Články k tématu: Léto

Předpověď počasí na noc a neděli 10. července

09.07. 17:27

Praha - Po zadní straně tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám začne proudit od jihozápadu teplý vzduch od jihu.

Předpověď počasí na noc a úterý 5. července

04.07. 09:59

Praha - Před studenou frontou, která bude postupovat přes střední Evropu k východu, k nám bude přechodně proudit teplejší vzduch od jihozápadu, uvedl chmi.cz.

O svátcích přijdou přeháňky, o víkendu bude až 30 stupňů

04.07. 08:16

Praha - Začátek týdne přinese teploty kolem 25°C, v úterý by se mohly vyšplhat až k 29°C, slunečné počasí by podle Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ) měly narušit srážky ve středu. O víkendu by se nevyšší denní teploty mohly postupně vyšplhat nad 30°C.

reklama

Češi se nákupu plavek děsí, ukázal průzkum. Tohle jsou letošní trendy

03.07. 14:06

Praha - Průzkum e-shopu Zoot.cz ukázal, že českým mužům vydrží plavky typicky pět a více sezon, ženám dvě až tři sezony. Letošním plavkám dominují výrazné barvy, šňůrky, prostřihy a řetízky.

Předpověď na červenec: Teplotně se bude jednat o průměr

02.07. 15:02

Praha - Období od 4. do 31. července 2016 bude teplotně průměrné, uvedl dnes chmi.cz v dlouhodobém výhledu počasí. První týden má být teplotně průměrný až podprůměrný, v rámci celého období relativně nejchladnější, maximální denní teploty se budou pohybovat většinou do 25 °C.

Tipy, jak se v autě v létě neuvařit a cítit se pohodlně

30.06. 09:18

Praha - Vysoké letní teploty umí jízdu autem značně znepříjemnit. Zde je pár tipů, jak s velkým horkem bojovat a v autě se za jízdy doslova neuvařit ve vlastní kůži.

Léto přichází. Jak se v domech bránit před teplotami, hmyzem a zloději?

28.06. 14:12

Praha - Koupání, relaxace na zahradě a plno zážitků na dovolené k létu neodmyslitelně patří. Je ale také obdobím všudypřítomného hmyzu, vysokých teplot, spálené kůže a zlodějů, kteří vykrádají prázdné domy.

Předpověď počasí na noc a pondělí 27. června

26.06. 16:02

Praha - Výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu přechodně zeslábne a počasí u nás ovlivní frontální vlna nad Rakouskem a Slovenskem.

Jak chránit své oči před UV zářením? Sluneční brýle nestačí

25.06. 20:27

Praha - Víte, že pokud jste v létě na horách nebo u moře, má i tam sluníčko větší sílu a je potřeba chránit své oči před škodlivým UV zářením? Díky čistějšímu a lehčímu vzduchu v horských oblastech dosahuje UV záření vyšší intenzitu než v nižších nadmořských výškách. Hladiny UV se zvyšují o 4 %…

Nemoci z horka? Každoročně jsou hospitalizovány desítky dětí

25.06. 15:32

Praha - K nejvážnějším dětským úrazům patří popáleniny a to i ty způsobené sluncem. Více než 90 dětí muselo být v letních měsících dokonce následkem tepla hospitalizováno, jak vyplývá z posledních statistik Ústavu zdravotnických informací. Popáleniny způsobené nadměrným sluněním se většinou dokáží…

Tropy nebo bouřky? Předpověď počasí na začátek léta

25.06. 15:04

Praha - Po uplynulých tropických dnech se počasí opět vrátí k normálu. V nadcházejících čtyřech týdnech se budou teploty pohybovat převážně kolem průměru. Stejně tak i srážky.

Horké počasí láká k vodě. Kam vyrazit za osvěžením?

25.06. 10:54

Praha - Tropická vedra ještě nekončí! I o víkendu se teploty přehoupnou přes 30 stupňů, v sobotu se budou šplhat až ke čtyřicítce. Málokdo by se asi chtěl potit doma, a tak mnoho lidí vyrazí k vodě. Jaká koupaliště jsou ve vašem kraji nejlepší?

Sezóna třešní je tady. Podívejte se, kde je nasbíráte zadarmo

24.06. 12:21

Praha - Zatímco sezóna jahod pomalu končí, doba třešní začíná. Na stromech se více či méně červenají sladké plody, které lákají k ochutnání. Ne každý má ale třešeň přímo na zahradě.

Jak v létě ochladit dům a ušetřit. Zde je 7 tipů

24.06. 08:05

Praha - Také v létě můžeme ušetřit značné finanční částky za elektřinu. Náklady naopak rostou při neefektivním provozu lednice i přílišném používání klimatizace pro ochlazení domu. Vyzkoušejte následující tipy na úspory energií a užijte si léto bez starostí a zbytečných výdajů navíc.

Předpověď počasí na noc a pátek 24. června

23.06. 09:40

Praha - Kolem tlakové výše nad východní Evropou k nám bude zesilovat příliv velmi teplého vzduchu od jihu, informuje chmi.cz.

Teploty v Česku překonají 35 stupňů, ochlazovat se začne až v neděli

22.06. 11:02

Praha - Česko zasáhnou ve čtvrtek velmi vysoké teploty, které potrvají až do pátku. Podle meteorologů ale teploty překročí třicetistupňovou hranici i o víkendu.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 23. června

22.06. 09:32

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat oblast vyššího tlaku vzduchu nad severovýchodní Evropou a na naše území bude proudit velmi teplý vzduch od jihu, uvedl chmi.cz.

Léto nepřináší pouze slunce, ale také deprese. Co je příčinou a jak se s ní vyrovnat?

20.06. 12:40

Praha - Deprese a chmurné myšlenky má většina z nás spojeny s podzimem, který je typický sychravým počasím. Ani sluneční paprsky a teplé letní dny nás ale od negativních myšlenek neuchrání. I během léta totiž můžete snadno upadnout do deprese. Jak si léto maximálně užít a vyhnout se negativním…

Tropy jsou za rohem, teplé počasí vydrží i v červenci

20.06. 10:48

Praha - V úterý začíná astronomické léto. A poznáme to všichni - tento týden totiž teploty překročí tropickou třicítku a podle předpovědi velmi teplé počasí vydrží celý následující měsíc.

Kam se jít zchladit v tropickém týdnu? Přehled nejlepších koupališť

Aktualizovali jsme 19.6.2016, 17:09, 19.06. 08:56

Celá ČR - Protože nás v příštím týdnu podle meteorologů čekají tropické třicítky, byl by hřích sedět doma a užírat se nudou, když můžete vyrazit někam k vodě. Pro ty, co nemají na zahradě bazén, se přímo nabízejí aquaparky a přírodní koupaliště. Ale pozor! Ne všude je voda ideální a zdraví…

Sezóna otravného hmyzu začíná: Jakým druhům se nejlépe vyhnout?

Aktualizovali jsme 7.6.2016, 15:30, 07.06. 12:36

Praha - Komáři se obecně považují za otravný hmyz, jenže pozor, můžou přenášet i nebezpečné nemoci a virus zika rozhodně není jediný. Jsou tady ale i další druhy hmyzu, kterým byste se raději měli vyhnout.

Na Británii se valí extrémně horké léto. Jak na tom bude Česko?

27.05. 14:53

Londýn/Praha – Velká Británie odpočítává zbývající dny do začátku „nejteplejšího léta za posledních sto let“. Podle meteorologů by mělo přijít už za 10 dní. To v Česku bude začátek června spíše teplotně průměrný.

Česko zasáhly tropické teploty. Na mnoha místech se rtuť vyšplhala nad 30 stupňů

22.05. 17:31

Praha - 22. květen se zapíše jako první tropický den roku 2016 v Česku, když na několika místech rtuť teploměru vyšplhala nad 30 stupňů.

Svět čeká nejteplejší léto za posledních 40 let. Co nám hrozí?

Aktualizovali jsme 9.5.2016, 19:31, 09.05. 17:46

Londýn - Američtí meteorologové i jejich evropští kolegové letos očekávají rekordně teplé léto. Podle některých expertů bude tak žhavé, že se lidé budou bát vycházet ven a seniorům bude zřejmě doporučeno zůstat doma.

reklama
Fotogalerie