Články k tématu: Globe24.cz

V Česku se objevila nebezpečná svítilna. Může vás zabít proud, varuje ČOI

Aktualizovali jsme 16.8.2018, 22:11, včera 12:47

Praha - Na trhu v Česku se objevila LED svítilna, u které podle České obchodní inspekce (ČOI) hrozí riziko úrazu elektrickým proudem. Výrobek je z Číny a prodává se pod názvem Yolomo.

Teď má zpívat na výročí roku 1968? Spisovatelka se pustila do Lucie Bílé kvůli Alexandrovcům

Aktualizovali jsme 16.8.2018, 22:11, včera 08:03

Praha – Už za pár dní si Česká republika připomene 50. výročí událostí roku 1968. 21. srpna se bude konat velký koncert, na kterém by měla vystoupit i mnohonásobná česká slavice Lucie Bílá. Jenže to se nelíbí jak části veřejnosti, tak ani spisovatelce Anně Vodrážkové. Podle ní je dramaturgie akce…

Zemřel scénárista a dramaturg Drahoslav Makovička, bylo mu 90 let

včera 22:09

Jihlava - V pondělí zemřel scenárista a dramaturg Drahoslav Makovička. Bylo mu 90 let. Makovička byl autor scénářů ke komedii Anděl s ďáblem v těle, několika dílům seriálu Četnické humoresky a mnoha dalším.

reklama

"Táhni." Příznivci AfD v Drážďanech demonstrovali proti Merkelové

včera 22:08

Berlín - V Drážďanech dnes protestovaly stovky krajně pravicových demonstrantů proti kancléřce Angele Merkelové. Ta je dnes na návštěvě saské metropole

Rusové chtějí Američanům ukázat svou sílu? Na východě Sibiře přistály strategické bombardéry

včera 22:04

Moskva - Ruská armáda poprvé vyslala své strategické bombardéry na východosibiřskou Čukotku. Místo, kde přistály, je vzdáleno asi 700 kilometrů od americké Aljašky. Jejich přistání v Anadyru mělo podle agentury AP demonstrovat schopnost ruské armády rozmístit strategické letouny nedaleko území USA.

Američané se bojí útoků z Ruska? Státy USA pracují na zabezpečení počítačových systémů

včera 22:03

New York - Velká část amerických států si opatřila technické zařízení pro kontrolu počítačových systémů během voleb. To dokáže prověřovat správnost voličských dat a zjistit případné hackery. Cílem je zajistit hladký průběh listopadových kongresových a guvernérských voleb.

Odškodnění za újmu způsobenou povinným očkováním ? Vojtěch chce vládě předložit návrh

včera 22:01

Praha - Do konce roku chce ministerstvo zdravotnictví chce předložit vládě zákon o odškodňování újmy způsobené povinným očkováním. Ministr Adam Vojtěch (za ANO) tak hodlá podle svých slov vyhovět doporučení ombudsmanky Anny Šabatové a zmírnit kritiku odpůrců očkování.

Pozor na minerálky. Víte, že našemu tělu mohou hodně uškodit?

Aktualizovali jsme 16.8.2018, 21:46, včera 12:35

Perlivou vodu si čas od času dopřeje zřejmě každý z nás. V horkých letních dnech představuje osvěžující alternativu alkoholických a šumivých sladkých nápojů. Mnoho lidí ji také pije raději než obyčejnou neperlivou vodu. Ve skutečnosti to ale nemusí být tak dobrá volba.

Mikroplasty v pitné vodě? Ani úprava nepomůže, ukázala studie českých vědců

včera 21:20

Praha - Ani úpravny pitné vody nedokážou zcela odstranit drobné plastové částice, které se do řek a nádrží dostávají hlavně z odpadních vod. Ukázal to výzkum vědců z Ústavu pro hydrodynamiku Akademie věd ČR, kteří mikroplasty našli ve vzorcích ze tří úpraven.

Falešná zpráva o Schumacherovi? Nikam se nestěhuje, tvrdí jeho management

včera 21:16

Ženeva - Michael Schumacher se nikam nestěhuje, uvedl jeho management. Odmítl tak zvěsti, že se bývalý pilot formule 1 a sedminásobný mistr světa přestěhuje na Mallorku.

Vlna veder ve Španělsku zabila celkem 30 lidí, většinou v Katalánsku

včera 21:00

Barcelona - Extrémní teploty sužovaly Pyrenejský poloostrov od sklonku července do začátku minulého týdne. Vedra nad 40 stupňů si podle upřesněné bilance vyžádala ve Španělsku nejméně 30 obětí, z toho 23 lidí zemřelo v Katalánsku.

