Články k tématu: Počasí

Předpověď počasí na noc a úterý 14. srpna

včera 11:39

Praha - Studená fronta bude postupovat přes naše území dále k východu, uvedl chmi.cz.

Východní pobřeží Číny zasáhl tajfun Yagi, úřady evakuovaly deset měst

včera 09:59

Peking - Na východní pobřeží Číny dorazil v noci na dnešek tajfun Yagi. Úřady evakuovaly přes 200 tisíc lidí z celkem deseti měst.

Předpověď na příští dny: V pondělí bude vedro, pak udeří silné bouřky

12.08. 13:34

Praha - V pondělí zasáhnou Česko vedra, má být až 34 stupňů. Pak dorazí silné bouřky. Výstrahu před vysokými teplotami vydali meteorologové pro všechny regiony v polohách do 600 metrů nadmořské výšky. Platí od pondělního poledne do 18:00. Od pondělních 18:00 poté platí pro všechny regiony v Čechách…

reklama

Předpověď počasí na noc a pondělí 13. srpna

12.08. 10:45

Praha - Před studenou frontou, která začne v pondělí později odpoledne postupovat z Německa do Čech, k nám bude vrcholit příliv velmi teplého vzduchu od jihu, informuje chmi.cz.

Dlouhodobá předpověď: Konec prázdnin bude nadprůměrné teplý

11.08. 16:32

Praha - Období od 13. srpna do 9. září 2018 bude jako celek teplotně nadprůměrné. Uvedl to dnes v dlouhodobém výhledu počasí Český hydrometeorologický ústav.

Předpověď počasí na noc a neděli 12. srpna

11.08. 10:58

Praha - Přes střední Evropu bude postupovat k východu tlaková výše. Na její zadní straně se později obnoví příliv teplého vzduchu od jihu, informuje chmi.cz.

Dá se Země do pohybu? Počasí vyžene lidi z domů, uprchlíků budou miliardy, spočítali vědci

Aktualizovali jsme 10.8.2018, 22:13, 10.08. 18:32

Celý svět si uvědomuje hrozby, které plynou ze změny klimatu. Jak píše server IFL Science, už nejde jen o abstraktní vědeckou koncepci, ale niternou zkušenost s domy, které lehly popelem během přírodních požárů, zaplavenými pobřežními komunitami i metropolitními centry zužovanými divokými bouřemi.

Jak bude o víkendu? Už dnes přijdou silné bouřky, provázené přívalovým deštěm a kroupami

10.08. 15:10

Praha - Vysoké teploty mezi 29 až 33 stupni Celsia hrozí dnes odpoledne už jen na jižní a střední Moravě. Ve Slezsku a na východě Moravy až do večera platí varování před silnými bouřkami. Na většině území Česka stále hrozí nebezpečí vzniku požárů.

Španělsko zasáhly bouře s krupobitím, v Německu řádí bouře Nadine

10.08. 13:22

Madrid/Londýn/Berlín - Po vlně veder se přes Pyrenejský poloostrov přehnaly bouřky a vydatné deště. Popadané stromy způsobily problémy v dopravě, teploty klesly někde až o deset stupňů. Silné bouře se čekají také v Británii, Francii a Nizozemí. Sever Německa zasáhla v noci na dnešek bouře Nadine.

Předpověď počasí na noc a sobotu 11. srpna

10.08. 09:56

Praha - Počasí na Moravě a ve Slezsku ovlivní frontální vlna na studené frontě, která bude jen zvolna postupovat dále k východu. Současně se do Čech začne od jihozápadu rozšiřovat tlaková výše, uvedl chmi.cz.

Dnešek byl nejteplejší den letošního roku, teploty vyšplhaly ke 37 stupňům

09.08. 18:56

Praha - Dnešek bude zřejmě v průměru nejteplejším dnem od počátku roku, teplotní maxima ale nepřekonala 1. srpen. V pátek by měla podle předpovědi Česko od západu ochladit studená fronta.

Předpověď počasí na noc a pátek 10. srpna

09.08. 11:01

Praha - Přes naše území bude postupovat od západu studená fronta, informuje Český hydrometeorologický ústav.

Do Česka dorazily bouřky: Voda zaplavila sklepy, místy padaly i kroupy

08.08. 21:19

Praha - Teplotní rekordy dnes padly jen na dvou místech v Ústeckém kraji. Nové nejvyšší údaje pro 8. srpen na Měděnci na Chomutovsku a na Milešovce překonaly maxima z roku 2015. Tropické teploty mohou lidé v Česku očekávat i ve čtvrtek.

Sucho ohrožuje i Vánoce? Ze vánočních jedlí jsou vyschlá košťata

08.08. 21:12

Brusel/Sydney - Současná vlna tropického počasí v Evropě tvrdě dopadá také na belgické pěstitele vánočních jedlí. Sucho trápí i protinožce. Nejlidnatější australský stát Nový Jižní Wales vyhlásil stav sucha.

Předpověď na další týden: Vedra vrcholí, už dnes podle meteorologů přijdou silné bouřky

08.08. 14:54

Praha - Dnes a ve čtvrtek vyvrcholí příliv teplého vzduchu do Česka, teploty mohou ojediněle dosáhnou až k 38 stupňům. V západní polovině Čech se dnes odpoledne a večer mohou ojediněle objevit silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami.

Na Tokio se řítí tajfun a vichr o rychlosti až 180 kilometrů za hodinu, zrušeny byly desítky letů

08.08. 14:12

Tokio - Na japonskou metropoli se žene tajfun, který doprovází vichr o rychlosti až 180 kilometrů v hodině. Na dvou hlavních tokijských letištích bylo zrušeno více než 130 letů.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 9. srpna

08.08. 11:56

Praha - Před studenou frontou, která bude postupovat přes Německo dále k východu vyvrcholí příliv velmi teplého vzduchu od jihu, informuje chmi.cz.

Dramatická změna počasí? Studená vlna přijde ze západu, teploty klesnou až o 16 stupňů

08.08. 07:52

Praha – Meteorologové varují, že v příštích dnech Česko opět zasáhnou vedra, teploměry na některých místech mohou ve středu a ve čtvrtek ukázat až 38 stupňů Celsia. V pátek ale můžeme očekávat výraznější ochlazení.

Výkyvy počasí ve Francii: Vedra vystřídají prudké bouřky

07.08. 20:41

Paříž - Francii po dvou týdnech extrémně vysokých teplot ve středu čeká ochlazená. Meteorologové ale zároveň varují, že už dnes hrozí prudké bouřky.

Požáry už trápí i Španělsko. Vlna veder se v pátek opět vrátí

07.08. 14:21

Madrid/Lisabon - Dnes mají být teploty na Pyrenejském poloostrově nižší než v předchozích dnech, ale už v pátek by měly opět růst. Horka a sucho ztěžují hašení požáru na jihu Portugalska, který od pátku zničil už na 15.000 hektarů.

Předpověď počasí na noc a středu 8. srpna

07.08. 10:52

Praha - Ze západní do střední Evropy bude zvolna postupovat zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude nadále proudit velmi teplý vzduch od jihu, uvedl chmi.cz.

Horké počasí si ve Španělsku vyžádalo další dva životy

06.08. 16:59

Madrid - Nynější vlna veder sužuje téměř celou Evropu. Nejvyšší teploty panují na Pyrenejském poloostrově, ve Španělsku k dnešnímu dni kvůli horku zemřelo už pět lidí.

Předpověď na další týden: Připravte se na novou vlnu veder, bude až 38 stupňů

06.08. 15:26

Praha - Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před velmi vysokými teplotami v dalších dnech. Ve středu a ve čtvrtek může být ojediněle až 38 stupňů Celsia, v Čechách se ochladí v pátek, na východě republiky v sobotu. Kvůli suchu a horku hrozí nově nebezpečí požárů v celém Plzeňském kraji a…

Předpověď počasí na noc a úterý 7. srpna

06.08. 09:21

Praha - Po zadní straně tlakové výše nad východní Evropou se obnoví příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu, uvedl chmi.cz.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie