Články k tématu: Globe24.cz

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 23. února

22.02. 10:34

Praha - V čerstvém západním proudění bude přes střední Evropu postupovat další frontální systém z Atlantiku, uvedl chmi.cz.

Hladiny řek v Česku zvýšil tající sníh a deště, na severu Čech hrozí povodně

22.02. 10:26

Praha - Deště, tající sníh a nahromaděný led zvedají hladiny toků v Česku. Povodně dle meteorologů hrozí zejména na severu Čech a v Plzeňském a Jihočeském kraji. Pozor také na silný vítr.

Pokrok v boji proti rakovině? Vědci testují revoluční a citlivější způsob léčby

22.02. 10:22

Soul - Jihokorejští vědci možná objevili lék proti rakovině. S nemocí, která je dnes považována za jednoho z největších zabijáků lidstva, podle nich mohou bojovat střevní bakterie. A první testy ukazují, že úspěšně.

reklama

Délka lidského života se bude dál zvyšovat. Průměrný věk dožití brzy překročí 90 let

22.02. 09:32

Londýn - Průměrný předpokládaný věk dožití bude ve světě v příštím desetiletí dál narůstat a v některých zemích by už do roku 2030 mohl překročit hranici 90 let. Podle rozsáhlé mezinárodní studie, jejíž závěry vyšly v britském lékařském časopisu Lancet, se musí politická sféra systematicky…

Amnesty varuje: Nenávist k uprchlíkům v ČR a ve světě přetrvává

22.02. 09:30

Praha - Ve světě, včetně Česka, přetrvává nenávist k uprchlíkům, kterou politici využívají k posilování svých pozic, a rozdělují tak společnost. Vyplývá to z výroční zprávy mezinárodní organizace hájící lidská práva Amnesty International (AI) za rok 2016. AI naopak v Česku ocenila třeba zavedení…

Češi jsou zhýčkaní? Studenti za 25 tisíc korun pracovat nepůjdou

22.02. 09:29

Praha - Studenti českých vysokých škol. Aktuálně jich je přes 311 tisíc. Většina z nich jsou ženy, kromě Čechů jde o početné skupiny Slováků, Rusů, Ukrajinců nebo Kazachů. Jejich počty pomalu klesají, přesto se najdou obory, kde je studujících víc než kdy dřív. Jací jsou vlastně čeští vysokoškoláci…

Vsadí Trump na tvrdší postup proti Putinovi? Mohlo by to přinést víc škody než užitku, myslí si server

22.02. 08:51

Vítězství protiruské koalice v USA omezí schopnosti Bílého domu bojovat proti Islámskému státu. Snaha získat podporu Rady bezpečnosti OSN pro nekompromisní rozhodnutí v otázce íránského jaderného programu bude zkomplikována. Nakonec tím získá výhody Čína ve vyjednávání jak s Moskvou, tak s…

Poprask na americké základně v Evropě: Stupeň ohrožení vysoký. Raketový útok

22.02. 08:04

14. únor letošního roku se pro americké vojáky na základně v německém Spangdahlemu zdál být den jako každý jiný. Každodenní rutinu ovšem narušila červená poplašná zpráva. Na všech počítačích se znenadání objevilo: „Raketový útok. Okamžitě vyhledej úkryt. Stupeň ohrožení: vysoký.“

Slováci nečekaně změnili názor na EU, ukázal průzkum

Aktualizovali jsme 21.2.2017, 22:39, 21.02. 15:55

Bratislava - Nový průzkumu veřejného mínění na Slovensku se zaměřil na to, jak občané vnímají EU a jaký mají názor na stav demokracie ve své zemi. Klesl počet zastánců diktatury, ubylo i odpůrců Bruselu.

Romantický vztah s nejlepším přítelem? Výzkumy odhalují tajemství ideálního vztahu

Aktualizovali jsme 21.2.2017, 22:39, 21.02. 11:45

Mít romantického partnera, který je zároveň vaším nejlepším přítelem zní jako perfektní kombinace. S takovým člověkem totiž můžete získat to nejlepší z obou světů – někoho s kým se můžete smát, sdílet svůj život a mazlit se, píše server Bussines Insider.

Zvláštní pravidla pro muslimské studenty? Škola se s problémem vypořádala velmi neobvykle

Aktualizovali jsme 21.2.2017, 22:39, 21.02. 11:13

Sydney – V zemích po celé Evropě se nedávno vedla debata o tom, zda je přípustné, aby muslimští žáci odmítali podat ruku svým učitelkám. Ve Švýcarsku a Švédsku tato otázka vyvolala bouřlivé debaty. To jedna australská škola vyřešila problém jednoduše – muslimským žákům dala možnost odmítnout…

Znásilnil jsem 200 žen, zabil 500 lidí. Bylo to normální, vypráví zajatý bojovník IS

Aktualizovali jsme 21.2.2017, 22:39, 19.02. 12:20

Kirkúk – Novináři agentury Reuters získali od kurdských zpravodajských orgánů jedinečnou šanci vyslechnout dva bojovníky skupiny Islámský stát, kteří byli zajati v říjnu 2016 při útoku na město Kirkúk. Při bojích tehdy zemřelo 99 civilistů a příslušníků bezpečnostních sil a 63 členů IS.

Většina stran chce sněmovní verzi zákona o národních parcích

21.02. 22:36

Praha - Většina stran bude dnes hlasovat pro sněmovní verzi zákona o národních parcích. Pro senátní verzi, kterou dnes do Sněmovny přijde podpořit prezident Miloš Zeman, budou jednotně hlasovat pouze poslanci ODS. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) dnes novinářům řekl, že schválení…

Kdo zabil Poláky na železné oponě. Podle platformy Štrougal

21.02. 21:45

Varšava - Polští státní zástupci se začali zabývat smrtí svých krajanů, kteří zahynuli po zásahu proudem při snaze překročit v Československu železnou oponu. Platforma evropské paměti a svědomí chce dostat před soud Lubomíra Štrougala.

Tučňáci letos hnízdí na argentinském poloostrově Punta Tombo

21.02. 21:38

Buenos Aires - Argentinský poloostrov Punta Tombo si pro letošní sezonu hnízdění vybral přes milion tučňáků magellanských. Přilákala je neobvyklá hojnost ryb, mimo jiné sardinek.

Povodí Moravy mohou na tocích ucpat ledové kry

21.02. 21:24

Zlín - Rychlá obleva, která dorazila do Česka, zaměstnává hydrology a hydrometeorology. Povodí Moravy monitoruje místa na vodních tocích, která mohou ucpat ledové kry.

Slota po nehodě odmítl dechovou zkoušku, soud ho potrestal

21.02. 20:50

Bratislava - Slovenský expolitik Ján Slota vyvázl s podmínkou a zákazem řízení za to, že loni po nehodě se svým vozem odmítl dechovou zkoušku. Verdikt Krajského soudu v Žilině je definitivní.

Čechy opět straší daně. Daňových přiznání bylo podáno minimum

21.02. 20:13

Praha - Češi do pondělního dne odevzdali pouze zlomek daňových přiznání, která se podávají za loňský rok. Finanční správa jich zatím obdržela 141 tisíc, dohromady jich ale čeká, podobně jako loni, zhruba 1,9 milionu.

Prodejci klimatizací budou nově muset zajistit montáž

21.02. 19:30

Praha - Sněmovna dnes schválila novelu o látkách poškozujících ozonovou vrstvu, a to i s úpravami Senátu. Prodejci klimatizace budou muset zajistit kupujícím její odbornou montáž, jinak jim hrozí pokuta 100 tisíc. Nařízení ještě musí podepsat prezident.

VIDEO: Piloti indického Boeingu 777 použili nad Českem špatnou frekvenci, německé stíhačky zasáhly

21.02. 18:55

Indický dopravní letoun při přeletu nad Českou republikou použil pro kontakt s pozemní letovou kontrolou nesprávnou rádiovou frekvenci, což si vynutilo start dvou německých vojenských letounů. Německé stíhačky poté indické letadlo, které startovalo v Bombaji, doprovázely až do jeho cílové destinace…

Ukrajinský oligarcha má smůlu. Rakouský soud souhlasí s vydáním Firtaše do USA

21.02. 18:43

Vídeň - Ukrajinský oligarcha Dmitr Firtaše má být vydán do Spojených států, kde je podezřelý z korupce. Souhla s extradicí dnes vyslovil Vrchní zemský soud ve Vídni. Firkaš tvrdí, že je jeho stíhání v USA politicky motivované.

Obyvatelé Tokia loni našli 3,7 miliardy jenů

21.02. 18:36

Tokio - Obyvatele japonského hlavního města lze označil za poctivce. Loni odevzdali policii peníze v celkové hodnotě 3,7 miliardy jenů (825 milionů korun), které našli na ulici.

VIDEO: Dva muži letěli po stranách obřího Airbusu A380. Jen tak

21.02. 18:24

Dva tryskoví muži a obří Airbus A380 letěli pospolu nad Dubají.

Kvůli Trumpovi končím v CIA. Bývalý agent promluvil o tom, o čem se mluvit nesmí

21.02. 18:05

„Před téměř 15 lety jsem informoval svého skeptického otce, že se ucházím o práci u CIA. Měl mnoho obav – například to, že jiní nikdy neuvěří, že jsem odešel z agentury, když si budu hledat svou další práci. Jednou CIA, vždy CIA, řekl mi. Ale to mě nezastavilo. Neměla to být jen moje první skutečná…

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html