Články podle štítku: Počasí

Chladné počasí a sníh neskončí. Dlouhodobá předpověď počasí

dnes 17:23

Praha - Studené počasí z posledních týdnů bude pokračovat až do konce ledna. Začátkem února se teploty začnou dostávat do normálních hodnot, které vydrží až do konce druhé únorové dekády. Uvedl to dnes chmi.cz v dlouhodobém výhledu počasí.

Mrazivé počasi pokračuje: Nejchladněji bylo ve Volarech na Prachaticku

dnes 10:36

České Budějovice - Ve Volarech na Prachaticku byl dnes největší mráz v Jihočeském kraji i v celé ČR, a to minus 23,8 stupně. Oteplení v nejbližších dnech nečekejte.

Česko trápí smog. Regulace platí v pěti krajích

dnes 10:30

Praha - Při vlivu tlakové výše jsou podmínky pro rozptyl znečišťujících příměsí v atmosféře obecně horší než při situaci, kdy určité území ovlivňuje tlaková níže. V Praze, Středočeském a Olomouckém kraji se zhoršily rozptylové podmínky natolik, že tam meteorologové vyhlásili signál regulace.

reklama

Předpověď počasí na noc a neděli 22. ledna

dnes 09:56

Praha - Tlaková výše bude ze střední Evropy postupovat k východu, informuje chmi.cz.

Mrazivá noc: Ve Volarech naměřili minus 28,3 stupně. Co nás čeká v dalších dnech?

včera 10:56

České Budějovice - Jihočeský kraj má za sebou další mrazivou noc. Nejnižší hodnota byla dnes ráno naměřena ve Volarech na Prachaticku, minus 28,3 stupně Celsia.

Kvalita ovzduší je špatná, na řadě míst je vyhlášena smogová situace

včera 10:53

Celá ČR - Do Česka se opět vrátil inverzní charakter počasí, při němž se zhoršuje kvalita ovzduší v nížinách. V Praze byla vyhlášena smogová situace kvůli vysokým koncentracím polétavého prachu v ovzduší. Situace je špatná ale i na Moravě a ve Slezsku.

Předpověď počasí na noc a sobotu 21. prosince

včera 10:06

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá tlaková výše se středem nad východní Evropou, informuje chmi.cz.

Teploty v Česku spadnou až k minus 20 stupňům

19.01. 13:05

Praha - Na brzké oteplení v ČR zapomeňte, upozornili dnes meteorologové. V noci na pátek a na sobotu se mohou teploty dostat k minus 12 až minus 17 stupňům Celsia, ojediněle může být kolem 20 stupňů pod nulou.

Předpověď počasí na noc a pátek 20. ledna

19.01. 10:31

Praha - Od Britských ostrovů až po Rumunsko bude nadále zasahovat mohutná tlaková výše a bude ovlivňovat počasí i u nás, informuje chmi.cz.

Česko zažilo extrémně mrazivé ráno. U Kvildy naměřili minus 27,9 stupně

19.01. 07:58

České Budějovice - Česko zažilo další extrémně mrazivé ráno. Například na šumavské Jezerní slati poblíž Kvildy naměřili minus 27,9 stupně Celsia. Teploty hluboko bod nulou čekejte i v dalších dnech.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 19. ledna

18.01. 09:54

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá tlaková výše se středem nad jihovýchodní Evropou, informuje chmi.cz.

USA poslaly 500 milionů dolarů na pomoc v boji s klimatickými změnami

18.01. 07:24

Washington - Spojené státy přispěly 500 miliony dolarů (13,5 miliardami korun) do Zeleného klimatického fondu, jehož cílem je pomoci rozvojovým zemím v boji s klimatickými změnami.

V Česku opět udeří silné mrazy, budou se tvořit sněhové jazyky

17.01. 12:39

Praha - Český meteorologický ústav (ČHMÚ) dnes vydal dvě výstrahy. Na většině území Moravy se mohou do středečního večera tvořit sněhové jazyky, vedle toho na východě a severovýchodě Čech hrozí v noci na středu silný mráz.

Předpověď počasí na noc a středu 18. ledna

17.01. 09:53

Praha - Mezi tlakovou níží nad centrálním Středomořím a tlakovou výší, která bude zasahovat z Britských ostrovů až nad východní Evropu, k nám bude nadále proudit od severovýchodu až východu studený pevninský vzduch.

Předpověď počasí na noc a úterý 17. ledna

16.01. 09:26

Praha - Po přední straně tlakové výše nad západní Evropou, která se postupně rozšíří nad východní Evropu, k nám bude proudit od severovýchodu až východu studený pevninský vzduch, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pondělí 16. ledna

15.01. 17:13

Praha - Po přední straně tlakové výše nad západní Evropou k nám bude proudit studený vzduch od severu až severovýchodu, informuje chmu.cz.

Česko i dnes pokryl sníh, silničáři bojovali s nehodami a uzavírkami

14.01. 22:03

Praha - Česko se i dnes potýká s hustým sněžením a problémy na silnicích. Jen se zvýšenou opatrností jsou dnes ráno sjízdné silnice druhých a třetích tříd. Řidiči by měli být ostražití zvláště ve vyšších polohách.

Evropu trápí mrazivé počasí, statisíce domácností jsou bez vody a elektřiny

14.01. 20:34

Atény/Paříž/Berlín - Řada Evropanů se stále potýká s dopady silného sněžení a mrazivého počasí. Tisíce francouzských domácností zůstávají bez elektřiny, z Řecka jsou nadále hlášeny problémy s dodávkami vody.

Předpověď počasí na noc a neděli 15. ledna

14.01. 19:37

Praha - Kolem vyplňující se tlakové níže nad Skandinávií a Pobaltím bude na naše území proudit studený a vlhký vzduch od severu, informuje chmu.cz.

Oteplení nečekejte. Teploty spadnou až na -18

14.01. 15:33

Praha - Z nadcházejících čtyř týdnů bude nejchladnější hned ten příští. Maximální denní teploty se budou pohybovat jen kolem minus čtyř stupňů Celsia, v noci spadnou ojediněle až k minus 18 stupňům.

Česko má za sebou pátý nejteplejší rok za posledních 245 let

13.01. 22:41

Praha - Česko sice momentálně zažívá vlnu mrazů, Loňský rok byl s průměrnou teplotou 8,7 stupně Celsia ovšem pátým nejteplejším rokem v tuzemsku od roku 1771. Z hlediska množství srážek nebyl rok 2016 v Česku výjimečný.

Meteorologové varují před náledím. Bude se tvořit v nižších polohách

13.01. 17:38

Praha - Meteorologové dnes vydali výstrahu před náledím. To se může tvořit v celé České republice v polohách do 600 metrů nad mořem až do sobotního rána. Kvůli silnému větru na horách také hrozí až do nedělního večera sněhové jazyky.

Dnes raději nevyjíždějte. Do Česka dorazil orkán, počet nehod roste

13.01. 10:27

Plzeň/Špindlerův Mlýn - Silný vítr od rána zaměstnává hasiče v Karlovarském i Plzeňském kraji, přibývá i nehod způsobených větrným počasím. Horská služba v Krkonoších upozorňuje případné zájemce o túry na sněhové závěje a silný vítr. V Libereckém kraji je od půlnoci pro nákladní dopravu s výjimkou…

Předpověď počasí na noc a sobotu 14. ledna

13.01. 10:22

Praha - Kolem rozsáhlé oblasti nízkého tlaku nad Skandinávií k nám bude proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu až severu, informuje chmi.cz.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací