Články k tématu: Globe24.cz

EET platí rok, šlo o stěžejní projekt dosluhující vlády

28.11. 11:56

Praha - Elektronická evidence tržeb (EET) začala platit 1. prosince 2016 pro restaurace a ubytování a od letošního března pro podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu. Do EET je nyní zapojeno zhruba 160.000 podnikatelů, kteří zaevidovali okolo 3,5 miliardy tržeb.

Lesy ČR chtějí zrušit zákaz vstupu do některých částí Boubínského pralesa

28.11. 11:54

Vimperk - Lesy České republiky chtějí začátkem prosince zrušit zákaz vstupu do některých částí Boubínského pralesa na Prachaticku. Podle společnosti není ohrožený tradiční silvestrovský výšlap k rozhledně na vrchu Boubín.

Znovuzvolený keňský prezident Kanyatta složil přísahu, policie proti davům nasadila slzný plyn

28.11. 11:49

Nairobi - Na stadion, kde dnes proběhla inaugurace prezidenta Uhuru Kenyatty, přicházely davy lidí. Stadion s kapacitou 60.000 míst byl zcela zaplněn, policie proti dalším příchozím nasadila slzný plyn.

reklama

Tajemník SPD už nebude asistentem poslance Holíka. Xenofobní výroky s tím prý nesouvisí

28.11. 11:36

Praha - Tajemník hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslav Staník končí na postu asistenta poslance SPD Jaroslava Holíka. Důvodem prý nejsou Staníkovy nedávné xenofobní výroky.

Předpověď počasí na noc a úterý 29. listopadu

28.11. 11:11

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá brázda nízkého tlaku vzduchu nad západní a střední Evropou. Současně východ našeho území ovlivní večer od jihu frontální vlna, informuje chmi.cz.

Oknem vyhozené peníze? Do životního prostředí šlo 83 miliard korun, jeho stav se nezměnil

28.11. 11:06

Praha - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) jako každý rok předložilo zprávu, která mapuje stav ovzduší, vod, půdy, lesů, ale také vlivy zemědělství, průmyslu, dopravy a produkci odpadů. Podle ministra Richarda Brabce (ANO) se prostředí v ČR přes narůstající blahobyt de facto nemění.

Z ruského kosmodromu Vostočnyj odstartovala druhá raketa +VIDEO

28.11. 11:03

Moskva - Z ruského kosmodromu Vostočnyj dnes v 8:41 moskevského času (6:41 SEČ) odstartovala raketa Sojuz-2.1b s meteorologickou družici Meteor-M a 18 dalšími malými družicemi z různých států. Jde o druhý start v historii tohoto nového ruského kosmodromu.

Odhalení: Agrofert neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech, navíc na ně pobírá dotace

28.11. 10:37

Praha - Podle informací Radiožurnálu holding Agrofert neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech půdy a na většinu těchto pozemků navíc pobírá dotace. Podle právníka jde o trestný čin. Mluvčí Agrofertu Jan Pavlů to odmítl.

Temný prosinec: Který den v roce je nejsmutnější?

28.11. 10:12

Každý den máme jinou náladu a nejvíce je to pozorovatelné na lidech, kteří jsou od přírody náladoví. Na naši psychiku působí řada faktorů, které ovlivňují, jak se chováme a jak smýšlíme. V jeden den jsme ale mnohem nešťastnější, než jindy.

Nelichotivé srovnání: Gott je jako Babiš a Okamura jako Ortel, tvrdí známý novinář

28.11. 10:03

Praha – Češi nedávno rozhodli nejen o novém složení Poslanecké sněmovny, ale i o to, kdo si zaslouží Českého slavíka. Podle investigativního novináře Jaroslava Kmenty mezi oběma volbami vidí jasnou spojitost.

Umí žirafa plavat? Odpověď je těžší, než se zdá

28.11. 09:47

Na první pohled nás nechávají chladnými. Jsou exotické, ve volné přírodě je u nás neuvidíme, ale zároveň jsou pro většinu lidí tak trochu nezajímavé. Řeč je o žirafách, které jsou známé především svou výškou. Většina lidí by o nich neuměla říct žádnou další zajímavost, zkuste se ale někoho zeptat,…

Čtete dětem pohádky? Přestaňte, nabádají experti. Z jednoho prostého důvodu

28.11. 09:47

Pohádky neodmyslitelně patří k našemu dětství. V každém knihkupectví narazíme na hromadu pohádkových knih, v kinech se téměř denně objevují nové animované filmy. Přesto nejsou tyto příběhy ve většině případů pro děti vhodné. Nevěříte? Přesvědčíme vás.

Jaké je tajemství lásky? Věda našla odpověď

28.11. 09:45

Zamilovanost je jeden z nejkrásnějších pocitů na světě. Jen těžko ji ale můžeme vědomě ovlivnit. Pokoušeli se o to lidé dávno před námi a budou se o to bezesporu snažit i budoucí generace. Vědcům se ale přesto povedlo odhalit alespoň malý kousek tajemství lásky, zjistili totiž, co stojí za lidskou…

Volby v Itálii? O parlament soupeří populisti s populisty, varuje Reuters

28.11. 09:43

Řím - Italové budou na jaře volit parlament a jak ukázala analýza agentury Reuters, populistickými návrhy se to ve volebních programech jen hemží. Jeden z kandidátů na post premiéra slibuje, že sníží daně o 50 miliard eur (1,28 bilionu korun) a výměnou nechá vyskočit rozpočtový deficit. Další chce…

Výbuch v Jaffě zbořil dům, čtyři lidé zemřeli

28.11. 09:39

Tel Aviv - Domem v izraelské Jaffě otřásla v pondělí exploze a stavba se následně zřítila, zemřeli čtyři lidé. Podle policie patrně nešlo o teroristický útok, vyšetřování ale ještě neskončilo.

Dneska je sexuální obtěžování i pozvání na rande, tvrdí známá ekonomka

28.11. 09:13

Praha - I v České republice se podobně jako ve zbytku světa rozjela velká debata o sexuálním obtěžování. Problém je v tom, že mnoho lidí neví, co si pod ním představit. A podobný problém má i známá ekonomka Markéta Šichtařová, která se na celou věc rozhodla podívat z jiného úhlu pohledu.

Zařazení pizzy na seznam UNESCO? Italové chtějí bojovat proti plagiátům slavné pochoutky

28.11. 09:09

Řím - Pod italskou peticí za zapsání pizzy na seznam UNESCO jsou již dva miliony podpisů. Největšími jedlíky pizzy jsou ovšem Američané, kteří jí ročně zkonzumují 13 kilo na osobu. Italové jsou až druzí se 7,6 kilogramu pizzy na osobu za rok.

Vysoce postavený představitel čínské armády spáchal sebevraždu, byl podezřelý z korupce

28.11. 09:07

Peking - Vysoce postavený představitel čínské armády čelil podezření z korupce a úřady ho již začaly vyšetřovat. Generál Čang Jang nejspíš tlak neunesl a 23. listopadu ve svém domě spáchal sebevraždu.

Svět dobrovolně míří do záhuby? Nová technologie může zabít miliony lidí

28.11. 09:01

New York - Největšímu ohrožení, kterému lidstvo čelí do budoucna, je nedostatečná kybernetická bezpečnost. Čím víc se snažíme automatizovat a nahrazovat lidskou akci mechanickou, strojovou a počítačovou, tím víc na sebe přivoláváme možnost hackerských útoků. Bezpečnost na tomto poli je nízká a…

Okamura zuří kvůli Slavíkům a Ortelu: Jsme svědky cenzury, umlčování a manipulace

28.11. 08:59

Praha - Předseda SPD Tomio Okamura pogratuloval kapele Ortel za umístění v anketě Český slavík, kde mezi skupinami obsadil druhé místo a v kategorii zpěváků se zpěvák Tomáš Ortel umístil na třetí pozici. Podle Okamury kapela tohoto úspěchu dosáhla i přes nelehkou cestu.

Britská královská rodina chystá svatbu? Princ Harry oznámil zásnuby s herečkou Meghan Marle

28.11. 08:57

Velká Británie - Britský princ Harry vstoupí do svazku manželského. Královský palác v oficiálním prohlášení oznámil zásnuby s americkou herečkou Meghan Marle. Svatba se podle oficiálních informací uskuteční příští rok na jaře.

KLDR připlavuje další test svých raket? Japonsko zachytilo podezřelé radiové signály

28.11. 08:27

Tokio - KLDR se patrně chystá odpálit balistickou střelu. Japonsko tak usuzuje na základě zachycených radiových signálů. Ty však mohou souviset i se zimním výcvikem severokorejských vojáků.

V Rusku kvůli mistrovství světa ve fotbale znovu otevírají záchytky

28.11. 08:24

Moskva - V Rusku byly záchytky zrušeny v roce 2011 a nyní se ukazuje, že to nebylo právě nejlepší rozhodnutí. Některá města, například Samara, už hlásí, že jsou připravena postarat se o opilé fanoušky, kteří do Ruska vyrazí příští léto na mistrovství světa ve fotbale.

Trump na setkání veteránu označil senátorku za Pocahontas, ona ho nařkla z rasismu

28.11. 08:04

Washington - Americký prezident Donald Trump na setkání veteránu z druhé světové války z indiánského kmene Navajů označil demokratickou senátorku za stát Massachusetts Elizabeth Warrenovou za legendární indiánku Pocahontas. Warrenová Trumpovu poznámku považuje za rasistickou. Informovala o tom dnes…

reklama
Fotogalerie