Články k tématu: Globe24.cz

Česká ekonomika šlape nejlépe za více než 20 let, hlásí statistici

03.10. 11:10

Praha - Česká ekonomika vzrostla ve 2. čtvrtletí letošního roku meziročně o 4,7 procenta. Proti předchozímu kvartálu se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 2,5 procenta. Mezičtvrtletní růst ekonomiky byl nejlepší za více než 20 let. Meziročně ekonomika rostla nejrychleji za poslední rok a půl. Míra…

Čisté zlo a teror, ale ne terorismus? Jak říkat střelbě v Las Vegas?

03.10. 11:02

Las Vegas - Po střelbě v Las Vegas, při níž Stephen Paddock zabil 59 lidí, se ukázalo, že úřady netuší, jak takový zločin oficiálně pojmenovat. Veřejnost chce také znát motiv masakru. Ten je dosud nejasný, množí se proto spekulace.

Hotely nejsou bezpečné? Experti upozorňují na problém v USA i Evropě

03.10. 10:57

New York - V souvislosti s masakrem v Las Vegas se začíná diskutovat o bezpečnosti v amerických, ale i evropských hotelech. Ta se se soustřeďuje na snahy omezit krádeže či usměrnit neukázněné opilce. Jsou ale mnohem pomalejší v reakci na riziko násilí v porovnání s Blízkým východem či Afrikou. Pro…

Muž brutálním způsobem zavraždil těhotnou přítelkyni, NS potvrdil výjimečný trest

03.10. 10:55

Brno - Nejvyšší soud odmítl dovolání Pavla Radziszewského, muž si tak za vraždu těhotné přítelkyně v Kalech na Brněnsku odpyká 23 let. Tragédie se odehrála v dubnu 2015.

Čína jako světový policajt? Buduje si image, začíná v Africe

03.10. 10:25

Peking - Čína si budu image globální mírové síly. Z pěti stálých členů Rady bezpečnosti OSN poskytuje nejvíce mírových jednotek, na celém světě je pak dvanáctá.

Vstup do Sněmovny bude pro zelené úspěch. Stropnický promluvil o přijetí eura

03.10. 10:23

Praha - Zelení budou za volební úspěch považovat vstup do Sněmovny. S tímto cílem vedou volební kampaň, při níž sázejí na kontakt s voliči v okresních městech i na jejich oslovení pomocí internetu. Nová vláda by podle Zelených měla připravit strategii přijetí eura, která zahrne i projekt vysvětlení…

Předpověď počasí na noc a středu 4. října

03.10. 09:55

Praha - Počasí ve střední Evropě bude ovlivňovat nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje chmi.cz.

Lhát vám může partner i kamarádi. Jak poznat, že vás někdo klame?

03.10. 09:25

Mezinárodní právnická firma se sídlem v Austrálii provedla výzkum, podle jehož výsledků žije jeden z pěti manželských párů z celého světa ve lži. Manželé si lžou ve věcech majetku, osobních vztahů i své minulosti. Lži se ale netýkají jen párů, narazit na ně můžete i mezi přáteli nebo dětmi. Jeden…

Stane se Merkelová šéfkou Evropské komise?

03.10. 09:18

Brusel - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v rozhovoru pro německý deník Bild zauvažoval, že jeho možnou nástupkyní ve funkcí může být kancléřka Angela Merkelová. Juncker se také vyjádřil na adresu Turecka a připustil, že jeho členství v EU nyní není reálné.

Německý soud řešil kuriózní spor: Je suchá houska a káva snídaně?

03.10. 08:46

Münster - Soud v západoněmeckém Münsteru se neztotožnil s názorem finančního úřadu, podle kterého suchá houska a nápoj tvoří plnohodnotnou snídani, kterou zaměstnavatel musí zdanit. O neobvyklé kauze informuje server Spiegel Online.

Američané vyzvou Kubu k odvolání velké části diplomatů z Washingtonu

03.10. 08:42

Washington/Havana - Spojené státy podle informací agentur Reuters a AP zřejmě ještě dnes vyzvou Kubu, aby odvolala téměř dvě třetiny svých diplomatů z Washingtonu. Jde o reakci na nedávné rozhodnutí americké vlády stáhnout většinu diplomatů z Havany kvůli záhadným útokům, které poškodily zdraví…

Posílala Severní Korea tajně zbraně do Egypta? Média zveřejnila třaskavou informaci a Káhira reaguje

03.10. 08:36

Káhira/Washington - Podle amerických médií putovala z KLDR do Egypta utajovaná zásilka zbraní, zachycena byla loni u Suezského průplavu po upozornění USA. Káhira informaci popřela.

Zajatí bojovníci IS: Byli jsme jen kuchaři, farmáři nebo úředníci. Jsme nevinní, nebojovali jsme

03.10. 08:08

Hawija - Irácké síly tlačí na IS v jeho poslední pevnosti v Iráku, ve městě Hawija. Následkem toho je úprk tisíce civilistů, kteří odsud utíkají. Tento víkend to bylo poprvé, kdy ve velkém přišli na kontrolní stanoviště iráckých kurdských sil stovky mužů v bojovém věku, jenž prohlašují, že jsou…

Zemřel rockový zpěvák a kytarista Tom Petty. Bylo mu 66 let

03.10. 08:05

Los Angeles - Ve věku 66 let zemřel americký rockový hudebník Tom Petty, frontman skupiny Heartbreakers. V neděli ho postihla srdeční zástava. Pettyho rodina podle médií v pondělí rozhodla o tom, aby jej lékaři kvůli beznadějnému stavu odpojili od přístrojů.

Střelec z Las Vegas vlastnil 42 zbraní, vylepšoval si je. Postřílel 59 lidí

03.10. 08:02

Las Vegas - Stephen Paddock (64), který na nedělním koncertě v Las Vegas zabil 59 lidí a dalších 527 poranil, vlastnil přes čtyři desítky střelných zbraní. Policie v jeho domě objevila také výbušniny a tisíce kusů munice. Experti se většinou shodují, že Paddock není typickým pachatelem podobných…

Španělská premiér na setkání s šéfy opozičních stran obhajoval zásah policie v Katalánsku

03.10. 08:01

Madrid - Premiér Španělska Mariano Rajoy při setkání s šéfy opozičních politických stran obhajoval nedělní policejní zásah v Katalánsku, kde regionální vláda uspořádala referendum o nezávislosti. 

Kolik let života nám ještě zbývá? Klíčem je podle vědců čich

Aktualizovali jsme 2.10.2017, 22:07, 01.10. 18:57

Lidé kolem vás napínají nosy a čichají. Něco jim voní, nebo naopak zapáchá. Vy ale nic necítíte. Pokud se vám někdy taková situace stala, měli byste zbystřit. Podle vědců by vám totiž mohlo jít o zdraví.

Velké rozdíly v kvalitě potravin v Rakousku a na Slovensku? Nový test ukázal další problémy

Aktualizovali jsme 2.10.2017, 22:06, 02.10. 16:28

Bratislava - Slovenští potravinoví inspektoři koupili stejné potraviny ve Vídni a také v Bratislavě a v nedalekém Senci. Do srovnání zahrnuli 33 produktů, jako například výrobky z mléka, masa, dále nápoje či mraženou pizzu. Analýza dopadla špatně.

Střelba v Las Vegas: Identifikace obětí bude dlouhá, mezi mrtvými jsou i cizinci

02.10. 21:58

Las Vegas – Při divoké střelbě v Las Vegas zemřelo nejméně 58 lidí. Identifikace obětí bude dlouhý a pracný proces. Novinářům to dnes v Las Vegas řekl místní policejní šéf Joseph Lombardo.

Soud poslal opozičníka Navalného na 20 dní za mříže kvůli organizaci mítingů

02.10. 21:32

Moskva - Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj stráví 20 dní. Poslal jej tam dnes moskevský soud za opakované organizování nepovolených mítinků.

Proč nebyl útok v Las Vegas zatím označen za teroristický?

02.10. 20:53

Washington – Motiv masakru v Las Vegas zatím není znám a tak se o něm zatím jen spekuluje. To ale znemožňuje zařadit střelbu čtyřiašedesátiletého Stephena Paddocka mezi teroristické činy. 

Podpora stranám se dramaticky neměnila, nejvýrazněji propadla TOP 09

02.10. 20:52

Praha - Sociologové z Filozofické fakulty Karlovy univerzity připravili projekt Volební kyvadlo. Vyplývá z něj, že podpora českých voličů jednotlivým stranám se v letech 2014 až 2016 nijak dramaticky neměnila. Výjimku tvořily TOP 09 a ODS, které si míru voličské přízně vyměnily.

Írán zabavil cistereny s palivem, které mířily do iráckého Kurdistánu

02.10. 20:48

Teherán - Íránský celní úřad dnes na hranicích s Irákem zabavil asi 600 cisteren s palivem, které mířily do iráckého Kurdistánu. Informovala o tom agentura AFP. 

Čech byl obviněn z obtěžování žen ve Vídni, kvůli duševnímu zdraví ale byl pripusten

02.10. 20:10

Vídeň - Vyšetřování 36letého Čecha, kterého rakouská policie podezřívala z obtěžování dvou žen ve stanicích vídeňského metra, bylo ukončeno. Podle psychiatra nemůže být vzhledem ke svému duševnímu zdraví za své činy trestně odpovědný.

reklama
Fotogalerie