Ukrajinský žalobce žádá pro exprezidenta Janukovyče 15 let vězení

včera 20:42

Kyjev - Ukrajinská prokuratura žádá pro exprezidenta Viktora Janukovyče, který je obviněn mimo jiné z vlastizrady a vedení agresivní války, trest 15 let vězení. Kyjevský soud dnes ukončil výslech svědků, což vyvolalo odpor obhájců Janukovyče. Po potyčce s policií ze sálu odešli. Datum oznámení…

Srpen 1968? Slováci jsou méně kritičtí, Češi si víc pamatují historické pohromy, říká socioložka

včera 20:39

Bratislava - Slováci hodnotí vojenskou invazi do Československa vojsky v srpnu 1968 negativně, jejich postoj k této události je ale méně kritický než u obyvatel Česka. Češi si totiž podle socioložky Zory Bútorové více pamatují i stinné stránky historie.

Ruský student Ševcov chce po Česku odškodnění ve výši 1,3 milionu

včera 20:38

Praha - Ruský anarchista Igor Ševcov požaduje od českého státu odškodné 1,3 milionu korun, mimo jiné za způsobenou nemajetkovou újmu či za náklady vynaložené na právní zastoupení. Podle soudu ale musí Šencov upřesnit, jakých konkrétních částek se domáhá.

Průzkum ukázal postoje Němců: Gayové nevadí, muslimové ano

včera 20:33

Berlín - Většině Němců (70 procentům) by nevadilo, kdyby zjistili, že jejich dítě je homosexuálního zaměření. Naopak nedůvěra k muslimům je za poslední roky poměrně stabilní.

Jih Indie zasáhly silné monzuny. Desítky mrtvých, 85 tisíc lidí přišlo o hlavu nad hlavou

včera 19:18

Dillí - Při záplavách a sesuvech půdy na jihu Indie způsobených monzunovými dešti zahynulo už nejméně 73 lidí. Dalších 85 tisíc osob muselo opustit své domovy

Otoky, vyčerpání, vyrážky? Nepodceňujte nenápadné symptomy, možná vám selhává důležitý orgán

Aktualizovali jsme 16.8.2018, 19:16, včera 08:01

Chronická onemocnění ledvin jsou velmi zrádná, protože symptomy nejsou nikterak výrazné. Pacienti mnohdy netuší, že jejich ledviny jsou nemocné.

Zemřela královna soulu Aretha Franklinová, bylo jí 76 let

včera 18:57

Detroit - Dnes zemřela americká zpěvačka Aretha Franklinová, bylo jí 76 let. Franklinová trpěla rakovinou slinivky několik let. Loni oznámila, že už bude vystupovat jen na vybraných akcích.

Italská vláda kvůli pádu mostu zpochybňuje rozpočtové limity EU, podle ekonoma je problém jinde

včera 16:57

Řím - Italská vláda prezentuje pád mostu u Janova jako varování pro Brusel, že by měl zemi poskytnout větší rozpočtovou volnost k modernizaci stárnoucí infrastruktury. Profesor ekonomie ale naznačil, že italská vláda se o infrastrukturu nikdy příliš nezajímala.

Polská PiS se pokouší protlačit další kontroverzní zákon, Prezident Duda ho bude vetovat

včera 16:54

Varšava - Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) novelu zákona, která by v evropských volbách velmi zvýhodnila velké strany. Prezident Andrzej Duda dnes avizoval, že bude normu vetovat.

Vysílací rada kritizuje Soukupa: Ve svých pořadech na Barrandově porušoval zákon

včera 16:47

Praha - TV Barrandov dostala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání již pět upozornění na porušení zákona kvůli pořadům vlastníka televize Jaromíra Soukupa. Neplnil roli kvalifikovaného oponenta a před volbami zvýhodnil prezidentského kandidáta Miloše Zemana.

Andrej Kiska požádal o mimořádné vystoupení v televizi a rozhlasu 21. srpna

včera 16:45

Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska v souvislosti s 50. výročím vpádu vojsk do Československa požádal o mimořádné vystoupení ve veřejnoprávním rozhlasu a televizi (RTVS) 21. srpna.

Bělobrádek chce do Senátu: Volby budou jako referendum o situaci v zemi

včera 16:35

Náchod - Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, která kandiduje do Senátu za okres Náchod, považuje své soupeře za silné. Říjnové senátní volby vnímá i jako referendum o politické situaci v Česku.

Obyvatelé bosenského města se bouří kvůli migrantům: Je jich tu stále víc a víc

včera 15:28

Obyvatelé města Bihac v severozápadní Bosně protestovali proti rostoucímu počtu uprchlíků a migrantů, z nichž tisíce nyní žijí v krutých podmínkách, zatímco se pokoušejí dostat se do Chorvatska a odtud dál do zemí Evropské unie.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie