Články k tématu: Globe24.cz

Kim to tentokrát přehnal a USA ho musí svrhnout. Silná slova na hlavu diktátora

28.02. 08:03

Vždy se objevují velké naděje, že nově jmenovaný diktátor bude mírnější a slušnější než jeho předchůdce, uvádí vojenský historik Max Boot v komentáři pro server Commentary Magazine. Připomíná, že v případě syrského a severokorejského vůdce, Bašára Asada, resp. Kim Čong-una, se naopak ukázalo, že…

Dvanáctičlenná německá rodina utekla před sexuální výchovou na Sibiř, teď se opět vrací

28.02. 07:59

Moskva - Němečtí rodiče se rozhodli emigrovat na Sibiř, aby jejich deset dětí nemuselo v německých školách navštěvovat hodiny sexuální výchovy. O případ se začala zajímat ruská média. V pátek se však rodina zase vrátila do Německa.

Znárodníme černouhelné doly, vyhrožují povstalci Kyjevu

Aktualizovali jsme 27.2.2017, 22:12, 27.02. 16:00

Kyjev - Povstalecké "lidové republiky" na východě Ukrajiny dnes Kyjevu pohrozily znárodněním všech donbaských černouhelných dolů.

reklama

Islamisté zaplavují svět? Rodí se nová hrozba

Aktualizovali jsme 27.2.2017, 22:12, 26.02. 12:59

Peking - Islámský terorismus plní titulky světového tisku. Jedné jeho odnoži však není dáván takový prostor. Čínský islámský terorismus zůstává neprozkoumaným tématem, zčásti i díky čínskému mlčení o tomto tématu. Čína však usilovně usiluje o jeho vymýcení už od 11.9. a následného vyhlášení války…

Nejsme ve vesmíru sami? Na nově objevených planetách může žít něco podivného

Aktualizovali jsme 27.2.2017, 22:11, 26.02. 14:23

Objev sedmi planet terastického typu obíhajících kolem jedné hvězdy vzbudil velký rozruch ve vědecké komunitě. Tři z těchto těles se zřejmě nacházejí v tzv. obyvatelné zóně, což nabízí rozsáhlé možnosti. Jeff Rodgers, ředitel floridského Bishopova planetária, se v rozhovoru pro server Brenton Patch…

Odškodné pro Islámský stát? Z Evropy zní souhlasné hlasy

Aktualizovali jsme 27.2.2017, 22:11, 25.02. 12:45

Jamal al-Harith, někdejší vězeň z tábora Guantánamo, se odpálil jako sebevražedný atentátník Islámského státu (IS), připomíná úvodník serveru The Guardian. Prestižní deník však tvrdí, že ani tento případ nemůže ospravedlnit rozšíření mimosoudních detencí a používání mučení.

Neobvykle teplý den: Po celém Česku padaly teplotní rekordy

27.02. 22:06

Praha – Česká republika dnes prožila na únor další neobvykle teplý den. Na většině území vystupovaly teploty na 10 až 15 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo v Karviné, kde rtuť teploměru dosáhla až na 17,7 stupně. 

Zástupci V4 budou jednat o rozdílném složení potravin, Sobotka má jeden požadavek

27.02. 21:40

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) navrhuje, aby se chystaného mimořádného summitu visegrádské čtyřky kvůli rozdílné kvalitě potravin zúčastnil i zástupce Evropské komise.

Trum chce zvýšit výdaje na obranu o 54 miliard dolarů, peníze vezme ostatním rezortům

Aktualizovali jsme 27.2.2017, 21:39, 27.02. 19:36

Washington – Americký rozpočet na obranu by měl dramaticky vzrůst. Prezident Donald Trump jej chce zvýšit o 54 miliard dolarů (1,4 bilionu Kč), tedy o devět procent ve srovnání s loňským rokem.

Soud snížil Le Penovi pokutu za hanlivé výroky o Romech, musí zaplatit 5 tisíc eur

27.02. 21:35

Aix-en-Provence (Francie) - Odvolací soud ve Francii dnes snížil zakladateli krajně pravicové strany Národní fronta (FN) Jeanu-Mariemu Le Penovi pokutu za jeho hanlivé výroky o Romech. 

Kybernetické útoky proti rakouským institucím má na svědomí Turek

27.02. 21:32

Vídeň – Nedávné kybernetické útoky proti klíčovým institucím v Rakousku stojí turecký nacionalista žijící v USA. S odvoláním na rakouskou rozvědku o tom dnes informoval server deníku Der Kurier.

Plán opatření k porážce IS? Pentagon Trumpovi předal potřebné materiály

27.02. 21:30

Washington – Americký prezident Donald Trump dostal na stůl materiály vypracované tamním ministerstvem obrany. Pentagon v nich představuje předběžný plán opatření nutných k porážce Islámského státu (IS).

STAN se radí s podnikatelem Redlem, byl stíhán v Krejčířových kauzách

27.02. 21:03

Praha – Radiožurnál informuje o tom, že hnutí STAN konzultuje stranické záležitosti se zlínským podnikatelem Michalem Redlem, který byl stíhán ve dvou kauzách Radovana Krejčíře. Jeho stíhání ale bylo zastaveno kvůli potvrzení o vážné duševní nemoci.

Blok proti islamizaci plánuje sbírat podpisy pro Zemanova

27.02. 21:01

Praha – Prezident Miloš Zeman ještě neoznámil, zda se znovu pustí do boje o Hrad, spolek Blok proti islamizaci už ale oznámil, že začne 10. března se sběrem podpisů pro jeho kandidaturu.

Dlouhodobá nemocenská? Vláda podpořila návrh ministerstva práce

27.02. 21:00

Praha – Dlouhodobě nemocní zřejmě budou dostávat více peněz. Dávky by mohly vzrůst od druhého měsíce nemoci na 66 procent, od třetího měsíce nemoci pak na 72 procent vyměřovacího základu. Kabinet dnes z šesti variant zvolil možnost, kterou podporovalo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV),…

Experti varují: Proti 12 druhům bakterií je naléhavě nutné vyvinout nová antibiotika

27.02. 20:07

Paříž - Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes zveřejnila seznam 12 druhů bakterií, proti kterým je podle jejího názoru naléhavě nutné vyvinout nová antibiotika. Poukazuje na riziko, které představuje jejich odolnost vůči nynějšímu způsobu léčení.

Lidé s africkým původem jsou v Německu diskriminováni, oznámili experti OSN

27.02. 20:02

Berlín - Expertní skupina OSN pro osoby s africkým původem na závěr prvního dne své návštěvy v Německu konstatovala, že lidé pocházející z Afriky čelí v Německu diskriminaci a strachu z napadení. Odborníci OSN se z rozhovorů dozvěděli, že zejména muži se kvůli svému původu obávají na některých…

GIBS dostane rozpočtové rezervy 70 milionů, Babišovi se to nelíbí

27.02. 18:55

Praha - Vláda dnes schválila návrh, podle kterého vzroste rozpočet Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) pro letošní rok. K původně slíbeným 307 milionům korun dostane GIBS dalších 70 milionů korun. 

Do českého kalendáře přibudou dva nové významné dny, rozhodla vláda

27.02. 18:52

Praha - Kabinet dnes podpořil uzákonění dvou nových významných dnů, které se vážou k událostem druhé světové války. Vyplývá to z výsledků jednání vlády.

Druhá vlna EET je za dveřmi. Většina obchodníků je připravena, uvádí Finanční správa

27.02. 18:50

Praha - Většina podnikatelů je na druhou vlnu elektronické evidence tržeb připravena. Dnes to uvedla Finanční správa v tiskové zprávě.

Veterináři potvrdili výskyt tačí chřipky i v Karlovarském kraji

27.02. 18:46

Praha - Veterináři potvrdili nové ohnisko ptačí chřipky v Karlovarském kraji. Ohniska jsou tak již ve všech krajích kromě Kraje Vysočina, Zlínského kraje a hlavního města Prahy.

Džihádisté na Sinaji unesli čtyři civilisty, nejméně dva zabili

27.02. 17:32

Aríš (Egypt) - Členové Islámského státu (IS) unesli na severu Sinajského poloostrova čtyři civilisty. Nejméně dva z nich zabili.

Maďarsko začalo na hranici se Srbskem stavět druhou řadu plotu proti běžencům

27.02. 17:26

Budapešť - Maďarsko začalo stavět druhou řadu oplocení, které loni vybudovalo na hranicích se Srbskem. Snaží se zastavit ilegální pronikání migrantů na své území.

Vláda chce změnit pravidla pro agentury, které přivážejí cizince do Česka

27.02. 17:03

Praha - V Česku by se měla zpřesnit legislativa, která se týká agentur přivážejících do země cizince kvůli práci. Jednou z možností je, že by mohly platit vyšší kauce.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html