Články k tématu: Počasí

Předpověď počasí na noc a úterý 22. srpna

dnes 10:42

Praha - Do střední Evropy bude od severozápadu zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu. Příliv studeného vzduchu na naše území bude slábnout, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a neděli 20. srpna

19.08. 22:33

Praha - Od západu se rozšíří do střední Evropy výběžek vyššího tlaku vzduchu. Po jeho přední straně k nám bude proudit od severozápadu chladnější a vlhký vzduch, informuje chmi.cz.

Třicítky přijdou až ve čtvrtek, do té doby čekejte průměrné teploty

19.08. 14:32

Praha - V příštích čtyřech týdnech se očekává postupný pokles průměrných týdenních teplot. Teploty ale i tak zůstanou přibližně na úrovni dlouhodobých průměrů. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí.

reklama

Čechy dnes zasáhnou prudké bouře, na Moravě budou tropy

18.08. 13:18

Praha - Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před silnými bouřemi, které by měly večer zasáhnout celé Čechy. Naopak na Moravě hrozí tropické teploty.

Předpověď počasí na noc a sobotu 19. září

18.08. 11:32

Praha - Zvlněná studená fronta bude postupovat přes naše území k východu, informuje chmi.cz.

Do Čech dorazí silné bouře, na Moravě budou tropické teploty

17.08. 14:04

Praha - Do Čech v pátek večer dorazí od západu silné bouře doprovázené poryvy větru a lokálně přívalovým deštěm. Ještě před nimi však vyvrcholí vedra, teploty se mohou pohybovat mezi 31 až 34 stupni Celsia.

Předpověď počasí na noc a pátek 18. srpna

17.08. 09:57

Praha - V nevýrazném poli vyššího tlaku vzduchu k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu až jihozápadu. Odpoledne postoupí ze západní do střední Evropy zvlněná studená fronta, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 17. srpna

16.08. 10:10

Praha - Tlaková výše nad střední Evropou bude slábnout. Později během dne postoupí ze západní do střední Evropy brázda nižšího tlaku vzduchu a s ní spojený frontální systém, informuje chmi.cz.

Špatné počasí zastavilo železniční a leteckou dopravu v německém Frankfurtu

15.08. 19:54

Frankfurt – Nepříznivé počasí dnes odpoledne omezilo dopravu ve Frankfurtu nad Mohanem. Silný déšť a bouřky na půl hodiny zastavily v vlaky a omezen byl i provoz letiště, které patří k nejvytíženějším v Evropě. Bouřky jsou podle předpovědi očekávány i v noci.

Předpověď počasí na noc a středu 16. srpna

15.08. 10:42

Praha - Slábnoucí studená fronta bude postupovat přes naše území zvolna k východu. Za ní se do střední Evropy rozšíří tlaková výše, informuje chmi.cz.

Bouře Gert se blíží k USA, má se proměnit v hurikán

14.08. 19:27

Miami - Tropická bouře Gert, která se zformovala nad západním Atlantikem, by měla do úterního večera zesílit na druhý hurikán letošní sezóny. Do kategorie hurikánů spadají bouře doprovázené větrem přesahujícím rychlost 119 kilometrů v hodině.

Bouřky v Česku způsobily škody za mnoho desítek milionů korun, pojišťovny mají plné ruce práce

14.08. 16:16

Praha - Rozbité skleníky, vytlučená okna, poškozené střechy. Bouřky, které v minulém týdnu a o víkendu zasáhly Česko, způsobily klientům pojišťoven škody za desítky milionů korun.

Předpověď počasí na noc a úterý 15. srpna

14.08. 11:12

Praha - Vliv tlakové výše nad severovýchodní Evropou bude slábnout. Ze západní do střední Evropy postoupí zvlněná studená fronta, před ní k nám bude proudit teplý vzduch od jihovýchodu, informuje chmi.cz.

Extrémní počasí v Evropě pokračuje, bouře v Polsku zabíjely

13.08. 18:35

Berlín/Lisabon - Evropu o víkendu potrápilo extrémní počasí. Zatímco v jižní a západní Evropě vyvolala horka na mnoha místech požáry. Do některých částí střední a východní Evropy dorazily bouře.

Předpověď počasí na noc a pondělí 14. srpna

13.08. 14:53

Praha - Přes střední Evropu bude postupovat k severovýchodu tlaková výše, informuje chmu.cz.

Dlouhodobá předpověď: Jaké počasí nás čeká do konce léta?

Aktualizovali jsme 12.8.2017, 22:11, 12.08. 15:48

Praha - Střídavý ráz počasí končí, do konce prázdnin a začátkem září se postupně ochladí. Vyplývá to ze čtyřtýdenního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Extrémní teplotní rozdíly v Česku: Na východě země bylo v pátek o 15 stupňů tepleji než na západě

12.08. 19:26

Praha - Mezi východem a západem Česka panovaly v pátek výrazné teplotní rozdíly. V Karlovarském a Plzeňském kraji byl průměr maximálních teplot jen 18,3 stupně Celsia, na východě bylo o 15 stupňů více.

Čínu zasáhly prudké bouře: Tisíce letů byly zrušeny, ve městech hrozí sesuvy půdy

12.08. 15:46

Peking - Okolí Pekingu a jihovýchod Číny sužují prudké bouře. Mnoho měst bylo zaplaveno a úřady varují, že v provincii S'-čchuan hrozí sesuvy půdy.

Ničivý vítr zasáhl i Polsko, na severu země zemřeli čtyři lidé

12.08. 13:24

Varšava - Čtyři lidé v pátek zemřeli v Polsku po útoku ničivé větrné smršti, která zasáhla sever a jih země. Oznámila to dnes agentura AFP.

Předpověď počasí na noc a neděli 13. srpna

12.08. 12:40

Praha - Během dne bude přes naše území postupovat k jihovýchodu slabá okluzní fronta. Za ní se k nám začne od západu rozšiřovat tlaková výše, informuje chmu.cz.

Extrémní počasí trápí celou Evropu, některé země hlásí mrtvé

11.08. 20:49

Berlín/Praha – I dnes se Evropa potýkala s extrémním počasím. Německo, Maďarsko i Česko postihl silný vítr a déšť, jih Evropy zase nadále čelil vedrům.

Na Česko se ženou další prudké bouřky, doprovodí je nárazový vítr a déšť s kroupami

11.08. 14:30

Praha - Vyjma západu Čech budou dnes bouřky po celém území České republiky. Doprovodí je nárazový vítr a déšť s kroupami, přívalové srážky mohou zvednout hladiny menších toků.

Bouřky potrápily zejména Moravu, po celé zemi vyjelo na 700 hasičských jednotek

Aktualizovali jsme 11.8.2017, 11:14, 11.08. 10:07

Brno – Noční bouřky, které se pohnaly Českou republikou, nejvíce potrápily Moravu. V celém Česku měli hasiči kvůli následkům bouřek přes 700 výjezdů, odklízeli popadané stromy a v práci nadále pokračují.

Předpověď na noc a sobotu 12. srpna

11.08. 10:43

Praha - Do střední Evropy bude proudit chladný a vlhký vzduch od západu až severozápadu. Východ území bude v sobotu zpočátku ještě ovlivňovat výrazné frontální rozhraní nad Slovenskem. Informuje chmi.cz.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací