Články k tématu: Léto

Léto bylo letos jedno z nejteplejších v historii, naměřili v Klementinu

07.09. 09:44

Praha - Letošní léto se zařadí mezi nejteplejší od začátku měření v pražském Klementinu, které se datuje od roku 1775. S průměrnou teplotou 21,7 stupně Celsia je na 6. až 7. místě. Nejvyšší průměrnou letní teplotu naměřili meteorologové v Klementinu v roce 2003, a to 22,4 stupně.

Předpověď počasí na noc a úterý 29. srpna

28.08. 10:10

Praha - Po zadní straně tlakové výše nad východní Evropou k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu, uvedl chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pondělí 28. srpna

27.08. 17:36

Praha - Tlaková výše se středem nad východním Německem se bude přesouvat nad Polsko. Jižně od našeho území se bude vlnit frontální rozhraní, které částečně ovlivní počasí u nás, informuje chmu.cz.

reklama

Předpověď počasí na noc a sobotu 26. srpna

25.08. 10:34

Praha - Nad střední Evropou se bude udržovat v nevýrazném tlakovém poli frontální rozhraní a současně k nám bude proudit od jihozápadu teplý vzduch, informuje chmi.cz.

Třicítky přijdou až ve čtvrtek, do té doby čekejte průměrné teploty

19.08. 14:32

Praha - V příštích čtyřech týdnech se očekává postupný pokles průměrných týdenních teplot. Teploty ale i tak zůstanou přibližně na úrovni dlouhodobých průměrů. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

Předpověď počasí na noc a úterý 15. srpna

14.08. 11:12

Praha - Vliv tlakové výše nad severovýchodní Evropou bude slábnout. Ze západní do střední Evropy postoupí zvlněná studená fronta, před ní k nám bude proudit teplý vzduch od jihovýchodu, informuje chmi.cz.

Dlouhodobá předpověď: Jaké počasí nás čeká do konce léta?

Aktualizovali jsme 12.8.2017, 22:11, 12.08. 15:48

Praha - Střídavý ráz počasí končí, do konce prázdnin a začátkem září se postupně ochladí. Vyplývá to ze čtyřtýdenního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Vliv tetování na zdraví. V horkém počasí vám může způsobit pořádné problémy

12.08. 09:21

Tetování může mít na vaši kůži nepředpokládaný vliv. Pravděpodobně ovlivňuje vaše pocení, což by mohlo mít zdravotní následky. To alespoň tvrdí studie Alma College v Michiganu.

Vlasy v létě vyžadují speciální péči. Myslíte na ni?

09.08. 20:36

Praha - Každá žena by o sebe měla pečovat a o vlasy nevyjímaje. Neopomeňte, že v létě jsou vlasy náchylnější a je proto nutné zintenzivnit péči o ně.

Červenec byl extrémně teplý. Na absolutní český rekord ale zdaleka nedosáhl

09.08. 11:44

Praha - Letošní červenec byl sice velmi teplý, v 243leté historii měření se ale umístil na 17. až 18. místě. V Praze-Klementinu meteorologové naměřili průměrnou měsíční teplotu 22 stupňů Celsia, což je výrazně nad normálem.

Úpal, nebo úžeh? Nepodceňujte vedro a dbejte na své zdraví.

Aktualizovali jsme 8.8.2017, 14:55, 08.08. 09:51

Praha - Česko zasáhlo počasí, které přímo volá ke koupání u jezer či koupališť. Nepodceňujte ale letní parno a dbejte na své zdraví. Mohli byste totiž velmi snadno přijít k úžehu či úpal.

Předpověď počasí na noc a pondělí 7. srpna

06.08. 18:38

Praha - Přes střední Evropu bude k severovýchodu postupovat tlaková výše, po jejíž zadní straně k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje chmu.cz.

Evropu i dnes sužují extrémní vedra

05.08. 19:43

Praha/Řím/Bělehrad - Vlna veder v Itálii, částech Francie, ve Španělsku a na Balkáně si od začátku srpna vyžádala nejméně pět životů, způsobuje požáry a ničí úrodu. Hrozí výpadky elektřiny a nedostatek vody. Úřady v některých oblastech zavedly dopravní omezení a zakázaly práci venku v nejteplejší…

Příští týden budou ničivá vedra pokračovat. Kdy se ochladí?

05.08. 16:26

Praha - Do konce srpna se postupně ochladí, budou se ale střídat horké a chladné dny. Příští týden však budou teploty stále ještě šplhat nad 30 stupňů.

Chystáte se na dovolenou nebo výlet? Podívejte se na předpověď na víkend a další dny

04.08. 12:50

Praha - Současná vedra přetrvají do soboty už jen na jihu Moravy, kde dnes teploty vystoupají na 30 až 33 stupňů Celsia a v sobotu místy překročí 31 stupňů. V neděli dorazí vydatnější srážky, který by mohly snížit riziko požátů na jihu Moravy. Přečtěte si předpověď na víkend a další dny.

Předpověď počasí na noc a sobotu 5. srpna

04.08. 10:19

Praha - Nad střední Evropou se i nadále bude vlnit frontální rozhraní, informuje chmi.cz.

Planetu do konce století mohou zasáhnout smrtící vedra. Takové podmínky nepřežijí ani zdraví lidé

04.08. 08:10

Do konce tohoto století mohou některé části země prožít vedra tak veliká, že je lidský organismus prostě nezvládne. Uvádí to deník The Independent s tím, že kombinace extrémního tepla a vlhkosti může způsobit, že se lidé budou přehřívat a zemřou.

Itálii i Rakousko zasáhly tropická vedra, hasiči mají plné ruce práce

03.08. 21:55

Řím – Itálii dnes zasáhla další vlna veder, v zemi padaly teplotní rekordy, navíc se hasiči musejí potýkat s požáry. Ochlazení podle meteorologů nastane nejdříve na začátku příštího týdne.

Dnes padl teplotní rekord, ve Strážnici bylo 38,3 stupňů Celsia

03.08. 19:47

Brno - Nejteplejším místem v republice dnes byla  Strážnice na Hodonínsku. meteorologové tam naměřili 38,3 stupně Celsia. Stejná teplota stanovila v tento den v roce 2013 místní rekord.

Jak zacházet se syrovým masem v létě? Při nesprávném postupu může jít o zdraví

03.08. 19:08

Léto je ideální čas na grilování a pikniky. Jak se ale ujistit, že jsou vaše potraviny v bezpečí a vy se neotrávíte? Hlavně si dejte pozor na syrové maso.

Opalovací krémy: Proč je potřebujeme a jak fungují?

03.08. 17:26

Po relaxu na pláži není nic horšího než ležet v posteli s růžovou či červenou kůží a bolestně sykat při každém pohybu. Opalovací krém se tedy stal nutným doplňkem na letní dovolenou i na výlety ve slunečném počasí. Jak ale vlastně funguje?

Jak přežít vedra? Nejezte pizzu a hamburgery, radí odborníci

03.08. 09:43

Rozprašovače, vlažná sprcha před spaním, světlé oblečení... Všechny prostředky jsou dobré k tomu, abychom přežili vysoké teploty. Svou roli tu však hraje i to, co máme na talíři, píše francouzský deník Le Figaro.

Rady, jak ve zdraví přežít tropy: Hlavně neběhejte a nepijte alkohol

02.08. 15:36

Podle meteorologů se blíží horké dny a zvládnout je ve zdraví a v pořádku není jednoduché. Co máte dělat, abyste předešli úpalu a úžehu?

Spálili jste si záda? Pomoci si můžete i bez léků

02.08. 11:38

Pokud zapomenete na opalovací krém nebo usnete na sluníčku, můžete dostat nemilé překvapení v podobě sytě růžové či červené kůže. Pokožka je pak citlivá na dotyk a když máte smůlu, naskáčou vám také puchýřky. Co s tím?

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací