Články k tématu: Globe24.cz

Medaili za statečnost získal v Británii i odvážný pes

dnes 17:24

Londýn - Belgický ovčák sloužící v britské armádě obdržel medaili za statečnost, kterou prokázal při záchraně životů vojáků v Afghánistánu.

Lidé se shromáždili na Náměstí republiky, demonstrují proti kapitalismu

dnes 17:23

Praha - Na náměstí Republiky v Praze začala s půlhodinovým zpožděním demonstrace za sociální spravedlnost. Sešlo se na ní páre desítek lidí.

Prezidentští kandidáti si nenechali 17. listopad ujít, řada z nich vystoupila na Národní třídě

dnes 15:50

Praha - Předvolební materiály všech prezidentských kandidátů, kteří o to projevili zájem, prezentuje dnes na Národní třídě stánek nazvaný Volíme hlavu státu.

reklama

Pokuty se nevyhnou ani ti nejbohatší: Norka dostala obří byla potrestaná za řízení po vlivem alkoholu

dnes 15:48

Oslo - Pokutou ve výši 250.000 norských korun (asi 661.000 Kč) a 18denním podmínečným trestem vězení potrestal soud v Oslu nejbohatší Norku za to, že řídila pod vlivem alkoholu.

O osudu Katalánska jednal španělský premiér s belgickým protějškem

dnes 15:47

Göteborg (Švédsko) - Španělský premiér Mariano Rajoy a jeho belgický protějšek Charles Michel spolu dnes na okraj summitu Evropské unie ve švédském Göteborgu krátce hovořili o vývoji kolem Katalánska.

Velvyslanec čínského prezidenta dorazil do KLDR

dnes 15:47

Pchjongjang - Do severokorejské metropole dnes přicestoval zvláštní vyslanec čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.

V Bulharsku došlo k nehodě autobusu, nejméně 6 mrtvých

dnes 15:45

Sofia - Nejméně šest lidských životů si dnes vyžádala v Bulharsku vážná dopravní nehoda, k níž došlo na hlavním silničním tahu z hlavního města Sofie do Varny.

Češi slaví 17. listopad. Studenti se shromáždili na Albertově

dnes 14:57

Praha - O svobodu a demokracii je potřeba neustále pečovat a nebát se o ně bojovat, zaznělo dnes na studentském shromáždění na pražském Albertově.

Tělo severokorejského zběhlého vojáka nachystalo lékařům nejedno překvapení

dnes 14:55

Soul/Pchjongjang - Severokorejský voják, který v pondělí uprchl přes hranici do Jižní Koreje a byl přitom postřelen svými kolegy ve zbrani, má ve střevech neuvěřitelné množství parazitů. Uvedli to jihokorejští lékaři.

Češi vzpomínají na 17. listopad, zaplnili Národní třídu i Albertov

dnes 14:53

Praha - Česká republika si dnes připomíná výročí událostí spojených se 17. listopadem. Na Národní třídě v Praze se už od rána střídají politici, aby u památníku sametové revoluce položili květiny nebo zapálili svíčku.

Janouška možná soud pustí na svobodu

dnes 14:53

Praha/Brno - Zdravotní stav lobbisty Romana Janouška se podle soudu nelepší a v úvahu prý připadá upuštění od zbytku trestu za sražení ženy automobilem. Lobbistovu žádost o další přerušení trestu zamítl, protože za této situace není podle soudu na místě. Informovala o tom dnes Česká televize.…

Sobotka: Česko podpoří zaměstnávání žen a technické vzdělání

dnes 13:29

Göteborg (Švédsko) - Česká republika má prostor pro zvýšení zaměstnanosti žen a musí také podpořit vzdělávání v technických oborech.

Venus Williamsové byla okradená, zloději se jí do bytu vloupali během US Open

dnes 13:28

Fort Lauderdale - Luxusní apartmán tenistky Venus Williamsové na Floridě se stal v září terčem zlodějů.

KLDR ztratila obchodního partnera, Singapur zakázal výměnu zboží

dnes 13:27

Singapure - Singapur přerušil veškerý obchodní styk se Severní Koreou a s platností od 8. listopadu zakazuje jakýkoli pohyb zboží mezi státy.

Keňská policie zasahuje slzným plynem i vodními děly proti přívržencům opozičního vůdce

dnes 13:26

Nairobi - Keňská policie dnes zasáhla slzným plynem, vodními děly a střelbou do vzduchu proti stoupencům opozičního vůdce Raily Odingy.

Válka Ruska a NATO? Moskva má recept na vítězství

dnes 13:24

Moskva - V září uskutečnilo Rusko a Běloruskem masivní exhibici své vojenské techniky Zapad 2017, které mělo nepřátelům připomenout sílu ruské armády. je jasné, že tím vyslali NATO jasný vzkaz - jsou zpátky a jejich vojenství je silnější, přesnější a modernější, než kdy dřív.

Co přinesla sametová revoluce? Pro Slováky rozdělenou společnost

dnes 12:53

Bratislava - Těsná většina Slováků kladně hodnotí takzvanou sametovou revoluci, která před 28 lety vedla k pádu komunistického režimu v tehdejším Československu. Zároveň stoupl počet lidí, kteří se k událostem z listopadu 1989 vyjádřili negativně.

Steinmeier ocenil proevropský postoj politiků Slovenska, jsou prý velmi zodpovědní

dnes 12:47

Bratislava - Německý prezident Frank-Walter Steinmeier během dnešní návštěvy Slovenska ocenil postoj nejvyšších politiků země, kteří se ve společném prohlášení dříve přihlásili k proevropskému směřování země.

Představitelé EU řeší na neformálním summitu pracovní trh

dnes 12:42

Göteborg (Švédsko) - Představitelé členských zemí Evropské unie se dnes v jihošvédském Göteborgu na neformálním summitu EU radí, jak zlepšit přístup na pracovní trh, jak vytvořit spravedlivé prostředí pro zaměstnance a zaměstnavatele a jak se připravit na budoucí změny na pracovním trhu.

Na oběť nacistů Jana Opletala se vzpomínalo u Hlávkovy koleje

dnes 12:15

Praha - Události ze 17. listopadu roku 1939, na které navazovala studentská demonstrace o 50 let později, si dnes u Hlávkovy koleje v Praze připomněly desítky lidí.

Útok na poslední baštu IS začal, boj vede irácké armáda

dnes 11:05

Bagdád - Irácká armáda oznámila, že dnes zahájila útok na město Ráva, což je poslední útočiště členů radikální organizace Islámský stát (IS) v Iráku.

Sobotka je na sociálním summitu, chce hovořit o zaměstnannosti

dnes 11:04

Göteborg (Švédsko) - O českých zkušenostech s úspěšnou zaměstnaností chce na dnešním neformálním sociálním summitu Evropské unie v jihošvédském Göteborgu hovořit se svými kolegy český premiér Bohuslav Sobotka.

Japonská železnice se lidem omluvila, omylem jim odjel vlak o 20 sekund dříve

dnes 11:03

Tokio - Japonská železniční společnost se omluvila zákazníkům za to, že jeden z jejích expresů, který jezdí mezi Tokiem a městem Cukuba, odjel o 20 sekund dříve.

Jednání o brexitu zdaleka nekončí, stále příliš nepokročila ani první fáze

dnes 10:18

Göteborg/Brusel - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker doufá, že britští a evropští vyjednavači budou schopni najít shodu v první části rozhovorů o brexitu ještě před summitem Evropské unie v polovině prosince.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací