Články k tématu: pitný režim

Je pro naše zdraví pitný režim opravdu tak důležitý? Některé mýty vás mohou stát zdraví

02.07. 11:07

Mluví se o něm v médiích, na jeho dodržování nás upozorňují odborníci na výživu i lékaři. Je pro naše zdraví pitný režim opravdu nezbytný? A co to vlastně pitný režim je?

Pražské studánky a prameny nejsou pitné, varuje magistrát

12.05. 12:24

Praha - V hlavním městě je 143 studánek a pramenů, podle rozborů voda v žádné ze sledovaných studánek nesplňuje hygienické normy pro pitnou vodu. Nemohou být proto alternativou jako zdroj pitné vody. ČTK to sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Pijete, když máte žízeň? Odborníci prozradili, proč děláte obrovskou chybu

Aktualizovali jsme 23.2.2018, 14:49, 23.02. 11:32

Někdo má rád čaj, jiný vodu, dalšího uspokojí slazené nápoje. Jedno ale máme všichni společné - když máme žízeň, napijeme se. To je ale podle odborníků špatně.

reklama

Pijete, když máte žízeň? Děláte zásadní chybu a ohrožujete své zdraví

12.02. 13:32

Někdo má rád čaj, jiný vodu, dalšího uspokojí slazené nápoje. Jedno ale máme všichni společné - když máme žízeň, napijeme se. To je ale podle odborníků špatně.

Horko ohrožuje seniory: Nemají pocit žízně. Musí se jim připomínat, že nemají pít

03.08. 17:34

Praha - Senioři nemají pocit žízně, v horku je nutné jim pití připomínat. Přesto málokdy přijmou potřebné dva litry tekutin. V domovech pro seniory to často žádný lékař nehlídá. V nemocnicích řeší dehydrataci běžně infuzemi.

Opravdu musíme vypít dva litry denně? Největší mýty o pitném režimu

21.07. 09:38

Praha - Pít se musí, to vám potvrdí každý lékař u výživový poradce. Ale existuje spousta mýtů a polopravd, které nás přiživují v klamu. A tady máte některé z nich.

reklama
Fotogalerie