnost delších kontrol na vnitřních hranicích EU

27.09. 16:06

Brusel - Některé členské státy EU, například Německo nebo Dánsko, zavedly kontroly na svých vnitřních hranicích podle stávajících pravidel. Opakovaně je v souladu s pravidly po půl roce prodlužovaly. Nyní už ale tento postup dál nebude možný. Evropská komise dnes proto dnes navrhla úpravu…

Kolik času věnujeme fyzické aktivitě? I na záchodě prosedíme delší dobu, zjistili vědci

27.09. 16:04

Londýn - Náš způsob života je velmi sedavý - především pokud pracujeme někde v kanceláři. Lidé nemají dostatek pohybu, kvůli čemuž mohou být vystaveni vážným zdravotním problémům. Nový průzkum ukázal, že lidé stráví mnohem více času na záchodě, než při nějaké fyzické aktivitě.

Rakousko má opět problém s hlasovacími lístky. Loni se kvůli tomu musely volby opakovat

27.09. 15:57

Vídeň - V Rakousku se před parlamentními volbami, které jsou naplánované na 15. října, objevil první problém s hlasovacími lístky. To vyvolává neblahé vzpomínky na loňské prezidentské volby, jež se musely opakovat. Kampaň zatím pokračuje, Svobodná strana Rakouska řeší skandál s nacistickými…

Politici Macronovu řeč chválí, média jsou v hodnocení zdrženlivější

27.09. 15:24

Paříž/Berlín/Brusel - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) je přesvědčená, že návrhy francouzského prezidenta, které Emmanuel Macron představil ve svém úterním projevu, obohatí debatu o budoucnosti Evropy. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker označil Macronova slova za velmi evropská.

Je potřeba klást důraz na návratovou politiku a legální cesty do EU, tvrdí Evropská komise

27.09. 15:07

Praha - Eurokomisař pro vnitro Dimitris Avramopulos dnes vyzval země EU k rychlému nalezení správné podoby kompromisu ohledně reformy unijního azylového systému. Podle Bruselu je nutný důraz na návraty těch, kdo nemají nárok na azyl, a otevření legální možnosti přicestovat pro ty, kdo naopak nárok…

Soud rozhodl: Fantova budova na pražském hlavním nádraží patří SŽDC

27.09. 14:30

Praha - Obvodní soud pro Prahu 2 dnes rozhodl, že historická Fantova budova na pražském hlavním nádraží patří Správě železniční a dopravní cesty (SŽDC), která loni objekt koupila od Českých drah (ČD).

Rakovina plic nebolí. Když vykašláváte krev, už je většinou pozdě, varují experti

27.09. 14:21

Praha - Nových případů rakoviny plic by podle odhadů mohlo v příštím roce začít ubývat. Mezi nádory je rakovina plic nejčastější příčinou smrti. Pět let od diagnózy v pokročilém stádium přežije pouze 16 procent pacientů.

Čeští badatelé z ÚSTR získali data o krajanech internovaných v SSSR

27.09. 14:14

Praha - Badatelé z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) získali tisíce záznamů o Češích a Slovácích, kteří prošli systémem Hlavní správy vojenských zajatců a internovaných. Označuje se zkratkou GUPVI a byl zaměřený na vojáky, podobně jako v Česku známější GULAG, který se týkal civilistů.

Oběti zvráceného lékaře dostanou odškodnění. Tvrdil ženám, že jim musí operovat prsa, i když byly zdravé

27.09. 14:11

Londýn - Oběti britského lékaře Iana Patersona budou odškodněny částkou ve výši 37 milionů liber (1,1 miliardy korun). Paterson svým pacientům a pacientkám, které ošetřoval na soukromé klinice v letech 1997 až 2011, tvrdil, že jim hrozí onemocnění rakovinou prsu, a musí proto na operaci.

reklama
Fotogalerie