Články k tématu: Počasí

Británii zasáhla bouře Doris, problémy trápí především leteckou dopravu

včera 16:28

Londýn - Británii dnes ráno zasáhla prudká bouře, kvůli které byly zrušeny desítky leteckých spojů. Tisíce domácností přišly o dodávky elektrického proudu. Motoristé by dle doporučení úřadů neměly vyjíždět.

Povodňová pohotovost na severu Čech pokračuje, moravské řeky mohou zablokovat kry

včera 11:08

Liberec/Praha - Hladiny řek v podhorských oblastech na severu Čech, které během noci kvůli dešti a tání sněhu výrazně stouply, kulminují a místy začínají klesat. Střední a dolní části toků ještě stoupají.

Předpověď počasí na noc a pátek 24. února

včera 10:48

Praha - Přes naše území bude postupovat studená fronta a za ní k nám bude proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

reklama

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 23. února

22.02. 10:34

Praha - V čerstvém západním proudění bude přes střední Evropu postupovat další frontální systém z Atlantiku, uvedl chmi.cz.

Hladiny řek v Česku zvýšil tající sníh a deště, na severu Čech hrozí povodně

22.02. 10:26

Praha - Deště, tající sníh a nahromaděný led zvedají hladiny toků v Česku. Povodně dle meteorologů hrozí zejména na severu Čech a v Plzeňském a Jihočeském kraji. Pozor také na silný vítr.

Povodí Moravy mohou na tocích ucpat ledové kry

21.02. 21:24

Zlín - Rychlá obleva, která dorazila do Česka, zaměstnává hydrology a hydrometeorology. Povodí Moravy monitoruje místa na vodních tocích, která mohou ucpat ledové kry.

Problémy se sněhem: Rychlé tání zvedá hladiny řek a potoků

21.02. 11:19

Varnsdorf - Na řece Mandavě v severočeském Varnsdorfu platí druhý stupeň povodňové aktivity. Hladina v 08:40 dosahovala 98 centimetrů, stav pohotovosti se tu vyhlašuje při 90 centimetrech. Zvýšená hladina říčky potíže zatím nezpůsobila.

Předpověď počasí na noc a středu 22. února

21.02. 10:11

Praha - V čerstvém západním proudění bude přes střední Evropu postupovat další frontální systém z Atlantiku, informuje chmi.cz.

Připravte si deštníky: Ženou se prudké deště a vichřice, hladina řek může nebezpečně stoupnout

20.02. 11:56

Praha - Zima je námi a do Česka se postupně dostává jaro. To se projeví nejen vyššími teplotami v průběhu dne, ale také prudkým táním napadaného sněhu, které může vyústit až v povodně. Podle meteorologů nás také čeká prudký vítr.

Předpověď počasí na noc a úterý 21. února

20.02. 10:34

Praha - V čerstvém západním až severozápadním proudění bude přes naše území postupovat frontální systém a večer začne počasí u nás ovlivňovat od západu teplá fronta, informuje chmi.cz.

Bouře v Kalifornii: Živel si vyžádal tři mrtvé. Doprava kolabovala, v Los Angeles se propadla silnice

19.02. 11:00

Los Angeles - Jih Kalifornie zasáhla nejhorší bouře za posledních pět let, úřady hlásí nejméně tři mrtvé. Doprava zkolabovala a desítky tisíc lidí zůstaly bez proudu. V Los Angeles se propadla silnice, média přinesla dramatické záběry ze záchranné akce.

Dlouhodobá předpověď: Jaro se už blíží? Čekají nás nadprůměrně teplé dny

18.02. 15:16

Praha - Český hydrometeorologický ústav dnes vydal dlouhodobou předpověď. První týden (20.-26.1.) by měl být teplotně nadprůměrný, druhý týden (27.2.-5.3.) pak slabě nadprůměrný.

Předpověď počasí na noc a neděli 19. února

18.02. 10:21

Praha - Tlaková výše nad střední Evropou zeslábne a večer postoupí nad Čechy od západu rozpadající se okluzní fronta, informuje chmi.cz.

Kalifornii zasáhla silná bouře: Stovky letů byly zrušeny, část občanů byla evakuována

18.02. 10:04

Los Angeles - V pátek místního času zasáhla jižní a centrální část Kalifornie silná bouře. Vichřice o síle 140 km/h porážela stromy a sloupy elektrického vedení, zrušeno bylo přes 300 letů. Výzvu k evakuaci dostaly stovky lidí.

Předpověď počasí na noc a sobotu 18. února

17.02. 09:42

Praha - V chladném vzduchu se bude ze západní do střední Evropy rozšiřovat tlaková výše, uvedl chmi.cz.

Mosambik zasáhla tropická bouře. 130 tisíc obyvatel přišlo o domov, sedm lidí zemřelo

17.02. 08:09

Maputo - Tropická bouře Dineo, která udeřila na Mosambik, si vyžádala již sedm obětí. Vichr o rychlosti přes 100 km/h připravil o střechu nad hlavou 130 tisíc lidí.

Přes Česko se přežene studená fronta

16.02. 13:03

Praha - Přes Česko bude přecházet k východu studená fronta a meteorologové varují před ledovkou. Hrozí dnes v noci a v pátek dopoledne na téměř celém území republiky s výjimkou západu a jihozápadu Čech a části Moravskoslezského kraje.

Předpověď počasí na noc a pátek 17. února

16.02. 11:41

Praha - Přes naše území bude postupovat k východu studená fronta, za kterou k nám bude proudit chladný vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 16. února

15.02. 09:43

Praha - Tlaková výše bude nad střední Evropou slábnout, informuje chmi.cz.

Na Jizerce spadly teploty k minus 19 stupňům

14.02. 13:00

Liberec - Na Jizerce v Jizerských horách klesla dnes ráno teplota k minus 19 stupňům Celsia. Mrazivé počasí zhoršuje ovzduší. Pokud jde o severní Čechy, špatně se dýchá v České Lípě.

Předpověď počasí na noc a středu 15. února

14.02. 09:37

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše nad střední Evropou, uvedl chmi.cz.

Výheň v Austrálii: Teploměry ukazují až 47 stupňům, východ země trápí lesní požáry

13.02. 15:08

Sydney - Většinu Austrálie zasáhla vlna veder a teploty na některých místech stoupají k 47 stupňům Celsia. Nový Jižní Wales zápolí s lesními požáry, které již zničily jednu vesnici a přes 50 tisíc hektarů porostu.

V moravské metropoli je opět vyhlášena smogová situace

13.02. 13:26

Brno - Kvůli vysoké koncentraci polétavého prachu v ovzduší byla dnes v Brně vyhlášena smogová situace, platí do odvolání. Podobně je tomu i ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Zbytečně ven neměli chodit senioři nebo děti z mateřských škol.

Předpověď počasí na noc a úterý 14. února

13.02. 12:14

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá tlaková výše, jejíž střed se bude přesunovat z Dánska nad střední Evropu, informuje chmi.cz.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací