OC Vaňkovka

Jaro přepadlo OC Vaňkovka v Brně.

Uvnitř měst se nachází 63 procent nákupních center. Místo stavění nových se modernizují ta stávající

Zpočátku vznikala hlavně na okrajích měst, postupně se však do nich začala přesouvat. V současnosti se tak více než 60 procent nákupních center nachází uvnitř měst, nejčastěji však mimo historický střed. V průběhu času se také výrazně měnily počty nově fungujících nákupních center. Mezi lety 2005 a 2008 jich v Česku otevřelo celkem 30, od roku 2015 to však byla pouze 4. Odborníci to přisuzují nasycení trhu, namísto otevírání dalších obchodních domů se tak v posledních letech spíše revitalizují či rozšiřují ty stávající.

Aktuálně se děje

26. července 2026 21:51

Vémolovi se možná potkají před soudem. Lela prý spálila všechny mosty

Manželství Karlose Vémoly a Lely Ceterové se rozpadlo už před nějakým časem, přesto se vztahy mezi bývalými partnery nezdály být nějak dramatické. Až nyní se zápasníkovi podařilo přilít olej do ohně. Dokonce už se mluví o soudu. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Ilustrační foto

Češi chtějí za volant co možná nejdřív, ukazují data z programu L17

Již více než dva a půl roku mohou na silnice vyrazit řidiči už od sedmnácti let pod dohledem zkušeného mentora. Data potvrzují, že zájem o řízení ještě před osmnáctinami v režimu L17 nadále roste. Podíl nových řidičů vstupujících do programu L17 se průběžně zvyšuje a v posledních dvou měsících již přesáhl hranici 30 %. Navíc žádost o řidičák i zápis mentora lze vyřídit on-line na Portálu dopravy.