Články k tématu: Globe24.cz

Pilot nezvládl přistání na lodi USS Carl Vinson, stíhačka se zřítila

Aktualizovali jsme 21.4.2017, 22:58, 21.04. 19:28

Washington - Pilot bojového letounu F/A-18E Super Hornet se musel ve východní Asii katapultovat. Nepovedlo se mu přistání na letadlové lodi USS Carl Vinson.

Důchodce rozzuřilo zvýšení penze, celý přídavek poslal premiérovi

Aktualizovali jsme 21.4.2017, 22:58, 21.04. 09:33

Moskva - Ruského penzistu žijícího na Sibiři naštvalo dlouho očekávané, ale nepatrné zvýšení penzí. Celý přídavek ve výši 60 rublů (asi 27 Kč) proto odeslal premiérovi Dmitriji Medveděvovi.

Kvůli přistěhovalcům v Německu stoupla násilná kriminalita, nejhorší jsou mladí muži a Afričané

Aktualizovali jsme 21.4.2017, 22:58, 21.04. 08:53

Berlín - Server listu Die Zeit dnes zveřejnil čísla z policejních statistik. Z nich vyplývá, že téměř v celém Německu přibylo od roku 2015 násilné trestné činnosti, z jejíhož páchání jsou podezřelí hlavně přistěhovalci.

reklama

Poprask v San Franciscu: Polovina města byla bez proudu

21.04. 22:56

San Francisco (USA) - San Francisco dnes postihl masivní výpadek proudu. Téměř polovina města byla bez elektřiny a nebyla schopna fungovat.

Korupce ve Škodě? Egypt si stěžuje na úplatky

21.04. 22:54

Káhira/Berlín - Bývalý egyptský importér vozů Škoda Artoc Auto upozornil na možnou korupci v české automobilce Škoda Auto. Tvrdí, že po něm automobilka žádala úplatky.

USA čekají masivní změny. Trump představí rozsáhlé snížení daní

21.04. 22:54

Washington - Američany možná čekají lepší časy. Daňová zátěž by se totiž mohla po několika letech snížit.

Soud v JAR se začal zabývat žádostí ČR o vydání Krejčíře

21.04. 22:53

Johannesburg - Po mnohaletých odkladech se soud v Johannesburgu začal zabývat žádostí České republiky o vydání Radovana Krejčíře.

Schäuble věří ve smírné řešení sporů o obchod s USA

21.04. 22:53

Washington - Německý ministr financí Wolfgang Schäuble věří, že otázka mezinárodního obchodu bude na letním summitu skupiny největších světových ekonomik G20 vyřešena "nekonfrontačně".

Guterres se poprvé od svého zvolení setkal s Trumpem

21.04. 22:52

Washington - Generální tajemník OSN António Guterres se dnes poprvé po svém zvolení setkal s prezidentem USA Donaldem Trumpem.

Rusko zakázalo činnosti jehovistů, EU je na nohou

21.04. 22:52

Brusel/Moskva - Evropská unie kritizovala Rusko kvůli zákazu činnosti společnosti Svědkové Jehovovi. Porušuje prý právo na shromažďování.

V bezpečí nejste ani na internetu. Jak se bránit?

21.04. 21:51

MAGAZÍN - Internet je místo, kde už se dá najít téměř cokoliv, neustále se zvyšuje objem informací. S tím ale přichází i větší bezpečnostní riziko. K tomu, abyste byli zabezpečeni na internetu, naštěstí nejsou potřeba žádné diplomy. Těchto 10 tipů by mělo stačit, abyste minimalizovali riziko…

Počet nakažených spalničkami přibývá, nemocnice v Ostravě zakázala návštěvy

21.04. 21:29

Ostrava - V Moravskoslezském kraji přibývá lidí nakažených spalničkami. Krajská hygienická stanice jich v Ostravě eviduje 69, z toho 36 dětí.

Konec cizinců v USA? Trumpova vláda chce zakročit proti azylu

21.04. 21:27

Washington - Americká vláda prezidenta Donalda Trumpa chce omezit shovívavost některých měst a regionů k osobám pobývajícím na území USA nelegálně. Ministerstvo spravedlnosti dnes rozeslalo dopis devíti městům a regionům s žádostí, aby podaly důkaz o tom, že federální imigrační zákony dodržují.

Rusko na zcestí? Gorbačov varuje před Putinem a žádá demokratické změny

21.04. 19:26

Washington - Autoritářské metody Vladimira Putina byly zpočátku oprávněné, avšak za cenu snížení role parlamentu, soudů a občanské společnosti a omezení nezávislosti médií. V článku pro americký časopis Time to napsal poslední sovětský vůdce Michail Gorbačov.

Zaorálek a Jagland se shodli: Lidská práva jsou ohrožena

21.04. 19:25

Praha - Aktuální vývoj v Evropě přináší mnoho výzev pro ochranu lidských práv. Dnes to uvedli generální tajemník Rady Evropy Thorbjörn Jagland a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Jak bojovat s cukrovkou? Kromě inzulinu pomůže i dieta

21.04. 19:24

Řím - Z dosavadních vědeckých poznatků se zdá, že částečný půst je schopen "opravit" buňky slinivky břišní, které produkují inzulin. Uvedl to italský list Corriere della Sera.

Taliban zaútočil na vojenský komplex v Afghánistánu, nejméně osm mrtvých

21.04. 19:22

Kábul - Afghánští ozbrojenci oblečení ve vojenských uniformách dnes napadli vojenský komplex v severoafghánské provincii Balch.

Maďarsko si má řešit problémy s migranty po svém, tvrdí Štěch

21.04. 19:17

Budapešť/Praha - Maďarsko má mít možnost řešit problémy s migranty po svém, včetně jejich zadržení na hranicích. Řekl to během své čtvrteční návštěvy Budapešti předseda českého Senátu Milan Štěch.

ČSSD chce zveřejnění informací o kontrolách korunových dluhopisů

21.04. 19:16

Praha - ČSSD požaduje, aby daňová správa zveřejnila informace o kontrolách emisí dluhopisů v nominální hodnotě jedné koruny, které firmy vydávaly v roce 2012.

Vojtěch Dyk zve na tři brněnské koncerty s B-Side Bandem

21.04. 19:15

Brno – Po roční odmlce vyplněné realizací monumentálního projektu Mass Leonarda Bernsteina se Vojtěch Dyk a B-Side Band vrátili na koncertní pódia. Jejich turné nyní vstupuje do další části sérií koncertů v Brně.

Terorista z petrohradského metra přišel o ruské občanství

21.04. 19:13

Moskva - Ruské ministerstvo vnitra zbavilo ruského občanství útočníka z petrohradského metra Akbaržona Džalilova a jeho otce.

Žena, která rodila doma, je mimo ohrožení života

21.04. 19:10

Brno - Stav ženy, která ve čtvrtek překotně rodila doma, je stabilizovaný. Rodina ale zvažuje stížnost kvůli postupu policie. Dítě zemřelo po porodu i přes zásah záchranářů.

Americký soud schválil vládní dohodu s VW o urovnání emisní aféry

21.04. 19:10

Detroit (USA) - Americký soudce Sean Cox dnes schválil vládní dohodu s německým automobilovým koncernem Volkswagen o urovnání jeho emisního skandálu.

Trump žádá nové hlasování o Obamacare

21.04. 19:09

Washington - Bílý dům se snaží přimět republikánské poslance ve Sněmovně reprezentantů, aby podnikli nový pokus o zrušení zdravotní reformy prezidenta Baracka Obamy.

reklama
Fotogalerie