Články k tématu: Globe24.cz

Kuriózní nehoda: Na jihu Rakouska se srazila dodávka s medvědem

Aktualizovali jsme 30.10.2017, 22:29, 30.10. 17:25

Vídeň - V Alpách nedaleko italských hranic v noci na dnešek dodávka rozvážející denní tisk srazila medvěda, šelma byla později nalezena mrtvá. Neobvyklou dopravní nehodu řeší rakouská policie.

Britská dívka byla umístěna k muslimským pěstounům. O svých zkušenostech promluvila do televize

Aktualizovali jsme 30.10.2017, 22:29, 30.10. 16:07

Londýn - Od chvíle, kdy se nastěhovala k pákistánským muslimským pěstounům, musela bílá Britka Rebecca Brownová reagovat na dotazy přátel, kteří se ptali, zda žije s teroristy. Dívka ale chce, aby lidé věděli, že její muslimští opatrovníci jsou stejní jako kterákoli jiná rodina, uvádí server BBC.

Telička varuje před ANO: Moje obava byla oprávněna, tvrdí

Aktualizovali jsme 30.10.2017, 22:29, 30.10. 15:58

Praha - Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička, který byl zvolen za hnutí ANO, se s touto politickou skupinou a jejím šéfem Andrejem Babišem nedávno rozešel. Současné výroky znějící z hnutí jej prý utvrzují v tom, že se rozhodl správně.

Učitel islámu přijel do Česka a nestačí se divit. Okamurovi dává lekce o muslimech

Aktualizovali jsme 30.10.2017, 22:29, 30.10. 10:17

Praha - Waleed Hakeem, jinak známý i jako cestující imám, vyrůstal v Kanadě v muslimské rodině a podle vlastních slov dobře ví, jaké to je být vyznavačem islámu na západě. Rozhodl se proto cestovat po světě, hlavně západních civilizacích, aby své ovečky uvedl na pravou cestu. Během své mise se…

V Kyjevě postřelili muže, který chtěl spáchat atentát na Putina

30.10. 22:26

Kyjev - Neznámí pachatelé dnes nedaleko Kyjeva postřelili údajného atentátníka na ruského prezidenta, Čečence Adama Osmajeva. S odkazem na oznámení ukrajinského poslance a poradce ministra vnitra Antona Heraščenka o tom informovala ukrajinská média.

Feministky protestovaly v Paříži proti Polanskému

30.10. 22:26

Paříž - Několik desítek feministek dnes protestovalo proti uvedení retrospektivy filmů režiséra Romana Polanského v pařížském muzeu kinematografie La cinémathèque française.

Firma, která opravovala Hrad, darovala statisíce SPO

30.10. 22:25

Praha - Firma Avers, která od loňského léta opravovala restauraci Na Baště v areálu Pražského hradu, darovala 300.000 korun Straně práv občanů.

Poměr sil v Katalánsku podle Zemana nesvědčí pro vznik nového státu

30.10. 22:24

Praha - Vyrovnaný poměr mezi počtem zastánců samostatného Katalánska a občany, kteří chtějí, aby region zůstal součástí Španělska, podle prezidenta Miloše Zemana ukazuje, že v Katalánsku nevzniká nový stát.

Z Německa odešlo dobrovolně téměř 35 tisíc migrantů

30.10. 21:47

Berlín - Německo za prvních devět měsíců letošního roku dobrovolně opustilo téměř 35.000 odmítnutých žadatelů o azyl.

Komunisté možná budou tolerovat menšinovou vládu ANO

30.10. 21:37

Praha - Komunisté by mohli tolerovat případnou menšinovou vládu hnutí ANO. Řekl to dnes v České televizi předseda strany Vojtěch Filip.

Syrský konflikt má politické řešení, zní z Moskvy

30.10. 21:36

Astana - Syrský konflikt má politické řešení. Řekl to dnes v Astaně novinářům šéf ruské delegace Alexandr Lavrenťjev.

Soud zakázal Trumpovi rozhodovat o transgenderových vojácích

30.10. 20:50

Washington - Federální soud ve Washingtonu dnes zakázal prezidentu Donaldu Trumpovi měnit pravidla armádní služby transgenderových osob.

