Články k tématu: Globe24.cz

Hlava polských katolíků varuje: Kněžím za akce proti migrantům hrozí suspendování

19.10. 09:42

Varšava - Podle několika průzkumů mínění je většina Poláků proti přijímání uprchlíků ve své zemi. Primas polské katolické církve a arcibiskup hnězdenský Wojciech Polak nicméně pohrozil všem kněžím ve své diecézi suspendováním, pokud se zúčastní akcí namířených proti migrantům.

Příprava na předvánoční sezónu: Amazon v ČR nabere 2500 nových pracovníků

19.10. 09:33

Praha - V Česku pro společnost Amazon nyní pracuje 5000 lidí, většina v distribučním centru v Dobrovízi u Prahy. Americký internetový prodejce v předvánoční sezóně nabere 2500 nových sezonních pracovníků, nábor startuje dnes.

Detox nefunguje? Jeho účinky jsou pouhým reklamním trikem

19.10. 09:25

Je pondělí ráno, začátek týdne je pro vás možná ideální doba k tomu, abyste konečně dodrželi slib a začali s detoxem. Ale má to skutečně cenu? Podle odborníků pokud přemýšlíte o detoxu, pak jste se nejspíš stali obětí trendů správné životasprávy. Ve skutečnosti to nemá téměř žádný účinek.

reklama

Odborníci varují: Evropa se neubrání sama. Němci musí budovat armádu

19.10. 08:08

Berlín - Německo by si už nemělo připomínat hrůzy druhé světové války a konečně by se mělo pořádně zapojit do obrany Evropy, tvrdí vojenští odborníci. Podle nich se ekonomicky nejsilnější stát Evropské unie stále utápí v dědictví minulosti a svým jednáním tak ohrožuje okolí, které nedokáže…

Prachař, žilková, Rottrová, Kubišová. Komu svůj hlas dají české osobnosti?

19.10. 08:03

Praha - Umělci a známé osobnosti upozorňují občany, jak důležité je odevzdat v blížících se volbách svůj hlas. Celá řada celebrit také veřejně deklaruje podporu celým stranám nebo jednotlivým politikům. Víte třeba koho bude volit Marta Kubišová Věra Pospíšilové nebo Josef Váňa?

Volby do Sněmovny začnou v zámoří už dnes. Češi si budou moci vybrat mezi předsedy čtyř stran

19.10. 07:59

Praha - Volby do Poslanecké sněmovny začnou kvůli časovému posunu už dnes. Jako první budou mít možnost volit Češi na zastupitelských úřadech v Brazílii a Argentině, a to od 19:00 SELČ. Podobně jako před čtyřmi lety budou vybírat ze středočeských kandidátů.

Zpěvák David Koller spustil web o zločinech komunismu. Nevybíravě kritizuje i Zemana či Babiše

Aktualizovali jsme 18.10.2017, 22:16, 18.10. 14:21

Praha – Známý hudebník David Koller spustil web, který je zaměřený především na žáky a studenty a který poukazuje na zločiny komunismu. Jeho název odkazuje na devadesát milionů mrtvých, které po sobě komunismus po celém světě zanechal. Zároveň také kritizuje některé současné politiky, včetně…

Denně ubližujete vašemu srdci. Některé návyky se raději rychle odnaučte

Aktualizovali jsme 18.10.2017, 22:16, 17.10. 17:20

I když nekouříte a denně necvičíte, pořád se během běžného dne dopouštíte řady dalších neřestí, která vážně poškozují vaše srdce. Kromě špatné životosprávy varují lékaři i přes běžnými činnosti, kterými svoje tělo opravdu neodměňujete.

Země zaslíbená: Jak se uprchlíkům skutečně žije v Německu?

Aktualizovali jsme 18.10.2017, 22:16, 17.10. 17:18

Berlín - Několik let nazpátek, dnes jedenáctiletá Moschka Mohammadi neuměla číst ani psát. Nyní dokáže plynule přecházet z němčiny na darijštinu, jedním z jazyků, kterým se hovoří v Afghánistánu. Její vzdělání je pro klasickou muslimskou rodinu velmi důležitá, i přestože je dívka, rodiče se na ni…

Na alkoholu závislý Zeman a populista Babiš. Bavorský deník přinesl nelichotivý obraz dění v Česku

Aktualizovali jsme 18.10.2017, 22:16, 11.10. 12:33

Mnichov - Bavorský deník Mittelbayerische Zeitung se dnes v jednom ze svých článků věnuje české politice. Šéfa hnutí ANO Andreje Babiše přirovnává k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. List píše také o Miloši Zemanovi.

Německý pár pašoval z Česka drogy v kebabu

18.10. 22:15

Mnichov - Neobvyklý úkryt zvolil německý pár pro drogy, které se snažil propašovat přes hranici z Česka. Policisté při kontrole objevili několik balíčků pervitinu schovaných v kebabu.

V Česku jsou v rámci EU druhé největší rozdíly v platech mužů a žen

18.10. 22:12

Brusel - Ženy v Evropské unii vydělávají na hodinu méně než muži, rozdíl činí v průměru 16,3 procenta a týká se všech členských států osmadvacítky. Češky jsou na tom s platem nižším o 22,5 procenta kromě Estonek nejhůře.

Do davu lidí na Ukrajině vjelo auto, zabilo pět lidí

18.10. 21:56

Kyjev - Terénní automobil dnes ve východoukrajinském Charkově vjel do davu lidí, pět jich zabil a nejméně šest vážně zranil.

Soud ve Francii propustil umělkyni, která roztahovala nohy u Mony Lisy

18.10. 21:55

Paříž - Francouzský soud dnes zprostil obvinění francouzsko-lucemburskou umělkyni Déborah de Robertisovou, která v září u obrazu Mony Lisy v pařížském muzeu Louvre pózovala v kalhotách s rozparkem s roztaženýma nohama. Informovala o tom agentura AFP.

V Barceloně se demonstruje za jednotu Španělska

18.10. 21:47

Barcelona - Několik stovek lidí dnes večer vyšlo do ulic Barcelony demonstrovat za jednotu Španělska. Pokojný pochod centrem katalánské metropole se uskutečnil vpředvečer dne, kdy se má premiér této autonomní oblasti vzdát snah o nezávislost regionu.

Spor mezi USA a Ruska ohrožují útoky v Sýrii

18.10. 21:38

Damašek/New York - Mezi USA a Ruskem panují neshody v otázce hlasování o prodloužení mandátu pro vyšetřovatele chemických útoků v Sýrii. Rada bezpečnosti OSN musí o mandátu rozhodnout do poloviny listopadu, kdy nynější pověření vyprší.

Ekonomika USA i přes silné hurikány roste

18.10. 21:34

Washington - Ekonomika Spojených států na začátku podzimu pokračovala v mírném růstu, ačkoli některé části země zasáhly hurikány.

Premiéři zemí Visegrádu povečeřeli s Junckerem

18.10. 21:02

Brusel - Premiéři zemí visegrádské skupiny (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) dnes večer ve 13. patře bruselského paláce Berlaymont krátce zapózovali fotografům a pak se usadili k pracovní večeři s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

Austrálie může kvůli migrantům způsobit humanitární krizi

18.10. 20:53

Canberra - Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) vyzval Austrálii, aby odvrátila humanitární krizi, která hrozí při uzavření australského internačního zařízení pro běžence na ostrově Manus v Papui-Nové Guinei.

Polák přežil hrůzný pád z 250 metrů

18.10. 20:52

Bratislava - O štěstí může hovořit Polák, který ve slovenské části Vysokých Tater přežil pád dlouhý přes 200 metrů.

Nový ruský kandidát: Sobčaková chce usilovat o post prezidentky

18.10. 20:29

Moskva - Populární televizní moderátorka Ksenija Sobčaková hlásící se k ruské opozici dnes oznámila kandidaturu v prezidentských volbách v březnu 2018.

Soros na svou nadaci převedl 18 miliard dolarů

18.10. 20:03

New York - Americký investor a filantrop George Soros převedl na svou Nadaci pro otevřenou společnost (Open Society Fund - OSF) přibližně 18 miliard dolarů (téměř 393 miliard Kč).

Terčem sobotního útoku v Somálsku mělo být letiště

18.10. 19:59

Mogadišo - Somálské tajné služby začaly zveřejňovat detaily o krveprolití, při kterém zemřelo 300 lidí. Atentátník, který zaútočil v sobotu v Mogadišu, prý mířil původně na letiště, ale kvůli hlídkám se tam nedostal a odpálil nálože dřív. 

Saský premiér Tillich rezignoval, CDU se bojí AfD

18.10. 19:58

Berlín - Saský premiér Stanislaw Tillich (CDU) se rozhodl odstoupit z funkce kvůli propadu křesťanských demokratů v zářijových parlamentních volbách v této německé spolkové zemi. Jeho krok je zřejmým signálem voličům, že strana kancléřky Angely Merkelové chystá hlubší změny.

reklama
Fotogalerie