Vichřice Herwart vyřadila z provozu desítky čerpacích stanic

30.10. 20:50

Praha - Vichřice Herwart, která se v neděli prohnala Českem, vyřadila z provozu také desítky čerpacích stanic. Na drtivé většině z nich už by měl být provoz obnoven.

Paroubek má otevřené dveře do ČSSD. Pražská buňka také vyzvala vedení strany k rezignaci

30.10. 20:48

Praha - Krajský výkonný výbor pražské ČSSD vyzval celorepublikové vedení strany k odstoupení. Na své funkce rezignují rovněž členové pražského vedení ČSSD. Důvodem je špatný výsledek voleb do Poslanecké sněmovny.

Bílý dům prý nesabotoval Muellerovo vyšetřování

30.10. 20:33

Washington - Bílý dům dnes energicky popřel spekulace, že by milostí či jiným způsobem zasahoval do vyšetřování vedeného zvláštním vyšetřovatelem Robertem Muellerem.

Putin odhalil památník obětem stalinismu a odsoudil stalinské represe

30.10. 20:31

Moskva - V centru Moskvy dnes odhalili památník obětem stalinismu, nazvaný Zeď nářků. Obřadu se zúčastnil i ruský prezident Vladimir Putin, který stalinské represe rázně odsoudil a označil je za tragédii ruského národa.

Okamura by Zemanovi převzal voliče, míní prezident

30.10. 20:00

Lány (Kladensko) - Prezident Miloš Zeman preferuje menšinovou vládu. Nevidí možnost, jak se nyní dostat ke stabilní většinové vládě, a ani by si ji nepřál. Řekl to dnes v rozhovoru Českému rozhlasu Radiožurnálu.

V panelovém domě v Hradci Králové vybuchl plyn

30.10. 19:36

Hradec Králové - V panelovém domě na Smetanově nábřeží v Hradci Králové dnes kolem 13:45 vybuchl plyn. Výbuch byl tak silný, že vyrazil skla oken, poškodil příčku v bytě a také auta zaparkovaná na ulici.

Čekací doba na přezutí gum stoupla až na deset dní

30.10. 19:03

Praha - Zájem o přezouvání na zimní pneumatiky v posledním týdnu stoupl až o třetinu. Důvodem je ochlazení i blížící se listopadová povinnost mít za nepříznivých podmínek zimní výbavu.

Policistovi utekl zadržený muž, dostal podmínku

30.10. 18:00

Brno - Policistovi, kterému utekl zadržený muž, uložil dnes Městský soud v Brně trest 12 měsíců podmíněně odložených na 24 měsíců.

Břehy Bajkalu se změnily v obří hřbitov, záhadně tu hynou tuleni

30.10. 17:06

Moskva - Ruské úřady začaly prověřovat úhyn tuleňů bajkalských. Experti zatím našli 31 mrtvých zvířat. Na tělech se nenašla ani střelná zranění, ani stopy sítí, takže nejspíše nejde o dílo pytláků. Uhynulé exempláře ani nebyly zjevně nemocné, a tak má příčinu objasnit pitva.

Projekt plynovodu Eastring se rýsuje. Slovensko a Maďarsko podepsaly memorandum

30.10. 17:04

Košice - Slovenský ministr hospodářství Peter Žiga a maďarský ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó dnes podepsali memorandum o porozumění k projektu plynovodu Eastring, který má přepravovat zemní plyn mezi Slovenskem, Rumunskem a Bulharskem přes Maďarsko.

Šéf albánských tajných služeb odstoupil. Důvod neuvedl

30.10. 17:03

Tirana - Šéf albánské tajné služby (SHISH) nečekaně odstoupil. Důvod je zatím veřejnosti neznámý. Zpravodajský portál Top Channel ale naznačil, že by v pozadí mohly být neshody s premiérem Edim Ramou.

Kinům vévodí sci-fi Thor: Ragnarok. Film sesadil českou komedii

30.10. 17:02

Praha - Nové americké sci-fi Thor: Ragnarok se po víkendu dostal do čela žebříčku návštěvnosti tuzemských kin. Sesadil na druhou příčku českou komedii Bajkeři. Třetí skončila další novinka, americký snímek Jigsaw.

reklama
Fotogalerie